خرید لایت کوین در ایران

خرید لایت کوین در ایران


راهنمای خرید ارز دیجیتال لایت کوین برای کاربران ایرانی

فرقی ندارد که شما در کجای جهان باشید، شما به راحتی می توانید به خرید و فروش تمامی ارزهای دیجیتال بپردازید، حتی کاربران برخی کشورها که با محدودیت هایی هم رو به رو هستند، به هر حال راه و روش هایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال پیدا می کنند. در این مقاله می خواهیم شما را به صورت دقیق با خرید لایت کوین در ایران آشنا کنیم، پس اگر قصد خرید لایت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال در ایران را دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

   این مقاله در 8 اسفند 1400 بروز رسانی شد؛ قیمت لایت کوین در این لحظه برابر است با:   

$105.19
۲,۸۰۸,۲۴۱ تومان

قیمت خرید لایت کوین در ایران

قیمت لایت کوین هم مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال موجود در دنیای کریپتوکارنسی، لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است، اگر شما در زمان نگارش این مطلب ( 11 ام فروردین ماه سال 1400 و یا 31 مارس سال 2021 میلادی ) قصد خرید یک واحد ارز دیجیتال لایت کوین داشته باشید، نیاز به 192.13 دلار و یا 5.088.563 تومان سرمایه دارید.

ارز دیجیتال لایت کوین در حدود 3 سال قبل یعنی 27 ام آذرماه سال 1396 و یا 18 دسامبر سال 2017 میلادی، با قیمت 358.34 دلار و یا 1.513.969 تومان با نرخ دلار 4.225 تومانی به اوج قیمت دلاری خود رسیده بود.

هم چنین در حدود 1 ماه قبل یعنی 26 ام بهمن ماه سال 1399 و یا 14 فوریه سال 2021 میلادی لایت کوین با قیمت 228.59 دلار و یا 6.286.388 تومان با نرخ دلار 27.500 تومانی به اوج قیمت ریالی خود رسیده بود.

خرید لایت کوین در ایران

شما در هر کجای جهان که باشید به هر حال راهی برای خرید لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری دارید. اما به علت تحریم هایی که علیه کشور ایران وجود دارد، شاید خرید و فروش ارزهای دیجیتال کمی با دشواری همراه باشد.

صرافی های متعددی در سراسر ایران وجود دارند که شما با ثبت نام درون وبسایت آن ها می توانید به راحتی لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنید.

البته شاید پیدا کردن ارزهای دیجیتالی چون لایت کوین نسبت به بیت کوین و اتریوم و … کمی دشوارتر باشد، از این رو وقتی صرافی را پیدا کردید که از این ارز پشتیبانی می کرد، قبل از هر گونه اقدامی بهتر است از صحت و اعتبار آن مطمئن شوید.

اگر نتوانستید صرافی ایرانی مناسبی را برای خرید و فروش لایت کوین پیدا کنید، می توانید به وبسایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید و لیستی از صرافی های معتبر را که از این ارز پشتیبانی می کنند، تهیه کنید.

سپس با بررسی ویژگی های هر یک از این صرافی ها و مطابقت دادن آن با خواسته ها و نیازهایی خودتان می توانید یکی از اکسچنج هایی را که با فاکتورهای شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب کنید.

شما به غیر از صرافی های آنلاین گزینه های دیگری هم برای خرید این ارز دارید، که با توجه به شرایط و میزان ریسک پذیری خود می توانید روش های متفاوتی را برای خرید انتخاب کنید.


توجه: چطور می توان لایت کوین را ارزان خرید؟  خرید لایت کوین ارزان   کلیک کنید.


کارمزد خرید لایت کوین در ایران

وقتی شما صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش لایت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال انتخاب می کنید، اغلب این صرافی ها به عنوان نوعی واسطه بین شما و طرف دیگر معامله عمل می کنند و در ازای این کار مبلغی را به عنوان کارمزد از شما دریافت.

میزان کارمزد خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف در صرافی های مختلف با یک دیگر متفاوت است، از این رو نمی توان مقدار مشخصی را برای کارمزد خرید لایت کوین در ایران و یا خارج از ایران عنوان کرد.

خرید لایت کوین در ایران

مقدار کارمزد در مقایسه با قیمت لایت کوین اغلب بسیار ناچیز است، اما همین مقدار ناچیز ممکن است در معاملات با حجم بالا، چشم گیر باشد؛ از این رو اغلب کاربران به دنبال صرافی هایی هستند که مبلغ کمتری را از آن ها برای کارمزد دریافت کند؛ اما مراقب این مساله باشید که مساله ی کارمزد باعث نشود شما به دیگر فاکتورهای مهمی چون امنیت و اعتبار و … توجه کنید.

خرید لایت کوین در ایران به صورت مستقیم

شما می توانید لایت کوین را از افراد به صورت مستقیم خریداری کنید و یا حتی لایت کوین های خود را به صورت مستقیم بفروشید.

این روش از خرید به نسبت خرید از صرافی های آنلاین ریسک بیشتری دارد، اما افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف این روش را برای معاملات خود انتخاب می کنند.

در این روش شما می توانید هزینه ی خرید لایت کوین را به حساب فروشنده واریز کنید و در ازای آن لایت کوین در کیف پول دیجیتالیتان دریافت کنید. اگر به این طریق با افراد ناشناسی که به آن ها اعتماد چندانی هم ندارید، وارد معامله شوید، ممکن است کل پول و سرمایه ی خود را از دست بدهید.

بعد از خرید لایت کوین در ایران چه کاری انجام دهیم؟

تفاوتی ندارد که شما در ایران باشید و یا خارج از ایران، برای ایجاد امنیت بیشتر برای دارایی های خود بهتر است بعد از این که فرآیند خرید خود را تکمیل کردید، دارایی خود را به یک کیف پول دیجیتالی معتبر و امن انتقال دهید.

خوشبختانه به علت محبوبیت و شهرت زیادی که لایت کوین دارد، کیف پول های زیادی در بازار موجود هستند که از این ارز پشتیبانی می کنند، شما می توانید یکی از امن ترین و معتبر ترین کیف پول هایی که از لایت کوین پشتیبانی می کنند را برای خود انتخاب کنید.

اگر قصد دارید علاوه بر لایت کوین بر روی ارز دیجیتال دیگری سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کیف پول های چندارزی استفاده کنید تا مجبور نباشید برای هر یک از ارزهای دیجیتال خود، والت جداگانه ای استفاده کنید.

کیف پول های چند ارزی به شما این امکان را می دهند که چندین ارز دیجیتال مختلف را درون آن ها نگهداری کنید.


کنجکاوی:  نحوه خرید ارز دیجیتال لایت کوین   


میزان سود خرید لایت کوین در ایران

ممکن است شما در یک برهه ی زمانی بتوانید با خرید لایت کوین سود خوبی بدست بیاورید اما در یک برهه ی دیگر شما نه تنها با خرید و فروش این ارز سودی کسب نکنید بلکه بخشی و یا کل سرمایه ی خود را هم از دست بدهید، از این رو نمی توان به طور دقیق گفت شما با خرید این ارز ممکن است چه مقدار سود کسب کنید و یا چه مقدار ضرر کنید؛ میزان سود و ضرر شما کاملا بستگی به وضعیت بازار در زمان معامله دارد.

در حال حاضر افراد زیادی هستند که با خرید و فروش لایت کوین توانسته اند سود خوبی بدست بیاورند و در عین حال افرادی هم هستند که با خرید لایت کوین در ایران و یا خارج از ایران دچار ضرر و زیان مالی شده اند؛ اما نکته ای که باید بدانید این است که شما با خرید لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری نمیتوانید یک شبه ثروتمند شوید، بلکه شما باید با صرف زمان و بکارگیری ابزارهای مختلف تحلیل زمان مناسب خرید و فروش ارز مربوطه را بررسی کنید تا بتوانید سرمایه گذاری خوب و موفقی را تجربه کنید.

نحوه ی ثبت نام در صرافی برای خرید لایت کوین در ایران

اگر شما صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش لایت کوین های خود انتخاب کرده اید، برای این که بتوانید فرآیند خرید خود را انجام دهید در اولین گام باید در صرافی مربوطه ثبت نام کنید، در حال حاضر تمام صرافی های ایرانی از شما می خواهند تا احراز هویت کنید و در غیر این صورت به شما خدمات ارائه نخواهند داد؛ احراز هویت کردن اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست و معمولا از شما یک عکس سلفی به همراه یکسری مدارک خواسته می شود که اغلب هم انجام این کار چند دقیقه بیشت از وقت شما را نخواهد گرفت.

اما شاید شما صرافی خارجی را بتوانید پیدا کنید که بدون احراز هویت به شما اجازه ی معامله ی لایت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال را بدهد.

ریسک خرید لایت کوین در ایران

شما چه مقیم ایران و چه مقیم کشوری به غیراز ایران باشید وقتی در هنگام خرید لایت کوین و یا بعد از فرآیند خرید آن موارد امنیتی را رعایت نکنید ممکن است پول و دارایی شما در معرض خطر قرار بگیرد.

اما این که شما چه روشی را هم برای معاملات خود انتخاب کنید می تواند به طور مستقیم بر روی میزان ریسک انجام این کار تاثیر داشته باشد.

درست است که به علت عدم ثبات قیمت لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، فعالیت در این عرصه ریسک زیادی را به همراه دارد اما این که شما چگونه در این عرصه فعالیت کنید هم بی تاثیر نیست.

به عنوان مثال قطعا شما هم در بسیاری از مقالات موجود در سایت های مرتبط با کریپتوکارنسی مطالعه کرده اید که اگر بعد از خرید دارایی خود را به یک کیف پول دیجیتالی انتقال دهید، می توانید امنیت و اعتبار بیشتری را برای آن ها فراهم کنید؛ اما مسلما اگر شما یک کیف پول نامناسب را برای خود انتخاب کنید و یا این که موارد امنیتی را در هنگام استفاده از والت رعایت نکنید ممکن است باعث شوید پول و سرمایتان از دست برود.

آیا خرید لایت کوین در ایران قانونی است؟

در حال حاضر قانون خاصی در این خصوص وجود نداد اما شما تا زمانی که با استفاده از لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری مرتکب جرمی نشوید، با شما برخورد نخواهد شد و به راحتی میتوانید به خرید و فروش این ارز بپردازید. افراد زیادی هستند که در جهان و حتی در ایران سرمایه گذاری بر روی لایت کوین و سایر ارزها را به عنون شغل خود انتخاب کرده اند و از این طریق کسب درآمد می کنند.

اما اگر شما با استفاده از این ارزها مرتکب جرمی بشوید یا از آن ها به عنوان ابزاری برای انجام جرم های دیگر استفاده کنید؛ قطعا با شما به صورت قانونی برخورد خواهد شد.


کنجکاوی: جهت  خرید لایت کوین بدون احراز هویت  کلیک کنید.


وضعیت فعلی لایت کوین در ایران

افراد زیادی در ایران و جهان هستند که بر روی لایت کوین سرمایه گذاری کرده اند، البته شما می توانید به طور همزمان بر روی دو و یا چند ارز مختلف سرمایه گذاری کنید، به هر حال در حال حاضر لایت کوین یکی از آلت کوین های مشهور و محبوب بازار به شمار می آید که کاربران زیادی علاقه دارند به خرید و فروش این ارز بپردازند.

این ارز هم مانند دیگر ارزها تا کنون قیمت های مختلفی را به خود اختصاص داده است، گاهی این ارز روند صعودی داشته و گاهی هم روند نزولی، به دلیل همین عدم ثبات نمیتوان پیشبینی دقیقی در خصوص آینده ی آن ها ارائه داد.

خرید لایت کوین در ایران

اما به هرحال نظراغلب تحلیلگران و معامله گران حرفه ای در خصوص آینده ی لایت کوین این است که این ارز از پتانسیل بسیار خوبی برای رشد و پیشرفت برخوردار است که با گذشت زمان قطعا این ارز و این شبکه می تواند ویژگی های خود را بیشتر و بهتر بهبود ببخشد و پیشرفت خوبی را تجربه کند.

نتیجه گیری

برای خرید لایت کوین در ایران راه ور وش های مختلفی پیش روی شماست که شما بر حسب شرایط خود می توانید یکی از این راه ها را انتخاب کنید.

وقتی صحبت از سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و یا هر بازار مالی دیگری می شود، اغلب افراد از آن جایی که میدانند در این کار پول و سرمایه ی افراد دخیل است، تصور می کنند اگر فرد خطایی کند، ممکن است پول و دارایی او از دست برود، اما لزوما تمام ریسکی که در این مسیر وجود دارد، مالی نیست بلکه گاهی ممکن است افراد سودجو اطلاعات شخصی کاربران و سرمایه گذاران را هدف گرفته باشند.

شما با عضویت در همین وبسایت می توانید ارزهای دیجیتال مختلف را با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید و هم این که با مطالعه ی مطالبی که در این سایت منتشر می شود، می توانید در طول مسیر سرمایه گذاری دانش و اطلاعات خودتان را هم بروز نگهدارید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *