خرید ارز دیجیتال پولکادات

روش های متعددی برای خرید ارز دیجیتال پولکادات وجود دارد که هر فرد ممکن است شیوه ای متفاوت را برای خرید این ارز انتخاب کند، در این مقاله می خواهیم به شما متداول ترین روش های خرید پولکادات و ریسک هایی که هر یک از این روش ها به همراه دارند را شرح دهیم، پس اگر تمایل دارید تا ارز پولکادات خریداری کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید؛ داشتن اطلاعات کافی قبل از سرمایه گذاری، و هم چنین بروز نگهداشتن اطلاعات در حین سرمایه گذاری، فاکتورهایی هستند که به شما در کسب موفقیت می توانند کمک بسزایی بکنند.

خرید ارز دیجیتال پولکادات از صرافی در ایران

اگر ساکن کشور ایران هستید و می خواهید از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال پولکادات خریداری کنید، صرافی های ایرانی بهترین و امن ترین گزینه ی ممکن برای شما هستند، قطعا اگر شما کلمه ی خرید ارز دیجیتال پولکادات را در اینترنت جستجو کنید، با صرافی های متعددی رو به رو خواهید شد اما مساله اینجاست که آیا همه ی این صرافی ها امن هستند یا خیر؟ از کدام صرافی پولکادات بخریم؟ آیا صرافی مربوطه کارمزد مناسبی را برای معامله ی پولکادات دریافت می کند؟ و صدها سوال دیگر.

به علت تحریم هایی که وجود دارد، کاربران مقیم ایران نمی توانند از صرافی های خارجی و یا بین المللی به راحتی پولکادات و یا ارزهای دیجیتال دیگری را خریداری کنند، بنابراین بهترین روش خرید از صرافی های ایرانی است.

شما باید صرافی ایرانی را برای معاملات خود انتخاب کنید که از شهرت و اعتبار خوبی برخوردار باشد و بتواند امنیت دارایی های شما را تضمین کند، هم چنین در کنار این فاکتورها، از نرخ کارمزد مناسبی هم برخوردار باشد. یوریپتو یکی از وبسایت های ایرانی است که شما با عضویت و ثبت نام در آن می توانید با پرداخت کارمزد بسیار ناچیز ارز دیجیتال دلخواه خودتان را خریداری کنید.

    توجه: پولکادات رقیب اصلی اتریوم را بشناسید.

خرید ارز دیجیتال پولکادات از صرافی

برخی از افراد که به هر دلیلی موفق نمی شوند و یا تمایل ندارند که از صرافی های ایرانی این ارز را خریداری کنند، می توانند از صرافی های ایرانی ارزهای دیجیتال مشهورتری چون بیت کوین و اتریوم و… را خریداری کنند و سپس آن را در صرافی خارجی که از این ارز پشتیبانی می کند، به پولکادات تبدیل کنند.

شما برای این که بتوانید لیست کاملی از صرافی های بین المللی که از ارز دیجیتال پولکادات پشتیبانی می کنند را تهیه کنید، می توانید به وبسایت CoinMarketCap مراجعه کنید، هم چنین این وبسایت می تواند اطلاعات خوب و کاملی در خصوص سایر مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال به شما بدهد، این روزها تقریبا همه ی سرمایه گذاران با این سایت آشنایی دارند و از آن استفاده می کنند.

قبل از فعالیت در صرافی های خارجی حتما این مساله را مورد بررسی قرار بدهید که آیا صرافی مربوطه به کشور شما خدمات ارائه می دهد یا نه؟ زیرا ممکن است حساب و سرمایه ی شما از طرف اکسچنج مربوطه مسدود شود.

خرید ارز دیجیتال پولکادات برای تریدرها

همان طور که در دیگر مقالات موجود در این وبسایت به آن اشاره کردیم، زمانی از کلمه ی ترید کردن استفاده می کنیم که فرد معامله گر یا همان تریدر، دائما مشغول خرید و فروش باشد. تریدرها معمولا به سودهای لحظه ای اکتفا می کنند و با تغییرات لحظه ای که برای قیمت پولکادات و یا سایر ارزهای دیجیتال رخ می دهد، سود کسب می کنند، البته باید این نکته را هم یادآور شویم که ترید کردن ارزهای دیجیتال ریسک زیادی به همراه دارد و لزوما این کار سودده نیست و ممکن است شما در این مسیر ضرر و زیان هم بکنید، اما چیزی که برای این دسته از افراد حائز اهمیت است، سرعت انجام تراکنش هاست. بنابراین تریدرها باید در صرافی فعالیت کنند که بتواند سفارشات آن ها را به موقع و سریع پاسخ دهد، صرافی که تعداد کاربران بیش تری دارد و حجم معاملات آن بیش تر است می تواند گزینه ی مناسبی برای این دسته از افراد باشد.

خرید ارز دیجیتال پولکادات

همان طور که می دانید قیمت پولکادات هم مانند قیمت سایر ارزهای دیجیتال دائما در حال تغییر و نوسان است؛ ممکن است یک کاربر ارز دیجیتال پولکادات را با قیمت 1 دلار خریداری کرده باشد و حالا در این لحظه که قیمت پولکادات به 1.5 دلار رسیده است بخواهد این ارز را بفروشد و سود کسب کند اما اگر صرافی مربوطه نتواند در همان لحظه سفارش کاربر را به انجام برساند ممکن است قیمت این ارز تغییر پیدا کند و به طور مثال به 0.5 دلار برسد، مسلما این مساله می تواند کل برنامه ریزی های فرد را بهم بریزد. پس قبل از عضویت در وب سایت صرافی این مسائل را هم در نظر بگیرید.

چگونه با خرید ارز دیجیتال پولکادات ضرر نکنیم؟

این که چگونه با خرید ارز دیجیتال پولکادات سود کسب کنید و یا این که با خرید آن ضرر نکنید به خود شما بستگی دارد، درست است که تغییرات قیمت این ارز باعث می شود تا همه چیز بر اساس پیش بینی های شما جلو نرود، اما این شماهستید که با یک برنامه ریزی دقیق می توانید این ریسک ها و نوسانات را تبدیل به یک فرصت برای کسب سود و درآمد کنید.

برای این که بتوانید سرمایه گذاری موفق تر و یا به عبارتی پر سودتری را بر روی ارزهای دیجیتال من جمله پولکادات، تجربه کنید، بهتر است که قبل از هر چیز یک برنامه ریزی دقیق از آن چه که میخواهید انجام دهید داشته باشید تا در زمان ترید کردن بتوانید از آن به عنوان یک نقشه ی راه استفاده کنید تا از بروز سر درگمی خود بکاهید.

اگر شما بخواهید در در زمان ترید کردن فکر و یا تصمیم گیری کنید، ممکن است به علت درگیر شدن با عواطف و هیجانات، تصمیم نادرستی بگیرید، پس بهتر است یک برنامه دقیق برای خود داشته باشد تا احتمال ضرر را به حداقل برسانید.

قیمت خرید ارز دیجیتال پولکادات

اگر شما در لحظه ی نگارش این مطلب قصد خرید ارز دیجیتال پولکادات را داشتید برای خرید هر یک واحد از این ارز دیجیتال نیاز به 34.78 دلار و یا 857.987 تومان سرمایه بود.

این که شما دقیقا برای خرید این ارز دیجیتال به چه مقدار سرمایه نیاز دارید، به این مساله بستگی دارد که شما چه زمانی بخواهید این ارز را خریداری کنید، برای درک بهتر این موضوع بهتر است نگاهی به اوج قیمت دلاری و ریالی این ارز دیجیتال بیاندازیم:

پولکادات در تاریخ 20 فوریه سال 2021 میلادی و یا 2 ام اسفند ماه سال1399  با قیمت 42.06 دلار و یا 1.055.782 تومان با قیمت دلار 25.100 تومانی، به اوج قیمت دلاری خود رسیده بود؛ هم چنین به علت متغییر بودن قیمت دلار در کشور ایران این ارز با نوسانات قیمت دلار هم تغییر قیمت می دهد.

صرافی آنلاین ارز دیجیتال ایرانی

همان طور که شماعزیزان مطالعه کردید، در هر برهه ی زمانی قیمت این ارز دیجیتال متفاوت بوده است و همین موضوع باعث می شود تا کاربران در هر زمان به میزان سرمایه ی متفاوتی برای خرید این ارز احتیاج داشته باشند.

خرید ارز دیجیتال پولکادات از بازارهای معاملاتی

بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال این امکان را به شما می دهند تا ارز دیجیتال دلخواهتان را با قیمت مناسب تری خریداری کنید، البته شما هم می توانید در این بازارها ارز دیجیتال خود را با قیمت مناسب تری هم بخرید و هم بفروشید، این روزها افراد زیادی هستند که این روش خرید را برای خود انتخاب کرده اند؛ در ادامه درباره ی برخی از سوالات رایج در خصوص این ارز و پاسخ های آن ها صحبت خواهیم کرد.

بعد از خرید ارز دیجیتال پولکادات چه کنیم؟

شما بعد از خرید این ارز و یا سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، هم می توانید دارایی خود را درون خود صرافی مربوطه نگهداری کنید( در صورتی که صرافی شما از این موضوع پشتیبانی کند ) و هم این که می توانید آن را به یک کیف پول دیجیتالی امن منتقل کنید.

نگه داشتن پول و سرمایه در وبسایت خود صرافی ریسک زیادی به همراه دارد و ممکن است با هک شدن صرافی و … پول و دارایی شما از دست برود، هم چنین اگر از صرافی های خارجی که با ایران همکاری خوبی ندارند، این ارز را خریداری کرده باشید ممکن است حساب شما بلوکه شود، به همین خاطر برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی بهتر است بعد از تکمیل فرآیند خرید، پولکادات ها و یا سایر ارزهای دیجیتال خریداری شده ی خود را به یک کیف پول دیجیتالی امن انتقال دهید.

برخی از بهترین کیف پول های پولکادات عبارتند از:

  • کیف پول Parity Signer
  • کیف پول Polka Wallet
  • کیف پول Trust
  • کیف پول Math Wallet
  • کیف پول Ownbit

شما با مراجعه به وبسایت رسمی هر یک و مطالعه ی خصوصیات و ویژگی های آن ها، می توانید یکی از این کیف پول ها را برای ذخیره و نگهداری ارزهای خود انتخاب کنید، هم چنین می توانید به مقاله ی بهترین کیف پول های پولکادات در یوریپتو مراجعه کنید.

توجه: خرید ارز دیجیتال پولکادات با کارمزد کم در ایران

اگر بعد از خرید پولکادات دارایی ما بلوکه شد چه کاری انجام دهیم؟

معمولا این اتفاق زمانی رخ می دهد که کاربران ایرانی در صرافی هایی فعالیت کرده باشند که آی پی ایران در لیست تحریمی آن ها قرار داشته باشد، اما مساله ای که وجود دارد این است که اغلب هیچ گونه راهی برای بازگشت سرمایه ی شما وجود ندارد، به همین خاطر است که به شما توصیه می کنیم صرافی های معتبر ایرانی را برای خرید و فروش پولکادات و سایر ارزهای دیجیتال انتخاب کنید، تا بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

آیا خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات، پیگرد قانونی دارد؟

خرید و فروش پولکادات و یا سایر ارزها جرم محسوب نمی شود، اما اگر شما با استفاده از این ارز مرتکب جرم دیگری شوید با شما به صورت قانونی برخورد خواهد شد، درست مانند ارزهای فیات، به عنوان مثال ارز فیات ریال به خودی خود هیچ مساله ای ندارد و غیر قانونی نیست، حالا اگر فردی با استفاده از ریال فعالیت مجرمانه ای را مرتکب شود، قانون به علت جرمی که فرد انجام داده با او برخورد خواهد کرد و این مساله هیچ ارتباطی با ماهیت خود ارز ندارد.

خرید ارز دیجیتال پولکادات

اما به طور کلی در حال حاضر هیچ قانونی مشخصی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران وضع نشده است، بنابراین نمیتوان نظر خاصی درباره ی قانونی بودن و و یا نبودن آن ها در ایران ارائه کرد، اما تا زمانی که شما با استفاده از پولکادات و یا ارز دیجیتال دیگر، به نظام مالی کشور آسیب وارد نکنید و یا از این ارزها به عنوان ابزار جرم دیگری استفاده نکنید، هیچ مانعی برای فعالیت شما در این عرصه وجود نخواهد داشت. اما برای استخراج ارزهای دیجیتال مختلف شما باید از وزارت صنعت و معدن مجوز دریافت کنید.

توجه: قیمت ارز دیجیتال

آینده ی پولکادات چگونه خواهد بود؟

نمیتوان به طور دقیق آینده ی این ارز را پیش بینی کرد، اما انتظار می رود اگر این ارز بتواند به توسعه و بهبود ویژگی های خود ادامه بدهد، در آینده بتواند رشد چشم گیری را تجربه کند، اما به هر حال مانند تمامی ارزهای دیجیتال، نظرات در خصوص این ارز متفاوت است و عده ای آینده ای روشن و عده ای دیگر افت قیمتی این ارز را پیش بنی کرده اند، اما به هر حال با گذشت زمان می توان پی برد که کدام یکی از این تخمین ها و پیش بینی ها دقیق تر و درست تر بوده اند.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال پولکادات یکی از ارزهای دیجیتال تقریبا نوظهور موجود در بازار کریپتوکارنسی است که اگر شما با به کارگیری درست ابزارهای تحلیل مختلف بتوانید زمان مناسب خرید و فروش این ارز را پیش بینی کنید، می توانید سود خوبی از این ارز کسب کنید، به گفته ی تحلیلگران و متخصصان این حوزه، ارز دیجیتال پولکادات پتانسیل خوبی برای رشد و پیشرفت دارد.

به طور کلی هر چه افراد جامعه ارزهای دیجیتال را بیش تر و بهتر بپذیرند، در آینده ای نه چندان دور شاهد این مساله خواهیم بود که ارزهای دیجیتال بتوانند جایگزین ارزهای فیاتی چون دلار و ریال و … شوند، و قطعا پولکادات هم یکی از این ارزهای موفق در بازار خواهد بود.

6 دیدگاه

  • بنظرتون خرید ارز دیجیتال پولکادات آینده دارتره یا ارز دیجیتال کاردانو

  • من دنبال خرید پولکادات ازصرافی خارجی بدون احراز هویتم دوستانی که تجربه دارن بگن از چه صرافی میشه پولکادات خرید و کارمزدشون چقدره فقط خیلی بالا نباشه و پیچیده هم نباشه خرید و فروش

    • بدون احراز هویت کار خیلی اصولیی نیست پیشنهاد من اینه درست خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *