خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال


ارز دیجیتال “crypto currency” نوعی از پول دیجیتال است .اولین ارز دیجیتال در سال 2009 میلادی با نام بیت کوین روانه بازار ارزهای دیجیتال شد؛ با وجود معروف شدن فعالیت سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال هنوز عده ای وجود دارند که اطلاعات دقیقی در این خصوص ندارند و با کاربرد آن آشنا نیستند اگر شما هم علاقه دارید تا همه چیز را در خصوص ارزهای دیجیتال بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

🔔 ما به شما پیشنهاد می کنیم برای افزایش اطلاعات خود لینک های درج شده در این بخش را مطالعه کنید: سپاس از همراهی شما.

          ارز دیجیتال چیست؟ چه کاربردی دارد؟ 

          آیا با انواع ارز دیجیتال آشنایی دارید؟ 

         آشنایی با صرافی ارز دیجیتال 

         راهنمای خرید ارز دیجیتال 

 

ارزهای دیجیتال وجود فیزیکی و خارجی ندارند؛ یعنی قابل لمس نیستند و فقط به صورت اینترنتی جا به جا می شوند .این روزها ارزهای دیجیتال به واحد پول بین المللی تبدیل شده اند و اولین هدف از خلق این نوع ارز آسان تر شدن خرید در فضای اینترنت بود. اما با گذشت زمان اکثر معاملات مهم در سراسر دنیا به وسیله ارزهای دیجیتال مختلف صورت می گیرد.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال

چه مزیت هایی در استفاده از ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

  • به دلیل آسان بودن تبادل پول با ارزهای دیجیتال روش مناسبی برای تبادل مبالغ بالا در معاملات است.
  • در هر معامله ای که از طریق ارزهای دیجیتال صورت می گیرد دو طرف معامله چه خریدار و چه فروشنده ناشناس باقی می ماند.
  • درآمدهای حاصل از انواع ارزهای دیجیتال معاف از مالیات است.
  • بیشتر واحدهای ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای واقعی از ارزش بالاتری برخوردار هستند.

معایب استفاده از انواع ارزهای دیجیتالی چیست؟

1-وقوع جرم: همان طور که با استفاده از پول های رایج در کشورها فعالیت های غیر قانونی شکل می گیرد ارزهای دیجیتال نیز از این قضیه مصون نیستند.به عنوان مثال عده ای چندی پیش با استفاده از بیت کوین اقدام به خرید و فروش مواد مخدر کرده بودند .اما به طور کل ارزهای دیجیتال مانند پول های کاغذی به تنهایی مشکلی ندارند بلکه این خود افراد هستند که از آن ها سو استفاده می کنند.

2-نوسانات: بازار ارزهای دیجیتال مانند دیگر بازارهای معاملاتی ثبات ندارند به خاطرهمین بالا و پایین شدن قیمت ها عده ای یک شبه ثروت کلانی را به دست آورده اند و عده ای بالعکس سرمایه خود را یک شبه از دست داده اند به همین خاطر باید با دقت کافی باید در این بازار فعالیت کرد.شاید با گذشت زمان بازار ارزهای دیجیتال به ثبات برسد.

3-عدم برگشت پذیری: در معامله در بازار ارزهای دیجیتال اگر تراکنشی اشتباه صورت بگیرد امکان برگشت وجود ندارد به همین خاطر در انجام معاملات خود باید خیلی دقت به خرج دهید.

چگونه ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم؟

برای خرید ارزهای دیجیتال شما ملزم به این هستید که از بین صرافی های آنلاین موجود یک صرافی معتبر را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید و در آن ثبت نام و احراز هویت نمایید. پس از تکمیل فرآیند گفته شده در هر زمان از شبانه روزشما می توانید بدون نیاز به مراجعه ی حضوری ارز دیجیتال بخرید و بفروشید ؛ برای کاربران ساکن در ایران تنها امکان انجام معامله از طریق صرافی های ایرانی وجود دارد اما اغلب کاربران در دیگر کشورهای دنیا قادر خواهند بود از صرافی های بین المللی معتبر و بزرگ اقدام به خرید و تبادل ارزهای دیجیتال کنند؛ عده ای در فضاهای مجازی مدعی بر خریدار و یا فروشنده ارزهای دیجیتال هستند که نباید بدون اطلاعات کافی به این افراد اعتماد کنید.

چه عواملی بر قیمت ارزهای دیجیتال موثر است؟

محدودیت ها، میزان عرضه و تقاضا از سوی کاربران، نوسانات بازار و … می توانند در تغییر قیمت و نوسانات موجود در ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند.

ارزش بازار در خرید و فروش ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

شما تنها قادر خواهید بود وارد معامله هایی شوید که حداقل 80 درصد سکه های آن استخراج شده اند .ارزش بازار یک ارز دیجیتال بیانگر این است که چه میزان پول در بازار خرید و فروش ارز مربوطه در جریان می باشد .اگر بخواهیم ارزش بازار “Market Capitalization” را به زبان ریاضی تعریف کنیم باید بگوییم ارزش بازار عبارت است از تعداد واحد های یک دارایی ضرب در قیمت هر واحد دارایی.

آیا ارزش بازار همان قیمت است؟

قیمت هیچ گاه نمایانگر ارزش بازار نیست؛ اگر یک فرد مبتدی معنای ارزش بازار را به خوبی درک نکرده باشد و دو ارز دیجیتال را با یک دیگر مقایسه کند و مشاهده کند که یکی از قیمت بیشتری برخوردار است ممکن است این نتیجه گیری را بکند که بازار بزرگ تری نسبت به دیگری دارد اما این تصور کاملا غلط است .مارکت کپ یا همان ارزش بازار ملاکی مهم در بزرگی و اعتبار یک بازار بوده و هیچ گاه قیمت نمی تواند بیانگر آن باشد.

با اصطلاحات کم تر شنیده شده در دنیای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیشتر آشنا شوید:

سکه های مرده در ارزهای دیجیتال به چه معنا می باشند؟

اگر حتی اندکی در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید قطعا با کلمه ی سکه های مرده رو به رو شده اید.سکه های مرده در اصل سکه های از دست رفته در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند که ممکن است هر یک به طریق مختلفی از دست رفته باشند.در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم:

گاهی ممکن است آن ها بر اثر گم شدن کیف پول کاربران یا دزدیده شدن سرمایه توسط کلاه برداران و هکرها و یا حتی مشکلات سیستمی به وجود آمده باشند .تا کنون روش دقیقی برای به دست آوردن میزان تعداد سکه های مرده موجود در بازار ارزهای دیجیتال معرفی و ارائه نشده است.

آلت کوین “Altcoins ” در ارزهای دیجیتال چه معنی دارد؟

به ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین پدید آمدند به اصطلاح آلت کوین می گویتند مانند اتریوم.

ذخیره سازی سرد به چه معنا است؟

اگر ارزهای دیجیتال در فضای آفلاین ذخیره شوند به اصطلاح به این عمل ذخیره سازی سرد می گویند.

هش “Hash” چه معنی دارد؟

از طریق یک داده طبق تابع مشخصی و به میزان مشخص یک اثر انگشت دیجیتالی تولید می شود که به آن هش می گویند .

تعریف فاست “Faucet” چیست؟

سایت هایی وجود دارند که به ازای بازی کردن در آن سایت ها کاربران ارز دیجیتال دریافت می کنند که به آن ها به اصطلاح فاست می گویند.

اگر قصد خرید و فروش ارز های دیجتال را دارید می توانید؛ معاملات خود را در وبسایت ها و یا صرافی های ایرانی معامله کنید؛ یوریپتو یکی از صرافی های معتبر ارز دیجیتال است که می توانید به راحتی و با پرداخت کارمزد کم ارز دیجیتال خود را به معامله کنید. 

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *