خرید لایت کوین بدون احراز هویت

خرید لایت کوین بدون احراز هویت


در این مقاله می خواهیم درباره ی خرید ارز دیجیتالی صحبت کنیم که در حال حاضر رتبه ی 9 بازار را به خود اختصاص داده است و کاربران زیادی از سراسر جهان به دنبال راه های مختلفی هستند تا این ارز دیجیتال را خریداری کنند، ما در این مقاله از یوریپتو به شما خواهیم گفت که به چه روش هایی و با چه میزان ریسکی می توانید لایت کوین خریداری کنید، هم چنین با شما درباره ی خرید لایت کوین بدون احراز هویت هم صحبت خواهیم کرد و به تفاوت های خرید با احراز هویت و بدون احراز هویت هم اشاره خواهیم کرد، پس اگر به این موضوع علاقه من هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

خرید لایت کوین

در این مقاله شما را روش های مختلف خرید بیت کوین آشنا خواهید شد اما بهتر است در ابتدا شما را کم ریسک ترین روش های خرید این ارز دیجیتال آشنا کنیم؛ قطعا هر فردی که حتی مدت زمان کمی است که در حوزه ی کریپتوکارنسی فعالیت می کند این مساله را می داند که صرافی های آنلاین بهترین و امن ترین روش برای خرید هستند. برای خرید لایت کوین از صرافی ها کافیست که شما در یک صرافی آنلاین معتبر که از ارز دیجیتال لایت کوین پشتیبانی می کند، عضویت به عمل آورید و سپس بعد از انجام دادن مراحل لازم برای احراز هویت شما قادر خواهید بود ارز مربوطه را خریداری کنید.

در واقع زمانی شما ملزم به انجام احراز هویت هستید که صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش انتخاب کرده باشید، اما اگر بستری به غیر از اکسچنج ها را برای معاملات لایت کوین خود انتخاب کنید، دیگر نیازی به انجام این مرحله نیست.

شما هم می توانید با استفاده از ارزهای فیاتی چون دلار و ریال و … لایت کوین خریداری کنید و هم این که می توانید این ارز را به وسیله ی ارزهای دیجیتال دیگری که در بازار وجود دارند، مانند تتر، بیت کوین و … خریداری کنید.

  توجه:  خرید لایت کوین ارزان    

خرید لایت کوین بدون احراز هویت

در متن بالا به شما عزیزان گفتیم که شما می توانید بستری به جز از اکسچنج ها را برای خرید و فروش لایت کوین انتخاب کنید تا دیگر مجبور نباشید که احراز هویت انجام دهید، در حال حاضر تمامی صرافی های ایرانی و یا داخلی از شما می خواهند تا احراز هویت انجام دهید و در غیر این صورت به شما خدمات ارائه نخواهند داد، اما مساله اینجاست که ارزهای دیجیتال صرفا محدود به کشور ایران نیستند و در سراسر جهان صرافی های متعددی هستند که به کاربران خدمات ارائه می دهند، اما به علت تحریم هایی که وجود دارد برخی از این صرافی ها به کاربران ساکن ایران امکام انجام معامله نمی دهند.

در هر صورت برخی از صرافی های آنلاین خارجی هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند بدون این که احراز هویت انجام دهند، بتوانند لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خرید و فروش کنند.

فرآیند احرز هویت اصلا کار پیچیده و سختی نیست و از شما معمولا یک عکس سلفی خواسته می شود تا مطمئن بشوند این واقعا خود شما هستید، اما به هر حال بسیاری از کاربران هستند که تمایلی به انجام این کار ندارند و به دنبال راهی هستند تا بتوانند لایت کوین را بدون احراز هویت خریداری کنند.

خرید لایت کوین بدون احراز هویت

اگر شما هم می خواهید لایت کوین را بدون احراز هویت خریداری کنید، می توانید یکی از صرافی های خارجی که از این ارز پشتیبانی می کند و به شما امکان انجام معامله بدون احراز هویت را می دهند را انتخاب کنید و سپس خرید خود را تکمیل کنید.

  توجه: نحوه ی خرید ارز دیجیتال لایت کوین در ایران

تفاوت خرید لایت کوین بدون احراز هویت با خرید لایت کوین با احراز هویت

شاید برای افرادی که احراز هویت برایشان چندان حائز اهمیت نیست این سوال برایشان پیش بیاید که چه تفاوتی بین این است که لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را با احراز هویت و یا بدون احراز هویت خریداری کنیم؟

همان طور که گفتیم وقتی فردی احراز هویت می کند، هویت واقعی او برای صرافی فاش می شود اما برخی از افراد به هر دلیلی تمایل ندارند تا هویت واقعی خود را فاش کنند.

معمولا صرافی های که به کاربران اجازه می دهند بدون احراز هویت لایت کوین خریداری کنند، یکسری محدودیت های خاصی هم در خصوص مقادیر خرید و فروش در نظر می گیرند.

توجه: معرفی صرافی ارز دیجیتال لایت کوین

چرا خرید لایت کوین بدون احراز هویت ریسک پرخطری است؟

در ادامه شما را با 5 مورد از ریسک هایی که اگر بخواهیم بدون احراز هویت لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را بخریم، وجود دارد آشنا خواهیم کرد:

  • هک شدن کارت یا حساب بانکی

تصور کنید شخصی اطلاعات کارت شخص دیگری را داشته باشد و یا کارت او را همراه با رمز به سرقت برده باشد، حال اگر بتواند شخصی که بدون احراز هویت اقدام به فروش ارزهای دیجیتالی میکند را پیدا کند، می تواند حسابی برای آن فروشنده مشکل ایجاد کند. پس سارقی که سعی می کند لایت کوین بخرد، ضرورت احراز هویت باعث می شود که نتواند این کار را در سایت های معتبر انجام دهد.

  • دزدی بودن لایت کوین ها

لایت کوین هم مانند ارزهای فیات ممکن است به سرقت برود، احراز هویت باعث می شود تا در صورت تنظیم قانون، اگر لایت کوین ها دزدی باشند، بتوان با شکایت کردن صاحب کیف پول را شناسایی کرد.

  • فرار مالیاتی

یکی از شایعاتی که درباره ی ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که امکان فرار مالیاتی را ایجاد می کند، گفته می شود که تراکنش های ارزهای دیجیتال ناشناس است اما کاملا به این صورت نیست، به همین صورت سایت های صرافی داخلی و هم چنین بسیاری از صرافی های خارجی معمولا برای مبالغ بالا نیاز به تایید هویت با مدارک شناسایی دارند که در صورت نیاز مشخص شود که چه مقدار لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری به کیف پول فرد منتقل شده است.

  • پولشویی

فرد دیگری ممکن است که مقدار زیادی پول را اختلاس کرده باشد و برای این که بتواند پول را از حساب خود خارج کند، بخواهد آن ها را به ارز دیجیتالی مانند لایت کوین تبدیل کند، بنابراین احراز هویت می تواند از بروز چنین جرایمی جلوگیری کند.

  • کلاهبرداری و عدم ارسال لایت کوین

وقتی شما از هویت فروشنده بی خبر باشید، هیچ ضمانتی وجود ندارد که پس از دریافت پول، بیت کوین ها را برای شما ارسال کند.

شما با علم بر این که چه ریسک هایی در این مسیر وجود دارد، می توانید احتمال این که خودتان به دام این ریسک ها بیفتید را کاهش بدهید و نهایت امنیت را برای دارایی خود فراهم کنید.

لایت کوین بدون احراز هویت به صورت مستقیم

یکی دیگر از روش هایی که می تواند به شما این امکان را بدهد که بدون احراز هویت ارز دیجیتال لایت کوین را خریداری کنید، این است که این ارز را به صورت مستقیم از افراد خریداری کنید، همان طور که در ابتدای مقاله به این مساله اشاره کردیم، زمانی احراز هویت کردن معنا و مفهوم پیدا می کند که شما بخواهید معاملات خود را در بستر صرافی ها انجام دهید، شما وقتی بدون حضور یک واسطه ای مانند صرافی، این ارز را به صورت مستقیم از فروشنده خریداری کنید نیازی به انجام احراز هویت نیست.

خرید لایت کوین بدون احراز هویت

اما این کار ریسک زیادی را می تواند برای شما به همراه داشته باشد، ممکن است شما هزینه ی خرید لایت کوین را به حساب فروشنده واریز کنید، اما در ازای هزینه ای که ارسال کردید، فروشنده هیچ  لایت کوینی را به کیف پول دیجیتالی شما انتقال ندهد؛ در واقع همان مورد 5 که در ریسک های خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت به آن پرداختیم، برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بهتر است صرفا با افرادی وارد معامله شوید که شناختی از آن ها داشته باشید و یا به عبارت بهتر به آن ها بتوانید اعتماد کنید.

توجه: راهنمای خرید ارز دیجیتال لایت کوین در ایران

خرید لایت کوین بدون احراز هویت از ماینرها

در واقع خرید لایت کوین بدون احراز هویت از ماینرها هم در دسته ی خرید مستقیم قرار می گیرد.

شما در واقع هم می توانید خودتان ارز دیجیتال لایت کوین استخراج کنید و هم این که می توانید این ارز را از ماینرها خریداری کنید. اصلی ترین چیزی که برای استخراج لایت کوین نیاز دارید سخت افزار یا همان دستگاه استخراج است، البته بجز دستگاه استخراج و برق مناسب شما تجهیزات دیگری چون کیف پول لایت کوین، اینترنت ثابت، کابل و تجهیزات برقی مناسب و هم چنین تجهیزات تهویه هم نیاز خواهید داشت.

سرمایه ی مورد نیاز برای خرید ارز دیجیتال لایت کوین

قیمت ارز دیجیتال لایت کوین هم مانند سایر ارزهای دیجیتال دائما در حال تغییر و نوسان است اما اگر شما در همین لحظه یعنی 18 مارس سال 2021 و یا 28 ام اسفند ماه سال 1399، قصد خرید یک واحد کامل از ارز دیجیتال لایت کوین را داشته باشید، نیاز به 204.85 دلار و یا 5.283.082 تومان سرمایه دارید.

تعداد کل واحدهای ارز دیجیتال لایت کوین 84 میلیون واحد خواهد بود، که در حال حاضر 66.68 میلیون واحد از آن در حال گردش است.

بعد از خرید لایت کوین بدون احراز هویت چه کاری انجام دهیم؟

شما چه لایت کوین را با احراز هویت و چه بدون احراز هویت خریداری کنید، برای این که بتوانید امنیت بیش تری را برای دارایی های خود فراهم کنید، بهتر است که بعد از خرید آن را به به یک کیف پول دیجیتالی معتبر که از لایت کوین پشتیبانی می کند انتقال دهید.

بسیاری از صرافی های آنلاین به کاربران و سرمایه گذارانشان این اجازه را می دهند که ارز خریداری شده ی خود را درون وبسایت همان صرافی نگهداری کنید، اما این کار ممکن است ریسک زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد، به عنوان مثال ممکن است صرافی مورد حمله ی هکرها و افراد سودجو قرار بگیرید و در این میان شما هم پول و سرمایه ی خود را از دست بدهید، هم چنین وقتی شما ساکن کشور ایران هستید و صرافی های خارجی را برای خرید و فروش انتخاب می کنید، ممکن است که صرافی به شما اجازهی ورود و معامله را بدهد اما مدتی بعد به علت تحریم هایی که وجود دارد، پول و دارایی شما را بلوکه کند که اغلب هم هیچ راهی برای بازگشت سرمایه ی این افراد وجود ندارد.

وقتی شما قصد سرمایه گذاری بلند مدت و یا حجم بالا بر روی ارز دیجیتال لایت کوین را دارید، سعی کنید از کیف پول های دیجیتالی مناسب استفاده کنید.

در حال حاضر کیف پول های زیادی در بازار کریپتوکارنسی موجود هستند که از ارز دیجیتال لایت کوین پشتیبانی می کنند، اما همیشه کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه هستند که البته استفاده کردن از آن ها رایگان نیست و شما باید آن ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

آیا خرید لایت کوین میتواند سود خوبی داشته باشد؟

شما با خرید اصولی لایت کوین می توانید سود خوبی بدست بیاورید، ابزارهای تحلیل متعددی در بازار هستند که شما با به کارگیری آن ها می توانید زمان مناسب خرید و فروش لایت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را تشخیص بدهید.

اما لزوما این که شما لایت کوین را خریداری کنید و سپس مدتی بعد آن را بفروشید نمی تواند سودده باشد بلکه ممکن است شما حتی ضرر هم بکنید، برای جلوگیری از ضرر و زیان مالی بهتر است قبل از هر چیز آگاهی خود را در خصوص لایت کوین افزایش دهید و سپس در حوزه ی کریپتوکارنسی قدم بردارید.

سخن آخر

هر کاربر و سرمایه گذار بر اساس شرایط و خواسته های متفاوتی که دارد ممکن است شیوه ی خرید متفاوتی را هم برای خود انتخاب کند، ما در این مقاله سعی کردیم شما را با خرید لایت کوین بدون احراز هویت آشنا کنیم تا اگر به هر دلیلی این روش را برای خرید انتخاب کردید با تمام جوانب آن آشناییت داشته باشید. اما اگر مشکلی با انجام احراز هویت ندارید به شما توصیه می کنیم یک صرافی معتبر و امن را برای معاملات خود انتخاب کنید.

اگر تجربه ای در خصوص خرید و فروش لایت کوین دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارد.

1 دیدگاه

  • فک نکنم خرید لایت کوین بدون احراز هویت در ایران امکان پذیر باشه چون صرافی های کمی ارز لایت کوین رو پوشش میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *