صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال


ارزهای دیجیتال ماهیت فیزیکی و قابل لمسی ندارند و صرفا به صورت مجازی مورد معامله قرار می گیرند. یکی از مهم ترین بسترهایی که رمزارزها درون آن ها مورد معامله قرار می گیرند، صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال می باشد. در حال حاضر در سراسر جهان و حتی در ایران صرافی های آنلاین معتبر بسیاری وجود دارند که کاربران متعددی هم درون سایت این صرافی های فعالیت می کنند. در این مقاله می خواهیم پیرامون صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال به طور مفصل صحبت کنیم؛ اگر شما هم قصد ورود به دنیای کریپتوکارنسی را دارید، به شما توصیه می کنیم مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید.

چگونه می توان ارز دیجیتال خرید؟

یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای خرید ارزهای دیجیتال انتخاب صرافی آنلاین است. تا بتوان از طریق عضو شدن در سایت آن به خرید و فروش و یا مبادله ی انواع مختلف ارزهای دیجیتال با یکدیگر پرداخت.

توجه: معرفی ارز دیجیتال برای کسانی که به تازگی قصد دارند در این زمینه سرمایگذاری کنند!!

صرافی آنلاین چیست؟

صرافی آنلاین که اکثرا آن را با نام صرافی ارز دیجیتال می شناسند یکی از مهم ترین قسمت های این بازار می باشد. در واقع صرافی های آنلاین بستری برای خرید و فروش و انجام معاملات سرمایه گذاران و کاربران به صورت مجازی است. اغلب مردم به دنبال یافتن صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال هستند. مشتریان صرافی آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز بدون نیاز به مراجعه ی حضوری به مکانی خاص می توانند نیاز های خود را برآورده کنند.

صرافی های آنلاین مختلفی وجود دارند که از نظر عملکرد و نحوه ی ارائه خدمات با یکدیگر تفاوت هایی دارند اما به طور کل آن ها نقش واسطه را بین دو طرف معامله ایفا می کنند و هزینه ی این واسطه گری را که کارمزد می نامند برداشت می کند، به عبارت دیگر این هزینه همان حق کمسیون صرافی آنلاین است. اما در این میان صرافی های دیگری وجود دارند که بیشتر به مشتریان کشور یا محله ی خود خدمت رسانی می کنند یعنی مشتریان به طور مستقیم با خود صرافی آنلاین می کنند و کسی نقش واسطه گر را پیاده سازی نمی کند. این خود شما هستید که تصمیم می گیرد از کدام صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهید اما قبل از هر چیزی محدودیت های جغرافیایی خود را در نظر بگیرید.

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

تفاوت صرافی های آنلاین با صرافی های موجود در سطح شهر چیست؟

شاخص ترین تفاوت صرافی های آنلاین با دیگر صرافی هایی که سال هاست وجود دارند و مردم از طریق آن ها دلار و یورو و … خریداری می کنند در این است که در آن ها شما با مراجعه ی حضوری در ساعاتی خاص می توانستید این اعمال را انجام دهید اما در صرافی های آنلاین نیازی به مراجعه ی حضوری شما نیست و از طریق اینترنت و سایت می توانید کارهای خود را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید حتما از صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال استفاده کنید تا سرمایه و دارایی شما از شر کلاه برداران مصون بماند.

توجه: راهنمای خرید آنلاین بیت کوین از سایت معتبر 

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال آنلاین چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

انجام معامله در بازارهای دیجیتالی بسیار جذاب است اما این جذابیت نباید مانع شود تا قواعد و اصول اصلی سرمایه گذاری را نادیده گرفت. یکی از این مسائل انتخاب صرافی آنلاین معتبر است. اما سوال اصلی این جاست که یک صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟

  • تنوع در تعداد ارزهای دیجیتالی که یک صرافی ارائه می دهد موضوع مهمی است. زیرا برخی مشتریان تمایل دارند بر روی ارزهای دیجیتال مختلفی سرمایه گذاری کنند پس اگر شما هم قصد خرید تنها یک ارز دیجیتال را ندارید به لیست ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط هر صرافی توجه کنید.
  • پشتیبانی گزینه ای است که حتی در خریدهای واقعی هم نکته ی مهمی است. به علت این که پدیده ی ارزهای دیجیتال جدید است هنوز افراد زیادی هستند که اطلاعات کاملی در این خصوص ندارند پس پشتیبانی آنلاین یکی از واجب ترین نیازهای کاربران در دنیای ارزهای دیجیتال است.
  • هرچه میزان ظرفیت و حجم تراکنش های خود انتخاب کنید که از نقدینگی بیش تری برخوردار باشد تا با خیال آسوده و بدون هیچ محدودیتی بتوانید به معامله و مبادله بپردازید.
  • کارمزد یکی دیگر از نکات کلیدی در انتخاب صرافی خوب است هرچه میزان کامزد پایین تر و کم تر باشد به نفع مشتریان و سرمایه گذاران است زیرا از پرداخت هزینه های اضافه معاف می شوند و میتوانند سود بیش تری را در این بازار داشته باشند. اما در هر صورت مبلغ این کارمزد در مقابل با قیمت خود ارزهای دیجیتال بسیار ناچیز است. نکته دیگری که درباره کارمزد این تراکنش ها باید یادآور شد این است که این مبلغ عددی ثابت و مشخص نیست و برای هر ارز دیجیتال در هر صرافی ممکن است قیمتی متفاوت داشته باشد پس هیچ تضمینی در خصوص قطعی و ثابت بودن نرخ کارمزد در صرافی های آنلاین ارز دیجیتال وجود ندارد.

توجه: صرافی آنلاین ارز دیجیتالی ایرانی

  • به عنوان آخرین نکته ای که در این خصوص می توان یادآور شد ارائه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در سایت صرافی مربوطه است البته که این قیمت لحظه ای باید قیمت واقعی و حقیقی ارزهای دیجیتال باشد. برخی از صرافی های آنلاین سود جو یک قیمت غیر واقعی را برای جلب نظر مشتری به کاربران نمایش می دهند اما درهنگام معامله سفارش را با نرخ دیگری برای آن ها محاسبه میکنند که این عمل در اصل نوعی سو استفاده از اعتماد سرمایه گذاران است و ممکن است این اتفاق به طور کلی برنامه ریزی های مشتریان را بر هم بزند.

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال برای ایرانیان

صرافی ها و وبسایت های ایرانی بهترین گزینه برای کاربران ایرانی هستند؛ شما با اختصاص دادن چند دقیقه از وقت خود جهت ثبتنام و انجام احراز هویت می توانید به راحتی به خرید و فروش بپردازید.

هم چنین شما از طریق بازارهای معاملاتی هم می توانید ارزهای دلخواه خود را با قیمت های مناسب تر خریداری کنید و یا آن ها را بفروشید، شما در بازارهای معاملاتی ممکن است فروشنده ای را پیدا کنید که رمزارز بیت کوین را به عنوان مثال با قیمت 5 دلار برای فروش گذشته باشد و از این طرف فروشنده ای دیگر همی ارز را با قیمت 4.5 دلار بفروشد، حالا این خود شما هستید که می توانید انتخاب کنید بیت کوین را از کدام فروشنده خریداری کنید. شما می توانید رمزارزهایی چون بیت کوین را که از طریق فرآیند استخراج تولید و عرضه می شوند را به صورت مستقیم از ماینرها یا همان استخراج کنندگان این ارز دیجیتال خریداری کنید، در این روش از آن جایی که دیگر واسطه ای مانند صرافی های آنلاین بین شما و طرف دیگر معامله وجود ندارد، شما مجبور به پرداخت هزینه ی کارمزد نیستید و می توانید رمزارز مربوطه را با قیمت مناسب تری خریداری کنید. 

تترسیل یکی از صرافی های معتبر ایرانی است، که تمرکز ویژه ی این صرافی بر روی رمزارز تتر است، در تصویر زیر صفحه ی کاربری این سایت را مشاهده می کنید.

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

توجه: معرفی صرافی آنلاین در تهران

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال برای همه

نمی توان یک صرافی را معرفی کرد و گفت همه ی کاربران باید از این صرافی خریداری کنند زیرا افراد دارای شرایط مختلف و هم چنین سلیقه و خواسته های متفاوت هستند که همین موضوع باعث می شود صرافی های مختلف برای افراد مختلف مناسب باشند.

به عنوان تریدرها( افرادی که دائم در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند) به دنبال صرافی هستند که از سرعت بسیار خوبی برخوردار باشد زیرا این افراد از سودهای لحظه ای که بر اثر نوسان قیمت رمزارزها رخ می دهد، سود کسب می کنند بنابراین اگر نتوانند در همان لحظه که قصد انجام معامله دارند خرید و یا فروش خود را عملی سازند، ممکن است تمام برنامه ریزی های آن ها به طور کل بهم بریزد و نه تنها سودی کسب نکنند بلکه متحمل ضرر و زیان هم بشوند؛ اما ممکن است یک کاربر دیگر به دنبال صرافی باشد که نرخ کارمزد کم تر و مناسب تری داشته باشد تا بتواند رمزارز دلخواه خود را با قیمت مناسب تری خریداری کند، شاید صرافی که کارمزد پایین تری دارد از سرعت خوبی برخوردار نباشد بنابراین انتخاب این دو کاربر می تواند کاملا با یک دیگر متفاوت باشد. برخی از صرافی های آنلاین بین المللی مشهور عبارتند از:

  1. بایننس(Binance)
  2. کوین بیس(Coinbase)
  3. چنجلی(Changelly)
  4. شیپ شیفت(Shapeshift)
صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

نتیجه گیری

برای انتخاب صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال فاکتورهای متعددی وجود دارد که امنیت و اعتبار در راس آن ها قرار دارد، اما فراموش نکنید این شما هستید که قرار است دائما با صرافی در ارتباط باشید و با آن کار کنید پس مهم است که خواسته و نیازهای خود را در هنگام انتخاب صرافی هم لحاظ کنید، اگر یک کاربر و سرمایه گذار با محیطی که در آن ترید می کند راحت نباشد، نمی توان انتظار داشت که به نتیجه ی مطلوبی هم برسد. در حال حاضر صرافی های چون بایننس و کوین بیس در سطح بین الملل و صرافی های داخلی چون تترسیل بستر امن و معتبری برای معاملات رمزارزی هستند. کاربران مقیم ایران به علت تحریم های حاکم نمی توانند در صرافی های خارجی به راحتی فعالیت کنند و اغلب از وی پی ان ها برای تغییر آی پی خود استفاده می کنند که انجام این کار هم ریسک های بسیار زیادی را به همراه دارد، از این رو بهتر است یکی از صرافی های آنلاین ایرانی معتبر را بای معاملات رمزارزی خود انتخاب کنید.

شما کدام صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود انتخاب کرده اید؟ کدام ویژگی از صرافی مربوطه توانست نظر شما را به خود جلب کند؟ تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان یوریپتو در بخش دیدگاها به اشتراک بگذارید.

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *