کیف پول موبایلی

کیف پول موبایلی چیست؟

تا کنون مقالات متعددی در این وب سایت برای شما عزیزان در خصوص کیف پول ها و انواع مختلف آن منتشر کرده ایم در این مقاله هم قصد داریم به طور تخصصی به مسائل مربوط به کیف پول های موبایلی بپردازیم و در انتها چند مورد از بهترین کیف پول های موبایلی موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد.

کیف پول موبایلی چیست؟

قبل از توضیح هر چیزی بهتر است یک تعریف کلی از این نوع کیف پول ها ارائه کنیم تا ادامه ی مطالب را بهتر و راحت تر درک کنید.

همان طور که می دانید برای نگهداری ایمن از ارزهای دیجیتال استفاده از کیف پول های دیجیتالی توصیه می شود، این کیف پول ها انواع مختلف دارند من جمله کیف پول سخت افزاری، نرم افزاری، دسکتاپ و موبایل و … که در دیگر مقالات موجود در این وب سایت به توضیح هر یک به طور مفصل پرداختیم و حالا در این مقاله می خواهیم نوع موبایلی آن را توصیف کنیم.

اگر جز افرادی هستید که از تلفن همراه زیاد استفاده می کنید و تلفن همراهتان دائما همراه شماست استفاده از این نوع کیف پول می تواند برای شما مفید باشد این کیف پول ها هم برای سیستم عامل های اندروید و هم ای او اس طراحی شده اند.

یکی از مزایای اصلی این کیف پول ها این است که در هر لحظه و هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید از آن ها استفاده کنید.

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تفاوت این کیف پول ها با کیف پول های دسکتاپی چیست؟ درست است هر دوی آن ها در قالب نرم افزار بر روی دستگاه شما نصب می شوند اما معمولا نرم افزار کیف پول های موبایلی حجم کم تری نسبت به نوع دسکتاپی آن دارند زیرا فضای ذخیره سازی روی تلفن های همرا محدود تر است.

اگر بخواهیم این نوع کیف پول ها را به صورت خلاصه و مختصر تعریف کنیم باید گفت کیف پول های موبایلی کیف پولی هستند که بر روی گوشی تلفن همراه نصب و اجرا می شوند و کاربران و سرمایه گذاران می توانند ارزهای دیجیتال خود را برای نگهداری به آن بسپارند.

مزایای کیف پول موبایلی چیست؟

هر یک از انواع کیف پول هایی که وجود دارند دارای ویژگی های مثبت یا به عبارتی مزایایی هستند که توانسته اند نظر کاربران را به خود جلب کنند.

یکی از مزایای کیف پول های موبایلی که در متن بالا هم به آن اشاره کردیم این است که امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و الکترونیکی شدن امور استفاده از تلفن همراه هم بسیار افزایش پیدا کرده است دیگر کم تر کسی را می توان مشاهده کرد که بدون تلفن همراهش جایی برود در واقع تلفن همراه این روزها یک عنصر جدا ناپذیر از افراد جامعه است پس اگر بتوانند سرمایه گذاری های خود را از طریق همین تلفن همراه مدیریت کنند دیگر هیچ محدودیتی ندارند و می توانند در هر لحظه و هر جا که دسترسی به اینترنت پیدا کردند به فعالیت خود بپردازند.

معایب کیف پول موبایلی چیست؟

همان طور که هر کیف پول مزایایی دارد در عین حال معایب ونقص هایی هم داراست؛ در ادامه شما را با برخی از معایب کیف پول های موبایلی اشنا خواهیم کرد:

همان مزیتی که در متن بالا به آن اشاره کردیم خود می تواند به نوعی عیب هم محسوب شود. چون تلفن همرا دائما در کنار افراد است پس از ریسک زیادی در خصوص گم شدن و یا مورد سرقت قرار گرفتن برخوردار است . این کیف پول ها همواره در معرض حملات هکرها قرار دارند. اگر به هر دلیلی تلفن همراه شما آسیب ببینید یا از دسترس شما خارج شود احتمال این که فرد دیگری بتواند به موجودی شما دسترسی پیدا کند وجود دارد.

برای کاهش چنین خطراتی راه حل های امنیتی وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توانید به مقدار چشم گیری از از دست رفتن سرمایه ی خود جلوگیری کنید.

کیف پول موبایلی چیست؟

کیف پول چند پلتفرمی به چه معناست؟

از این اصطلاح برای کیف پول هایی استفاد می شود که شما می توانید آن ها را هم در سیستم عامل های دسکتاپی یعنی از ویندوز و مک و لینوکس نصب کنید و هم بر روی تلفن همراه.

آیا می دانید کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن ها به سایر مطالب موجود در یوریپتو مراجعه کنید.

ویژگی های یک کیف پول موبایلی خوب

امنیت

امنیت یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورهاییست که در انتخاب یک کیف پول چه موبایلی و چه دیگر انواع کیف پولها برای یک کاربر و سرمایه گذار حائز اهمیت است زیرا شما می خواهید دارایی و سرمایه ی خود را به آن ها بسپارید پس باید مطمئن شوید که این کیف پول به خوبی از ارزهای دیجیتال شما پشتیبانی و نگهداری می کند.

اگر کیف پول نتواند امنیت کافی را برای ارزهای دیجیتال شما فراهم کند به راحتی هک می شود.

همان طور که در مقالات مرتبط با دیگر انوع کیف پول ها برایتان به طور مفصل شرح دادیم امنیت یک کیف پول یک موضوع یک طرفه از جانب توسعه دهنده ی آن نیست بلکه خود کاربران هم در ایجاد امنیت آن سهیم هستند.

شما می توانید بعد از این که اقدام به نصب کیف پول نمودید بلافاصله تایید دو مرحله ای آن را فعال کنید با این کار به مقدار چشم گیری از حملات هکرها جلوگیری می کنید.

قابلیت پشتیبان گیری

همان طور که در متن بالا مطالعه کردید یکی از معایب یا ضعف های کیف پول های موبایلی این بود که اگر مورد سرقت قرار بگیرند یا به هر دلیلی از دسترس شما خارج شوند ممکن است شخص دیگری بتواند به دارایی شما دسترسی پیدا کند و یا از کنترل شما خارج شوند و نتوانید دیگر به آن ها دسترسی پیدا کنید.

اما یکی از گزینه هایی که در این خصوص می تواند به شما کمک کند این است که یک نسخه ی پشتیبان و یا همان بک آپ تهیه کنید با انجام این کار در بازها های زمانی مختلف اگر گوشی شما به هر دلیلی از دست برود می توانید بدون هیچ نگرانی دوباره به دارایی خود دسترسی پیدا کنید.

البته که به غیر از امنیت و قابلیت پشتیبان گیری فاکتورهای دیگری هم در انتخاب یک کیف پول خوب موثر است که ما تنها به دو ویژگی اصلی آن ها پرداخیتم. به عنوان مثال یکی دیگر از ویژگی هایی که یک پول موبایلی باید دارا باشد این است که قبل از هر چیز از ارز دیجیتالی که می خواهید نگهداری کنید پشتیبانی کند.

دیگر ویژگی هایی که خود از یک کیف پول انتظار دارید را می توانید با ویژگی های کیف پول های مختلف مطابقت دهید و سپس کیف پولی که با انتظارات شما خوانایی بیش تری داشت را انتخاب کنید.

چه تفاوتی بین نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول های موبایلی و خود صرافی وجود دارد؟

مکن است برخی از افراد به هر دلیل ترجیح بدهند ارزهای دیجیتال خریداری شده ی خود را در خوب وب سایت صرافی نگهداری کنند و از کیف پول های دیجیتالی استفاده نکنند. اما ما به شما توصیه می کنیم اگر ارز دیجیتال در مقادیر بالا خریداری کرده اید و می خواهید برای مدت زمان طولانی آن ها را نگهداری کنید بهتر است از کیف پول های دیجیتالی مختلفی که در بازار موجود است استفاده کنید.

درست است که کیف پول های سخت افزاری از بالاترین درجه ی امنیت برخوردار هستند اما در خصوص استفاده از دیگر انواع کیف پول ها هم اگر نکات امنیتی را به خوبی انجام دهید می توانید از آن ها به خوبی استفاده کنید.

بهترین کیف پول های موبایلی

در ادامه ی مقاله می خواهیم شما را با بهترین کیف پول های موبایلی موجود در بازار و ویژگی های هر یک و همین طور ارزهای دیجیتالی که پشتیبانی می کنند آشنا کنیم شما می توانید با مطالعه و بررسی ویژگی ها و خصوصیات هریک می توانید یکی از آن ها را به عنوان نگهدارنده ی ارزهای دیجیتال خود انتخاب کنید.

  • کیف پول کوینومی

کیف پول Coinomi از سیستم عامل های اندروید و ای او اس پشتیبانی می کند. نام و شهرت این کیف پول از نظر هیچ کاربر و سرمایه گذاری پنهان نیست. این والت از بیش از 400 نوع ارز دیجیتال وتوکن پشتیبانی می کند شما می توانید ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و اتریوم و بیت کوین کش و تتر و مونرو خریداری شده ی خود را به آن بسپارید.

این کیف پول از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و به شما قابلیت پشتیبان گیری و تایید دو مرحله ای را ارائه می دهد. اگر شما قصد نگهداری ارز دیجیتالی را دارید که این کیف پول از آن پشتیبانی نمی کند می توانید درخواست خود را به تیم توسعه دهنده ی آن ارسال کنید اگر توکن مورد نظر شما از استاندارد ERC20 استفاده کند این تیم این کار را برای شما انجام خواهد داد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این کیف پول رابط کاربری ساده و آسان است تا کنون معایبی از این کیف پول دیده نشده است.

  • کیف پول جکس

کیف پول Jaxx یکی از معروف ترین و مشهورترین کیف پول های موجود در بازار است که از بیش از 80 نوع ارز دیجیتال وتوکن پشتیبانی می کند. هم چنین هم برای سیستم عامل های اندروید قابل استفاده است و هم برای سیستم عامل های ای او اس.

این کی پول هم از ویژگی پشتیبان گیری برخوردار است اما متاسفانه از ویژگی تایید دو مرحله ای محروم است هم چنین در سال 2017 هم یک بار مورد حمله ی هکرها قرار گرفته است.

  • کیف پول مای سلیوم

کیف پول Mycelium تنها از ارزهای بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می کند هم چنین به شما امکان بک آپ گیری را ارائه می دهد اما متاسفانه به شما امکان تایید دو مرحله ای را ارائه نمی دهد.

اگر می خواهید به ص.رت جزئی تر بدانید که کیف پول mycelium چیست؟ می توانید به سایر مقالات موجود در یوریپتو مراجعه کنید.

  • کیف پول تراست

کیف پول Trust از سیستم عامل های اندروید و ای او اس پشتیبانی می کند از ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و دش و … پشتیبانی می کند. شما می توانید از تمامی امکاناتی که به شما ارائه می دهد به صورت رایگان بهره ببرید. از ویژگی ها و یا جنبه های مثبت آن می توان به قابلیت پشتیبان گیری و امنیت بالا و رابط کاربری ساده و آسان آن نام برد.

البته عده ای از افراد نداشتن نسخه ی دسکتاپ این کیف پول را جز معایب آن برمیشمارند.

  • کیف پول موبایلی چیست؟

  • کیف پول بلاک چین

کیف پول Block chain هم از هر دو سیستم عامل یعنی اندرویئ و ای او اس پشتیبانی می کند. شما می توایند از این کیف پول برای نگهداری ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و بیت کوین کش و اتریوم و استلار استفاده کنید. از مزایای آن می توان به دارا بودن قابلیت پشتیبان گیری و رابط کاربری ساده و آسان آن اشاره کرد.

همانند کیف پول تراست برخی نداشتن نسخه ی دسکتاپ آن را جز معایب آن می دانند.

  • کیف پول اکسودوس

کیف پول Exodus  از سیستم عامل Android و ios پشتیبانی می کند. این کیف پول از نظر پشتیبانی بسیار قوی عمل کرده است  و می تواند برای افراد چه مبتدی و چه حرفه ای مناسب باشد. این کیف پول برای کاربران مقیم ایران در دسترس نیست و برای استفاده از آن باید از نرم افزارهای تغییر دهنده ی آی پی استفاده کنید. این والت از بیش از 60 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند. یکی از دلایلی که باعث افزایش محبوبیت بیش از حد این والت در بین کاربران و سرمایه گذاران شده است رابط کاربری ساده آن است.

علاوه بر کیف پول های معرفی شده در بالا کیف پول های موبایلی دیگری هم در بازار موجود هستند که بهتر است قبل از استفاده حتما درباره ی آن ها به طور دقیق به مطالعه و بررسی بپردازید تا به دام افراد سودجو که در کمین کاربران به ویژه افراد مبتدی هستند نیفتید.

هر یک از کیف پول های فوق را حتما از وب سایت های کعتبر و رسمی دانلود و نصب نمایید.

تفاوت کیف پول موبایلی یا نرم افزاری با کیف پول سخت افزاری در چیست؟

تفاوت هایی در بین این دو نوع کیف پول وجود دارد که شاید از مهمترین آنها بتوان به تفاوت در امنیت آنان اشاره کرد، کیف پول های سخت افزاری خصوصیات بیشتری از امنیت را دارا هستند؛ در کیف پول های سخت افزاری پین کدی وجود دارد که می تواند از کیف پول شما محافظت نماید؛ در کیف پول های نرم افزاری تایید تراکنش ها در یک مرحله انجام می شود اما کیف پول های سخت افزاری این کار را در دو مرحله انجام می دهند یک بار در موبایل یا سیستم و بار دیگر در کیف پول.

نتیجه گیری

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال لازم است تا سرمایه خود را در جایی امن انباشته کنیم؛ پس از آن که ارز مورد نظر را در صرافی خود معامله کردید لازم است تا دارایی به دست آمده را به جای دیگری که از امنیت بالاتری برخوردار باشد انتقال دهید؛ امروزه کیف پول هایی برای انجام این کار طراحی شده اند که می توانید با استفاده از آنها از سرمایه تان محافظت کنید؛ ما در این مقاله از کیف پول ارز دیجیتال از موع موبایلی صحبت کردیم؛ انواع دیگر کیف پول نیز موجود می باشد گه شما با مراجعه به مقالات دیگر در سایت یوریپتو می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید؛ اگر هدفتان کسب درآمد از بازار سرمایه و پیدا کردن کیف پول مناسب برای ذخیره کردن اموالتان است بهتر است تا ابتدا این مقاله و سایر مقالات مرتبط با کیف پول را مطالعه بفرمایید؛ توجه داشته باشید که برای انجام معاملات دیجیتالی نیاز به کسب دانش در تمامی حوزه های این بازار می باشد و حتما قبل از انجام هر گونه در مورد آن تحقیق و تفحص کنید؛ امیدواریم مطالعه ی مطالب فوق حاوی اطلاعات مفیدی برای شما عزیزان باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *