تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس


شما با مطالعه ی این مقاله دید جامعی راجع به ایاس به دست خواهید آورد که می تواند به شما کمک کند تا تصمیم درستی برای سرمایه گذاری روی این پروژه داشته باشید؛ در واقع در این مقاله به تحلیل فاندامنتال ارز ایاس می پردازیم با ما همراه باشید تا اطلاعات خوبی بدست آورید.

پروژه ایاس یکی از پروژه های موفقی بود که از همان روزهای آغاز به کارش توانست کاربران زیادی را مجذوب خودش کند. نظر بسیاری از کاربران درباره ی ایاس این است که این پروژه اولین تیمی است که سعی می کند برخی از مهم ترین چالش های دنیای واقعی را حل کند؛ اگر قصد خرید و فروش ارز ایاس را دارید مطالعه ی این مقاله می تواند به شما در تصمیم گیری کمک زیادی بکند.

آیا ارز دیجیتال ایاس ارزش خرید دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال، با ثبات نیست و لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است ممکن است ، قیمت ایاس گاهی روند صعودی داشته باشد و گاهی هم روند نزولی که همین متفاوت بودن مسیر این رمزارزهاست که باعث می شود کاربران بتوانند سود کسب کنند. در ادامه به پیشبینی هایی که در خصوص قیمت این ارز صورت گرفته است خواهیم پرداخت، پس اگر به این موضع علاقه دارید، تا پایان این مقاله با یوریپتو همراه باشید.

   توجه: پیش بینی آینده ی ارز ایاس برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آینده ایاس کلیک کنید. 

چرا بر روی ایاس سرمایه گذاری کنیم؟

از ایاس به عنوان قاتل اتریوم هم نام برده می شود که یک پلتفرم غیر متمرکز برای توسعه ی برنامه های زنجیره بلوکی است، خیلی از افراد بر این باورند که ایاس می تواند رممزارزهایی چون ریپل و اتریوم و نئو و… را از میدان به در کند. این روزها بسیاری از سرمایه گذاران از ایاس برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاریشان استفاده می کنند، زیرا همان طور که می دانید اختصاص دادن کل سرمایه به یک ارز دیجیتال کار درستی نیست و برای کسب سود بیشتر بهتر است که بر روی چندین ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس

برای این که بتوان تحلیل بهتری از ارز دیجیتال ایاس داشت، خوب است که هم نگاهی به وضعیت فعلی این رمزارز بیاندازیم و هم این که تاریخچه ی قیمت آن را بررسی کنیم.( آمار و ارقام درج شده برگرفته از سایت Coinmarketcap است.)

 • در زمان نگارش این مطلب یعنی 18 ام مرداد ماه سال 1400 و یا 9 اوت سال 2021 میلادی هر واحد ارز دیجیتال ایاس با قیمتی در حدود 4.28 دلار و یا 110.415 تومان، در صرافی های آنلاین مورد معامله قرار می گیرد.
 • ایاس با نماد اختصاری EOS در رتبه ی 30 بازار، از نظر حجم بازار قرار دارد و سهم 0.22 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد، حجم مبادلات روزانه ی آن 1.1 میلیارد دلار است که در زمان نگارش این مقاله در 24 ساعت اخیر 5.80 درصد کاهش قیمت داشته است.
 • ایاس در 9 ام اردیبهشت ماه سال 1397، یعنی در حدود 3 و سال و 3 ماه پیش و یا 29 آوریل سال 2018 میلادی با قیمت 21.54 دلار و یا 121.500 تومان به اوج قیمت دلاری خود رسیده بود که در این زمان قیمت دلار در ایران برابر با 5.640 تومان بود.

نمودار تغییرات قیمتی ایاس را از ابتدا تا به امروز در تصویر زیر مشاهده می کنید.

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

تاریخچه ی ایاس

مطالعه ی تاریخچه ی ایاس می تواند کمک خیلی زیادی در خصوص پیش بینی وضعیت این رمزارز در آینده داشته باشد و همین طور می تواند در تحلیل فاندامنتال ارز ایاس ما را راهنمایی کند تا نتیجه گیری دقیق تری داشته باشیم.

در این بخش از مقاله می خواهیم بررسی کنیم چه چیزی باعث شده ایاس این قدر در بین کاربران وسرمایه گذاران محبوب باشد.

عرضه اولیه ایاس در تاریخ 25 ژوئن سال 2017 آغاز شد و سر انجام در 4 ام ژوئن سال 2018 به اتمام رسید، یعنی انجام این کار حدود یک سال به طول انجامید و همین موضوع باعث شد تا افراد بیش تری شانس این را داشته باشند که این رمزارز را خریداری کنند، که این کار 72 درصد از مقدار کل عرضه را به فروش رساند؛ هم چنین تیم توسعه دهنده ی ایاس در پی این عرضه اولیه توانستند بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه را برای توسعه ی شبکه خود جمع آوری کنند.

   توجه: آیا میدانید کارمزد خرید ایاس در ایران  چقدر است؟

مزایا و معایب ارز دیجیتال ایاس

در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با مزایا و معایب ارز دیجیتال ایاس آشنا کنیم، اگر شما این بخش از مقاله را با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید، خودتان می توانید این ویژگی ها را با ویژگی دیگر رمزارزها مطابقت دهید و به راحتی به تحلیل ارز ایاس بپردازید و تصمیم بگیرید که کدام یک می تواند گزینه ی مناسب تری برای سرمایه گذاری باشد.

 توجه:  راهنمای خرید ارز ایاس از صرافی معتبر   

برخی از مهم ترین مزایای ایاس عبارتند از:

 • سرعت پردازش بالا
 • تراکنش های رایگان
 • از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز پشتیبانی می کند.
 • کار کردن با آن برای توسعه دهندگان بسیار آسان و راحت است.

معایب ایاس

هر شبکه و هر رمزارزی در کنار تمامی مزایا و ویژگی های مثبتی که دارد معایبی هم داراست، که این موضوع برای پدیده ی نو ظهوری چون ارزهای دیجیتال کاملا طبیعی است و ممکن است با گذشت زمان این ضعف ها بهبود پیدا کنند، اما به هر حال به عنوان ضعف های ایاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایاس رقیب های زیادی دارد و همین موضوع باعث می شود همیشه در حال توسعه و بهبود باشد.
 • عملکرد کلی شبکه به رای سهامداران وابسته است.
 • به علت عرضه اولیه این رمزارز همیشه مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است.
مزایامعایب
سرعت پردازش بالا

وجود رقبای زیاد
تراکنش های رایگانعملکرد کلی شبکه به رای سهامداران وابسته است.
از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز پشتیبانی می کند.
عرضه اولیه این رمزارز همیشه مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است.

تحلیل ارز ایاس برای آینده

همانند بسیاری دیگر از رمزارزهای موجود در بازار برای وضعیت ایاس در آینده هم نظرات متفاوتی وجود دارد. بسیاری از افراد به آینده ی آن امیدوارند و تصور می کنند ایاس در آینده با افزایش قیمت زیادی رو به رو باشد، و همین پیش بینی های مثبت است که باعث می شود افراد زیادی ترغیب به خرید و سرمایه گذاری بر روی این رمزارز می شوند.

عده ی دیگری هم تصور می کنند نه تنها ایاس رشد قیمتی نخواهد داشت بلکه ممکن است با افت قیمت هم مواجه شود. این که کدام یک از این سناریوهای پیش بینی شده در مورد ارز ایاس اتفاق خواهد افتاد کاملا غیر قابل پیش بینی نیست. اما بیش تر متخصصان و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی می کنند که سناریوی افزایش قیمت روی خواهد داد و شاهد افزایش قیمت ایاس در بازار خواهیم بود که در واقع این خواسته ی تمام کاربرانی است که بر روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

در تصویر زیر پیش بینی که وب سایت 3commas ارائه کرده است را مشاهده می کنید.

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

بهترین زمان خرید ارز ایاس

معمولا چیزی که تقریبا همه ی کاربران می دانند این است که زمانی بهتر است ایاس و یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنیم، که قیمت آن پایین آمده باشد اما این موضوع نمی تواند همیشه کارآمد باشد. ممکن است در یک برهه ی زمانی قیمت ایاس کاهش پیدا کرده باشد اما تا مدت ها قصد افزایش قیمت نداشته باشد.

شما باید با بررسی تحلیل فاندامنتال ارز ایاس، تصمیم بگیرید که بهترین زمان خرید و همین طور بهترین زمان برای فروش این رمزارز چه زمانی است. هم چنین باید این مساله را در نظر بگیرید که آیا قصد سرمایه گذاری بلند مدت بر روی ایاس را دارید و یا کوتاه مدت، زیرا ممکن است زمانی که قصد خرید این رمزارز را دارید وضعیت این ارز دیجیتال به گونه ای باشد که در دراز مدت بتواند به شما سود بدهد، اما شما دنبال راهی باشید که در کوتاه مدت سود کسب کنید.

داشتن یک برنامه ریزی دقیق قبل از شروع سرمایه گذاری می تواند شما را در طول مسیر کمک زیادی بکند و بروز سردرگمی نجات دهد. اما در هر صورت به علت ثابت نبودن قیمت ها ممکن است شما با خرید این ارز نه تنها سودی به دست نیاورید، بلکه بخشی از سرمایه ی خود را هم از دست بدهید.

توجه: راهنمای خرید ارز دیجیتال EOS بدون احراز هویت

پرسش و پاسخ های رایج درباره ی ایاس

در ادامه شما را برخی از متداول ترین پرسش و پاسخ هایی که در خصوص ایاس وجود دارد، آشنا می کنیم؛ این بخش از مقاله با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار بدهید زیرا ممکن است این سوالات در ذهن شما عزیزان هم وجود داشته باشد.

1. آیا ایاس جایگزین خوبی برای ارزهای فیات است؟

این روزها با توجه به این که ارزهای دیجیتال روز به روز در حال گسترش و پیشرفت هستند و افراد بیش تری به سمت آن ها روی می آورند، بسیاری از تحلیل گران و متخصصان این حوزه بر این باورند که در آینده ی نه چندان دور احتمال این که شاهد این مساله باشیم که ارزهای دیجیتال جایگزین، ارزهای فیات( پول بدون پشتوانه، مانند دلار) شوند، بسیار زیاد است، اما این که کدام یک ارزهای دیجیتال موجود در بازار موفق تر عمل کنند قابل پیش بینی نیست، اما قطعا ایاس یکی از آلت کوین هایی( به کلیه ی ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین وارد بازار رمزارزها شدند، آلت کوین گفته می شود.) است که پتانسیل رشد زیادی را دارد.

2. بیت کوین بخریم یا ایاس؟

یکی از مواردی که اغلب افراد در هنگام تحلیل ارز ایاس درگیر آن می شوند این است آیا بهتر است سرمایه ی خود را صرف خرید بیت کوین کنند و یا آن را به ایاس اختصاص بدهند؟

شاید یکی از دلایلی که باعث می شود اغلب کاربران در هنگام خرید ایاس و یا هر ارز دیجیتال دیگری دچار تردید بشوند، این باشد که بیت کوین اولین و مشهور ترین ارز دیجیتالی بود که پا به عرصه ی کریپتوکارنسی گذاشت و حتی بسیاری از افراد مفهوم دیجیتالی بودن ارزها و بلاک چین را با بیت کوین فهمیدند.

البته شما می توانید به طور همزمان هم بر روی ایاس سرمایه گذاری کنید و هم بیت کوین، اما اگر به هر دلیلی تمایل دارید تا فقط بر روی یکی از این دو ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید خوب است که مزیت اصلی ایاس نسبت بیت کوین را بدانید، نهایت توان بیت کوین برای تایید تراکنش ها 8 تراکنش بر ثانیه است، این در حالی است که ایاس ادعا می کند با استفاده از مکانیسم توافق اثبات سهام، می تواند میلیون ها تراکنش در ثانیه را تایید کند.

3. اتریوم بخریم یا ایاس؟

اگر به حوزه ی ارزهای دیجیتال علاقه مند باشید و وب سایت هایی مانند یوریپتو که دائما در حال انتشار مطالب مرتبط با حوزه ی کریپتوکارنسی هستند، را دنبال کرده باشید، حتما متوجه این موضوع شده اید که بیت کوین و اتریوم جز معروف ترین و مشهور ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار هستند، هر چند که مقایسه ارزهای دیجیتال مختلف با یک دیگر کار درستی نیست زیرا هر یک برای هدف خاصی به وجود آمده اند، اما به هر حال در ادامه شما را با تفاوت های اصلی اتریوم با ایاس آشنا خواهیم کرد، تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید که کدام یک می توانند گزینه ی مناسب تری برای سرمایه گذاری باشند.

 • اتریوم با نشان اختصاری ETH در جولای سال 2015 میلادی ساخته شد این در حالی است که ایاس با نشان اختصاری EOS در ژوئن سال 2017 میلادی آغاز به کار کرد، یعنی اتریوم حدود 2 سال زودتر از ایاس فعالیت خود را شروع کرده است.
 • کارمزد تراکنش های اتریوم کم تر از یک دلار است اما ایاس ادعا می کند که تراکنش ها در شبکه اش به صورت کاملا رایگان انجام می شوند، که مساله ی کارمزد برای بسیاری از کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • زمان لازم برای تایید تراکنش های اتریوم 5 تا 40 ثانیه است اما انجام همین کار برای ایاس 1.5 ثانیه زمان بر خواهد بود.
تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

تحلیل فاندامنتال ارز ایاس

نتیجه گیری

درست که به علت عدم ثبات و تغییرات قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال من جمله ایاس، نمی توان پیش بینی چندان دقیق و یا تحلیل 100 درصد درست را در خصوص آینده ی آن ها ارائه داد، اما با در نظر گرفتن برخی فاکتورها و بررسی و مطالعه ی برخی موارد می توان تا حدودی وضعیت آن را در آینده تخمین زد، این کار باعث می شود تا کاربر بتواند سرمایه گذاری موفق تر و پر سودتری را تجربه کند. با مطالعه و بررسی آن می توان ریسک هایی که در این مسیر وجود دارد را به حداقل رساند و از این ریسک ها به عنوان یک فرصت استفاده کرد، این چیزی است که تریدرهای حرفه ای در هر بازار مالی برای کسب سود بیش تر به کار می گیرند.

با مطالعه ی مزایا و معایب ایاس که در این مقاله به شرح کامل آن پرداختیم و از سوی دیگر با توجه به پیش بینی که وب سایت—- ارائه کرد است، قطعا ایاس می تواند جایی در سبد سرمایه گذاری شما داشته باشد. اگر هر گونه سوال و یا نظری در خصوص ایاس دارید، می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

8 دیدگاه

 • من مبلغ کمی دارم و نمیدونم روی سرمایگذاری در ارز ایاس تمرکز کنم یا چند تا ارز دیگه هم اضافه کنم؟

  • سلام. برای اطلاع از آینده ی ارز دیجیتال ایاس، می تونید به مقالاتی که در این خصوص در یوریپتو منتشر شده اند، مراجعه کنید.

 • سلام برای اینکه اطلاعات بیشتر از تحلیل فاندامنتال ایاس داشته باشیم باید چه آموزشایی ببینیم و چجوری میشه جایی رو پیدا کرد که آموزش بده برای تحلیل فاندامنتال کلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *