سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟


ارز دیجیتال بیت کوین جز اولین ارزهای دیجیتال در این بازار است که می توان به جرات گفت بازار ارزهای دیجیتال با عرضه ی بیت کوین شناخته شد اما بعد از بیت کوین ارزهای دیجیتال بسیاری به این عرصه پا گذاشتند و توانستند کابران و سرمایه گذاران خوبی را هم به خود جذب کنند؛ ارز دیجیتال نئو یکی از همین رمزارزهاست که در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های این ارز دیجیتال و نحوه ی سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال آشنا کنیم پس اگر به این ارز دیجیتال علاقه مند هستید و می خواهید بدانید سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟ تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی را در خصوص نئو کسب کنید.

ارز دیجیتال نئو و تاریخچه ی آن

قبل از هر چیزی بهتر است با تاریخچه ی این ارز دیجیتال آشنا شویم و سپس به دیگر مسائل پیرامون آن بپردازیم؛ گفته می شود پروژه ی نئو یک پروژه ی بلاک چینی است که به واسطه ی یک بنیاد غیر انتفاعی توسعه پیدا کرده است؛ نئو در ابتدا با نام انت شیرز شناخته می شد تحقیقات در خصوص نئو از سال 2014 میلادی شروع شد؛ در تصویر زیر نمودار تغییرات قیمتی ارز دیجیتال نئو را از ابتدا تا به این لحظه( 15ام شهریور ماه سال 1400 و یا 6ام سپتامبر سال 2021 میلادی) بر اساس آمار و ارقامی که وب سایت Coinmarketcap در اختیار ما قرار داده است، مشاهده می کنید.

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

هدف اصلی پروژه ی نئو چیست؟

هدف اصلی پلتفرم نئو یک اقتصاد هوشمند را به وجود بیاورد که تمام مسائل اقتصادی روزمره را پوشش دهد؛ اجزای اصلی این اقتصاد هوشمند عبارتند از:

 • هویت دیجیتال

طبق تعریفات بسیاری که برای هویت دیجیتالی در وب سایت ها و مقالات مختلف ارائه شده است اگر بخواهیم یک تعریف نسبتا خلاصه از آن ارائه دهیم می توان گفت، به اطلاعاتی از یک فرد حقیقی یا حقوقی که روی کامپیوترهای یک نهاد ذخیره می شود هویت دیجیتالی گفته می شود.

در نئو از 5 روش می توان هویت خود را تایید کرد:

 • تایید هویت از طریق صدا
 • تایید هویت از طریق پیامک
 • تایید هویت از طریق اثر انگشت
 • تایید هویت از طریق شناسایی چهره
 • تایید هویت از طریق روش های چند مرحله ای
سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

 • دارایی دیجیتال

با ظهور بلاک چین مفهوم مالکیت دیجیتالی نیز معنا پیدا کرد زیرا از طریق فناوری بلاک چین است که می توان دارایی های دیجیتال غیر متمرکز را که بدون دخالت و نظارت هیچ نهاد و سازمانی ایجاد کرد.

به طور کلی در نئو دو نوع دارایی دیجیتال داریم:

 • دارایی های جهانی

این دارایی ها این قابلیت را دارند که توسط تمام مشتریان و قراردادهای هوشمند شناساسی بشوند.

 • دارایی های قراردادی

از این دارایی ها نمی توان در دیگر قراردادها استفاده کرد زیرا برخلاف دارایی های جهانی فقط در قراردادهای خاص به رسمیت شناخته می شوند.

 • قرارداد هوشمند

با استفاده از قرارداد های هوشمند می توان معاملات و کلیه ی فرآیند ها را بدون دخالت و یا حضور شخص ثالثی انجام داد.

قرار دادهای هوشمند دارای 3 ویژگی اصلی زیر هستند:

 • قطعی بودن
 • ایزوله بودن
 • پایان داشتن فرآیند ها

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

شما می توانید از ارز دیجیتال نئو هم به عنوان سرمایه گذاری های بلند مدت و یا سرمایه گذاری های کوتاه مدت استفاده کنید و یا همان با استفاده از آن به ترید کردن بپردازید؛ یکی از مهم ترین گزینه هایی که در خصوص سرمایه گذاری در نئو باید بدانید سرعت تراکنش های آن است در این بلاک چین شما قادر خواهید بود در هر ثانیه 1000 تراکنش را انجام دهید.

 • برای ارسال تراکنش ها در بلاک چین نئو نیازی به پرداخت کارمزد نیست.
 • برای خرید و فروش ارز دیجیتال نئو هم همانند سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید اما امن ترین و معتبر ترین روش انجام معاملات در صرافی هاست.
 • پس با ثبت نام و عضویت در وب سایت یک صرافی آنلاین( مانند) می توانید تمام اقدامات خود را در خصوص نئو به انجام برسانید.

چرا برای انجام تراکنش ها در نئو نیازی به پرداخت هزینه ی کارمزد نیست؟

 همان طور که می دانید برای انجام تراکنش های ارزهای دیجیتال از شما مبلغ ناچیزی برای کارمزد دریافت می شود، و این هزینه شاید برای بسیاری از فعالان در این حوزه حائز اهمیت باشد؛ توکنی به نام GAS وجود دارد که از آن برای پرداخت هزینه های بلاک چین استفاده می شود. چون شبکه ی نئو مبتنی بر اثبات سهام است به افرادی که این ارز دیجیتال را دارند درون کیف پول های معتبر نئو بنا به میزان داراییشان از نئو هر روز مقداری GAS واریز می شود و در هنگام انجام تراکنش ها به صورت خودکار از میزان GAS های موجود برداشت می شود به همین خاطر است که گفته می شود انجام تراکنش ها در نئو بدون کارمزد است.

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

بعد از خرید نئو چه کاری انجام دهیم؟

بعد از خرید ارز دیجیتال نئو به شما پیشنهاد می کنیم برای حفظ امنیت هر چه بیش تر ارز دیجیتال خریداری شده آن را به کیف پول معتبری که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند انتقال دهید. کیف پول هایی چون: کیف پول Neon Wallet، کیف پول NEO-GUI، کیف پول Morpheus، کیف پول موبایل o3 نئو، کیف پول موبایل NEO APP و … جز بهترین و معتبرترین کیف پول هایی هستند که از ارز دیجیتال نئو پشتیبانی می کنند.

البته کیف پول های بسیار دیگری در بازار موجود هستند که از علاوه بر ارز دیجیتال نئو از چندین ارز دیجیتال مختلف هم پشتیبانی می کنند و شما می توانید همزمان بر روی چندین ارز دیجیتال مختلف سرمایه گذاری کنید و دارایی هایتان را به آن کیف پول که به اصطلاح به آن ها کیف پول های چند ارزی گفته می شود انتقال دهید؛ این گونه از والت ها می تواند برای کاربرانی که دایره ی سرمایه گذاری وسیعی دارند بسیار مفید و کاربردی باشد؛ این موضوع را به خاطر داشته باشید که انتقال دارایی ها از وب سایت صرافی به کیف پول تنها یک توصیه است و شما مجبور نیستید که این کار را انجام دهید و می توانید نئو خریداری شده ی خود را درون صرافی نگه داری کنید، اما از آن جایی که انجام این کار امنیت بالایی ندارد شما می توانید آن ها را به کیف پول دیجیتال خود انتقال دهید.

اما گفته می شود که توکن GAS به موجودی های درون صرافی تعلق نمی گیرد و صرفا به کیف پول های معتبر ارز دیجیتال نئو واریز می شود تا تراکنش هایی بدون کارمزد را تجربه کنند.

آیا با سرمایه گذاری در نئو می توان سود کسب کرد؟

شما با خرید و فروش هر ارز دیجیتالی هم این امکان وجود دارد که سود کسب کنید و هم این امکان وجود دارد که متحمل ضرر و زیان مالی شوید، این شما هستید که باید زمان مناسب خرید و فروش آن ها را تخمین بزنید تا بتوانید با سرمایه گذاری کردن بر روی آن ها سود به دست بیاورید؛ اگر در حال حاضر از افرادی که تا به امروز نئو خرید و فروش کرده اند سوال کنید، عده ای را خواهی یافت که با معامله ی آن سود به دست آورده اند و عده ای را هم خواهید دید که با سرمایه گذاری بر روی نئو نه تنها سودی نکرده اند بلکه متحمل ضرر و زیان هم شده اند؛ در تصویر زیر پیش بینی که وب سایت WalletInvestor در خصوص آینده ارز دیجیتال نئو وجود دارد را مشاهده می کنید.

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در نئو به چه صورت است؟

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را ساختار کلی ارز دیجیتال نئو آشنا کنیم تا اگر قصد سرمایه گذاری بر روی آن را دارید با اطلاعات کافی این کار را شروع کنید؛ فراموش نکنید مهم ترین و اولین گام برای کسب موفقیت در حوزه ی کریپتوکارنسی، بالا بردن دانش اطلاعات و هم چنین بروز نگه داشتن این اطلاعات کسب شده است؛ صرافی یکی از بهترین صرافی های آنلاینی است که از ارز دیجیتال نئو پشتیبانی می کند؛ برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال نئو در کیف پول های دیجیتالی می توانید یکی از کیف پول های معرفی شده در این مقاله مانند Morpheus و یا  NEO-GUI را استفاده کنید، هم چنین همان طور که در انتهای این مقاله مطالعه کردید، وب سایت هایی نظیر والت اینوستر نسبت به آینده ی این رمزارز بسیار خوش بین هستند و انتظار رشد و پیشرفت بیشتری برای نئو دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *