بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی های ارز دیجیتال


امن ترین و معتبر ترین راه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال صرافی های آنلاین هستند، که خود این صرافی ها از لحاظ های مختلف به چند دسته ی متفاوت تقسیم بندی می شوند. اما مهم ترین دسته بندی آن ها، از لحاظ جغرافیایی است.

به خصوص کاربران ایرانی که به علت تحریم های حاکم، نمی توانند به راحتی در صرافی های خارجی به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند اهمیت این که چه صرافی را برای خرید و فروش انتخاب کنند دو برابر می شود. انتخاب صرافی می تواند تاثیر بسزایی در سرمایه گذاری شما داشته باشد، حتی انتخاب غلط آن ممکن است باعث شود شما نه تنها سودی کسب نکنید، بلکه پول و سرمایه ی خود را هم از دست بدهید.

توجه:   خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران بدون احراز هویت

معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی برای کاربران ایرانی

بارها و بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که بهترین صرافی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای کاربران مقیم ایران،صرافی های ایرانی یا همان داخلی هستند.

اما قطعا شما با جستجو در اینترنت با وب سایت های زیادی رو به رو خواهید شد که ارز دیجیتال می خرند و می فروشند، و از آن جایی که تمامی مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال من جمله خرید و فروش ان ها به صورت دیجیتالی و بدون نیاز به مراجعه ی حضوری افراد صورت می گیرد، اعتماد کردن کمی دشوار می شود.

شما باید صرافی را برای خرید و فروش انتخاب کنید که در درجه ی اول از امنیت بالایی برخوردار باشد و هم این که دیگر فاکتورهای لازم را داشته باشد، که در ادامه درباره ی فاکتورهایی که بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی باید دارا باشد به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

اما وب سایت یوریپتو، یکی از بهترین صرافی های داخلی است که هم امنیت دارایی و سرمایه ی شما را ضمانت می کند و هم این که به شما این امکان را می دهد که در کم ترین زمان ممکن و پرداخت کم ترین کارمزد، به خرید و فروش ارز دیجیتال دلخواه خود بپردازید.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

فاکتورهای بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با فاکتورهایی که یک صرافی خوب برای یک کاربر ایرانی باید دارا باشد، آشنا کنیم. شما با در نظرگرفتن این فاکتورها و تطابق دادن آن ها با ویژگی های دیگر صرافی های ارز دیجیتال، می توانید تشخیص دهید که کدام اکسچنج می تواند برای شما بهتر باشد.

البته نمی توان یک صرافی را برای همه ی کاربران معرفی کرد و گفت همه باید از این صرافی خرید کنند، زیرا ممکن است بهترین صرافی از دید یک کاربر و سرمایه گذار با فرد دیگر متفاوت باشد.

امنیت

اولین دغدغه ی تمام کاربران ارز دیجیتال، مساله ی امنیت صرافی هاست. در واقع اگر یک صرافی حتی دیگر معیارهای یک صرافی خوب را هم دارا باشد اما از امنیت خوبی برخوردار نباشد، نمیتوان به آن اعتماد کرد. قطعا هیچ شخصی تمایل ندارد که دارایی هایش را در جایی نگهداری کند که به امنیت آن شک دارد.

صرافی که شما برای خرید و فروش انتخاب می کنید، باید در بالاترین سطح امنیتی ممکن قرار داشته باشد، تا کاربر بتواند با خیال راحت به معامله کردن بپردازد.

برای این که بتوایند میزان امنیت یک صرافی را بررسی کنید، می توانید پرسش های زیر را در خصوص اکسچنج مربوطه پاسخ دهید و سپس تصمیم بگیرید .

 • ایا این صرافی تا کنون هک شده است ؟
 • اگر هک شده است چه مقدار سرمایه به سرقت رفته است؟
 • آیا صرافی خسارت وارد شده به کاربران را جبران کرده است؟
 • صرافی مربوطه ارزهای شمارا به چه طریق نگهداری می کند؟ آنلاین و یا آفلاین؟
 • تا چه میزان از موارد امنیتی برخوردار است؟

اعتبار

اعتبار یکی دیگر مهم ترین معیارهاییست که در انتخاب صرافی به آن دقت کنید این که اکسچنج مورد نظر تا چه میزان از شهرت و اعتبار در بازار برخوردار است می تواند معیار خوبی برای تشخیص مطلوب بودن و یا نبودن آن باشد.

البته فاکتور شهرت را هم می توان به عنوان یک گزینه ی جداگانه در نظر گرفت اما به علت ارتباط نزدیکی که بین این دو است آن را در قالب یک فاکتورعنوان کردیم.

برای تشخیص اعتبار یک صرافی هم می توانید گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

 • بررسی سابقه ی فعالیت صرافی
 • صرافی مورد نظر تا چه میزان در شبکه های اجتماعی فعال است و برای آموزش به کاربرانش تا چه میزان هزینه می کند؟
 • نظر دیگر کاربران در خصوص این صرافی چیست ؟
 • چه تعداد کاربر در این صرافی مشغول به فعالیت هستند؟

 

  توجه: بهترین سایت های خرید و فروش بیت کوین   

 

احراز هویت

یکی از مراحل ثبت نام در صرافی های آنلاین، فرآیند احراز هویت است که البته در بسیاری دیگر از موسسات مالی هم این کار انجام می شود. هدف اصلی از احراز هویت جلوگیری از جرم های چون پولشویی و یا فساد مالی است.

بسیاری از افراد هم تمایلی به انجام این فرآیند ندارند و ممکن است بتوانند صرافی هایی را پیدا کنند که بدون انجام این کار به آن ها خدمات ارائه دهد، اما ما به شما توصیه می کنیم به دلایل زیر در صرافی هایی که بدون احراز هویت امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می دهند فعالیت نکنید:

 • ممکن است به زودی از شما بخواهد تا احراز هویت کنید و در غیر این صورت حساب شما را مسدود کند.
 • ممکن است صرافی قصد کلاهبرداری داشته باشد و به همین خاطر رعایت قوانین پولشویی برای او اهمیتی ندارد.
 • معمولا این گونه صرافی ها حجم کوچکی از بازار را در اختیار دارند.
 • پشتیبانی

از نظر ما اگر صرافی از امنیت که مهم فاکتور برای انتخاب یک صرافی آنلاین محسوب می شود، برخوردار باشد اما پاسخوی سوالات کاربرانش نباشد، نمی تواند موفق باشد.

از آن جایی که بازار ارزهای دیجیتال، پدیده ای جدید و نو ظهور است، ممکن است افراد با مواجه شدن با خطا و مشکل سوالات زیادی در این خصوص داشته باشند که اگر صرافی از تیم پشتیبانی خوب و قوی برخوردار باشد، کاربر می تواند با آرامش خاطر بیش تری به ترید کردن بپردازد.

 

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

محدودیت جغرافیایی

اگر ساکن ایران هستید که تمام صرافی های ایران یا همان داخلی به شما خدمات ارائه می دهند و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست، اما بسیاری از صرافی های خارجی هستند که به علت تحریم ها به برخی از کشورهای جهان من جمله ایران، خدمات ارائه نمی دهند.

 

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بنابراین اگر قصد شروع معامله با صرافی های خارجی را دارید قبل از عضویت در آن این مساله را بررسی کنید که آیا به منطقه ی جغزافیایی شما خدمات ارائه می دهد یا خیر؟

میزان نقدینگی و حجم معاملات

زمانی که یک کاربر قصد خرید وفروش ارزهای دیجیتال در حجم بالا را داشته باشد، حجم معاملات بالای صرافی از اهمیت بیش تری برخوردار می شود، زیرا برای انجام این کار شما مجبور خواهید شد معامله ی بزرگ خود را به چندین معامله ی کوچک تبدیل کنید که مسلما این کار باعث می شود هم هزینه های شما افزایش پیدا کند و هم این که شما مجبور می شوید وقت بیش تری را صرف این کار کنید.

کارمزد

به طور کلی در دنیای ارزهای دیجیتال دو نوع کارمزد داریم که عبارتند از کارمزد شبکه و کارمزد صرافی، بنابراین برای هر خرید و فروش باید کارمزد آن را پرداخت کنید و قطعا هر چه بتوانید کارمزد کم تری را پرداخت کنید می توانید هزینه های خود را کاهش دهید.

هر چه شما بتوانید هزینه های اضافی را کاهش دهید، می توانید بیش تر سرمایه ی خود را صرف خرید ارز دیجیتال مورد نظرتان کنید.

نبود محدودیت خرید و فروش

این که صرافی برای معاملات شما محدودیتی قائل نشود، به عنوان مثال کاربر باید بتواند با مبالغ پایین هم به خرید و فروش بپردازد تا بتواند تجربه کسب کند.

اگر یک کاربر کم تجربه بخواهد مقادیر زیادی از سرمایه ی خود را صرف خرید و فروش ارزهای دیجیتال کند، ممکن است به علت کم اطلاعی باعث شود، فرد کل سرمایه ی خود را از دست بدهد.

قیمت های لحظه ای و واقعی

این که یک صرافی قیمت های لحظه ای و واقعی را ارائه دهد از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تریدرها از همین نوسانات قیمت که به صورت لحظه ای رخ می دهد سود کسب می کنند به عبارتی همین نوسانات است که افراد اهل ریسک تمایل زیادی به سرمایه گذاری در این عرصه دارند.

قیمت گذاری

صرافی هایی که به کاربران این امکان را می دهند که خودشان قیمت ها را تعیین کنند، می توانند گزینه ی مناسبی باشند که به این پلتفرم ها بازار معاملاتی گفته می شود.

البته به غیراز این 10 مورد که د راین مقاله عنوان شد فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که به نسبت از درجه ی اهمیت پایین تری برخوردارند، علاوه بر این شما می توانید یک لیست کامل از نیاز ها و فاکتورهایی که خودتان مد نظر دارید را هم تهیه کنید و در انتخاب صرافی آن ها را هم لحاظ کنید.

در ادامه به معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی، البته صرافی های خارجی،  و ویژگی های هر یک خواهیم پرداخت.

 

  توجه: ویژگی های مهم صرافی های آنلاین ایرانی و خارجی    

معرفی بهترین صرافی های خارجی ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

صرافی بایننس

 • Binance نامی آشنا برای اغلب کاربران و سرمایه گذاران است که کاربران ایرانی زیادی این روزها در این وب سایت مشغول خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف هستند، یکی از مزایای این وب سایت که باعث شده است توجه کاربران زیادی به سمت آن جلب شود، این است که از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می کند و می تواند گزینه ی مناسبی برای افرادی باشد که دایره ی سرمایه گذاری وسیعی دارند .
 • البته فعالیت در بایننس و دیگر صرافی های خارجی ریسک زیادی را به همراه دارد و ممکن است صرافی اقدام به بلوکه کردن دارایی شما بکند.

صرافی چنجلی

 • Changelly هم یکی از مطرح ترین وب سایت های ارز دیجیتال است که از سال 2015 میلادی توانسته بیش از 1.5 میلیون کاربر در سراسر جهان را به سمت خودش جلب کند و از آن جایی که این پلتفرم هیچ پولی را در خود ذخیره نمی کند، بسیاری از افراد نگرانی در خصوص امنیت آن ندارند.

صرافی کوین ماما

Coinmama در سال 2013 میلادی تاسیس و راه اندازی شده است که از سطح امنیت بسیار خوبی هم داراست و به کاربران این امکان را می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را در ازای ارزهای فیات خریداری کنند.

برای این که بتوانید لیست کامل تری از صرافی های معتبر و امن بین المللی به دست بیاورید، می توانید به وب سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید، البته علاوه بر این می توانید اطلاعات خوب و دقیقی هم در خصصو حجم معاملات و قیمت ارزهای دیجیتال و … به دست بیاورید.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی پرداختیم و همین طور سعی کردم به شما معیارهایی را معرفی کنیم که با در نظر گرفتن این گزینه ها می توانید هر صرافی دیگری را هم مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید.

این روزها با توجه به پیشرفت چشم گیری که ارزهای دیجیتال در سراسر جهان داشته اند، تمامی کشورها من جمله ایران سعی داشته اند که از این عرصه جا نمانند و در حوزه ی کریپتوکارنسی فعالیت مفید انجام دهند، درست است که فعالیت در صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی کمی با دشواری رو به رو است، اما راه حلی چون عضویت در صرافی های ایرانی وجود دارد که کاربر بدون هیچ دغدغه و نگرانی می تواند به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازد، اگر تریدر یا همان فرد معامله گر با نگرانی و استرس بخواهد به معامله بپردازد، این امر می تواند بر روی نتیجه ی سرمایه گذاری او تاثیر منفی بگذارد و نه تنها فرد سودی کسب نکند، بلکه بالعکس متحمل ضرر هم بشود.

هیچ گاه بدون تحقیق و بررسی هیچ فعالیتی را شروع نکنید، زیرا با کوچک ترین اشتباه و انتخاب غلط ممکن است کل دارایی و سرمایه ی خود را از دست بدهید، به خصوص افراد تازه وارد که اطلاعات چندانی در این خصوص ندارند ممکن است سریع تر اعتماد کنند.

سرمایه گذاری پر سود و موفقی را برای همه ی شما همراهان همیشگی وب سایت یوریپتو آرزومندیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 دیدگاه

 • بنظرتون صرافی نوبیتکس برای سرمایگذار ی خوبه ؟
  مطالبتون عالی بود اگه امکان داره از سایت ماهم دیدن کنید.

 • من می خوام یه لیست از بهترین صرافی های ارز دیجیتال و درست کنم و تو وبسایت شخصیم بزارم لطفا اگه صرافی معتبری و میشناسید بگید که من بتونم در موردش تحقیق کنم

 • Its ⅼike you rеad my mind! Үоu ɑppear to ҝnoѡ а lot about this, like уⲟu wrote tһe book іn it оr sߋmething.
  I think that yοu coսld do ѡith some pics t᧐ drive
  the message home a Ьit, but othеr tһan that, thіѕ is
  excellent blog. Ꭺ fantastic reaԁ. Ι wіll certainly be
  back.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *