استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال


به تراکنش های ارزهای دیجیتال که در بسته های داده جمع می شوند، بلاک می گویند. پردازش به موقع این بلاک ها برای صحت انجام فرآیند تراکنش الزامی است و از آنجایی که هیچ نهاد و یا سازمانی وجود ندارد که بتواند تمام فرآیند پردازش را به درستی تکمیل کند، کامپیوترها این کار را انجام می دهند و به این کار استخراج گفته می شود.

ماینرها یا همان استخراج کنندگان کامپیوترهای خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا به شبکه در پردازش و محاسبات کمک کند و هنگامی که یک بلاک داده به درستی استخراج می شود، ماینرها پاداشی از کوین ها و درصدی از کارمزد تراکنش بلاکی که پردازش کرده اند را دریافت می کنند.

در واقع ماینرها به صورت کاملا داوطلبانه این کار را انجام می دهند، اما در ازای کاری که انجام می دهند پاداش دریافت می کنند، در واقع پاداش به نوعی انگیزه ای است برای ادامه ی فعالیت ماینرها.

در این مقاله می خواهیم به طور مفصل درباره ی استخراج ارز دیجیتال صحبت کنیم، پس اگر شما هم به فکر کسب درآمد از این طریق هستید، مطالعه ی این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

وقتی صحبت از استخراج ارزهای دیجیتال می شود اولین چیزی که به ذهن بسیاری از افراد خطور می کند، داشتن یک سخت افزار بسیار گران قیمت است، اما با استفاده از گوشی موبایل هم می توان به استخراج ارزهای دیجیتال پرداخت اما متاسفانه استفاده از این روش چندان به صرفه نیست.

در حال حاضر نرم افزارهای زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال برای سیستم عامل اندروید وجود دارد اما به تازگی گوگل تمام آن ها را حذف کرده است و صرفا نرم افزار استخراج ارز دیجیتال الکترونیوم در گوگل پلی قابل نصب است.

در ادامه شما را با برخی دیگر از این نرم افزارها آشنا خواهیم کرد:

 • نرم افزار استخراج DroiMiner

این برنامه قابلیت استخراج تمامی ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم sha-256 و یا اسکریپت استفاده می کنند، را دارد اما بسیاری از کاربران گفته اند که این برنامه باطری دستگاهشان را خیلی زود خالی می کند.

 • نرم افزار استخراج الکترونیوم

کاربران زیادی با استفاده از این اپلیکیشن توانسته اند که الکترونیوم استخراج کنند اما برخی از کاربران هم می گویند که اگر بیش از 10 الکترونیوم در حسابشان باشد، قادر نیستند آن را به کیف پولشان منتقل کنند.

اگر بخواهیم در خصوص به صرفه بودن استخراج ارزهای دیجیتال از این طریق صحبت کنیم باید بگوییم با توجه به این که هزینه ی مصرف انرژی و اینترنت بالا است و هم چنین با در نظر گرفتن قدرت محاسباتی پایین تلفن های همراه، استفاده از این روش به صرفه نیست و بازده خوبی هم نخواهد داشت.

اگر به هر دلیل این روش از استخراج را انتخاب کردید، باید تمام هزینه های این کار را هم مد نظر بگیرید، شاید به علت این که به نظر هزینه خرید تلفن همراه و یا تبلت سرمایه ی کم تری نسبت خرید تجهیزات استخراج داشته باشد افراد زیادی تمایل به انجام این کار داشته باشند اما باید این مساله را هم بدانید که این کار مصرف برق بسیار بالایی دارد و ممکن است همین موضوع باعث شود دستگاه شما به زودی خراب شود؛ یکی دیگر مسائلی که در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از تلفن همراه وجود دارد، این است که شما برای انجام این کار نیاز به اینترنت دارید و قطعا هزینه خرید بسته های اینترنتی هم برای انجام این کار بسیار بالاست، شادی با خود بگویید که برای صرفه جویی در هزینه ها می توان تلفن همراه را به اینترنت خانگی متصل کرد، اما به هر حال در این صورت هم دیگر تلفن همراه شما قابلیت جا به جا شدن را نخواهد داشت.

   توجه: بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال اتریوم    

استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر

اگر به دنبال استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ هستید باید بگوییم که استخراج ارز دیجیتالی مانند بیت کوین با کامپیوتر خانگی امکان پذیر است، یعنی در واقع انجام این کار به صورت تئوری امکان پذیر است اما به احتمال 99 درصد انجام این کار سودآور و به صرفه نخواهد بود.

در ابتدای ظهور این ارز دیجیتال استخراج بیت کوین با استفاده از پردازنده های کامپیوترهای معمولی امکان پذیر بود و این کار حتی تا سال 2012 میلادی هم صورت می گرفت، اما در حال حاضر این چنین نیست.

در ادامه شما را با برخی از نرم افزارهایی که برای انجام این کار وجود دارند، آشنا خواهیم کرد اما در نظر داشته باشد که هیچ تضمینی در خصوص کارکرد آن ها نیست.

برخی از معتبرترین نرم افزارها عبارتند از: سی جی ماینر، بیت مینتر، بی اف جی ماینرو جی یو آی ماینر.

استخراج ارز دیجیتال

تا به اینجای مقاله شما را با انواع روش های استخراج ارزهای دیجیتال آشنا کردیم، اما همان طور که شما عزیزان مطالعه کردید، تمامی روش های فوق نمی توانستند به طور صد در صدی شما را هدفتان برسانند، در این بخش از مقاله می خواهیم به شما اصولی ترین روش استخراج ارزهای دیجیتال را معرفی کنیم؛ در واقع اگر شما به دنبال این هستید که با استخراج یک ارز دیجیتال سود خوبی بدست بیاورید، باید این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کنید.

استخراج ارز دیجیتال

شما برای این که بتوانید فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مختلف را به صورت سودآور انجام دهید باید تجهیزات مورد نیاز انجام این کار را فراهم کنید. شاید در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین معروف ترین ارز دیجیتال باشد اما این به این معنا نیست که لزوما بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای استخراج هم می باشد، شما با اندکی مطالعه و بررسی در خصوص ارزهای دیجیتالی که از طریق فرآیند استخراج تولید و عرضه می شوند، می توانید ارز دیجیتال دیگری را برای استخراج انتخاب کنید.

میزان سودآوری استخراج ارز دیجیتال در ایران

عوامل مختلفی می توانند بر روی میزان سودآور بودن انجام این فعالیت در ایران و چه خارج از ایران تاثر بگذارند، مواردی چون قدرت دستگاه استخراج، قیمت دستگاه، مصرف انرژی و هزینه ی برق، سختی استخراج، کارمزد استخر، قیمت ارز دیجیتال مربوطه و … همگی می توانند بر روی میزان سودده بودن این فعالیت تاثیر بگذارند.

محاسبه ی میزان سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال

بهترین راه برای محاسبه ی سودآوری استخراج، استفاده از یک ماشین حساب ماینینگ است؛ شما با وارد کردن قدرت پردازش دستگاهتان، میزان برق مصرفی و هزینه برق می توانید به صورت حدودی میزان درآمد خود را محاسبه کنید، هم چنین شما با حساب کردن میزان هزینه های کلی مانند هزینه ی خرید دستگاه و دیگر تجهیزات قادر خواهید بود زمان بازگشت سرمایه را نیز پیش بینی کنید.

اغلب کار با این ماشین حساب ساده است اما این نکته را به خاطر داشته باشید که ماشین حساب استخراج درآمد را بر اساس قیمت و سختی استخراج ارز دیجیتال مربوطه در همان لحظه محاسبه می کند و مسلما در زمان دیگری که قیمت و سختی استخراج ارز مربوطه تغییر می کند درآمد شما و هم چنین زمان بازگشت سرمایه هم تغییر خواهد کرد.

استخراج ارز دیجیتال به صورت انفرادی یا استخر

ماینرها به دو صورت کلی به استخراج ارزهای دیجیتال می پردازند، یعنی یا به صورت انفرادی این کار را انجام میدهند و یا به صورت اشتراکی که در ادامه به شرح هر دو خواهیم پرداخت:

 توجه:  گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران چگونه است؟   

استخراج ارز دیجیتال به صورت انفرادی

در این روش فرد به صورت انفرادی اقدام به استخراج یک ارز دیجیتال می کند؛ از معایب این روش می توان به زمان بر بودن آن اشاره کرد.

استخراج ارز دیجیتال به صورت اشتراکی

در این روش تعدادی ماینر با به اشتراک گذاشتن قدرت دستگاهشان به استخراج ارز دیجیتال دلخواهشان میپردازند و در پایان هم سود به دست آمده از این طریق بین ماینرها تقسیم می شود.

این روزها اغل ماینرها با پیوستن به یک استخر استخراج معتبر این کار را انجام می دهند زیرا این روش شانس دریافت پاداش را افزایش می دهد.

کدام ارز دیجیتال را استخراج کنیم؟

شما در ابتدا باید بررسی کنید کدام ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی قابل استخراج هستند، سپس با در نظر گرفتن دیگر جزئیات مربوط به این فرآیند می توانید تصمیم بگرید که استخراج کدام ارز دیجیتال برای شما به صرفه تر و یا به عبارتی سودآورتر است.

آیا استخراج ارز دیجیتال در ایران جرم محسوب می شود؟

تا کنون به صورت کلی برای ارزهای دیجیتال قانونی در کشور وضع نشده است، اما شما برای این که به صورت قانونی بتوانید این فعالیت را انجام دهید، باید مجوزهای مربوطه را از وزارت صنعت و معدن دریافت کنید در غیر این صورت ممکن است از فعالیت شما جلوگیری به عمل آورند.

آیا با یک دستگاه ماینر فقط یک ارز می توان استخراج کرد؟

شما با داشتن یک دستگاه استخراج می توانید تمامی ارزهای دیجیتالی را که از یک الگوریتم یکسان استفاده می کنند، استخراج کنید، پس اگر قصد دارید با یک دستگاه ارزهای دیجیتال دیگری را هم استخراج کنید، قبل از خرید دستگاه الگوریتم استخراج ارزهای مورد نظر را بررسی کنید.

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

در ادامه شما را با تعدادی از بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین آشنا خواهیم کرد، همان طور که در ابتدای مقاله هم به این مساله اشاره کردیم، ارز دیجیتال بیت کوین به علت شهرت و محبوبیتی که دارد هم خرید و فروش آن و هم استخراج این رمز ارز طرفداران زیادی دارد.

 • بیت مین انت ماینر اس 19 پرو
 • مایکرو بی تی واتس ماینر ام 30 پلاس پلاس
 • کنان اوالون ماینر 1246
 • بیت مین انت ماینر تی 19
 • بیت مین انت ماینر اس 17 پلاس
 • کنان اوالون ماینر 1166 پرو
 • اینوسیلیکون تی 3 پلاس 52 تی
 • مایکرو بی تی واتس ماینر ام 31 اس

این مساله را در نظر داشته باشید که برای انجام فعالیت استخراج، هر فرد باید با توجه به منطقه فعالیت و شرایط خود دستگاه تهیه کند و حتی ممکن است استفاده از برخی دستگاه های قدیمی برای یک کاربر منطقی تر باشد، هم چنین وقتی جزئیات و ویژگی های هر یک دستگاه را بررسی می کنید، این مساله را به یاد داشته باشید که لزوما بالاتر بودن قدرت دستگاه به معنای بهتر بودن آن دستگاه نیست بلکه فاکتورهای دیگری چون میزان مصرف برق، طول عمر دستگاه، وزن، صدا و اندازه را هم باید بررسی کنید.

با توجه به محبویت بیشمار فعالیت مایننیگ در جهان در حال حاضردستگاه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد.

  توجه: ریسک استخراج ارزهای دیجیتال    

عطش خرید دستگاه های استخراج

با توجه به روند قیمتی ارزهای دیجیتال به ویژه رمز ارز بیت کوین افراد بیش تری تمایل به خرید دستگاه های استخراج دارند و همین موضوع باعث شده تا فشار بیشتری برای عرضه ی این تجهیزات به سازندگان آن وارد شود.

بسیاری از افراد وقتی متوجه میزان سوددهی استخراج ارزهای دیجیتال می شوند به طور کل از فکر سرمایه گذاری بر روی آن ها منصرف می شوند و تمایل پیدا می کنند تا پول و سرمایه ی خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال به کار بگیرند.

استخراج ارز دیجیتال

نتیجه گیری

خرید و فروش ارزهای دیجیتال تنها راه کسب درآمد در حوزه ی کریپتوکارنسی نیست، بلکه شما با فراهم کدن شرایط و تجهیزات مورد نیاز خودتان قادر خواهید بود این ارزهای دیجیتال را تولید کنید.

داشتن دانش و اطلاعات کافی چه در خصوص ترید کردن ارزهای دیجیتال و چه استخراج کدن آن ها می تواند به شما در کسب موفقیت در این مسیر کمک بسزایی بکند، قبل از شروع هر گونه فعالیتی در این عرصه تمام جوانب کار را بسنجید سپس اقدام به انجام کاری کنید، همان طور که خرید و فروش ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را به همراه دارد، استخراج کردن آن ها هم  ریسک های مخصوص به خودش را در پی دارد، شما با علم بر این که ممکن است در این مسیر چه ریسک هایی شما را تهدید کند، می توانید احتمال دچار شدن به آن ها را به حداقل برسانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال و هم چنین بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج، می توانید به دیگر مقالات موجود در همین وب سایت، یعنی یوریپتو مراجعه کنید.

3 دیدگاه

 • برای استخراج ارز دیجیتال کدوم دستگاه ها مناسب هستند؟ من تازه می خوام وارد حوزه ارز دیجیتال بشم

 • استخراج ارز دیجیتال یکی از راههای کسب درآمد پیشنهاد می کنم غافل نشید

 • با استخراج ارز دیجیتال می تونید کسب درآمد کنیدبنظرم میشه روش حساب کرد فقط باید روششو بلد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *