آموزش خریدریپل

آموزش خرید ریپل

در این مقاله قصد داریم شما را با ماهیت و جزئیات ارز دیجیتال ریپل و نحوه ی خرید و فروش آن بیش تر آشنا کنیم این مقاله می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری را در خصوص نحوه ی سرمایه گذاری خود بر روی ریپل بگیرید هم چنین به شما امن ترین راه در خصوص خرید و فروش ریپل را آموزش خواهیم داد. پس اگر شما هم طرفدار ریپل هستید این مقاله را از دست ندهید.

از ریپل بیش تر بدانیم:

ریپل ارز دیجیتالی با نشان اختصاری XRP است که از آن بیش تر در امور بانکداری و مالی استفاده می شود. برخلاف سایر پروژه هایی که در دنیای فناوری بلاک چین فعالیت می کنند در تلاش است تا با سیستم بانکی همکاری نماید.

درست است که هدف از این مقاله این است که به شما نحوه ی خرید ریپل را آموزش دهیم اما شما قبل از تصمیم یری نهایی برای خرید این ارز، بهتر است با آن به طور کامل آشنایی داشته باشید.

مزیت های پروتکل ریپل

  • می توان گفت تقریبا ضد جعل است.
  • در طی چند ثانیه می تواند تراکنش های سریعی را انجام دهد.
  • چون تمام توکن های آن از ابتدا استخراج شده اند دچار تورم نمی شود.

معایب پروتکل ریپل

بیش تر به علت شیوه ها و روش های مختلف تجاری که دارد مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته است به علت متن باز بودن ریپل ممکن است زمانی که کد آن در دسترس قرار بگیرد سود جویان بتوانند آن را هک کنند. اما در هر صورت باید این مساله را در نظر گرفت که مدت زمان زیادی از ظهور ارزهایی چون ریپل نمی گذر د و برای رشد و پیشرفت بیشتر باید به آن ها فرصت داد.

ریپلنت چیست؟

ریپلنت یا Ripplenet یک شبکه از ارائه دهندگان خدمات پرداخت مثل بانک هاست که از راهکارهای توسعه یافته به واسطه ی خود ریپل استفاده می کند.
برای درک بهتر این موضوع بهتر است آن را با ذکر مثالی برایتان شرح دهیم:
تصور کنید آقای x در ایران زندگی می کند و یک ساعت دارد که به آن احتیاجی ندارد و علاقه ی زیادی دارد که یک تابلوی نقاشی قدیمی را داشته باشد اما نمی تواند تابلوی دلخواهش را پیدا کند آقای y هم در آمریکا زندگی می کند که یک تابلوی قدیمی دارد و به آن احتیاج ندارد اما علاقه دارد که در کنسرت یکی از خوانندگان معروف شرکت کند که بلیط آن را ندارد. آقای z هم بلیط آن کنسرت را دارد که نمی خواهد در آن کنسرت شرکت کند و نیاز به یک ساعت دارد.

در سیستم عادی روزانه این افراد به ویژه با این فاصله ی جغرافیایی که دارند بعید است که بتوانند یک دیگر را پیدا کنند تا بتوانند این موارد را با یک دیگر مبادله کنند. اما در دنیای ریپل می توان به سادگی این نیازها را رفع کرد.
درست است که معاملات در دنیای ریپل به همین سادگی که در مثال بالا گفتیم نمی باشد اما ماهیت و روش کلی کار دقیقا به همین صورت است.

چگونه ارز دیجیتال ریپل را استخراج کنیم؟

بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران مبتدی که اطلاعاتی کاملی از ریپل ندارند تصور می کنند که این ارز دیجیتال هم همانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که از طریق فرآیند استخراج تولید می شوند می باشد و به دنبال پیدا کردن راهی هستند که بتوانند از طریقی به استخراج ریپل بپردازند تا سود کسب کنند اما باید بگوییم که ارز دیجیتال ریپل قابل اتخراج کردن نیست و در مجموع 100 میلیارد توکن ریپل وجود دارد که تمامی آن ها از پیش استخراج شده اند و این موضوع هم باعث شده که این ارز دچار تورم نشود.

از کجا ریپل خریداری کنیم بهتر است؟

امن ترین راهی که می توان برای خرید ریپل یا هر ارز دیجیتال دیگری معرفی کرد، خرید از صرافی های معتبر ارز دیجیتال است.
صرافی هایی چون صرافی بایننس، کوین بیس و دیگر صرافی هایی بین المللی مطرح و مشهوری که وجود دارند ارز دیجیتال ریپل را در لیست رمزارزهای خود ارائه می دهند که می توانید با عضویت در وب سایت آن ها به راحتی ارز دیجیتال ریپل بخرید یا بفروشید.
کاربران ایرانی هم می توانند از طریق وب سایت های صرافی داخل کشور به معامله با ارزدیجیتال ریپل بپردازند.

آموزش خرید ریپل در ایران از صرافی

در متن بالا به شما برخی از صرافی های معتبر خارجی که از ریپل پشتیبانی می کنند را معرفی کردیم، اما کاربران ایرانی به راحتی نمی توانند از طریق وب سایت ان ها ارز دیجیتال خرید و فروش کنند که دلیل اصلی این ممنوعیت هم وجود تحریم علیه کشور ایران است، از این رو کاربران ساکن ایران با آی پی ایران نمی توانند درون سایت اغلب صرافی های خارجی ریپل و یا هر ارز دیجیتال دیگری معامله کنند. البته برخی از سرمایه گذاران ایرانی با استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی درون صرافی هایی چون بایننس مشغول به ترید کردن هستند که ما انجام این کار را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم، زیرا امکان از دست رفتن پول و سرمایه ی شما وجود دارد. ( صرافی مربوطه اگر به هر طریقی متوجه موقعیت مکانی شما شود، ممکن است پول و سرمایتان را بلوکه کند.)

شما با جستجوی کلمه ی ” خرید ریپل ” در اینترنت قطعا صرافی های آنلاینی را خواهید یافت که این ارز را در لیست خود دارند اما همه ی آن ها نمیتوانند گزینه ی مناسبی برای معاملات شما باشند، شما باید قبل از هر چیزی از شهرت، اعتبار، امنیت و … آن ها مطمئن شوید و سپس ثبت نام کنید.

برای شروع معاملات خود در صرافی آنلاین ارز دیجیتال معتبر ایرانی، باید احراز هویت کنید که اغلب این کار هم تنها چند دقیقه از وقت کاربران را خواهد گرفت.

آموزش خرید ریپل در ایران به صورت مستقیم

معمولا افراد زمانی خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال را انتخاب می کنند که به دنبال روشی باشند که ارز دلخواهشان را بتوانند بدون کارمزد خریداری کنند، زیرا وقتی شما روش مستقیم را برای معامله انتخاب می کنید دیگر واسطه ای مانند صرافی های آنلاین بین شما و طرف دیگر معامله وجود ندارد، از این رو می توانید آن را با قیمت مناسب تری خریداری کنید؛ اما باید صرفا با افرادی وارد این روش از معامله شوید که شناخت کافی از آن ها داشته باشید و بدانید که قصد کلاهبرداری کردن از شما را ندارند یا به عبارت بهتر به آن ها اعتماد کامل داشته باشید.

آموزش خریدریپل

ریپل ها را در کجا نگهداری کنیم؟

برای امنیت بیش تر دارایی های خود استفاده از کیف پول های معتبر ریپل را پیشنهاد می کنیم به خصوص اگر قصد دارید ارز ریپل خریداری شده ی خود را برای مدت زمان طولانی نگه داری کنید حتما از کیف پول هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند استفاده نمایید.
کیف پول هایی چون لجر نانو اس، کیف پول ترزور و … کیف پول هایی هستند که از ریپل و بسیاری دیگر از ارزهای مهم بازار ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند که در اصطلاح به این نوع کیف پول ها چند ارزی گفته می شود.
اگر ریپل در حجم کم خریداری کرده اید و یا می خواهید برای مدت زمان کوتاهی آن هار ا نگهداری کنید نیازی به استفاده از کیف پول و پرداخت هزینه آن نیست می توانید آن ها را درون خود صرافی نگهداری کنید. اما این روش از نگهداری چه برای ریپل چه برای هر ارز دیجیتال دیگری ریسک های مخصوص به خود مانند هک شدن صرافی و از دست رفتن دارایی شما وجود دارد.

آیا برای ساخت کیف پول ریپل باید هزینه پرداخت کنیم؟

بله برای ساخت کیف پول ریپل از کاربران آن مبلغ 20 ریپل دریافت می شود. که این کار جزئی از سیاست های خود ارز دیجیتال ریپل می باشد.

چرا ریپل از سازندگان کیف پول 20 ریپل دریافت می کند؟

علت دریافت این هزینه از سازندگان کیف پول این است که ریپل می خواهد از ایجاد کیف پول های زیاد و خالی از دارایی جلوگیری کند و به عبارتی از اسپم جلوگیری کند باید به این نکته توجه کرد که این 20 توکن غیر قابل بازگشت هستند.

آیا ریپل می تواند سود ده باشد؟

با توجه به رشد محبوبیت ارزهای دیجیتال مختلف در بین کاربران و سرمایه گذاران هر ارز دیجیتالی من جمله ریپل می تواند آینده ی خوبی را داشته باشد اگر با اطلاعات کافی برروی ریپل سرمایه گذاری کنید یا به ترید کردن بپردازید می توانید سود خوبی را نیز از این ارز دیجیتال برداشت کنید.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با جزئیات ریپل و هم چنین متداول ترین روش های خرید آن آشنا کنیم تا شما با سنجیدن هر یک از این روش ها بتوانید بهترین راه را برای معاملات خود انتخاب کنید، اگر با مطالعه ی این مقاله هنوز هم سوالی بدون پاسخ در ذهن شما عزیزان باقی مانده است، می توانید آن را در بخش نظرات عنوان کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *