چگونه ضررهای کریپتو می تواند به مزایای مالیاتی منجر شود؟

چگونه ضررهای کریپتو می تواند به مزایای مالیاتی منجر شود؟

شاخص RSI به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از ضررهای ارزهای دیجیتال کسر کنند که می تواند بدهی های مالیاتی را کاهش دهد یا حتی منجر به بازپرداخت مالیات شود.
حتی اگر امسال در سرمایه‌گذاری‌های کریپتو متحمل ضرر شده‌اید، هنوز خبرهای خوبی وجود دارد. میشل اوکانر معاون بازاریابی در TaxBit است. IRS به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از زیان های ارزهای دیجیتال کسر مطالبه کنند که می تواند بدهی های مالیاتی را کاهش دهد یا حتی منجر به بازپرداخت مالیات شود. همچنین، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که می‌توانید در طول سال از آنها برای به حداکثر رساندن ضرر و بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری خود استفاده کنید.

جبران سود سرمایه

از زیان ارزهای دیجیتال می توان برای جبران سود سرمایه استفاده کرد. سود سرمایه زمانی اتفاق می‌افتد که رمزارز خود را برای کسب سود بفروشید، انتقال دهید یا به‌طور دیگری از بین ببرید. مالیاتی که بر عایدی سرمایه می پردازید به مدت زمانی که رمز ارز خود را نگه داشته اید بستگی دارد.
زیان سرمایه بلندمدت برای آن دارایی‌هایی که بیش از یک سال نگهداری می‌شوند را می‌توان برای جبران سود سرمایه بلندمدت استفاده کرد. زیان سرمایه کوتاه مدت برای آن دارایی هایی که یک سال یا کمتر نگهداری می شوند می توانند برای جبران سود سرمایه کوتاه مدت استفاده شوند. به یاد داشته باشید که شما فقط مجاز به جبران ضررهای مشابه هستید.
اگر سود سرمایه بلندمدت و کوتاه مدت در دارایی دارید، سودمندتر است که ابتدا زیان سرمایه کوتاه مدت را جمع آوری کنید تا سود کوتاه مدت خود را جبران کنید – که نرخ مالیات بالاتری دارد. هیچ سودی وجود ندارد؟ ادعای کسر اگر هیچ سود سرمایه ای برای جبران ندارید، می توانید طبق 26 کد ایالات متحده § 1211 کد درآمد داخلی، سالانه تا 3000 دلار ضرر سرمایه از درآمد عادی خود کسر کنید.
اگر مشمول بیش از 3000 دلار زیان سرمایه خالص در یک سال مالیات باشید، زیان اضافی را می توان به سال های مالیاتی آتی منتقل کرد. می‌توانید از زیان‌ها برای جبران سود سرمایه در سال مالیاتی آینده استفاده کنید یا دوباره درخواست کسر کنید.

برداشت زیان مالیاتی

شما همچنین می توانید سود سرمایه خود را در طول سال با یک استراتژی سرمایه گذاری که به عنوان برداشت از دست دادن مالیات شناخته می شود، جبران کنید. این استراتژی به شما کمک می کند از زیان های تحقق نیافته جلوگیری کنید – ضرری که به جای فروش و استفاده برای بازپرداخت مالیات نگه دارید. برداشت از دست دادن مالیات از کاهش قیمت‌های بازار ارزهای دیجیتال بهره می‌برد. این امر مستلزم فروش کریپتو یا سایر دارایی‌های دیجیتالی است که ارزش بازار منصفانه به زیر قیمت تمام شده کاهش می‌یابد – ارزش دارایی در زمانی که آن را خریداری کردید – برای ایجاد زیان سرمایه. شما می توانید به تسویه این ضررها در برابر سود سرمایه ادامه دهید و صورت حساب مالیاتی خود را همانطور که در بالا توضیح داده شد کاهش دهید. به جای اینکه فقط سود سرمایه خود را در پایان سال خنثی کنید، می توانید این کار را به طور منظم در طول سال انجام دهید، از این کاهش قیمت بهره ببرید و در سرمایه گذاری های کارآمدتر کریپتو، برای سبد سهام خود کار کنید.

استثنا از قانون فروش شستشو(wash sale)

از دسامبر 2021، قانون فروش شستشو(wash sale) فقط برای سهام و اوراق بهادار اعمال می شود، نه برای ارزهای دیجیتال. فروش شستشو زمانی اتفاق می‌افتد که مالیات‌دهنده زیان سهام یا اوراق بهادار را دریافت می‌کند اما همان یک یا تقریباً مشابه را در یک دوره 30 روزه قبل یا بعد از فروش خریداری می‌کند. IRS اجازه کسر این ضررها را در سهام و اوراق بهادار نمی دهد. اما قانون فروش شستشو در مورد ارزهای دیجیتال اعمال نمی شود. در نتیجه، برداشت از دست دادن مالیات برای سرمایه گذاری های رمزنگاری بسیار موثرتر است.

در نتیجه

در مورد ضررهای رمزنگاری خود ناامید نشوید. ضرر برای هر سرمایه‌گذاری اتفاق می‌افتد. در عوض، در مورد اینکه چگونه می‌توانید این ضررها را به نتیجه برسانید، استراتژی داشته باشید و همچنان به استفاده از دانش جدید خود در برنامه‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال آتی ادامه دهید.
قانون wash sale (وقتی که شما ارز دیجیتال خود را که در ضرر است معامله میکنید یا میفروشید و بعد دوباره آن را میخرید.

منبع:coindesk

توجه: جهت آشنایی بیشتر با BTC  یا همان بیت کوین این مقالات را مطالعه کنید. 

        آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال بیت کوین 

        آیا میدانید قیمت بیت کوین چقدر است؟ 

        راهنمای خرید بیت کوین در ایران 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *