صرافی ارز دیجیتال در تهران

صرافی ارز دیجیتال در تهران


همان طور که می دانید صرافی های آنلاین ارز دیجیتال بستری برای انجام معاملات در خصوص ارزهای دیجیتال هستند که کاربران و سرمایه گذاران به صورت مجازی در هر ساعت از شبانه روز که تمایل به انجام معاملات داشته باشند می توانند از طریق آن ها اقدام کنند. صرافی ارز دیجیتال نقش واسطه گر را برای خریدار و فروشنده ایفا می کند یعنی دو طرف معامله به واسطه ی صرافی پروسه ی معاملاتی خود را به انجام می رساند و سپس مبلغ کمی به عنوان کارمزد واسطه گری معامله به صرافی تعلق می گیرد. صرافی ارز دیجیتال در تهران یکی از عبارت های پر سرچ است که افرادی که قصد سرمایگذاری در ارز دیجیتال را دارند به دنبال آن هستند. در ادامه به معرفی صرافی دیجیتال در تهران می پردازیم. 


   توجه: معرفی صرافی ارز دیجیتال برای خرید ارز دیجیتال    


چرا قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف متفاوت است؟

این تفاوت قیمت در صرافی های آنلاین مختلف نهایتا 1 الی 2 درصد باشد اما گاهی هم مشاهده می شود این تفاوت قیمت رقمی چشم گیراست. این اتفاق ممکن است به دلیل بروز مشکلات فنی و یا … باشد اما مدیران صرافی پیگیری های لازم را انجام می دهند و معمولا صرافی را برای مدت زمانی به حالت تعلیق در می آوردند.

یکی از مهم ترین دلایلی که قیمت ها متفاوت اند این است که میزان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در هر صرافی تفاوت دارد و قیمت ارزها هم نسبت به عرضه و تقاضا تعیین می شود که همین امر باعث این اختلاف قیمت می شود؛ اما به عنوان نتیجه گیری از این که چه صرافی قیمت مناسب تری را برای ارزهای دیجیتال ارائه می دهد باید گفت هر چه یک صرافی ارز دیجیتال بزرگ تر باشد و حجم معاملات بیش تری در آن انجام بشود قیمت واقعی تر و مناسب تری را ارائه خواهد داد.

آیا می توان از اختلاف قیمت صرافی ها سود کرد؟

همان طور که گفتیم ممکن است برای یک ارز دیجیتال در صرافی های مختلف قیمت های متفاوتی ارائه داده شود . اگر بخواهید از این تفاوت قیمت به عنوان یک فرصت برای کسب سود استفاده کنید نیاز به سرمایه ی زیادی دارید تا اندکی سود برداشت کنید اما همان طور که می دانید قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه ای در حال تغییر است و هم چنین برای حتی یک ثانیه بعد هم نمی توان درباره ی قیمت آن ها پیش بینی کرد به همین خاطر ممکن است در حین این خرید و فروش و جابه جایی ها شما متحمل ضررهای مالی جبران ناپذیری شوید.

صرافی ارز دیجیتال در تهران

صرافی ارز دیجیتال در تهران

چند نوع صرافی آنلاین وجود دارد؟

از نظر مخاطبان سه دسته ی کلی برای صرافی ها در نظر گرفته می شود:

  1. صرافی ها بر اساس محدودیت منطقه ی جغرافیایی : این صرافی ها فقط به یک محدوده ی خاصی سرویس دهی می نمایند.
  2. صرافی های آنلاین عمومی : این صرافی ها به تمامی افراد خدمات ارائه می دهند.
  3. صرافی های آنلاین خصوصی : عضو شدن در این صرافی ها صرفا از طریق دعوت صورت می گیرد و هر فردی به طور دلخواه نمی تواند در این صرافی ها فعالیت کند.

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال درتهران

اگر شما به دنبال انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در تهران هستید مطالب موجود در این مقاله می تواند کمک خوبی در تصمیم گیری شما کند.

کارمزد معاملات هر چند رقمی است که در کنار قیمت خود ارزهای دیجیتال چشم گیر نیست اما می تواند فاکتور مهمی برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال در تهران باشد . هر چه این مقدار کم تر باشد به سود دو طرف معامله خواهد بود. به عنوان دومین فاکتور می توانگفت بهترین صرافی ارز دیجیتال در تهران صرافی است که امن باشد . اگر تمامی فاکتور های یک صرافی ایده آل را داشته باشد اما از امنیت کافی برخوردار نباشد ممکن است تمام سرمایه اش به خطر بیافتد اما قطعا سرمایه گذاران و کاربران راه مشخص و مستقیمی برای تشخیص درجه ی امنیت یک صرافی ارز دیجیتال را ندارند و تنها می توانند با تحقیق و پرس و پرس و جو در خصوص آن صرافی به این نکته پی ببرند.

تنوع در انواع ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط صرافی ارز دیجیتال در تهران تعداد تراکنش های شما را می تواند به حداقل برساند.

چگونه از امن بودن یک صرافی ارز دیجیتال در تهران مطلع شویم؟

همان طور که در بالا گفتیم هیچ گاه مشتریان و کاربران نمی توانند به طور مستقیم از میزان امنیت آن با خبر شوند باید برسی کرد آیا این صرافی تا به حال مورد حکله هکرها قرار گرفته یا خیر اگر بله باید در خصوص موفق یا نا موفق بودن این حملات پرس و جو کرد . هم چنین باید برسی کرد پس از این حملات صرافی بعد از چه مدتی فعالیت خود را بدون نقص از سر گرفته است و … .

پیدا کردن پاسخ این دست سوالات و ده ها سوال مشابه این سوالات می تواند به شما در خصوص پی بردن به امنیت صرافی که قصد دارید در آن سرمایه گذاری کنید پی برد.


توجه: نحوه خرید بیت کوین در تهران


چرا تنوع در انواع ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط صرافی ارز دیجیتال در تهران مهم است؟

یکی از پارامتر های حائز اهمیت برای یک صرافی تنوع در تعداد ارزهای دیجیتال و تنوع در جفت های قابل معامله است. این مساله را با ذکر مثال برای شما شفاف سازی می کنیم:

فرض کنید اتریوم از رشد بازار جا مانده است و ارز دیجیتال دیگری مثلا بیت کوین به خوبی رشد کرده و حالا شما قصد دارید بیت کوین های خود را به اتریوم که قیمت پایین تری دارد تبدیل کنید تا در زمان درستی با فروش آن بتوانید سود کسب کنید اما اگر صرافی که در آن عضو هستید یکی از این ارزها را ارائه نداده باشد و یا نتوانید این دو جفت ارز را با یک دیگر معامله کنید مجبور هستید ابتدا بتی کوین های خود را به دیگر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تبدیل کنید و سپس به اتریوم که این تبدیل و تراکنش های مداوم می تواند از سود شما بکاهد هم چنین شما مجبور خواهید بود برای هر بار تراکنش کارمزد جداگانه ای را پرداخت کنید. علاوه بر هزینه هایی که در پی دارد مقدار زیادی اتلاف وقت هم نیز به همراه دارد.

 

صرافی ارز دیجیتال در تهران

صرافی ارز دیجیتال در تهران

بهترین صرافی ارز دیجیتال در تهران چه ویژگی هایی را داراست؟

  1. کارمزد مناسب برای معاملات
  2. معاملات زیاد
  3. امنیت بالا
  4. رابط کاربری مناسب

سخن پایانی

صرافی ارز دیجیتال در تهران یکی موضوعاتی است که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و ویژگی هایی را از بهترین صرافی ارز دیجیتال در تهران بیان کردیم؛ با مطالعه این مقاله شما می توانید صرافی معتبری را برای خرید و فروش و معاملات خود انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *