صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند


با به وجود آمدن ارزهای دیجیتال در بازارهای اقتصادی، علاقه‌مندان زیادی به سمت این رمزارزها جلب شده‌اند؛ برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال راه‌های گوناگونی وجود دارد، یکی از راه‌های آن استفاده از صرافی‌های آنلاین است. برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال لازم است تا ابتدا به دنبال یک صرافی مطمئن و ایمن بگردید، این صرافی باید دارای اعتبار باشد و بتواند از دارایی‌های شما به خوبی نگه داری کند.

امروزه صرافی‌های آنلاین در سراسر دنیا برای خدمات رسانی به دارندگان ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده‌اند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. تمامی افراد از سراسر دنیا می‌توانند به راحتی ابتدا در این صرافی‌ها عضو شوند و سپس بعد از انجام احراز هویت مشغول به انجام معاملات خود شوند. اما در ایران این قضیه کمی با مشکل مواجه است. چرا که طبق سیاستی که چندی است که در دنیا باب شده کشورهایی هستند که ایران را در لیست تحریمات خود جای داده‌اند؛ ایران به دلیل این تحریم‌ها امکان دسترسی به بسیاری از صرافی‌های آنلاین به نام دنیا مانند صرافی مبایننس» (Binance) را ندارد و کاربران برای عضویت در این صرافی یا صرافی‌هایی از این قبیل لازم است تا آی پی کشور خود را تغییر دهند که این کار بسیار پرریسک و پرخطر است ما در این مقاله می‌خواهیم پیرامون صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند صحبت کنیم.

توجه: معرفی صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال 

در صورت استفاده از صرافی هایی که ایران را تحریم کرده اند چه اتفاقی می افتد؟

صرافی‌های بسیاری ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند؛ امروزه با استفاده از ابزارهایی مانند استفاده از فیلترشکن‌ها می‌شود این تحریم‌ها را دور زد اما در صورت برملا شدن این قضیه، صرافی می‌تواند حساب‌تان را بلوکه کند و در نتیجه تمام دارایی‌تان از بین برود. پس بهتر است حتی اگر امکانات دور زدن تحریم‌ها را دارید از استفاده‌ی آن برای ورود به این صرافی‌ها خودداری کنید. به هر حال همه چیز در این جا تمام نمی‌شود چرا که صرافی آنلاین ارز های دیجیتال دیگری هم وجود دارند که هم مطمئن و هم ایمن هستند و هم این که ایران را تحریم نکرده‌اند. بنابراین می‌شود از این صرافی‌ها به عنوان صرافی آنلاین خوب خارجی برای استفاده ایرانیان نام برد در حال حاضر تنها صرافی خارجی که ایران را تحریم نکرده است و می‌توان بدون فیلترشکن وارد آن شد صرافی کوینکس (CoinEx) است.

صرافی کوینکس(CoinEx)

این صرافی در دسامبر ۲۰۱۷ در هنگ کنگ چین تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی بیش از ۳ سال است که روی کار آمده و آینده‌ی بسیار درخشانی دارد. یکی از نقاط قوت این صرافی این است که بر خلاف صرافی‌های آنلاین خارجی دیگر تحریم‌هایی را که آمریکا علیه ایران انجام داده را نادیده گرفته است. در تصویر زیر صفحه‌ی اولیه‌ی این صرافی را مشاهده می‌کنید.

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

مشکلات تحریم ایران در صرافی های خارجی

امروزه به دلیل تحریم‌های ناعادلانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران، علاوه بر ایجاد مشکلات فراوانی که در حوزه‌های مختلف به وجود آورده در زمینه ارزهای دیجیتال نیز دردسرهایی را برای کاربران ایرانی به همراه داشته است. بسیاری از صرافی‌های معتبر و خوب در سراسر دنیا ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند.

 انتخاب صرافی‌های آنلاین خارجی همواره یک انتخاب نادرست برای کاربران ایرانی است؛ چرا که اگر با آی پی (IP) ایران وارد شوید حساب شما درجا بلوکه و مسدود می‌شود. برای این مشکل و دور زدن تحریم راه حلی پیدا شد که با استفاده از فیلترشکن می‌توان آی پی (IP) خود را در یک کشور دیگر نشان داد اما حتما برای هر بار ورود به حساب کاربری باید با همان‌آی پی وارد شوید. اگر هر بار با آی پی‌های مختلف وارد شوید سایت صرافی روی شما حساس می‌شود و در صورتی که صرافی مورد نظر از ایرانی بودن شما اطمینان پیدا کند حساب شما را مسدود می‌کند و دارایی شما به کل از بین می‌رود.

حتی اگر صرافی وجود داشته باشد که هنوز ایران را تحریم نکرده است، در آینده ممکن است که این کار را انجام دهد و به طور کل همه‌ی سرمایه ی شما از بین برود. بنابراین بهترین گزینه استفاده از یک صرافی ایرانی معتبر خواهد بود. از این رو در ادامه شما را با فاکتورهای انتخاب یک صرافی خوب و معتبر ایرانی آشنا خواهیم کرد.

تشخیص صرافی معتبر از صرافی نامعتبر 

با وجود پیشرفت قابل توجه ارزهای دیجیتال در بازارهای اقتصادی هنوز قوانین روشن و شفافی برای صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران و در بسیاری از کشور‌های دیگر وجود ندارد؛ اما با این وجود چطور می‌شود یک صرافی معتبر را از صرافی نامعتبر تشخیص داد؟ در ادامه روش‌هایی را برای انجام این کار آموزش می‌دهیم که اگرچه این روش‌ها پایه و اساس علمی ندارند اما تجربه نشان داده که رعایت اصول این روش‌ها می‌تواند احتمال انتخاب صرافی نامعتبر را تا حد بسیار زیادی کاهش داد برخی از این اصول تجربی به صورت زیر هستند:

در ابتدا باید دامنه‌ی سایت صرافی آنلاین رو به خوبی و با دقت بررسی و جستجو کنید؛ سپس شما باید این اطمینان خاطر را در خود به وجود آورید که صرافی مورد نظر جعلی نباشد. در عرصه‌ی بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران کار کشته و حرفه‌ای وجود دارند که شما برای انتخاب صرافی معتبر باید از آنان در رابطه با صرافی مورد نظرتان پرس‌و‌جو کنید.

در مرحله‌ی بعد باید مشاهده کنید که در بازار ارزهای دیجیتال صرافی منتخب شما چه اعتباری دارد؟ آیا امنیت بالایی رو دارد؟ و از این گونه سوالات یا مورد دیگر این که سرمایه‌ای را که در صرافی در حال گردش است را بررسی کنید. مثلا اگر صرافی معتبر باشد تعداد کاربران آن بالا است در نتیجه حجم معاملات انجام شده توسط کاربران افزایش پیدا می‌کند.

بنابراین صرافی‌های معتبر از کاربران زیاد و حجم معاملات بالایی برخوردار است. یکی دیگر از مواردی که باید توجه داشت کارمزدی است که صرافی به عنوان درآمدش دریافت می‌کند است که گزینه‌ی بسیار مهمی برای انتخاب کردن یک صرافی است. به عنوان مثال: صرافی‌هایی هستند که ممکن است تا نصف مبلغ سود شما از شما کارمزد دریافت کنند. صرافی‌ای سودمند است که از کارمزد پایین‌تری برخوردار باشد و در نهایت هنگامی که گزینه‌های فوق را بررسی کردید سایت خود صرافی و کانال‌های آن را در شبکه‌های اجتماعی بادقت بررسی کنید.

توجه: آشنایی با نکات مهم در خرید کریپتوکارنسی 

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

صرافی غیرمتمرکز 

یک صرافی غیرمتمرکز بستری برای انجام معاملات مالی به ‌صورت مستقیم و بدون واسطه به حساب می‌آید. هیچ ‌کسی به دارایی کاربران در یک صرافی غیرمتمرکز دسترسی ندارد و بدون دخالت سازمان‌‌های متمرکز معاملات صورت می‌گیرد. صرافی‌‌ها نقش حیاتی در بازار ارزهای دیجیتال دارند. در صورتی که صرافی‌های متمرکز به دارایی‌های کاربران می‌توانند دسترسی کامل داشته باشند و در معاملات دخالت کرده و حساب کاربری هر فرد را که بخواهند مسدود کنند. تنها راه‌ حل ممکن جهت این مسائل صرافی‌های غیرمتمرکز هستند.

برای فعالیت در صرافی‌های غیرمتمرکز نیاز به احراز هویت نیست، از این رو ایرانیان هم می‌توانند در این صرافی‌ها معامله کنند؛ نتیجه‌ای که تا به این جای مقاله می‌گیریم این است که برای خرید ارزهای دیجیتال بهتر است از صرافی‌های ایرانی که ریسک از بین بردن و مسدود کردن سرمایه و داراییتان را ندارد استفاده کنید. لیست چند صرافی معتبر ایرانی به شرح زیر هستند:

صرافیهای ایرانی معتبر

 • صرافی نوبیتکس
 • صرافی والکس
 • صرافی اکسیر
 • صرافی نیک مارکت
 • صرافی بیتستان
 • صرافی تترسیل (تمرکز این صرافی روی تتر می باشد.)

اگر اصرار بر این دارید که از صرافی‌های خارجی برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید این را بدانید که حتما فیلترشکن باید داشته باشید. لیست چند صرافی معتبر خارجی به شرح زیر هستند:

صرافیهای خارجی معتبر

 • صرافی بایننس (Binance)
 • صرافی هات بیت (Hotbit)
 • صرافی هیوبی گلوبال (Hubi Global)
 • صرافی گیت آی او (Gate.io)
 • صرافی بیت رکس (Bittrex)
 • صرافی بیت فینیکس (Bitfinex)
 • صرافی بیت هامب (Bithumb)  
 • صرافی بیت استمپ (Bitstamp)
 • صرافی کوین بیس (Coinbase)
 • صرافی بی ترو (Bitrue)
 • صرافی کراکن (Kraken)
 • صرافی کوکوین (Kucoin)
صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده اند

سخن آخر

در این مقاله سعی کرده‌ایم در ضمن معرفی صرافی‌های خارجی، از مشکلاتی که ممکن است برای کاربران ایرانی در صرافی‌های آنلاین خارجی رخ دهد توضیحاتی ارائه دهیم که برای شما کارآمد باشد. اگه دنبال ترید حرفه‌ای هستید سایت‌های بین المللی مثل بایننس پیشنهاد می‌شود اما به خاطر تحریم‌ها ریسک بالایی دارد که دارایی‌تان بلوکه و مسدود نشود و این‌که حتما باید با ای پی ثابت باشید.

در حال حاضر فعلا صرافی کوینکس ایران را تحریم نکرده است. ما برای سرمایه‌گذاری کردن و ترید عادی پیشنهاد می‌کنیم که از صرافی‌های ایرانی حتما استفاده کنید که به صورت واسطه بین خریدار و فروشنده کار می‌کنند و کارمزد بالایی هم ندارند. مثل صرافی تترسیل و صرافی یوریپتو و غیره که در این مقاله به انواع صرافی‌های ایرانی اشاره کرده‌ایم.

14 دیدگاه

 • اکثر صرافی های ایران بشدت دزد هستند وهیچ نظارتی به نرخهاشون نیست دارن تاراج میکنند با دل پری تمام میگم اینا یک مشت لجن فرصت طلب حرامخوار هستند البته نه همه مثل نوبیتکس مه اونم از شکم سیری نمیرسه جواب بده

 • سلام.واقعا گل گفتی.یک عده بی ظرفیت وکم ظرفیت که دوزار تو صرافی جمع میشه یا حسابارو میبندن مثل ارزخانه.صرافی خارجی شرف داره به این بی وجودا.

 • با سلام خدمت تحقیق کنندگان رمزازها و با تشکر از مدیرمحترم سایت که با مقالات باعث افزایش آگاهی مخاطبین گردیده بنده هم تصمیم گرفتم که تجاربم رو در رمزارزها و ترید در اختیار علاقمندان بگذارم که بتوانم کمکی کرده باشم که حداقل راه بنده را نرفته باشند و زودتر بتوانند به هدف خود برسند ببینید دوستان بنده هم مثل شما اولیل راه که بودم داعم دنبال تحقیق و مطالعه بودم که بتونم استارت ثبت نام و معامله رو در رمزارزها شروع کنم . روی خیلی صرافیها مطالعه کردم صرافیها در ایران هر کدام مزایا و معایبی دارند. فقط بخاطر اینکه شما هم مثل بنده وقت گرانبهاتون از دست نره و بتونید به زودی نتیجه بگیرید ۳ صرافی برتر؛ از تقریبا ده صرافی که عضو بودم و ترید میکردم رو معرفی میکنم خدمتتون *تجربه را تجربه کردن خطاست* اومیدوارم که با تجارب بنده مسیرتون به هدفتون نزدیکتر بشه ‌.

  صرافی نوبیتکس که ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید$برای تمام ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول داره $اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری که خیلی مهمه هم داره $ فقط اینکه تقریبا از ۱۵ ارز بیشتر پشتیبانی نمیکنه که این ۱۵ ارز در صدر رتبه بندی رمزارزها هستن ؛

  اینم لینک صرافی نوبیتکس برای دوستان علاقمند

  https://nobitex.ir/signup/?refcode=59537

  صرافی چنج کن بیش از ۳۰۰ ارز رو پشتیبانی میکنه $ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول هم داره میتونید برا ترید همونجا ارزتون رو نگه دارید$ ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید $ برای تمام سیستمها اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری میتونید برای چند ارزی که خودش معرفی کرده انجام بدید .

  اینم لینک صرافی چنج کن برای دوستان علاقمند

  https://changekon.com/?ref=bx8cno4r

  یه صرافی خارجی هم معرفی میکنم خدمت علاقه مندان؛ که تنها صرافی هستش که ایرانیها میتونن احرازهویت و کار کنن ، به 40 زبان از جمله فارسی هم هستش و تا حالا تحریم نشده ! صرافی کوینکس هستش که در بین ایرانیها خیلی محبوب شناخته شده یجورایی بایننس ایرانیهاست ، کلیپهای آموزش فارسی و متنهای زیادی در اینترنت میتونید سرچ کنید و ببینید که به راحتی میتونید ترید کنید .

  صرافی کوینکس دیگه ضعفهای صرافیهای ایرانی رو نداره و کامل هستش(آپ داره ٫ ۲۴ ساعته هستش ٫ سفارش گذاری دقیق و متنوع داره ٫ ارزهایی رو که پشتیبانی میکنه کیف پولشون رو داره ، توصیه میکنم در هر صرافی که قراره هولد کنید یعنی اینکه یه ارز رو برای دراز مدت بخرید از کیف پول مطمعن استفاده کنید درسته که کارمزد داره ولی خیالتون راحته

  اینم لینک صرافی کوینکس برای علاقمندان :؛ که توصیه میکنم بخشی از معاملاتتون در یکی از صرافیهای ایرانی باشه و بخشی در صرافی کوینکس :؛ دلیلش رو خودتون بهتر میدونید😌😏

  https://www.coinex.com/register?refer_code=pbsxd&lang=en_US

  در رمزارزها خیلی خوب میتونید سود کنید با معاملات و نوسانگیری خوب ، پورسود باشید عزیزان

 • با سلام خدمت تحقیق کنندگان رمزازها و با تشکر از مدیرمحترم سایت که با مقالات باعث افزایش آگاهی مخاطبین گردیده بنده هم تصمیم گرفتم که تجاربم رو در رمزارزها و ترید در اختیار علاقمندان بگذارم که بتوانم کمکی کرده باشم که حداقل راه بنده را نرفته باشند و زودتر بتوانند به هدف خود برسند ببینید دوستان بنده هم مثل شما اولیل راه که بودم داعم دنبال تحقیق و مطالعه بودم که بتونم استارت ثبت نام و معامله رو در رمزارزها شروع کنم . روی خیلی صرافیها مطالعه کردم صرافیها در ایران هر کدام مزایا و معایبی دارند. فقط بخاطر اینکه شما هم مثل بنده وقت گرانبهاتون از دست نره و بتونید به زودی نتیجه بگیرید ۳ صرافی برتر؛ از تقریبا ده صرافی که عضو بودم و ترید میکردم رو معرفی میکنم خدمتتون *تجربه را تجربه کردن خطاست* اومیدوارم که با تجارب بنده مسیرتون به هدفتون نزدیکتر بشه ‌.

  صرافی نوبیتکس که ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید$برای تمام ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول داره $اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری که خیلی مهمه هم داره $ فقط اینکه تقریبا از ۱۵ ارز بیشتر پشتیبانی نمیکنه که این ۱۵ ارز در صدر رتبه بندی رمزارزها هستن ؛

  اینم لینک صرافی نوبیتکس برای دوستان علاقمند

  صرافی چنج کن بیش از ۳۰۰ ارز رو پشتیبانی میکنه $ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول هم داره میتونید برا ترید همونجا ارزتون رو نگه دارید$ ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید $ برای تمام سیستمها اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری میتونید برای چند ارزی که خودش معرفی کرده انجام بدید .

  اینم لینک صرافی چنج کن برای دوستان علاقمند

  یه صرافی خارجی هم معرفی میکنم خدمت علاقه مندان؛ که تنها صرافی هستش که ایرانیها میتونن احرازهویت و کار کنن ، به 40 زبان از جمله فارسی هم هستش و تا حالا تحریم نشده ! صرافی کوینکس هستش که در بین ایرانیها خیلی محبوب شناخته شده یجورایی بایننس ایرانیهاست ، کلیپهای آموزش فارسی و متنهای زیادی در اینترنت میتونید سرچ کنید و ببینید که به راحتی میتونید ترید کنید .

  صرافی کوینکس دیگه ضعفهای صرافیهای ایرانی رو نداره و کامل هستش(آپ داره ٫ ۲۴ ساعته هستش ٫ سفارش گذاری دقیق و متنوع داره ٫ ارزهایی رو که پشتیبانی میکنه کیف پولشون رو داره ، توصیه میکنم در هر صرافی که قراره هولد کنید یعنی اینکه یه ارز رو برای دراز مدت بخرید از کیف پول مطمعن استفاده کنید درسته که کارمزد داره ولی خیالتون راحته

  اینم لینک صرافی کوینکس برای علاقمندان :؛ که توصیه میکنم بخشی از معاملاتتون در یکی از صرافیهای ایرانی باشه و بخشی در صرافی کوینکس :؛ دلیلش رو خودتون بهتر میدونید😌😏

  در رمزارزها خیلی خوب میتونید سود کنید با معاملات و نوسانگیری خوب ، پورسود باشید عزیزان

 • باسلام آیا هات بیت اطلاعیه ایی درخصوص بستن درگاهش نداره چون درکشورچین ,

 • دوستان سلام برای باز کردن کوی نکس از چه فیلتری استفاده کنم و از کجا نصب کنم لطفا راهنمای فرمایید

 • I am regular visitor, how are you everybody?

  This post posted at this web site is truly nice.

 • من بایننس حساب داشتم حسابم مسدود شد چجوریمی تونم اکاتمو برگزدونم ؟

 • بخاطر تحریم ها خیلی از کاربران ایرانی سرمایه هاشونو تو بایینس از دست دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *