کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری


اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید متوجه شده اید که برای ذخیره کردن دارایی ها به روش ایمن باید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کرد؛ کیف پول های سخت افزاری را می توان به جرات جز امن ترین کیف پول ها معرفی کرد؛ در این مقاله می خواهیم صفر تا صد یک کیف پول سخت افزاری را مورد بررسی قرار دهیم. اگر تمایل به استفاده از کیف پول ها به ویژه کیف پول های سخت افزاری دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه شما را با ویژگی های این کیف پول ها و به ویژه مزایا و دیگر جزئیات آن مانند انواع آن و … آشنا خواهیم کرد.

چرا کیف پول های سخت افزاری؟

شما می توانید ارزهای دیجیتال خریداری شده ی خود را در وب سایت خود صرافی آنلاین ارز دیجیتال نگهداری کنید؛ البته کیف پول های رایگان نرم افزاری متعددی وجود دارند که می توانید از آن ها هم استفاده کنید اما اگر حجم زیادی رمزارز خریداری کرده اید و خواستار ایجاد امنیت بیش تری برای آن ها هستید بهتر است بدون در نظر گرفتن این که چه مقدار هزینه لازم است یک کیف پول سخت افزاری تهیه کنید؛ در ادامه ی مطلب شما را با نحوه ی کارکرد آن و دیگر جزئیات بیش تر آشنا خواهیم کرد.

Hardware wallet چیست؟

در واقع همان نام لاتین این نوع کیف است که به صورت یک دستگاه فیزیکی طراحی و تولید شده اند که شما می توانید با استفاده از آن ها امنیت ارزهای دیجیتال خود را افزایش دهید؛ آن ها به نسبت کیف پول های موبایلی و… از امنیت بالا تری برخوردارند که تا حدودی این موضوع باعث افزایش محبوبیت آن ها در بین کاربران شده است.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

چرا کیف پول های سخت افزاری امنیت بیش تری دارند؟

آن ها کلید های خصوصی ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به اینترنت یعنی به صورت آفلاین در خود ذخیره می نمایند و همین ویژگی امنیتی باعث شده تا امکان حملات هکرها به آن کم باشد.

کلید خصوصی به چه معناست؟

در متن بالا با این کلمه رو به رو شدید حالا می خواهیم به طور دقیق آن را برایتان شرح دهیم؛ قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که کلید خصوصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اگر کسی به جز شما به آن دسترسی پیدا کند در واقع تمام دارایی شما هم مال او می شود.

این کلید ها معمولا یک رشته از اعداد و حروف هستند که باید آن ها در کاغد یادداشت کنید و در جای ایمن نگهداری کنید، شما اگر به هر دلیلی این کلید را گم کنید و یا از دست بدهید دارایی های شما از دسترس شما خارج خواهد شد، اما شما با داشتن عبارت بازیابی که معمولا بین 12 تا 24 کلمه است که در صورت بروز مشکلاتی چون گم شدن آن می توانید با استفاده از آن دارایی های خود را بازیابی کنید.

ویژگی های اصلی و مهم کیف پول  سخت افزاری چیست؟

در واقع بهتر است مزیت این نوع از کیف پول ها را با کیف پول های دیگر من جمله کیف پول های نرم افزاری عنوان کنیم؛ کیف پول های سخت افزاری معمولا از ارزهای دیجیتال بسیاری پشتیبانی می کنند یا به عبارتی اغلب چند ارزی هستند اما ممکن است برخی از آن ها وجود داشته باشند که از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی نکنند پس قبل از خرید آن ها از این موضوع که آن کیف پول حتما ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می کند یا خیر اطمینان پیدا کنید.

اما کیف پول های چند ارزی سخت افزاری برای افرادی که قصد سرمایه گذاری بر روی چندین ارز دیجیتال را به طور همزمان دارند می تواند بسیار مفید واقع شود؛ یکی دیگر از ویژگی های مهم آن ها که می توان به جرات گفت وجه تمایز این کیف پول با دیگر کیف پول های موجود در بازار شده است بحث امنیت آن هاست، اما این جمله هرگز به این معنا نیست که دیگر کیف پول ها امن نیستند اما چون دیگر کیف پول ها اغلب کلید خصوصی کاربران را روی رایانه و یا تلفن همراه ذخیره می کنند می تواند مورد حملان هکرها قرار بگیرد یا به عبارت بهتر آسیب پذیر تر هستند؛ اما اگر فردی حتی کیف پول سخت افزاری شما را به صورت فیزیکی در اختیار داشته باشد نمی تواند از دارایی شما استفاده کند حتی اگر سعی کند چندین بار پین هایی را حدس بزند و وارد کند در صورت وارد کردن چندین رمز اشتباه دستگاه به صورت خودکار به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص امن ترین کیف پول سخت افزاری برای ذخیره ارزهای دیجیتال کلیک کنید.

استفاده از کیف پول های سخت افزاری برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از این کیف پول ارز دیجیتال برای افراد مختلفی می تواند مناسب و مفید واقع شود که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد تا بررسی کنید اگر شما هم جز این دسته از افراد بودید از این نوع کیف پول ها در صورت تمایل استفاده کنید.

  • همان طور که در ابتدای مقاله به ویژگی های آن اشاره کردیم کفتیم که اغلب آن ها به طور همزمان از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند پس یک گروه از افرادی که استفاده از کیف پول های سخت افزاری برایشان مفید است افرادی هستند که به طور همزمان بر روی چندین ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کنند یا به عبارت تخصصی تر سرمایه گذارانی که دایره فعالیت وسیع و گسترده دارند.
  • یک گروه دیگری که استفاده از این کیف پول ها به آن ها توصیه می شود افرادی هستند که سرمایه گذاری های بلند مدت و در حجم بالا را انجام می دهند و یا افرادی که امنیت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نگران از دست رفتن سرمایه و دارایی خود هستند می توانند از این والت ها استفاده کنند.

استفاده از کیف پول های سخت افزاری برای چه کسانی مناسب نیست؟

وقتی می گوییم استفاده از این این نوع والت ها برای دسته ای خاص از افراد مفید و مناسب نیست منظورمان این نیست که این دسته از کاربران نمی توانند از این کیف پول ها استفاده کنند همان طور که بارها و بارها در مقالات مختلف موجود در این وب سایت به آن اشاره کرده ایم هیچ اجبار و یا الزامی در خصوص فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد، اما وقتی می گوییم مناسب نیست یعنی بهتر است که استفاده نکنند اما اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده از آن ها دارید می توانید یکی از بهترین والت ها را بر اساس سلیقه ی خود انتخاب کنید.

استفاده از کیف پول های سخت افزاری به افراد مبتدی و کم تجربه توصیه نمی شود زیرا معمولا این افراد با سرمایه ی اندک وارد این بازار می شوند پس بهتر است در روزهای اول اقدام به خرید کیف پول نکنند؛ آن ها می توانند از کیف پول های رایگان نرم افزاری که از امنیت خوبی برخوردارند استفاده کنند حتی اگر کاربران تمام نکات ایمنی در خصوص کیف پول نرم افزاری رعایت کنند حتی هیچ نیازی به استفاده از کیف پول های سخت افزاری نخواهند داشت؛ اگر شما جز افرادی هستید که به صورت روزانه بارها نوسان گیری می کنید یا اگر بخواهیم آن را تخصی تر بیان کنیم اگر تریدر هستید استفاده ازاین نوع والت ها چندان منطقی به نظر نمی رسد.

اگر کیف پول سخت افزاری گم شود چه می شود؟

در بازار ارزهای دیجیتال و تمامی مسائل مربوط به آن، چون به طور مستقیم با دارایی و سرمایه افرا در ارتباط است معمولا سوالاتی از این قبیل که اگر کیف پول گم شود و یا به سرقت برود در ذهن کاربران و سرمایه گذاران وجود دارد قطعا این نگرانی ها هم تا حدودی منطقی است اما در ادامه می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم تا شاید کمی از نگران های این افراد در خصوص این خطر احتمالی کاهش پیدا کند.

نباید در این خصوص نگرانی داشت زیرا فردی که به هر دلیل کیف پول شما را در دست دارد فقط یک قطعه ی فیزیکی را داراست و از کلید خصوصی شما مطلع نیست همان طور که در ابتدای مقاله به شرح آن پرداختیم در صورتی که حتی چندین پین مختلف را امتحان کند تا شاید بتواند به دارایی شما دسترسی پیدا کند بعد از چنئین بار تکرار این کار کیف پول به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت؛ شما هم برای این که مجددا بتوانید به دارایی خود دسترسی پیدا کنید کافیست کلمه ی بازیابی خود را که معمولا بین 12 تا 14 کلمه است را در یک کیف پول نزم افزاری وارد کنید.

معایب استفاده از کیف پول های سخت افزاری چیست؟

هر یک از کیف پول های موجود در بازار دارای مزایایی هستند که باعث جذب کاربران می شود اما در عین حال عیب ها و یا محدودیت هایی را هم برای کاربران دارند که در ادامه محدودیت های کیف پول سخت افزاری را برایتان توضیح خواهیم داد.

کاربرانی که از کیف پول سخت افزاری استفاده می کنند باید مسئولیت حفاظت و نگهداری ارزهای دیجیتال خود را خودشان به عهده بگیرند عده ای این ویژگی را یک مزیت می دانند و عده ای دیگر هم یک محدودیت. عده ای این ویژگی را از این رو مزیت می دانند که هیچ شخص ثالثی مسئولیت بودجه آن ها را ندارد؛ عده ای دیگر هم این ویژگی را محدودیت یا همان عیب می دانند زیرا معتقدند اگر مساله ای اشتباه پیش برود دیگر هیچ روشی برای بازیابی دارایی ها وجود ندارد.

کیف پول های سخت افزاری مشهور و مجبوب

تا به این جای مقاله سعی کردیم شما را با ویژگی ها و جزئیات این نوع از کیف پول ها آشنا کنیم حالا بهتر است در ادامه شما را با برخی از کیف پول های سخت افزاری مشهور و مطمئن موجود در بازار آشنا کنیم تا اگر گرایش پیدا کرده اید که از این کیف پول ها استفاده کنید با خوش نام ترین آن ها آشنا شوید و یکی از آن ها را برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید.

  • کیف پول ترزور(Trezor)

این کیف پول سخت افزاری توسط شرکت ساتوشی لبز ساخته شده است که در سال 2014 میلادی عرضه شد. این کیف پول انواع مختلفی دارد مانند ترزور وان و ترزور مدل تی؛ ترزور هم مانند بسیاری دیگر از کیف پول های سخت افزاری از ارزهای دیجیتال بسیار یپشتیبانی می کند.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

  • کیف پول کول والت(Coll Wallet)

این کیف پول یک صفحه نمایش کوچک دارد که به واسطه ی بلوتوث می تواند به تلفن همراه شما متصل شود همین از دیگر ویژگی های جذاب آن این است که شبیه کارت اعتباری بوده از این رو استفاده و حمل آن بسیار ساده و آسان است.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

  • کیف پول لجر(Ledger)

این کیف پول محصول یک شرکت فرانسوی است که می توان گفت جز محبوب ترین و خوش نام ترین والت های موجود در بازار است؛ به طور کلی سه نوع از این والت در بازار موجود است که از محبوبیت بیش تری برخوردار هستند که عبارتنداز لجر نانو ایکس(Ledger Nano X) و لجر نانو اس(Ledger Nano S) و لجر بلو(Ledger Blue). دو مورد نام برده شده ی اول تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند اما گزینه ی سوم یعنی لجر بلو صفحه نمایش بزرگ تر و رنگی دارد و یک سری امکانات ویژه دیگر که کمی آن را با دیگر کیف پول ها متفاوت کرده است.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

  • کیف پول کیپ کی(Keep Key)

این والت در سال 2015 میلادی با امنیت بالا و رابط کاربری بسیار آسان عرضه شد؛ کیپ کی به نسبت کیف پول های قبلی معرفی شده در این مقاله از شهرت کم تری برخوردار است و همین طور از ارزهای دیجیتال کم تری پشتیبانی می کند؛ از دیگر ویژگی هایی این والت که با دیگر کیف پول های معرفی شده تفاوت دارد سایز آن است که کمی بزرگ تر از دیگر انواع آن است.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

سخن پایانی

سعی ما در این مقاله این بود که شما را جزئیات کیف پول سخت افزاری و هم چنین بهترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار آشنا کنیم و به معرفی والت هایی چون لجر و ترزور و… پرداختیم؛ در خصوص این که این کیف پول ها دقیقا از چه ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می کنند بهتر است به وب سایت رسمی هر یک از آن ها مراجعه کنید و سپس اقدام به خرید هر یک نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید که مقادیر زیادی از یک رمزارز را خریداری کرده اید و قصد انجام سرمایه گذاری بلند مدت دارید، استفاده از کیف پول های سخت افزاری می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای شما باشد، چرا که این کیف پول ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

شما برای ذخیره رمزارزهای خود از چه روشی استفاده می کنید؟ ارزهای دیجیتال خود را درون وب سایت خود صرافی نگهداری می کنید و یا از کیف پول جداگانه استفاده می کنید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *