چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟


چین لینک چیست؟ برای آنکه از مزایا و نحوه کار این ارز دیجیتالی مطلع شویم باید به بررسی برخی مفاهیم بپردازیم که در این مقاله اطلاعاتی را برای شما عزیزان در این خصوص تهیه کرده ایم تا بدانیم ارز دیجیتال چین لینک Chainlink چیست؟ چگونه کار می کند؟

چین لینک چیست؟

چین لینک یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که داده های واقعی را به قراردادهای هوشمند که در بلاکچین قرار دارند، ارائه می دهد. چین لینک یک ارز رمزنگاری شده است که برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه استفاده می شود.

توجه: صرافی ارز دیجیتال ریپل

قرارداد هوشمند چیست؟

همانطور که عنوان کردیم،قراردادهای هوشمند، یک سری توافقاتی هستند که از قبل تعیین شده اند و در شبکه بلاکچین اطلاعات را بررسی و ارزیابی می کند تا در صورت درست بودن آن ها و رعایت شرایط مشخص شده، به صورت خودکار اجرا می شود؛ برای ساخت قراردادهای فراتر از داده های موجود در بلاک چین، که برای قراردادهای هوشمند استفاده می شود به داده هایی خارج از بلاک چین نیاز است که این یک مشکل اصلی برای آن می باشد  که متصل شدن به منابع اطلاعاتی خارجی برای ایجاد قراردادهای هوشمند محدودیت دارد و تنها در صورتی ممکن است که زبان آن برای هر دو طرف قابل فهم باشد.

چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟

اوراکل چیست؟

برای رفع این مشکل که در پاراگراف قبل عنوان شد، باید از اوراکل استفاده شود که اوراکل نرم افزاری است که به آن Middleware نیز گفته می شود به مانند یک واسطه عمل می کند تا بتواند داده های واقعی را به قراردادهای هوشمند در بلاک چین ترجمه کند. اما سوال اینجاست که اگر اوراکل خراب شود و یا نقصی پیدا کند از کجا بدانیم داده های ما درست است؟ برای پاسخ به این سوال ها در ادامه به بررسی مجدد قراردادهای هوشمند و اوراکل می پردازیم:

قراردادهای هوشمند، قراردادهایی پایدار و غیر قابل تغییرهستند و در صورتی که همه چیز به درستی پیش برود به صورت خودکار در چارچوبی به اسم If/Then انجام می شوند؛ اخیرا، اوراکل به سیستم ارزهای رمزنگاری شده وارد شده است تا داده هایی که خارج از بلاک چین قرار دارند را به قراردادهای هوشمند اضافه کند.

اما با این وجود، با متمرکز بودن اوراکل از مزیت های قرارداده های هوشمند در بلاک چین کم می کند، زیرا همان طور که اشاره کردیم ممکن است خراب باشد و یا به درستی کار نکند.

جزئیات ارز دیجیتال چین لینک

برای آشنایی بهتر با این ارز دیجیتال بهتر است ادامه ی مقاله را با دقت مطالعه کنید؛ این اطلاعات در تاریخ 28ام شهریور ماه سال 1400 بر اساس آمار و ارقام وب سایت DigitalCoinprice بروزرسانی شده است.

chainlink یک ارز دیجیتال است که در حال حاضر دارای رتبه ی 14 بازار از نظر حجم بازار می باشد؛ تعداد کل واحد های این رمزارز 1 میلیارد خواهد بود که 453.51 میلیون واحد از آن در حال گردش است.

چین لینک سهم 0.57 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد که صرافی Binance.KR جز فعال ترین صرافی هاییست که در حال حاضر این ارز دیجیتال درون آن معامله می شود.

ارز دیجیتال چیست؟ 

چین لینک Chainlink چگونه کار می کند؟

چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز از Node هایی است که داده ها و اطلاعات را از منابعی که خارج از بلاک چین وجود دارند به قراردادهای هوشمند بلاکچین با استفاده از اوراکل ارائه می دهد؛ این روش با استفاده از یک سخت افزار با ایمنی بالا، از مشکلات اعتماد و اطمینان را که ممکن است هنگام استفاده از یک منبع متمرکز پیش بیاید، جلوگیری می کند و آنها را از بین می برد. این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که قراردادهای هوشمند به داده هایی نیاز داشته باشند که در این صورت قرارداد هوشمند برای درگرفتن داده ها درخواست می دهد که در اینجا پروتکل چین لینک درخواست آن را ثبت می کند و یک قراردادی را با نام SLA برای دریافت داده در بلاک چین ایجاد می کند که SLA نیز خودش قراردادهایی را ایجاد می کند:

  • Chainlink Reputation: بررسی اعتبار چین لینک که در اینجا سوابق ارائه دهنده اوراکل را ارزیابی می کند تا از کارایی آن مطمئن شود، در ادامه Nodeهایی را که قابل اعتماد و مورد تایید نمی باشند را حذف میکند.
  • Chainlink Order-Matching: در اینجا درخواست هایی که از طرف قراردادهای هوشمند داده شده است به Node های چین لینک تحویل داده می شود و پیشنهادات را در هنگامی که درخواست داده شود تحویل می گیرد؛ پس از آن شماره و نوع Node ها را بر انجام شدن درخواست تایید می کند.
  • Chainlink Aggregating: در این قرارداد داده ها از اوراکل جمع آوری می شوند تا به آن ها اعتبار و اطمینان داده شود که در نهایت نتیجه آن دقیق و درست باشد.

مزیت چین لینک در شبکه

چین لینک مزایای بسیاری برای شبکه دارد و اوراکل ها نیز برای گسترش شبکه بسیار مهم و ضروری هستند زیرا اوراکل ها برای آنکه تحولات هیجان انگیزی را ایجاد کنند باید وجود داشته باشند. کاربران می توانند به چین لینک اعتماد کنند زیرا اگر داده های که دریافت می کند، خراب، معیوب و یا اشتباه باشد، در این صورت با خرابی یکی از Node ها، سیستم به صورت خودکار یکی دیگر که دارای رتبه بهتری می باشد را جایگزین می کند.

چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟

توجه: آیا تاریخچه ی ریپل را می دانید؟

چگونه چین لینک را خریداری کنیم؟

چین لینک در اکثر صرافی های دیجیتال بزرگ وجود دارد و یکی از بهترین آن ها Binance که یک صرافی دیجیتال برتر است می باشد و علاوه بر چین لینک می توانید بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال را در آن پیدا کنید و هزینه ی انجام معاملات در آن بسیار پایین است. 

برای خرید این ارز دیجیتالی از صرافی، باید در صرافی مورد نظر یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید، همچنین یک کیف پول دیجیتال مورد اطمینان داشته باشید تا پس از خرید بتوانید ارزهای خریداری شده را در آن نگهداری و ذخیره کنید. اگر می خواهید ارزهای خود را در مدت طولانی نگهداری کنید می توانید از یک کیف پول سخت افزاری استفاده کنید، اما اگر قصد انجام معاملات به صورت روزانه دارید می توانید از کیف پول های دیجیتال نرم افزاری ایمن در تلفن همراه خود استفاده کنید.

تاریخچه قیمت chainlink

در پاییز سال 2018 میلادی آغاز رشد قیمت کوین لینک بود در این سال چین لینک با یک بازار گاوی رو به رو شد و این رمزارز هم مانند سایر ارزهای دیجیتال در اوج قیمت خود قرار داشت. بعد از آن روند نزولی در بازار حاکم شد که باعث خارج شدن میلیون ها دلار از بازر ارزهای دیجیتال شد.

سال 2019 میلادی برای چین لینک شروع بسیار خوبی بود قیمت این رمزارز در تاریخ 1 ژانویه سال 2019 میلادی 0.3 دلار بود که این قیمت در ماه مه رشد کرد و سرانجام در 24ام ماه مه با قیمت 1.13 دلار به بالاترین حد خود رسید.

قیمت این ارز در سال 2020 میلادی هم رشد داشت و به طور کل بارها و بارها با نوسانات مختافی رو به رو بوده است که کاربران از همین نوسانات گاهی سود کسب کرده اند و گاهی هم متحمل ضرر و زیان شده اند، نوسان قیمت ویژگی بارز تمام بازارهای مالی من جمله بازار ارزهای دیجیتال است.

قیمت ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک هم مانند سایر ارزهای دیجیتال دائما در حال تغییر قیمت است؛ زمانی که ما در حال نگارش این مطلب هستیم( 28 شهریور سال 1400) قیمت هر واحد ارز دیجیتال چین لینک برابر است با 28.55 دلار و یا 791,593 تومان.

نمودار تغییرات قیمتی ارز دیجیتال چین لینک را از ابتدا تا به این لحظه در تصویر زیر مشاهده می کنید.

چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟

آینده ی ارز دیجیتال چین لینک

برای این که بتوانید با خیال آسوده تر بر روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، بهتر است نگاهی به وضعیت این رمزارز در آینده بیاندازید، درست است که نمی توان به صورت قطعی در خصوص وضعیت و قیمت این رمزارز در آینده صحبت کرد اما به هر حال تخمین هایی را می توان ارائه کرد.

در واقع بهتر است بی گدار به آب نزنید، این مساله کاملا صحیح است که تمامی این پیشبینی ها و تخمین ها به صورت صد در صدی درست نیستند اما به هر حال این که شما با پیشبینی و برنامه ریزی گام بردارید بسیار بهتر از این است که بدون هیچ برنامه ای پا به این عرصه بگذارید؛ در تصویر زیر هم پیش بینی که وب سایت DigitalCoinprice برای آینده ی چین لینک ارائه کرده است را مشاهده می کنید.

چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟

نتیجه گیری

اگر بتوانید این ارز دیجیتال را در زمان مناسب خریداری کنید، می توانید با فروش آن در زمان مناسب هم سود خوبی به دست بیاورید. این روزها ارز دیجیتال چین لینک هم یکی از رمزارزهایی است که مورد توجه بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

برای خرید ارز دیجیتال چین لینک می توانید از طریق صرافی هایی چون بایننس اقدام کنید، هم چنین برای ذخیره و نگهداری این رمزارز می توانید از کیف پول هایی چون Ledger استفاده کنید؛ هم چنین همان طور که در انتهای مقاله مطالعه کردید، وب سایت Digitalcoinprice نسبت به آینده ی چین لینک بسیار خوش بین است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *