نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین


به قدری ارز دیجیتال بیت کوین دارای اهمیت و محبوبیت است که در تمامی وب سایت هایی که در خصوص ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند از این رمزارز صحبت می شود و قطعا شماهم تاکنون با مطالبی چون نحوه خرید بیت کوین و صرافی های آن و یا دیگر جزئیات آن رو به رو شده اید؛ ما در این مقاله می خواهیم به طور مفصل به نحوه ی خرید بیت کوین از صرافی های آنلاین بپردازیم پس اگر شما هم قصد سرمایه گذاری بر روی این رمزارز دارید بهتر است این مطلب را تا پایان با دقت مطالعه کنید؛ هم چنین این مقاله می تواند برای افرادی که نمی دانند از کجا بیت کوین تهیه کنند و یا در خصوص این که آن را از کجا تهیه کنند دچار دوگانگی هستند، بسیار مفید باشد.

از بیت کوین چه می دانید؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که از طریق فرآیند استخراج یا همان مایننیگ تولید می شود و به افرادی که این کار را انجام می دهند پاداش داده می شود و به خاطر همین موضوع افراد زیادی تمایل دارند که این کار را انجام دهند؛ این رمزارز به صورت غیر متمرکز است که هیچ شخص خاصی آن را کنترل نمی کند و هر فردی که تمایل داشته باشد می تواند به صورت دلخواه در این شبکه فعالیت کند. افراد می توانند بدون در نظر گرفتن این که در کدام نقطه ی جغرافیایی هستند به افراد در سراسر جهان این رمزارز را ارسال و یا دریافت کنند که این یکی از ویژگی های مهم این رمزارز و شبکه است؛ به علت ویژگی های منحصر بفردی که این شبکه و این ارز دیجیتال دارد اغلب افراد به دنبال این هستند که بفهمند خالق آن کیست؟ اما تاکنون هیچ اطلاعات دقیقی از خالق و سازنده ی آن در دسترس نیست تنها یک نام ساتوشی ناکاموتو در دسترس است در خصوص این که این اسم متعلق به چه شخص یا چه گروهی است ابهامات و نظرات زیادی وجود دارد.

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین از صرافی

یکی از راه هایی که می توان با خیال آسوده ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کرد خرید از صرافی آنلاین ارز دیجیتال است. شما می توانید برای این کار بعد از انجام دادن تحقیقات مورد نیاز جهات اطمینان پیدا کردن از صحت و اعتبار اکسچنج مورد نظر می توانید اقدام به ثبت نام و عضویت درون وب سایت آن کنید، در حال حاضر برای فعالیت در صرافی های ایرانی باید احراز هویت کنید. در ادامه ی مقاله به شما فاکتورهای انتخاب یک صرافی خوب برای خرید بیت کوین را معرفی خواهیم کرد؛ شما هم می توانید از طریق صرافی های داخلی این کار را انجام دهید و هم از طریق صرافی های بین المللی اما تفاوت هایی در خصوص خرید از هر یک وجود دارد؛ صرافی هایی که خارج از کشور ایران قرار دارند معمولا از فعالیت کاربران ایرانی ممانعت به عمل می آورند که دلیل آن هم وجود تحریم هاست. البته صرافی  هایی هستند که از ثبت نام شما جلوگیری نمی کنند اما باید خطرهایی چون بلوکه شدن دارایی را هم در نظر بگیرید؛ برخی از کاربران هم از اپلیکیشن های تغییر آی پی استفاده می کنند؛ در این میان صرافی های خارجی وجود دارند که افراد بدون احراز هویت می توانند درون آن ها به سرمایه گذاری یا ترید کردن بپردازند، اما اغلب آن ها برای کاربرانی که می خواهند بدون فرآیند احراز هویت در وب سایتشان فعالیت کنند محدودیت های گذاشته اند؛ مثلا نمی گذارند که این کاربران بیش تر از مبلغ معینی را مورد معامله قرار دهند. اما صرافی های داخل کشور به شما بدون هیچ محدودیتی خدمات رسانی می کنند شما تنها با صرف چند دقیقه از وقت خود می توانید در وب سایت آن ها عضو شده و به سرمایه گذاری یا ترید کردن بپردازید.

صرافی های بیت کوین

در ادامه شما را با برخی از صرافی های مشهور و محبوبی که ارز دیجیتال بیت کوین را در لیست ارزهای خود ارائه می دهند آشنا می کنیم:

  • Binance
  • Changelly
  • Huobi Global
  • Kraken
  • Bitfinex
  • KuCoin
  • FTX
  • Gemini
  • Bitfinex
  • Poloniex

در ادامه به برخی از سوالات متداول و پاسخ های آن ها که در خصوص خرید بیت کوین وجود دارد می پردازیم:

1. میزان کارمزد خرید بیت کوین از صرافی ها چه میزان است؟

میزان هزینه ای که کاربران به عنوان کارمزد برای تراکنش های بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری پرداخت می کنند برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما اغلب این مقدار در صرافی های مختلف با یک دیگر تفاوت دارد اما به طور کلی میزان کارمزد بر حسب حجم تراکنش در بازه ی بایت محاسبه می شود. بنابراین اگر حجم تراکنش شما پایین باشد ممکن است با توجه به میزان کارمزدی که از شما دریافت می شود این عمل به صرفه نباشد. در جدول زیر کارمزد برخی از صرافی های آنلاین خارجی را مشاهده می کنید.

#نام صرافیمقدار کارمزد
1Binance0.1 درصد
2Coinbase0.1 درصد
3Changelly0.5 درصد
4Bitfinex0.1 درصد

2. قیمت هر واحد بیت کوین در صرافی چه قدر است؟

بازار ارزهای دیجیتال ثابت نیست و قیمت تمامی رمزارزها من جمله بیت کوین دائما در حال تغییر است بنابراین نمی توان یک نرخ قیمت مشخص و معینی را برای آن ارائه داد؛ قیمت این رمزارز به صورت لحظه ای در حال تغییر است در این لحظه( 1 ام شهریور ماه سال 1400) قیمت هر واحد بیت کوین در صرافی ها حدود 50.198 دلار و یا 1,374,261,429 تومان است. قطعا زمانی که شما این مطلب را مطالعه می کنید قیمت بیت کوین تغییر پیدا کرده است ممکن است این تغییر کاهشی و یا افزایشی باشد؛ در تصویر زیر هم نمودار تغییرات قیمتی این رمزارز را در بازه ی یک ساله ی اخیر بر اساس آماری که وب سایت Coinmarketcap در اختیار ما قرار داده است مشاهده می کنید.

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

3. ارزان ترین راه خرید بیت کوین چیست؟

از آن جایی که افرادی که در این عرصه فعالیت می کنند به دنبال کسب سود بیش تری هستند و به دنبال راهی هستند تا بتوانند Bitcoin را ارزان تر خریداری کنند تا بتوانند در زمان فروش سود بیش تری را به دست بیاورند. یکی از راه هایی که می توانید این رمزارز را ارزان تر خریداری کنید خرید به صورت مستقیم از ماینرها یا همان افراد استخراج کننده است. دلیل این که می توانید از این طریق این رمزارز را ارزان تر خریداری کنید هم این است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی کارمزد نیست؛ یکی دیگر از راه هایی که می توان این رمزارز را ارزان تر خریداری کنید خرید از اشخاص حقوقی مطمئن است که بازهم در این روش نیاز به پرداخت کارمزد نیست، حتما مراقب باشید به دام افراد سودجو نیفتید.

4. تا چه مقدار می توان Bitcoin خریداری کرد؟

از آن جایی که این روزها بیت کوین توانسته سود خوبی را به کاربران و سرمایه گذاران خود بدهد افراد زیادی تمایل پیدا کرده اند تا بر روی آن سرمایه گذاری کنند و سوال متداولی که اغلب این افراد دارند این است که میزان ماکسیمم و مینیممی که می توان Bitcoin خریداری کرد چه قدر است؟ در پاسخ باید بگوییم که تقریبا با مبلغ 100 هزار تومان هم می توان این رمزارز را خریداری کرد اما باید این مساله را هم در نظر بگیرید که آیا این مبلغ می تواند پاسخ گوی مبلغ کارمزد هم باشد یا خیر؟ سقف انتقال پول هم از طریق کارت های شتاب در اکسچنج های آنلاین اغلب تا 50 میلیون تومان است.

5. چه زمانی بیت کوین بخریم؟

اگر شما تنها با شنیدن خبرهایی در خصوص سودده بودن Bitcoin تصمیم گرفته اید که در این عرصه فعالیت کنید باید بگوییم که بهتر است فعلا دست نگه دارید و قبل از هر چیزی شروع به مطالعه و کسب اطلاعات در خصوص بازار ارزهای دیجیتال و Bitcoin کنید تا با شکست مواجه نشوید؛ اما بهترین زمان برای خرید Bitcoin زمانی است که قیمت آن در بازار پایین آمده است در خصوص این که بتوانید تشخیص دهید چه زمانی قیمت این رمزارز کاهش پیدا می کند باید بتوانید با دقت کافی تمامی نوسانات موجود در بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید بنمایید. 

6. چرا بیت کوین تا این حد جنجال بر انگیز شد؟

دلایل زیادی برای جنجال برانگیز شدن این رمزارز وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد: یکی از این دلایل این است که در بین سال های 2011 تا 2013 میلادی مجرمان و خلاف کاران با فعالیت خود در این شبکه باعث به شهرت رساندن این رمزارز شدند؛ زیرا آن ها از این طریق می توانستند بدون حضور هیچ ناظری به فعالیت بپردازند. یکی دیگر از دلایلی که باعث افزایش محبوبیت این رمزارز شد این است که این رمزارز جز اولین ارز دیجیتالی بود که وارد بازار شد و اغلب افراد از طریق همین رمزارز با این بازار آشنا شدند و به قدری از این رمزارز استقبال کردند که حتی با این که بعد از گذشت مدت زمانی ارزهای دیجیتال دیگر که به آن ها آلت کوین گفته می شود وارد بازار شدند افراد حاضر نبودند که بخواهند بر روی آن ها سرمایه گذاری کنند و هم چنان بر این باور بودند که هیچ رمزارزی نمی تواند به اندازه ی Bitcoin معتبر و سودده باشد.

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

سحن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه خرید بت کوین و صرافی های آنلاینی که از رمزارز پشتیبانی می کنند، آشنا کنیم؛ صرافی های مشهوری چون بایننس، کوکوین، جمینی و … همگی از بیت کوین و بساری دیگر از رمزارزهای بازار پشتیبانی می کنند اما به علت ریسک بلوکه شدن حساب کاربران ایرانی در این صرافی ها که به علت تحریم های حاکم است، توصیه ی ما به شما عزیزان این است که یک صرافی آنلاین ایرانی را برای معاملات خود انتخاب کنید. امیدواریم مطالب موجود در این وب سایت برای شما عزیزان و به ویژه ی طرفداران این رمزارز مفید واقع شده باشد و بتواند سرمایه گذاری خوب و پر سودی را در این عرصه تجربه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *