قیمقیمت بیت کوینت بیت کوین

قیمت بیت کوین


قیمت بیت کوین یکی از چالش برانگیزترین مسائل در بازار کریپتوکارنسی است چرا که رمزارز بیت کوین از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و تغییرات قیمتی این رمزارز می تواند بر روی قیمت سایر ارزهای دیجیتال هم تاثیر بگذارد از این رو در این مقاله می خواهیم پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین و روند تغییرات قیمتی آن صحبت کنیم پس اگر شما هم جز سرمایه گذاران این بازار هستید، و یا به تازگی قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارید، مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید.

بیت کوین یا طلای دجیتال

بیت کوین یک ارز دیجیتالی رمز نگاری شده است که در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو ارائه شد؛ این رمزارز به صورت غیر متمرکز در شبکه بلاک چین فعالیت می کند و تراکنش های کاربران را برای ارسال و دریافت رمزارز انجام می دهد؛ خالق بیت کوین همچنان ناشناخته می باشد و کسی درباره او چیزی نمی داند. تعداد بیت کوین هایی که استخراج می شوند محدود است و تنها 21 میلیون از آن استخراج می شوند و مانند ارزهای فیات( پول بدون پشتوانه مانند دلار) تعداد آن ها نامشخص نیست.

    ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟    

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

چگونه قیمت بیت کوین افزایش می یابد؟

دلایل مختلفی می توانند بر افزایش قیمت این ارز دیجیتالی محبوب اثر بگذارند، سرمایه گذاران و معامله گران با ارائه خدمات مالی بیشتر مانند قراردادهای آتی، می توانند به سمت این ارز دیجیتالی جذب شوند؛ قانون گذاری هایی که به صورت مثبت در رابطه با این رمزارز صورت می گیرد می تواند تغیرات مثبتی در قیمت آن داشته باشد؛ از دیگر عواملی که در قیمت آن می تواند موثر باشد، سالی است که بیت کوین رونمایی شد؛ اگر به سال 2008 نگاهی بیاندازیم، خواهیم فهمید در آن زمان بحران مالیاتی وجود داشته است و دنیا در وضعیت بی ثباتی و نابسامانی قرار داشت. به همین دلیل هر زمان که دنیا دچار بحران اقتصادی، تورم مالیاتی و یا برخی جنگ های داخلی اتفاق بیفتد، افراد سراغ این رمزارز می روند و به آن جذب می شوند.

به طور کلی می توان گفت، عواملی که سبب کاهش عرضه و افزایش تقاضا می شوند نیز از دلایل افزایش قیمت این ارز دیجیتالی می باشد. تعداد بیت کوین هایی که در شبکه توسط ماینرها استخراج می شوند، به گونه ای است که قابل کنترل توسط افراد و ماینر ها نمی باشد و از دست آن ها خارج است. این میزان به صورت ثابت در یک دوره 4 ساله تولید می شود، اما با این وجود، صرافی ها و تقاضای افراد در خرید و فروش می توانند در قیمت آن تغییر مثبتی ایجاد کنند.

از عوامل دیگری که سبب افزایش نرخ بیت کوین می شود، می توان به کاربرد آن اشاره کرد؛ هر چقدر که این رمزارز در میان مردم کاربردی تر شود تقاضا برای آن بیشتر می شود، در نتیجه قیمت آن افزایش می یابد.

رشد قیمت بیت کوین

بیت کوین از زمانی که قیمت آن تعیین شد، قیمت ثابتی نداشته و در حال نوسان بوده است؛ این ارز دیجیتالی روند صعودی و نزولی های زیادی را تجربه کرده است؛ اولین افزایش قیمت بیت کوین در سال 2013 اتفاق افتاد، بیت کوین در این سال به بالاترین نرخ خود رسید که با قیمت 1124 دلار معامله شد. پس از گذشت 4 سال رکورد بالایی از رکورد قبلی خود را زد که قیمت هر بیت کوین معادل 20000 دلار در سال 2017 خرید و فروش می شد. پس از آن قیمت بیت کوین سقوط کرد و قیمت هر بیت کوین به 10000 دلار رسید و این مقدار کمی نوسان داشت؛پس از مدتی رشد چندانی نداشت. اما در اواخر سال 2020 با رشد خوبی همراه شد و بسیاری از تحلیلگران معروف پیش بینی کرده اند که با رد کردن قیمت بیت کوین از 11100 دلار به قیمت 11400 دلار دیگر رشد صعودی خود را طی می کند و به زودی  به 12000 دلار خواهد رسید.

   معرفی صرافی دیجیتال بیت کوین   

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین

  • در Coin telegraph یک گروه تحقیقاتی پیش بینی کرده اند ، که قیمت بیت کوین تا ده سال آینده 6 رقمی می شود و به 397000 دلار می رسد،  این گروه در نظر گرفته اند که اگر بیت کوین تنها 10 درصد از بازار سرمایه گذاران جهان را در دست بگیرد، افزایش قیمت 4000 درصد خواهد داشت؛ همچنین آن ها پیش بینی کرده اند که دیگر ارزهای دیجیتالی تا 5 سال دیگر یعنی در سال 2025 افزایش قیمت بسیار بالایی خواهند داشت و بالاترین روند صعودی خود را تجربه خواهند کرد، آن ها همچنین گفته اند که این روند صعودی تا 5 سال بعد یعنی در سال 2030 ادامه می یابد؛ قیمت پیش بینی شده برای رمزارز هایی مانند اتریوم 1600 درصد، لایت کوین 5000 درصد و بیت کوین کش  5400 درصد افزایش خواهند داشت.
  •  به گزارش بلومرگ، به زودی شاهد افزایش قیمت صعودی قدیمی ترین ارز دیجیتال خواهیم بود؛ اگر بیت کوین همون روند گذشته را تکرار کند که در طی 4 سال، قیمت آن ده برابر شود، یک صفر دیگر به قیمت کنونی آن اضافه خواهد شد و به عقیده او این اتفاق در سال 2025 اتفاق می افتد. شاید در نگاه اول به عقیده او، اغراق باشد اما با کمی تفکر و نگاهی به پیش بینی های چند ماه اخیر، این عقیده منطقی به نظر می آید.

    نحوه محاسبه کارمزد ارز های دیجیتال     

رابطه قیمت دلار با قیمت بیت کوین

 به گزارش Coin telegraph، همانطور که اشاره کردیم بیت کوین رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است و اما،  آیا ممکن است همچنان این روند صعودی در این هفته باقی بماند یا خیر؟

انتخابات ایالات متحده آمریکا ممکن است دلار را به سال 2018 برگرداند؛ بیت کوین نیز نسبت به حوادث حساس باقی می ماند و انتخابات آمریکا نیز می تواند در نرخ بیت کوین تغییر قابل توجهی را ایجاد کند؛ در گزارشی دیگر به نقد از بلومبرگ، Goldman Sachs هشدار داد  که بایدن با ورود به کاخ سفید می تواند در بازار تغییر چشمگیری ایجاد کند و شاخص دلار را حتی کمتر از سال 2018 به پایین ترین میزان خود  برساند. پایین آمدن قیمت شاخص دلار می تواند یک مزیت برای سرمایه گذاران باشد، همچنین با واکسن ویروس کرونا به جای اینکه قیمت دلار را افزایش دهد، آن را کاهش می دهد.

بنابراین یکی از عواملی که در قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد، قیمت دلار می باشد که با بالارفتن قیمت آن، نرخ بیت کوین کاهش شدیدی را تجربه می کند و با پایین آمدن آن نرم بیت کوین افزایش می یابد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

نتیجه گیری

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که پا به دنیای کریپتوکارنسی گذاشت و افراد را با مفهوم ارزهای دیجیتال و بلاک چین آشنا کرد؛ قیمت بیت کوین ثابت نیست و ردطی این سال ها به دلایل مختلفی چون عرضه و تقاضا قیمت آن دستخوش تغییراتی شده است.

اگر شما هم تمایل دارید از نوسانات قیمتی این ارز دیجیتال سود کسب کنید می توانید آن را از طریق یک صرافی های معتبری چون Binance  اقدام کنید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *