قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران

همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال تعلق به شخص و یا کشوری خاص ندارند، و افراد در سراسر جهان می توانند به خرید و فروش آن ها بپردازند، البته ممکن است کمی شرایط خرید و فروش آن ها در کشورهای مختلف، کمی متفاوت و یا سخت تر باشد. به عنوان مثال در ایران می توانید به راحتی به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، اما با یکسری محدودیت های خاص، اما این محدودیت ها نمی توانند مانع این شوند که افراد نتوانند بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

در این مقاله می خواهیم درباره ی قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران صحبت کنیم، پس اگر مساله ی قانونی بودن و یا نبودن خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران باعث شده تا نتوانید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری کنید یا خیر، مطالعه ی این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران

نه تنها شما به راحتی میتوانید در کشور ایران به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، بلکه راه و روش های مختلفی پیش روی شماست که بر اساس شرایط و موقعیتی که دارید می توانید بهترین مسیر ممکن را برای خود انتخاب کنید.

یکی از متداول ترین و راحت ترین راه هایی که میتوانید در ایران ارز خریداری کنید، عضویت در صرافی های آنلاین معتبر است، خود این صرافی ها به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

مهم ترین دسته بندی که در خصوص صرافی های آنلاین وجود دارد، دسته بندی آن ها به لحاظ جغرافیایی است، که می توان آن ها را به دو دسته ی صرافی های ایرانی یا همان داخلی و صرافی های خارجی یا بین المللی تقسیم بندی کرد.

توجه: آیا قوانین نگهداری و استخراج ارزهای دیجیال در ایران را می دانید؟

قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال از صرافی ها در ایران

اگر ساکن کشور ایران هستید و صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب کرده اید، باید بدانید که صرافی های آنلاین معتبر ایرانی بهترین گزینه ی پیش روی شما عزیزان هستند.

کافیست شما با تحقیق و بررسی، یک صرافی آنلاین خوب و معتبر را برای معامله انتخاب کنید، و سپس با عضویت در وب سایت آن به خرید و فروش بپردازید، یوریپتو یکی از صرافی های ایرانی معتبر است که از اکثر ارزهای دیجیتال محبوب و مشهور موجود در بازار کریپتوکارنسی پشتیبانی می کند، اگر شما وب سایت یوریپتو را برای معامله ی ارزهای دیجیتال خود انتخاب کنید، می توانید با پرداخت کم ترین کارمزد ممکن، ارز دیجیتال دلخواهتان را با مناسب ترین قیمت، و در کوتاه ترین زمان خریداری کنید.

اما عده ای دیگر از افراد هستند که تمایل دارند از صرافی های خارجی ارز خریداری کنند، اما مساله ای که وجود دارد، این است که قوانین ماتع از انجام این کار می شوند، البته نمی توان گفا بخاطر قانون، در واقع این ممانعت از فعالیت شما در صرافی های خارجی به علت تحریم هاییست که علیه کشور ایران وجود دارد، این تحریم ها باعث شده اند که اغلب صرافی های خارجی، کشور ایران را در لیست تحریمی خود قرار بدهند و از ارائه ی خدمات به کاربرانی که آی پی آن ها ایران است، خودداری کنند.

البته روش هایی مانند استفاده از VPN ها و یا VPS ها که می توانند IP شما را موقعیتی به غیر از کشور ایران نشان دهند، وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند تا در اکسچنج های خارجی به معامله بپردازید، البته ریسک انجام این کار خیلی بالاست زیرا اگر صرافی متوجه این موضوع بشود ممکن است پول و دارایی های شما را بلوکه کند که کم تری کسی هم تا کنون بعد از این اتفاق توانسته دوباره به پول و داراییش دسترسی مجدد پیدا کند.

قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران

قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران به چه صورت است؟

ارزهای دیجیتال در بین کاربران ایرانی شناخته شده است و افرادی زیادی این روزها با ارزهای دیجیتال آشنایی دارند و حتی درصد زیادی از افراد بر روی آن ها سرمایه گذاری کرده اند.

این روزها با توجه به اوضاع اقتصادی که در سراسر جهان و ایران وجود دارد، افراد زیادی روی به سرمایه گذاری در بازار بورس و بازار ارزهای دیجیتال آورده اند و تمایل دارند تا پول و سرمایه ی خود را در این عرصه بکار بگیرند تا بتوانند به نوعی کسب درآمد و یا کسب سود کنند.

اما مساله ای که وجود دارد، در ایران هنوز قانون خاصی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تعیین نشده است، از این رو نمی توان چندان در خصوص قانونی بودن و یا نبودن آن ها در کشور ایران صحبت کرد. اما این به این معنا نیست که شما بتوانید با ارزهای دیجیتال هر کاری که می خواهید را انجام دهید، زیرا شما باید قوانین کشور را هم در انجام این کار در نظر بگیرد.

خود ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آن ها جرم محسوب نمی شود، بلکه این خود افراد هستند که با بکار گیری آن ها به صورت نامناسب باعث وقوع جرم به وسیله ی آن ها می شوند.

به طور کلی در ایران، اگر از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای انجام جرایم دیگر استفاده نشود و یا کار کردن با آن ها، اختلالی در نظام مالی کشور ایجاد نکند، خرید و فروش آن ها غیر قانونی محسوب نمی شود و شما به راحتی میتوانید با خرید و فروش آن ها سود کسب کنید.

هم چنین اگر شخصی به وسیله ی این ارزها جرمی را مرتکب بشود، با او از طریق قانون برخورد خواهد شد.

توجه: آیا خرید و  فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

در خصوص دیگر مسائل مرتبط به ارزهای دیجیتال مانند استخراج کردن آن ها و … شما باید با گرفتن مجوزهای لازم، شروع به انجام این کار کنید تا به عبارتی در چهارچوب قانون فعالیت کرده باشید، زیرا در غیر این صورت ممکن است از فعالیت شما جلوگیری کنند.

نتیجه گیری

شما در هر کجای جهان که باشید، می تواند به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید و سود کسب کنید، و فقط باید بر اساس شرایط و موقعیتی که دارید، بهترین روش را انتخاب کنید تا ریسک انجام این کار را به حداقل برسانید و از ریسک های موجود هم به عنوان فرصتی برای کسب سود استفاده کنید.

1 دیدگاه

  • خرید ارز دیجیتال فروش ارز دیجیتال بهترین
    صرافی بهترین صرافی صرافی امن و معتبر داخلی خرید و فروش ارز دیجیتال خرید ارز دیجیتال فروش
    ارز دیجیتال
    coinkade.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *