برای درک بهتر این مقاله می تونید پادکست پایین رو گوش کنید.

قیمت ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی نوعی از پول می باشند که به صورت دیجیتالی می توانید از آن ها استفاده کنید ؛ این ارزها به صورت رمزنگاری شده تعریف شده اند و اکثر آن ها دارای ویژگی غیرمتمرکز( این بدان معنی است که توسط هیچ گروه ، سازمان و موسسه خاصی مانند بانک ها کنترل نمی شود ) می باشند که در شبکه بلاک چین فعالیت می کنند. این ارزها را می توانید به صورت مستقیم معامله کنید و برای کابران دیگر ارز دیجیتالی مورد نظرتان را ارسال کنید .

ارزهای دیجیتالی به راحتی قابل استفاده می باشند و مانند پول های معمولی نیازی به مراجعه به بانک و یا داشتن حساب بانکی نمی باشد ، تنها با استفاده از یک کیف پول در تلفن همراه خود می توانید ، ارز مورد نظر خود را ارسال و یا دریافت کنید . برای خرید و یا فروش ارزهای دیجیتالی یکی از روش های رایج آن مراجعه به صرافی های آنلاین در ایران می باشد که می توانید ارز دیجیتالی مورد نظر خود را خریداری و یا برای فروش بگذارید . صرافی ها نیز برای جلوگیری از پولشویی ، کلاهبرداری و امنیت، از هویت شما مطمئن می شوند و برای این کار باید برخی مدارک شناسایی خود را به آن ها نشان دهید . امروزه این ارزها در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده اند و جنجال های زیادی را به پا کرده اند . یکی از موضوعاتی که درباره آن ها بسیار رایج است ، قیمت ارز دیجیتال می باشد . اگر در حال خرید و فروش این ارزها هستید ، احتمالا می دانید که در اکثر مواقع نوسان قیمت دارند . ارز دیجیتال نیز مانند طلا و دلار قیمت آن به صورت لحظه ای مشخص می شود ، اما روند صعودی و نزولی آن از طلا و دلار چشمگیرتر است . بیش از 4000 هزار ارز دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد که قیمت های آن ها به صورت لحظه ای بالا و پایین می رود ، این نوسانات قیمت دلایل و عوامل خاصی دارند که باعث روند صعودی و نزولی ارزهای دیجیتالی می شود ، که قبلا به موضوعات آن در پست های قبل پرداخته ایم . اکنون در این مقاله درباره قیمت ارز دیجیتال و تحلیل هایی که برای قیمت10  ارز برتر رمزنگاری شده انجام شده است ، پرداخته ایم که با خواندن این مقاله می توانید از روند صعودی و یا نزولی بودن این ارزها در روزهای آتی مطلع شوید .

 

   معرفی ارز دیجیتال و کاربرد آن   

 

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

به گزارشی از کوین تلگراف در 12 اکتبر 2020 ، بیت کوین پس از مقاومت چندساله به قیمت 11500 دلار رسید ، با افزایش قیمت بیت کوین قیمت آلت کوین ها نیز افزایش می یابد . بازار سهام ایالات متحده آمریکا در حال نزدیک شدن به بالاترین سطحی از دموکرات ها و جمهوری بدخواهان هستند که امیدوار به شکستن بن بست فعلی شان می باشند و با آن ها به توافق برسند تا بتوانند دور دیگری از محرک ها را برای شهروندان آمریکایی و بیزینس های مردمی که اداره می کنند ، آزاد کنند . در صورتی که این اقدامات محرک مالی برای افزایش بازدهی بازار سهام در کوتاه مدت ثابت شده است ، که این ها نیز به بدهی های ایالات متحده آمریکا اضافه می کنند که این بدهی ها در آینده آسیب های اقتصادی بسیاری را به آمریکا وارد می کند و سبب بحران اقتصادی و ارزی می شود . تعدادی از سرمایه گذاران برای جلوگیری از این بحران ، پیش بینی می کنند که بهتر است سرمایه های خود را بر ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین ، انجام دهند تا بتوانند این خطرات را کنترل و از بروز آن ها جلوگیری کنند .

این عوامل می تواند برای بیت کوین یک دیدگاه و پیش بینی صعودی در بلند مدت باشد و در کوتاه مدت نیز می توان پیش بینی شده است نوسانات قیمت بیت کوین ، احتمالا تا پایان اتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان روند صعودی خواهد داشت .

اکنون نگاهی به روند صعودی و نزولی در 10 ارز رمز نگاری شده برتر می اندازیم تا ببینیم معامله گران در معامله هایشان روند صعودی داشته اند یا نزولی ؟

BTC/USD

بیت کوین در 10 اکتبر از قیمت 11482 دلار کاهش یافت ، اما خریداران قیمت ها را حمایت فوری کردند و آن را در 11178 دلار نگه داشتند .اکنون گاوها قیمت ها را به بیش از11500 دلار رسانده اند . اگر جفت ارز مالیاتی BTC/USD اگر این روند صعودی خود را حفظ کند ،  قیمت بیت کوین تا 11205 دلار در روزهای آتی افزایش خواهد یافت .شاخص مقاومت نسبی به بالای 67 رسیده است ، که نشان دهنده این است که گاوها کنترل دارند .

اگر این روند صعودی و شتاب افزایش یابد و گاوها قیمت ها را به بالای 12050 دلار برسانند ، جفت ارز مالیاتی می تواند تا مرز 12460 را تجربه کند که شکست آن می تواند روند صعودی آن را به 14000 دلار برساند .

اگر برعکس این قضیه را نیز بخواهیم فرض کنیم ، که جفت ارز مالیاتی از سطح فعلی خود کاهش یابد و به زیر 11178 سقوط کند، نشانه کوتاه شدن تهاجمی خرس ها ( کم شدن ارزش سهام ) در سطوح بالاتر باشد .

ETH/USD

اتر در 10 اکتبر از قیمت 370 دلار در 50 روز اخیر گذشت ، اما نتوانست به میزان بالاتر از آن برسد .اکنون گاوها در تلاش هستند قیمت آن را به بالاتر از 395 دلار برسانند . اگر آن ها بتوانند آن را به این رقم برسانند ، جفت ارز مالیاتی ETH/USD احتمال دارد تا 488 دلار افزایش یابد . میانگین متحرک نمایی 20 روزه (360 دلار ) شروع به افزایش قیمت می کند و RSI (شاخص مقاومت نسبی ) به بالای 61 رسیده است که نشان دهنده ی این است که گاوها برتری دارند .

اگر جفت ارز مالیاتی از 395 دلار کاهش قیمت کند و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، این نتیجع مثبت دیگر اعتباری ندارد و اسن حرکت می تواند باعث به چند روز اقدام محدود شود .

XRP/USD

XRP در تلاش است تا بتواند مقاومت 0.26 دلار را از بین ببرد . اگر خرس ها باعث کاهش قیمت آن شوند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند (0.247 دلار )کاهش دهند ، آۀت کوین نیز ممکن است به 0.24 دلار قیمت آن کاهش یابد . این حرکت نشان دهنده این است که این اقدامات محدود تا چند روز آینده نیز ادامه خواهند داشت .

رشد متوسط 20 روزه EMA و RSI ، نشان می دهد که گاو ها برتری دارند . اگر این جفت ارز مالیاتی از سطح فعلی خود کاهش کند و به زیر 0.24 برسد ، این نمای صعودی از تغییر احتمالی دیگر باطل می شود .

 

    معرفی صرافی آنلاین معتبر     

BCH/USD

گاوها  در 10 و 11 اکتبر بیت کوین کشش رابه بالاتر از مقاومت 242 دلار رساندند ، امابه نظر می رسد که خریداران نمی توانند آن را نگه دارند و به همین دلیل قیمت آن دوباره به 200  تا 242 دلار رسید .باین وجود ، جهش شدید به معاملات میانگین متحرک نمایی 20 روزه (230 دلار ( در سمت پایین نشان می دهد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص مقاومت نسبی آن نشاندهنده تغییرات مثبت آن می باشد که برتری خریداران را نشان می دهد .

اگر جفت ارز BCH/USD مقاومت خود را بشکند و ، امکان دارد در ماه مارس قیمت آن به 280 دلار برسد . همچنین اگر دوباره جفت ارز از سطح فعلی خودش پایین بیاید ، به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، این تغییر صعودی آن منفی می شود .

BNB / USD

ارزهای BNB مثلث متقارن خود را شکسته و به مقاومت بالایی در 29.5646 دلار رسیده است . مثلث متقارن نشان دهنده این است که قیمت آن به سمت یک الگوی ادامه دار حرکت می کند که این بدان معنیست که خریدارن را از خود خارج می کند . هر دو میانگین متحرک همچنان به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص مقاومت نسبی RSI را به عدد بالای 65 رسانده اند که مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا می باشد. روند صعودی آن احتمالا با توقف بعدی 33.3888 دلار در جایی که کاهش قیمت شدیدی خواهد داشت، از سر گرفته خواهد شد . بااین وجود ، اگر خریداران بتوانند قیمت ها را به بالاتر از این مقاومت ببرند جفت ارز مالیاتی BNB / USD امکن دارد دوباره قیمت های بالاتر از 39.5941 دلار را تجربه کند.

اگر جفت ارز مالیاتی از سطح فعلی خود پایین بیاید و از میانگین متحرک ساده 50 روزه 25.72) دلار( شکسته شود ، نمای صعودی آن باطل می شود .

LINK / USD

LINK در 11 اکتبر به صورت شدیدی کاهش یافت ، و اکنون در تلاش برای این است که بالاتر از SMA50  روزه (11.53 دلار ) افزایش یابد . اگر خریداران بتوانند قیمت آن را در بالتر از 11.20 دلار حفظ کنند ، ازکاهش آن جلوگیری می کنند. این حرکت نشان می دهد که روند نزولی آن به پایان رسیده است ، و جفت ارز مالیاتی LINK / USD می تواند روند صعودی جدیدش را شروع کند . اگر SMA 50 روزه بالاتر باشد ، جفت ارز احتمال دارد تا 13.28 دلار برسد ، درجایی که روند نزولی مقاومت بالایی در برابر آن دارد . با این حال ، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای 13.28  دلار برسانند ، می توانند سبب روند صعودی آن شوند .

DOT / USD

DOT در تلاش است تا قیمت آن به بالاتر از 4.6112 دلار افزایش داشته باشد . میانگین متحرک نمایی 20 روزه 4.28)  دلار ) ثابت و RSI دقیقا به بالاتر از نقطه میانی رسیده است که این تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد . این توازن و تعادل به سود خریداران می باشد ، همچنین اگر آن ها بتواند قیمت را به بالاتر از 4.6112 برسانند و مقاومت آن را بشکنند ، جفت ارز مالیاتی DOT / USD می تواند به 5.5899 دلار برسد . اگر این جفت ارز مالیاتی از سطح فعلی خودش کاهش پیدا کند ، می تواند به زیر 4 دلار برسد ، که این قیمت می تواند تاچند روز باقی بماند .

ADA / USD

این ارز در خط مقاومت خود قرار دارد که نکته مثبت آن این است که اگر خریداران اجازه نداده اند که قیمت زیر سطح قیمت فوری آن 0.104044 برسد و آن را در این قیمت حفظ کرده اند .

همچنین دوباره خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالایخط مقاومت برسانند ، که اگر بتوانند موفق شوند ، الگوی معکوس را کامل می کنند . اولین هدف صعودی آن ها 0.128 دلار است . اگر جفت ارز مالیاتی از سطح فعلی خودش پایین بیاید ، این روند صعودی باطل خواهد شد .

LTC / USD

لایت کوین در 12 اکتبر بالاتر از SMA 50 روزه ( 49.67 دلار ) را شکست داد . اکنون خریداران تلاش می کنند تا قیمت آن را به بالای 51 تا 52.36 دلار برسانند . اگر آنها در این اقدام موفق شوند ، روند صعودی جدیدی شروع خواهد شد .

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه ) 47.65 دلار ) و RSI به بالای 62 را نشان می دهد که این برتری خریداران را نشان می دهد . جفت ارز مالیاتی LTC/USD می تواند به  64 دلار و پس از آن به 68.9008 دلار برسد .

CRO / USD

ارز CRO در 10 اکتبر خط مقاومت کاهش نزولی خود را رد کرد و روند نرولی آن را متوقف نمود . اما بااین وجود ، هنوز امکان روند نزولی آن وجود دارد که در SMA 50 روزه ( 0.158دلار ) را متوقف نمود . اگر خریداران نتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه برسانند ، خرس ها بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ارز مالیاتی CRO / USD را به زیر 0.124129 دلار برسانند که در صورت موفقیت آن ها ، دوباره می تواند به قیمت 0.124129 دلار و پس از آن به 0.11 دلار نیز سقوط کند !!

اگر برعکس این قضیه پیش بیاید و گاوها قیمت ها را به بالاتر از SMA 50 روزه بالا ببرند ، ممکن است قیمت آن تا حد 0.171541 دلار افزایش یابد .

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *