خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران


سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال این روزها طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، به خصوص در طی یک سال اخیر به علت شرایطی که ویروس کرونا برای کسب و کارها رقم زده است، افراد زیادی تمایل دارند تا بدون نیاز به مراجعه ی حضوری به محلی خاص بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به راحتی کسب درآمد کنند و یا به عبارت بهتر پول و سرمایه ی خود را چندین برابر کنند؛ در ادامه ی مقاله می خواهیم شما را به طور اختصاصی با خرید فروش ارز دیجیتال در ایران آشنا کنیم، اگر شما هم ساکن کشور ایران هستید و می خواهید به صورت غیر حضوری کسب درآمد کنید تا پایان این مقاله از یوریپتو با ما همراه باشید.

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

این روزها کاربران زیادی هستند که مقیم کشور ایران هستند و از طریق مختلف بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند؛ به طور کلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال راه حل های مختلفی پیش روی افراد است اما ممکن است هر کاربر بر اساس شرایط و یا حتی میل شخصی خودش روش متفاوتی را برای این منظور انتخاب کند، علاوه بر این در کشورهای مختلف به علت قوانین مختلفی که درون آن ها حاکم است ممکن است یک روش خرید متداول تر باشد.

به عناون مثال اگر شما ساکن ایران باشید، امن ترین و هم چنین متداول ترین روش خرید فروش ارز دیجیتال در ایران ، صرافی های آنلاین هستند. شما با اندکی پرس و جو و تحقیقات می توانید یک صرافی معتبر و امن را برای معاملات خود انتخاب کنید؛ شما بعد از ثبت نام و انجام احراز هویت قادر خواهید بود  از صرافی مربوطه ارز دیجیال دلخواهتان را خریداری کنید؛ اغلب صرافی ها دو طرف معامله یعنی خریدار و فروشنده را به یک دیگر وصل می کنند و در ازای این واسطه گری که انجام می دهند، مبلغی را به عنوان کارمزد از آن ها دریافت می کنند، این مبلغ ناچیز است و صرافی های مختلف ممکن است نرخ متفاوتی را به عنوان کارمزد از کاربران دریافت کنند.

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران بدون احراز هویت

اگر شما بستری به غیر از صرافی های آنلاین را برای معاملات خود انتخاب کنید، دیگری نیازی به انجام احراز هویت ندارید. اما در حال حاضر تمامی صرافی های ایرانی از شما می خواهند تا احراز هویت کنید و در غیر این صورت از ارائه ی خدمات به شما خودداری می کنند.

نحوه معاملات ارزهای دیجیتال در ایران

اما برخی از صرافی های خارجی هستند که بدون احراز هویت به کاربران خدمات ارائه می دهند اما به علت تحریم هایی که علیه کشور ایران وجود دارد شما نمیتوانید در این صرافی ها فعالیت کنید و بهترین گزینه برای شما عزیزان صرافی های آنلاین معتبر ایرانی هستند.

قیمت خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

مساله ای که بیشت افراد تازه وارد می خواهند بدانند، این است که برای خرید فروش ارز دیجیتال در ایران به چه مقدار سرمایه و پول نیاز است؟ مساله ای که وجود دارد قیمت ارزهای دیجیتال مختلف با یک دیگر متفاوت است از این رو برای خرید هر یک شما نیاز به میزان سرمایه متفاوتی دارید، علاوه بر این قیمت هر یک از ارزهای دیجیتال هم به صورت لحظه ای در حال تغییر و نوسان است بنابراین شما در هر برهه زمانی به میزان سرمایه ی متفاوتی برای خرید رمزارز مربوطه نیاز دارید.

این روزها که بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی است، افراد زیادی تمایل دارند تا بر روی این رمزارز سرمایه گذاری کنند، اما از آن جایی که قیمت این رمزارز بالا است، شاید افراد با مشاهده ی قیمت این ارز دیجیتال از سرمایه گذاری بر روی آن منصرف شوند، اما خوب است بدانید که لازم نیست شما یک واحد کامل از این رمزارز را خریداری کنید، بلکه شما می توانید بخش کوچکی از آن را بخرید که مسلما به این صورت شما نیاز به پول و سرمایه ی کمتری خواهید داشت.

سود خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

لزوما خرید فروش ارز دیجیتال در ایران و در هر کجای جهان سودده نیست و ممکن است افراد با خرید یک رمزارز نه تنها سود کسب نکنند، بلکه متحمل ضرر و زیان هم بشوند؛ این مساله کاملا به خود شما بستگی دارد که چه زمانی چه ارز دیجیتالی را خریداری کنید و چه زمانی ارز دیجیتال خریداری شده را به فروش برسانید.

این مساله هم قطعا برای شما روشن و واضح است که اگر پول و سرمایه ی بیشتری را به کار بگیرید میتوانید سود بیشتری بدست بیاورید، و در عین حال اگر متحمل ضرر شوید هم پول و سرمایه ی بیشتری را از دست خواهید داد؛ به همین منظور بهتر است مقداری پول و سرمایه را برای این کار در نظر بگیرید که توان از دست دادن آن را هم داشته باشید، به خصوص اگر تجربه ی چندانی در این خصوص ندارید و تازه وارد هستید، بهتر است پول و سرمایه ی کمتری را به کار بگیرید.

این روزها افراد زیادی هستند که از طریق سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال کسب درآمد می کنند حتی این کار شغل اصلی آن هاست؛ شما با اندکی پرس و جو متوجه این مساله خواهید شد که افراد زیادی تا به امروز با سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال سود خوبی بدست آورده اند و عده ای دیگر هم با سرمایه گذاری در این عرصه هیچ سودی بدست نیاورده اند.

 وضعیت خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

این روزها افراد زیادی در ایران با این حوزه آشنا هستند حتی اگر تا به حال در حوزه ی کریپتوکارنسی سرمایه گذاری هم نکرده باشند، حداقل با آن آشناییت دارند.

صرافی های ایرانی متعددی در سراسر ایران و در شهرهای مختلف وجود دارند که به کاربران خدمات ارائه می دهند. برای خرید فروش ارز دیجیتال در ایران و در هر کجای جهان نیاز به مراجعه ی حضوری شما نیست، از آن جایی که خود ارزهای دیجیتال ماهیت فیزیکی و قابل لمسی ندارند، تمامی اقدامات در خصوص آن ها هم به صورت غیر حضوری صورت می گیرد.

یکی از معتبرترین صرافی های ایرانی که تمرکز ویژه ی آن بر روی رمزارز تتر است، صرافی تترسیل است که ثبت نام و انجام احراز هویت در این پلتفرم بسیار ساده و آسان است.

قانونی بودن خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

تاکنون قانون خاصی برای خرید فروش ارز دیجیتال در ایران وضع نشده است و افراد زیادی به این کار مشغول هستند. تا زمانی که شما با خرید و فروش ارزهای دیجیتال اختلالی در نظام مالی کشور ایجاد نکنید، کسی از فعالیت شما جلوگیری نخواهد کرد.

نکته ی دیگری که باید بدانید، این است که اگر شما از ارزهای دیجیتال برای عملی ساختن جرم دیگر استفاده کنید با شما به صورت کاملا قانونی برخورد خواهد شد.

نگهداری و استخراج ارزهای دیجیتال در ایران

به عنوان مثال در ابتدای ظهور ارز دیجیتال بیت کوین، از آن جایی که تراکنش های این رمزارز تقریبا غیر قابل شناسایی و غیر قابل پیگیری بودند، بسیاری از افراد در سراسر جهان با استفاده از این رمزارزها فعالیت های مجرمانه انجام می دانند، اما بعد از مدتی با این افراد برخورد شد.

بهترین رمزارزها برای خرید و فروش در ایران

ارزهای دیجیتال نه به ایران و نه به هیچ کشور دیگری تعلق ندارند، و وضعیت یک رمزارز به صورت جهانی در حال تغییر و نوسان است. اما مساله ی دیگری که وجود دارد این است که قیمت دلار در کشور ایران ثابت نیست و همین مساله می تواند قیمت ارزهای دیجیتال را هم تحت تاثیر قرار بدهد.

ارز دیجیتالی چون بیت کوین از همان روزهای ابتدایی ظهورش تا به امروز توانست توجه کاربران و سرمایه گذاران بسیاری را در ایران و در سایر کشورها به سمت خودش جلب کند؛ این روزها ارزهای دیجیتال بسیاری چون اتریوم، لایت کوین، پولکادات، ریپل و چین لینک و.. .هم طرفداران خاص و ویژه ی خودشان را دارند.

نمی توان یک ارز دیجیتال را برای همه ی افراد پشنهاد داد، زیرا افراد خواسته و هدف های متفاوتی دارند که باید بر همین اساس رمزارز مناسبشان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. هم چنین ممکن است در یک برهه ی  زمانی خرید و فروش یک رمزارز به صرفه و سودده باشد و در برهه ی زمانی دیگر خرید و فروش همان رمزارز نه تنها خوب نباشد بلکه به شما ضرر و زیان مالی برساند.

در تصویر زیر قیمت و سایر جزئیات برخی از ارزهای دیجیتال را در این لحظه(27ام شهریور ماه سال 1400) را در وب سایت Coinmarketcap مشاهده می کنید.

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

آینده ی خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

از زمان ظهور اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین تقریبا حدود یک دهه می گذرد، از این رو بازار ارزهای دیجیتال پدیده ای نسبتا نوظهور محسوب می شود، بیشتر تحلیلگران و سرمایه گذاران حرفه ای به آینده ی ارزهای دیجیتال امیدوار هستند؛ در طول این سال ها پروژه های متعددی پا به عرصه ی کریپتوکارنسی گذاشته اند که تعدادی از آن ها توانسته اند جایگاه خوبی کسب کنند و پابرجا بمانند و برخی دیگر هم از میان رفته اند و به عبارتی نتوانسته اند که موفق شوند.

آینده ی ارزهای دیجیتال به مقدار زیادی به میزان پذیرش آن ها از سودی افراد دارد، هر چه افراد بیشتری با این عرصه آشناییت داشته باشند و از آن ها استفاده کنند، احتمال این که آینده ی روشن تر و بهتری در انتظار آن ها باشد، بیشتر است. این روزها بیشتر صحبت ها در خصوص آینده ی ارزهای دیجیتال این است که می توانند رشد خوبی داشته باشند و حتی ممکن است در آینده ای نه چندان دور ارزهای دیجیتال جایگزین ارزهای فیاتی چون دلار و ریال و… شوند.

اقدامات لازم برای خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

حالا که به صورت کامل با جزئیات خرید فروش ارز دیجیتال در ایران آشنا شده اید، ممکن است تمایل پیدا کرده باشید که شما هم پا به این عرصه بگذارید و در حال حاضر این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که برای شروع سرمایه گذاری در این عرصه به چه چیزهایی نیاز دارید؟

در گام اول شما باید دانش و اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید و در طول مسیر سرمایه گذاری هم این اطلاعات را بروز نگه دارید تا سرمایه گذاری موفق تر و پر سودتری را تجربه کنید. در مرحله ی بد بهتر است یک پلن معاملاتی و یا همان برنامه ی سرمایه گذاری دقیق برای خود داشته باشید، شما در این برنامه باید تمام اهداف خود و آن چه که برای رسیدن به اهدافتان باید انجام دهید را عنوان کنید و در طول مسیر سرمایه گذاری هم باید از آن به عنوان نقشه ی راه استفاده کنید تا دچار سردرگمی نشوید.

برنامه ی معاملاتی خود شامل موارد بسیاری است که در دیگر مقالات موجود در این وبسایت به طور کامل به شرح آن پرداختیم.

شما بعد از این که پلن معاملاتی خود را به درستی آماده کردید، باید مسیر خرید و فروش خود را انتخاب کنید، در ابتدای مقاله شما را با متداول ترین روش خرید فروش ارز دیجیتال در ایران که همان خرید از صرافی های آنلاین است، آشنا کردیم؛ خوب است بدانید خرید از صرافی های آنلاین تنها راه بدست آوردن ارزهای دیجیتال نیست بلکه شکا می توانید رمزارزهای خود را به صورت مستقیم بخرید و یا به فروش برسانید اما از آن جایی که سایر روش های موجود نسبت به خرید و فروش در صرافی های آنلاین از ریسک بیشتری برخوردار است، چندان توصیه نمی کنیم.

تریدینگ پلن یا پلن معاملاتی چیست؟

وقتی شما روش مستقیم خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انتخاب می کنید و دیگر واسطه ای چون صرافی های آنلاین وجود ندارد، دیگر مفهومی به نام کارمزد وجود ندارد از این رو شما ارز دیجیتال مورد نظرتان را میتوانید ارزان تر خریداری کنید و به عبارتی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اما نباید این مساله شما را وسوسه کند تا ریسک بیشتری را متحمل شوید زیرا در این صورت ممکن است شما بخشی و یا کل سرمایه ی خود را از دست بدهید.

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

خرید فروش ارز دیجیتال در ایران

جمع بندی

این روزها خرید فروش ارز دیجیتال در ایران به یکی از راه های پر طرفدار کسب درآمد تبدیل شده است و افراد زیادی از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین میکنند؛ اگر شما هم به این عرصه علاقه مند هستید می توانید با عضویت در همین وبسایت(یوریپتو) دانش و اطلاعات خود را در خصوص افزایش دهید و سپس با اختصاص دادن چند دقیقه از وقت خود جهت ثبتنام و احراز هویت کردن، می توانید ارز دیجیتال دلخواهتان را با پرداخت کم ترین کارمزد ممکن خریداری کنید.

صرافی های آنلاین جز بهترین و معتبرترین بستر معاملاتی رمزارزها شناخته می شوند که شما با ثبت نام و انجام احراز هویت می توانید از خدمات آن ها بهره ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *