خرید و فروش ارز دیجیتال ترون

نگاهی به تاریخچه ی ارز دیجیتال ترون

ترون در سال ۲۰۱۸ میلادی توانست توسط جاستین سان “Justin Sun” بر روی شبکه ی مستقل خودش شروع به فعالیت کند؛ از ابتدا هدف اصلی ترون حذف واسطه های محتوایی بوده و روز به روز در حال توسعه ی این هدف است.

 

صرافی دیجیتال چیست؟ 💰

 

اطلاعات مختصری درباره ی ارز دیجیتال ترون

پروتکل ترون به کاربران خود اجازه می دهد تا بدون هیچ محدودیتی بتوانند داده منتشر و یا ذخیره کنند؛ ترون قصد دارد تا شرایط و فضایی را برای کاربران خود ایجاد کند که آن ها بدون آن که اطلاعاتشان را کسی کنترل کند بتوانند به راحتی به تولید محتوا بپردازند به عبارت تخصصی تر ترون به دنبال ایجاد یک اینترنت غیر متمرکز است .

ترون و دیگر ارزهای دیجیتالی که از شبکه ی بلاک چین استفاده می کنند از یک مزیت بسیار مهم بهره مند هستند آن هم این است که در این نوع تکنولوژی از معادلات ریاضی بسیار پیچیده می شود که هک کردن آن کاری سخت و دشوار خواهد بود؛ در این تکنولوژی تمامی تراکنش ها به صورت آنلاین بررسی می شوند.

خرید و فروش ارز دیجیتال ترون

با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال انتخاب این که بر روی چه ارزی سرمایه گذاری کنیم سخت تر می شود؛ خرید و فروش ارز دیجیتال ترون در بین هزاران ارز دیجیتالی که وجود دارد می تواند آینده ی روشنی داشته باشد.

به دلیل نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال نمی توان هیچ آینده ای شفاف و دقیقی را برای آن ها پیش بینی کرد و با با برنامه ی دقیق پیش رفت؛ تنها بررسی روند قیمت و تغییرات آن ها در بلند مدت می توان حدس هایی را در خصوص آینده ی پیش روی آن ها در نظر گرفت.

   خرید بیت کوین بدون احراز هویت 💰  

خرید و فروش ارز دیجیتال ترون

خرید و فروش ارز دیجیتال ترون

اما به شما توصیه می کنیم هرگز از تمام سرمایه و دارایی خود برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال استفاده نکنید به خصوص اگر در این عرصه تازه وارد هستید و اطلاعات و تجربه ی کافی ندارید سعی کنید ابتدا با بخش کوچکی از سرمایه و پول خود شروع کنید تا در صورت بروز افت قیمت ارزهای دیجیتال ضرر زیادی را متحمل نشوید .

به طور کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتال اگر با اطلاعات کافی صورت بگیرد می تواند کم ترین خطر ممکن را در خصوص سرمایه گذاری برای شما داشته باشد؛  پس قبل از شروع خرید و فروش ارز دیجیتال ترون و دیگر ارزهای دیجیتال ابتدا در خصوص نحوه ی به وجود آمدن آن ها ، قیمت و روند بازار آن تحقیق کنید؛ به این صورت می توانید با کم ترین ریسک ممکن وارد این عرصه شود.

خرید و فروش ترون در صرافی معتبر

صرافی های آنلاین امن ترین و بهترین گزینه ی ممکن برای خرید ترون و یا هر ارز دیجتیال دیگری هستند. صرافی های متعددی در سراسر جهان هستند که از ارز دیجیتال ترون پشتیبانی می کنند، اما برخی افراد به علت موقعیت جغرافیایی خود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با محدودیت هایی رو به رو هستند.

به عنوان مثال کاربران مقیم ایران به علت تحریم هایی که علیه کشور ایران وجود دارد نمی توانند از طریق صرافی های خارجی ارز دیجیتال معامله کنند، از این رو صرافی های ایرانی و یا همان صرافی های داخلی امن ترین و بهترین گزینه برای کاربران ساکن ایران هستند.

شما برای این که بتوانید از طریق صرافی های ایرانی ترون و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنید، باید در ابتدا درون سایت آن ها ثبت نام کنید، شما برای تکمیل فرآیند ثبت نام خود باید احراز هویت کنید؛ احراز هویت کار پیچیده و سختی نیست و اغلب تنها چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت.

شما با احراز هویت باید ثابت کنید هویتی که مدعی آن شده اید واقعا خود شما هستید، شما بعد از انجام دادن این مراحل قادر خواهید بود ترون و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنید.

قیمت خرید و فروش ارز دیجیتال ترون

ترون هم مانند سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی قیمت ثابت و پایداری ندارد و قیمت آن لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است، شما هر زمان که قصد دارید این ارز دیجیتال را داشتید، بهتر است همان لحظه قیمت ارز مربوطه را بررسی کنید.

البته ممکن است صرافی های مختلف قیمت های مختلفی را برای این ارز دیجیتال در نظرگرفته باشند، این امر هم دلایل مختلفی دارد؛ ممکن است یکی از این دلایل متفاوت بودن میزان کارمزد در صرافی های مختلف باشد؛ مساله ی کارمزد می تواند به صورت کامل بر روی قیمت نهایی معامله شما اثر بگذارد.

صرافی ها اغلب به عنوان نوعی واسطه بین دو طرف معامله عمل می کنند از این رو هزینه ی این واسطه گری را به عنوان کارمزد از خریدار و فروشنده دریافت می کنند.

بسیاری از افراد هم از این مساله به عنوان فرصتی برای کسب سود استفاده می کنند، این کاربران ترون و یا هر ار دیجیتال دیگری را از صرافی که این ارز را با قیمت پایین تر ارائه می دهد، خریداری می کنند سپس آن را در صرافی که این ارز را با قیمت بالاتری خریداری میکند، به فروش می رسانند.

انجام این کار ریسک زیادی به همراه دارد، به خصوص انجام این کار برای افراد تازه وارد و کم تجربه می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا ممکن است باعث از دست رفتن پول و سرمایه شود.

ممکن است در همین حین ترید کردن قیمت ارز مربوطه کاهش پیدا کند و نه تنها شما سودی کسب نکنید بلکه متحمل ضرر و زیان مالی هم بشوید.

در هر صورت ارز دیجیتال ترون هم مانند سایر ارزهای دیجیتال تا به امروز نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است که از این نوسانات عده ای از کاربران توانسته اند سود کسب کنند  عده ای دیگر هم ضرر کرده اند.

میزان سود خرید و فروش ترون

این مساله کاملا به خود شما بستگی دارد که ترون را چه زمانی بخرید و چه زمانی آن را به فروش برسانید، ممکن است در یک برهه ی زمانی شما با خرید این ارز سود کسب کنید و در یک برهه ی دیگر متحمل ضرر شوید، اگر شما بتوانید با به کارگیری ابزارهای تحلیل مختلف زمان مناسب خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تخمین برنید، می توانید سرمایه گذاری بهتر و موفق تری را تجربه کنید.

مساله ی دیگری که وجود دارد، این است که مسلما هر چه شما سرمایه ی بیشتری را به سرمایه گذاری بر روی ترون اختصاص دهید، سود بیشتری را هم کسب خواهید کرد و همین طور اگر ضرر کنید با ضرر بیشتری رو به رو خواهید شد.

اگر اطلاعات چندانی در حوزه ی کریپتوکارنسی ندارید، بهتر است این کار را با سرمایه ی کم شروع کنید، شما بعد از این که موفق شدید به اندازه ی کافی تجربه کسب کنید، می توانید سرمایه ی خود را افزایش دهید.

آیا ممکن است ارز دیجیتال ترون دزدیده شود ؟

همان طور که می دانید اگر سرمایه ی شما از امنیت خوبی برخوردار نباشد با حمله ی هکرها ممکن است تمام دارایی شما به سرقت برود به خصوص در این نوع سرمایه گذاری احتمال حملات سایبری برای سکه های ترون و هر ارز دیجیتال دیگری وجود دارد؛ برای حفظ ترون های خود از خطر دزدیده شدن سعی کنید تمامی موارد امنیتی را در خصوص آن رعایت کنید؛ یکی از مهم ترین نکات حفظ کلید خصوصی است.

به هیچ عنوان آن را در اختیار دیگران قرار ندهید و در جای خصوص آن را یادداشت کنید تا به هیچ عنوان آن را فراموش نکنید؛ به خصوص اگر کیف پول شما از قابلیت بازیابی برخوردار نباشد ممکن است با فاش شدن کلید خصوصی یا گم شدن آن تمام سرمایه و ارزهای دیجیتال موجود در آن از دست بروند.

به هر حال در کنار تمام مزایایی که سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال دارد باید ریسک هایی از این قبیل را نیز پذیرفت؛ زیرا در سال های اخیر شاهد اخبار حملات سایبری به چندین ارز دیجیتال مختلف بوده ایم؛ امنیت در این سبک از سرمایه گذاری حرف اول را می زند. 

   ارز دیجیتال ترون چیست؟💰  

برای امنیت بیش تر ترون های خود چه کاری انجام دهیم ؟

همان طور که در جملات قبلی مطالعه کردید ، اگر سکه های ترون شما از امنیت خوبی برخوردار نباشند ممکن است به طور کل از دست بروند ، حالا در این قسمت قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه امنیت سکه های ترون خود را بالا ببرید ، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

کیف پول یا والت (Wallet) یک کلمه ی رایج در بین کاربران ارزهای دیجیتال است . کیف پول ابزاری است برای نگهداری ترون ها و یا دیگر ارزهای دیجیتال شما. 

برای حفظ امنیت بیش تر توصیه می شود که به صورت آفلاین ترون های خود را ذخیره کنید؛ یعنی این که بدون استفاده از بستر اینترنت این عمل را انجام دهید؛ به این طریق می توانید به مقدار به سزایی از هک شدن اطلاعات خود از راه دور جلوگیری کنید.

از دیگر مزایای استفاده از این روش می توان به نسخه ی پشتیبان این کیف پول ها اشاره کرد ، این ویژگی باعث می شود اگر روزی کیف پول شما مورد حمله و سرقت هکرها و کلاه برداران قرار گرفت یا به هر علتی گم شد با استفاده از نسخه ی پشتیبان سرمایه ی خود را بازگردانی کنید.

چه کیف پول هایی از ترون پشتیبانی میکنند ؟

برای نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف باید از کیف پول مناسب و سازگار با آن استفاده کرد این مساله در خصوص ارز دیجیتال ترون هم صدق می کند.

در لیست زیر اسامی کیف پول هایی را مشاهده می کنید که مناسب نگهداری ارز دیجیتال ترون هستند و از آن پشتیبانی می کنند :

 1. کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس
 2. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس
 3. کیف پول سخت افزاری ترزور
 4. کیف پول نرم افزاری Exodus
 5. کیف پول نرم افزاری Guarda
 6. کیف پول نرم افزاری Atomic
 7. کیف پول موبایل Trust
 8. کیف پول موبایل Cobo
 9. کیف پول موبایل Tron Wallet
 10. کیف پول موبایل Wallet.io
 11. کیف پول موبایل Bitpie
 12. کیف پول کاغذی ترون

با برسی قابلیت هر یک از کیف پول های معرفی شده می توانید کیف پولی را که به نیازها و خواسته ها ی شما نزدیک تر است را انتخاب کنید. برای ایجاد امنیت بیشتر بهتر است کیف پول های نرم افزاری که باید آن ها را دانلود و نصب کنید را از سایت ها رسمی و معتبر دانلود کنید تا به دام افراد سودجو و کلاهبردار نیفتید.

البته به غیر از این 12 مورد شما با اندکی جستجو می توانید کیف پول های بیشتری را پیدا کنید که از این ارز پشتیبانی می کنند، اما قبل از استفاده کردن از آن ها بهتر است از امنیت و اعتبار هر یک مطلع شوید.

آیا خرید و فروش ارز دیجیتال ترون قانونی است؟

تاکنون قانون خاصی برای خرید و فروش ترون و یا هر ارز دیجیتال دیگری وضع نشده است، اما مسلما اگر شما با استفاده از آن ها مرتکب جرمی شوید، با شما برخورد خواهد شد.

شما می توانید با انتخاب یک بستر مناسب به معامله ی ترون بپردازید، این روزها افراد زیادی چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را به عنوان شغا اصلی خود انتخاب کرده اند و صرفا از این طریق کسب درآمد می کنند، البته از آن جایی که شما در هر لحظه از شبانه روز که تمایل داشته باشید می توانید به ترید کردن ترون بپردازید، می توانید این کار را به عنوان شغل دوم خود هم انتخاب کنید.

نتیجه گیری

ترون یکی از آلت کوین های مهم موجود در بازار است که از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و این روزها توانسته توجه کابران و سرمایه گذاران را از سراسر جهان به سمت خودش جلب کند،ما در این مقاله سعی کردیم شما را با صفر تا صد این ارز دیجیتال آشنا کنیم تا اگر قصد سرمایه گذاری بر روی این ارز را دارید، با دانش و اطلاعات کافی این کار را شروع کنید؛ فراموش نکنید برای کسب موفقیت در این مسیر بهتر است در طول سرمایه گذاری هم دانش و اطلاعات خود را بروز نگهدارید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه وارد کنید تا کارشناسان یوریپتو در اولین فرصت به شما پاسخ دهند.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *