قیمت دوج کوین در آینده

قیمت دوج کوین در آینده


در مبحث ارزهای دیجیتال برخی از سایت ها قیمت آینده ی رمزارزهای مختلف را پیش بینی می کنند که رمزارز دوج کوین نیز از آن جمله است. پیش بینی قیمت آینده ی رمزارزها می‌ تواند روند رشد و یا سقوط آن را مشخص کرده و باعث می شود تا سرمایه گذاران بتوانند در جریان حرکت بازار قرار گرفته و بتوانند تصمیمات بهتری را در معاملات خود بگیرند. در این مقاله سعی داریم روند رشد قیمتی که دوج کوین در سال ‌های اخیر تجربه کرده است را مورد بررسی قرار دهیم به همین خاطر ممکن است برخی از دوج کوین اطلاعاتی نداشته باشند، به این ترتیب در ادامه ی مطلب شما را با مفهوم دوج کوین و پیش بینی قیمت دوج کوین در آینده آشنا می کنیم.

مطالعه مطالب بیشتر: 

       ارز دیجیتال چیست؟ چه کاربردی دارد؟

      معرفی بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذار ی

      معرفی صرافی آنلاین ارز دیجیتال 

      کارمزد انتقال دوج کوین چقدر است؟

      پیش بینی قیمت دوج کوین در سال 2021

دوج کوین چیست؟

رمزارز دوج کوین یک رمزارز غیرمتمرکز و مبتنی بر شبکه نظیر به نظیر(peer to peer) می باشد که برای کاربران خود امکان انتقال سریع پول به صورت آنلاین را فراهم می ‌کند. می‌ توان این گونه گفت که شروع دوج کوین ابتدا یک شوخی بود و در سال ۲۰۱۳ که راه ‌اندازی آن آغاز شد خیلی جدی گرفته نمی شد. با گذشت زمان و تاثیر اتفاقات و عوامل بیرونی بر محبوبیت این رمزارز افزود.

در طی فعالیت دوج کوین موفقیت های کوچک و بزرگی اتفاق افتاد که از مهم ترین آن ها می توان مورد قبول واقع شدن آن به عنوان یک ارز پرداختی اشاره کرد. همچنین سایتی مثل eGifter هم از دوج کوین پشتیبانی می کند. تاجران، سایت ها و کاربران زیادی نیز از رمزارز دوج کوین به عنوان یک رمزارز قابل قبول یاد می کنند.

وضعیت کنونی دوج کوین

طبق اعلام سایت ارز دیجیتال، دوج کوین که به صورت اختصار با نام DOGE شناخته می شود نوعی از ارز دیجیتال است که رتبه ی 8 ام از نظر حجم بازار را به خود اختصاص داده و سهم 1.61 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد دوج کوین هم اکنون با قیمت 0.207915 دلار با نرخ تتر 25572 تومان، مورد معامله قرار می گیرد و حجم معاملات روزانه ی 1.47 میلیارد دلار را دارد. قیمت دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته کاهش 2.45 درصدی را تجربه کرده است. در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰(8 may 2021) دوج کوین بالاترین قیمت یعنی ۷۳/۰ درصد و اینک 76.60درصد پایین تر قرار دارد. تعداد واحد های در حال گردش دوج کوین 130.47 میلیارد و تعداد کل واحد های آن 130.47 میلیارد خواهد بود. صرافی Binance  فعال ترین صرافی در زمینه ی دوج کوین با سهم 15.14 درصد حجم معاملات روزانه می باشد.

تاریخچه ی دوج کوین

در ابتدای مقاله گفته شد که پیدایش دوج کوین(Dogecoin) با یک شوخی اتفاق افتاد. به این صورت که جکسون پالمر در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۳ تصمیم به ایجاد یک رمزارز پایه ی جدید گرفت.  در پی این شوخی یک برنامه نویس با نام بیلی مارکوس با پالمر تماس گرفت و درباره ی این موضوع صحبت کرد و با گذشت حدود یک هفته در ۶ دسامبر،  تجارت و استخراج دوج کوین شروع شد.

قیمت دوج کوین در آینده

قیمت دوج کوین در آینده

نمودار افزایش قیمت دوج کوین

روز پنج‌شنبه ۴ فوریه بود ایلان ماسک توییت های را منتشر کرد که موجب افزایش ناگهانی قیمت دوج کوین شد که نمودار آن در تصویر بالا است.

نگاه کلی به قیمت Dogecoin

با توجه به استانداردهای ارزهای پایه دوج کوین با تغییرات قیمتی خاصی همراه بوده است. بنابراین با توجه به توسعه ی روز افزون بازار رمزارزهای رمزنگاری شده، امکان ناپایداری بازار در کوتاه مدت و مشاهده ی قله های قیمتی وجود دارد. دوج کوین نیز مانند بسیاری از رمزارزهای دیجیتال در دوره های میان مدت و بلند مدت روند صعودی داشته و با افزایش معاملات ارزهای رمزنگاری می‌ توان این گونه پیش بینی کرد که قیمت ها با دوره های زمانی کمی سنگین حرکت صعودی خواهد داشت. با همه ی این تفاسیر به طور کلی کارشناسان به آینده ی این رمزارز امیدوار نبوده و حتی جکسون پالمر خالق این رمزارز نیز در مورد دلایل موفقیت دوج‌ کوین ابراز نگرانی کرده است. در مقابل این نظرات شخصی به نام “جان مک آفی” در سال ۲۰۱۸ پیش بینی مثبتی درباره ی دوج کوین توییت کرد. وجود این حقیقت که دوج کوین یک رمزارز تورمی بوده و از دنیای واقعی بیش تر تقلید می کند، باعث دلسردی کاربران از نگه داشتن دارایی و افزایش نقدینگی شده و کاربران فعالانه به معامله و استفاده از کوین های خود می پردازند. اگر تا این قسمت از مقاله آن طور که باید و شاید در جریان روند قیمت دوج کوین قرار نگرفته اید در ادامه ی مطلب با تحلیل تکنیکال دوج کوین در سال های مختلف با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال دوج کوین از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰

  • سال ۲۰۱۳: دوج کوین(Dogecoin) در دسامبر ۲۰۱۳ با قیمت ۰۰۰۶/۰ دلار و سرمایه ی ۵/۳ میلیون دلار برای اولین بار کار خود را آغاز کرد و مدت یک سال، رشد دو برابری و مسیر صعودی را تجربه کرد.
  • سال ۲۰۱۴: در سال ۲۰۱۴، به دلیل ارزهای پایه ی جدیدی مثل Stellar, NEO و Monero  که به بازار عرضه شدند، معامله گران زیادی را جذب خود کرده و باعث شدند سال خوبی برای Doge  نباشد. در همین سال بود که دوج کوین با کاهش ۰۰۰۱/۰ دلاری رو به رو شد و تردیدی را در قیمت آینده ی دوج کوین به وجود آورد.
  • سال ۲۰۱۵: در سال ۲۰۱۵ یکی از بنیانگذاران دوج کوین به نام جکسون پالمر با بهانه ی تمرکز بر روی جنبه های تکنیکی بلاکچین، پروژه را ترک کرد. وقتی چنین خبری به گوش بقیه رسید، معتقد بودند که به سرعت شاهد مرگ دوج کوین خواهند بود اما بر خلاف انتظارات و پیش بینی ها نه تنها چنین اتفاقی نیفتاد بلکه در دسامبر ۲۰۱۵ با قیمت ۰۰۰۱۴/۰ دلار مورد معامله قرار گرفت.
  • سال ۲۰۱۷: در سال ۲۰۱۷ قیمت دوج کوین در محدوده ی ۰۰۰۲/۰ – ۰۰۰۳/۰ دلار قرار داشت. اما به دلیل استفاده ی مردم از این کوین ها برای پرداخت های شخصی، سرمایه ی آلت کوین(Altcoin به تمام ارزهای رمزنگاری شده ای گفته می شود که پس از بیت کوین معرفی شده اند ) رشد کرده و ارزش دوج کوین در بهار ۲۰۱۷، افزایش و به ۰۰۰۳/۰ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۱۷ رسیدن Doge  به قیمت ۰۰۷/۰ دلار بسیاری را متعجب کرد.
  • سال ۲۰۱۸: آغاز سختگیری های کشورهای آسیایی در زمینه ی آلت کوین ها باعث کاهش قیمت کوین ها شد اما این موضوع تاثیر چندانی برروی دوج کوین ها نگذاشت تا جایی که قیمت آن به ۰۱۷/۰ دلار و در اواخر سال به قیمت ۰۰۲/۰ دلار رسید.
  • سال ۲۰۱۹: در سال ۲۰۱۹ چندین نوسان قیمت رخ داده به گونه ای که ابتدا در ماه ژوئیه قیمت تا ۰۰۴/۰ دلار رسید و سپس در پایان سه ماهه ی سوم با کاهش بازدهی در بازار همراه شده و در پایان دسامبر ۲۰۱۹ قیمت ۰۰۲۰/۰ دلار را تجربه کرد.

قیمت دوج کوین در آینده

قیمت دوج کوین در آینده

 پیش بینی قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۱

با توجه به پیش بینی تحلیل گران Coinpedia  هدف دوج کوین رسیدن به قیمت یک دلاری است. به دلیل این که در ۱۶ آپریل ۲۰۲۱ رتبه ی یک حجم معاملات در ۲۴ ساعت را صاحب شد، تحلیل گران نیز آینده ی دوج کوین را آینده ی روشنی تصور کردند اما اگر دوج کوین بخواهد به یک دلار برسد باید با رقیبان زیادی به رقابت بپردازد. بازگشت سرمایه در دوج کوین در بازه ی ۷ روزه ۳۳۷ درصد، در بازه ی ۳۰ روزه ۳۵۹ درصد و در بازه ی یک ساله ۷۵۳/۱۳ درصد است.

  •  قیمت دوج کوین تا ۵ سال آینده

با توجه به پیش بینی ها و روند قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در سال های اخیر و با توجه به پیش بینی های ارائه شده ی سایت ارز دیجیتال قیمت آن ممکن است به ۲۰ دلار هم برسد. توسعه های مشخص و همکاری با دیگر پروژه ها امکان افزایش قیمت چشم گیر دوج کوین را به همراه خواهد داشت. اعتمادی که سرمایه گذاران به دوج کوین دارند سبب متمایز شدن آن از رقیبان خود شده است.

نکته: توجه کنید که این مطلب با توجه به بررسی تحلیلگران مجموعه یوریپتو نوشته شده است.

  •  نگاه کلی به آینده ی دوج کوین

آینده دوج کوین از نظر کارشناسان و تحلیل گران این حوزه به این صورت پیش بینی می شود. سایت هایی مثل Crypto Grand  آینده ی دوج کوین را به صورت روند نزولی پیش بینی می کنند اما در مقابل، بلاگر برجسته ای به نام Zakaria M بر این باور است که قیمت هر واحد به ۱۰ دلار نیز خواهد رسید. دوج کوین توانسته با ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد مورد توجه تریدر ها واقع شود. اگر خبرهای مربوط به نزدیکی این رمزارز به ترون صحت داشته باشد پیش بینی های مثبت نیز در این زمینه وجود خواهد داشت چرا که نزدیکی به ارزی که مورد حمایت ایلان ماسک باشد، خالی از لطف نیست. پس دو عامل مورد حمایت بودن ایلان ماسک و نزدیکی به رمزارزهایی مثل ترون و ایوتا و … می تواند سبب تثبیت دوج کوین در بین ۵ ارز اول دنیای کریپتوکارنسی شود.

در نمودار زیر پش بینی قیمت دوج کوین در سال های 2021 تا 2028 میلادی را از دیدگاه سایت Digitalcoin مشاهده می کنید.

قیمت دوج کوین در آینده

قیمت دوج کوین در آینده

 خلاصه مطلب

رمزارز دوج کوین یک رمزارز غیرمتمرکز و مبتنی بر شبکه نظیر به نظیر(peer to peer) می باشد که برای کاربران خود امکان انتقال سریع پول به صورت آنلاین را فراهم می ‌کند.

در طی فعالیت دوج کوین موفقیت های کوچک و بزرگی اتفاق افتاد که از مهم ترین آن ها می توان مورد قبول واقع شدن آن به عنوان یک ارز پرداختی اشاره کرد.

در این مقاله آینده ارز دیجیتال دوج کوین را مورد بررسی قرار دادیم؛ اما نظرات نوشته شده در این مقاله با توجه به نظرات تحلیلگران است و آینده رمزارزها ثابت نیست نمی توان پیش بینی گفت که بطور حتم آینده دوج کوین به این صورت است.

سایت ارزدیجیتال هم بر این باور است که قیمت دوج کوین تا 5 سال آینده ممکن است به 20 دلار هم برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *