ثبت نام حساب کاربری ارز دیجیتال

ثبت نام حساب کاربری ارز دیجیتال


راهنمای کامل جهت ثبت نام حساب کاربری ارز دیجیتال

شما برای خرید ارزهای دیجیتال راه های مختلفی پیش روی دارید، اما شاید به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و قوانین حاکم نتوانید به راحتی از این روش ها استفاده کنید.

یکی از امن ترین و معتبرترین راه های خرید آن ها ثبت نام حساب ارزدیجیتال است. یعنی اگر شما صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش انتخاب کنید، قبل از هرچیز باید درون صرافی ثبت نام کنید.

در این مقاله می خواهیم به طور مفصل پیرامون این مساله صحبت کنیم، پس اگر شما هم قصد خرید و فروش آن ها را دارید تا پایان این مقاله با یوریپتو همراه باشید.


توجه: آیا نحوه خرید ارز دیجیتال را بلدید؟بر روی این لینک کلیک کنید.


ثبت نام حساب ارز دیجیتال

شما اگر صرافی های آنلاین را برای انجام معاملات خود انتخاب کرده اید، قبل از هر گونه اقدامی باید صرافی های مختلفی که وجود دارند را مورد ارزیابی قرار بدهید، سپس صرافی را برای معاملات خود انتخاب کنید که از یکسری فاکتورهای مهم مانند امنیت، اعتبار، شهرت و… برخوردار باشد.

در حال حاضر با توجه به محبوبیت ارزهای دیجیتال، در سراسر جهان من جمله کش.ر ایران صرافی های متعددی وجود دارد که به کاربران خدمات ارائه می دهند.

نمی توان یک صرافی آنلاین را معرفی کرد و گفت همه ی کاربران باید از طریق این صرافی ارز دیجیتال خرید و فروش کنند، درست که در حال حاضر صرافی های متعددی هستند که از شهرت بسیار زیادی برخوردارند و توانسته اند توجه کاربران و سرمایه گذاران زیادی را هم به سمت خود جلب کنند، اما این دلیل بر این نمی شود که این صرافی ها برای همه ی کاربران مناسب هستند، زیرا هر کابر شرایط و هم چنین خواسته و انتظارات متفاوتی دارد که همین مساله می تواند باعث شود صرافی متفاوتی برای آن ها گزینه ی بهتری باشد.

در هر صورت وقتی یک صرافی را برای معاملات خود انتخاب کردید، برای این که بتوانید فعالیت خود را شروع کنید لازم است که درون صرافی ثبت نام کنید.

ثبت نام کردن کار پیچیده و سختی نیست اما شما برای این که ثبت نام حساب ارزدیجیتال خود را کامل کنید، لازم است که احراز هویت انجام دهید؛ البته برخی از صرافی های خارجی وجود دارند که به شما بدون احراز هویت هم خدمات ارائه می دهند اما اگر شما مقیم ایران هستید و صرافی های ایرانی را برای معاملات خود انتخاب کرده اید، باید بدانید که صرافی های ایرانی بدون احراز هویت به شما امکان معامله ی ارزهای دیجیتال را نمی دهند.

البته برخی از این صرافی های خارجی که بدون احراز هویت به کاربران خدمات ارائه می دهند هم ممکن است یک حداکثر خرید و فروشی را برای این دسته از کاربران در نظر بگیرند.

در هنگام ثبت نام حساب ارزدیجیتال به این موارد دقت کنید:

برای این که بتوانید نهایت امنیت را برای دارایی ها و اطلاعات خود تامین کنید، بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

  • مهم ترین فاکتوری که همیشه در انتخاب صرافی در نظر بگیرید مساله ی امنیت و اعتبار آن است، اگر شما صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالتان انتخاب کنید که از درجه ی امنیتی بالایی برخوردار نباشد، ممکن است نه تنها سودی کسب نکنید، بلکه بخشی و یا کل سرمایه ی خود را از دست بدهید. همیشه به خاطر داشته باشید که سایر فاکتورها نباید باعث شوند که مساله ی امنیت را نادیده بگیرید.
  • شهرت یک صرافی و میزان محبوبیت آن می تواند به شما در انتخاب کمک بسزایی بکند، وقتی یک صرافی از شهرت بالایی برخوردار باشد می تواند به این معنا باشد که توانسته رضایت کاربران و سرمایه گذاران زیادی را جلب کند.
  • میزان کارمزد یکی دیگر از گزینه هایی است که برای کاربران زیادی حائز اهمیت است. شما اگر بتوانید صرافی را پیدا کنید که از نرخ کارمزد مناسبی برخوردار باشد می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

اما متاسفانه افراد سودجوی بسیاری هستند که با انتشار اخبار دروغین در خصوص پایین بودن نرخ کارمزد، قصد کلاهبرداری دارند.

  • این که صرافی تا چه میزان از کاربرانش پشتیبانی می کند نیز مهم است، بسیاری از کاربران تمایل دارند تا در طول مسیر سرمایه گذاری بتوانند از پشتیبانی صرافی بهره ببرند تا بتوانند با خیال آسوده و اطمینان خاطر بیشتر ترید کنند.

علاوه بر این موارد شما باید خواسته ها و نیازهای خودتان را مد نظر داشته باشید، اگر شما با صرافی و محیط ترید کردن راحت نباشید مسلما نمی توانید سرمایه گذاری موفقی را هم تجربه کنید.

ثبت نام حساب ارز دیجیتال

ثبت نام حساب ارزدیجیتال در ایران

شما اگر مقیم کشور ایران هستید، صرافی های ایرانی بهترین گزینه ی پیش روی شما هستند، ثبت نام کردن در سایت های معتبر تنها چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت و بعد از آن می توانید ارز دیجیتال دلخواهتان را معامله کنید.

شما با ثبت نام حساب ارزدیجیتال در صرافی های ایرانی می توانید با استفاده از ریال ارزهای دیجیتال دلخواهتان را خریداری کنید.

قیمت خرید ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال مختلف، قیمت های مختلفی دارند و قیمت هر یک هم لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است از این رو نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای آن ها عنوان کرد. در واقع همین ثابت نبودن قیمت هاست که باعث می شود برخی از افراد سود کسب کنند و برخی دیگر ضرر کنند.

به دلیل همین عدم ثبات قیمت ارزهاست که نمی توان در خصوص آینده ی آن ها پیشبینی دقیقی ارائه داد، اما به هر حال بیشتر کاربران و کارشناسان نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش بین هستند.


توجه: آیا می دانید کاربرد ارز دیجیتال چیست؟


بعد از ثبت نام حساب ارزدیجیتال چه کاری انجام دهیم؟

شما بعد از این که موفق شدید فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنید، می توانید به راحتی ارز دیجیتال دلخواهتان را بخرید و یا بفروشید.

اگر تجربه ی چندانی در حوزه ی کریپتوکارنسی ندارید و برای اولین بار است که می خواهید درون یک صرافی فعالیت کنید، بهتر است صرافی را برای انجام این کار انتخاب کنید که از محیط کاربری ساده و آسانی برخوردار باشد.

شما بعد از این که ارز دیجیتالتان را خریداری کردید، می توانید داراییتان را درون همان وبسایت صرافی مورد نظر نگهداری کنید اما به علت خطرات احتمالی چون از دست رفتن پول و سرمایتان به علت حمله ی هکرها و … بهتر است بعد از خرید آن ها را به یک کیف پول دیجیتالی معتبر که از ارز دیجیتال شما پشتیبانی می کند انتقال دهید.

ارزهای دیجیتال مشهور

در حال حاضر بیش از 2.200 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد که اغلب آن ها چندان مشهور و محبوب نیستند. در طول تاریخ 10 ساله ارزهای دیجیتال، برخی از این پروژه ها از همان ابتدای ظهورشان به بازار کریپتوکارنسی جایگاه خودشان را در رده های بالا جدول ارزشمندترین ها حفظ کرده اند.

در ادامه شما را با برخی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی آشنا خواهیم کرد:

  • بیت کوین

بیت کوین مشهورترین و قدیمی ترین ارز دیجیتال موجود در بازار است که همیشه از همان ابتدای ظهورش تا به امروز مورد توجه بوده است.

  • اتریوم

این ارز دیجیتال این پلتفرم اتر نام دارد و از اتریوم برای ساخت توکن می توان استفاده کرد، ایده ی این پروژه در سال 2013 میلادی توسط ویتالیک بوترین داده شد و عرضه اولیه آن در سال 2014 شکل گرفت.

  • لایت کوین

لایت کوین با نام نقره دیجیتال در بازار شناخته می شود، این آلت کوین با اعمال تغییراتی بر روی کدهای رمزارز بیت کوین ساخته شده است.

  • ریپل

کوین ریپل اکس آر پی نام دارد که خرید و فروش این ارز دیجیتال این روزها بسیار بحث برانگیز شده است.

  • بیت کوین کش

بیت کوین کش هم یکی از فورک های معروف بیت کوین است  که در حال حاضر طرفداران  و سرمایه گذاران زیادی دارد.

کدام ارز دیجیتال را معامله کنیم؟

علاوه بر 5 ارز دیجیتال معرفی شده در متن بالا، ارزهای دیجیتال مشهور و محبوب دیگری چون تتر، ترون، پولکادات و دوج کوین و … وجود دارند که شما با مطالعه ی ویژگی های هر یک و هم چنین بررسی وضعیت آن ها می توانید یکی از آن ها را برای خرید و فروش انتخاب کنید.

اگر هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی را بتوانید در زمان مناسب خرید و فروش کنید، می توانید سود خوبی بدست بیاورید.

آیا خرید و فروش ارز دیجیتال محدودیت دارد؟

شما می توانید به طور همزمان با ثبت نام حساب ارزدیجیتال در یک صرافی، بر روی چندین ارز دیجیتالمختلف سرمایه گذاری کنید، البته به شرطی که صرافی شما از ارزهای دیجیتالی که مد نظر دارید، پشتیبانی کند.

شما می توانید به جای اختصاص دادن تمام سرمایه ی خود برای خرید یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین، سرمایه ی خود را به چند ارز مختلف اختصاص دهید.

برخی از کاربران این سوال در ذهنشان وجود دارد، که آیا در طول روز می توان به مقادیر دلخواه ارز دیجیتال خرید و فروش کرد یا خیر؟

اغلب صرافی ها به شما این امکان را می دهند که بتوانید به راحتی ارز خرید و فروش کنید، اما برخی از صرافی های آنلاین خارجی که بدون احراز هویت به کاربرانشان خدمات ارائه می دهند، یکسری محدودیت هایی هم برای این کاربران در نظر می گیرند. مثلا ممکن است اجازه ندهند شما بیش از یک مقداری را معامله کنید.

آیا معاملات ارزهای دیجیتال سودده است؟

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و یا هر بازار مالی دیگری می تواند هم سودده باشد و هم می تواند ضرر و زیان مالی به همراه داشته باشد، این مساله به تجربه ی شما و هم چنین میزان مدیریت ریسک شما بستگی دارد.

اگر شما بتوانید ریسک هایی که در این مسیر وجود دارد را به فرصتی برای کسب سود تبدیل کنید، می توانید سود خوبی در این مسیر کسب کنید و موفق باشید. البته در حال حاضر افرادی هم هستند که با سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال نه تنها سودی کسب نکرده اند بلکه متحمل ضرر و زیان مالی هم شده اند.

ثبت نام حساب ارز دیجیتال

ریسک های خرید و فروش ارزهای دیجیتال

این که شما چه مسیری را برای معاملات خود انتخاب کنید می تواند بر روی میزان ریسک تاثیر داشته باشد.

کم ریسک ترین مسیری که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد، صرافی های آنلاین هستند. اما به هر حال اگر شما اکسچنج نامناسبی را برای انجام این کار انتخاب کنید، ممکن است پول و سرمایه ی شما در معرض خطر قرار بگیرد.

صرافی ها تنها راه پیش روی شما نیستند، بلکه روش های متعددی برای این کار وجود دارد که کاربران مختلف بر حسب شرایطشان ممکن است مسیری متفاوت را انتخاب کنند، یکی دیگر از راه های متداول معاملات ارزها، خرید و فروش مستقیم آن هاست، از آن جایی که ممکن است شما از این طریق با افرادی وارد معامله شوید که هیچ شناخت و اعتمادی به آن ها ندارید، ریسک زیادی شما را تهدید می کند.


توجه: معرفی کارگزاری ارز دیجیتال  


جمع بندی

صرافی های آنلاین ارز دیجیتال یک بستر مجازی است که درون آن افراد می توانند ارزهای دیجیتال خود را در ازای پول یا ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنند، صرافی ها یا خودشان طرف معامله با کاربران هستند و از اختلاف بین قیمت خرید و فروش سود کسب می کنند و یا این که به عنوان یک واسط بین معامله گران ایفای نقش می کنند و تنها کارمزد معاملات را می گیرند.

صرافی های ارز دیجیتال بر اساس خدمات و نوع عملیات ها گونه های مختلفی دارند که در دیگر مقالات موجود در همین وبسایت به آن ها شاره کردیم.

برای ما معامله گران ایرانی با توجه به تحریم ها بهترین گزینه صرافی های ایرانی هستند، در سایت های صرافی ایرانی می توان ریال را به ارزهای دیجیتال مختلف تبدیل کرد. اگر قصد معامله حرفه ای ارزهای دیجیتال را دارید می توانید با در نظر گرفتن  ریسک تحریم ها، ارز خریداری شده را ه یک صرافی خارجی مانند بایننس منتقل کنید و در آن جا معاملات مورد نظر خود را انجام دهید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *