قیمت ارز دیجیتال مونرو

قیمت ارز دیجیتال مونرو


 ارز دیجیتال مونرو یکی از رمزارزهای سرشناس بازار است که طرفداران و سرمایه گذاران خاص و ویژه ی خود را دارد؛ با مطالعه ی این مقاله شما اطلاعاتی در خصوص تاریخچه ی پیدایش ارز دیجیتال مونرو، قیمت ارز دیجیتال مونرو، کیف پول های مناسب مونرو، صرافی های آن و نحوه ی خرید و فروش آن کسب خواهید کرد. پس اگر نسبت به این رمزارز و ویژگی های آن کنجکاو هستید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید، این ارز دیجیتال می تواند گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری بسیاری از افراد باشد.

تیم ارز دیجیتال مونرو

Monero توسط یک تیم 7 نفره کنترل می شود و 5 نفر از اعضای این تیم هنوز ناشناس هستند ولی هویت 2 نفر دیگر از اعضای این تیم هویت واقعی خود را فاش کرده اند؛ اما قطعا طراحی و نگهداری هم چین سیستم قوی و بزرگی محدود به این تیم 7 نفره نمی شود؛ Monero توسط بیش از 30 توسعه دهنده و 420 شرکت کننده دیگر که هر یک در بخش های مختلف این پروژه مشغول به فعالیت هستند نگهداری می شود.

مونرو از چه روشی برای حفاظت فرستنده و گیرنده خود استفاده می کند؟

Monero برای مصون کردن فرستنده ها و گیرندهای خود از خطراتی چون استراق سمع و … از ring confidential transactions و  stealth addresses به ترتیب یعنی تراکنش های محرمانه حلقوی و آدرس های مخفی استفاده می کند که در ادامه ی مطلب هر یک را به طور جداگانه برایتان شرح خواهیم داد.

  • تراکنش های محرمانه حلقوی

قطعا سیستمی با قابلیت هایی که دارد می تواند از روشی استفاده کند که مبلغ تراکنش ها را هم مخفی نگه دارد. در ابتدا تراکنش ها در در این شبکه نسبت به حال حاضر تفاوت هایی داشت؛ درست است که هویت ارسال کننده مخفی باقی می ماند اما مبلغ تراکنش ها فاش می شد، سرانجام با پیاده سازی Ring CT در سال 2017 میلادی این مشکل از شبکه ی مونرو رفع شد؛ البته شبکه ی Monero قابلیت مخفی سازی تراکنش های خود را به همین روش محدود نکرد و برای این که بتواند در هنگام تراکنش ها محرمانگی را به حداکثر ممکن برساند از مسیریابی I2P که KOVRI نامیده می شود نیز بهره می برد. برای درک این مساله بهتر است نحوه ی انجام تراکنش ها را قبل از سال 2017 میلادی با ذکر مثال بررسی کنیم:

فرض کنید شخصی به نام علی قصد دارد 12.5 مونرو را به شخص دیگری که محمد نام دارد ارسال کند. برای این کار باید این تراکنش به چند قسمت مختلف تقسیم می شد مثلا این تراکنش به سه تراکنش با مقدارهای 10 و 2 و 0.5 تقسیم می شد و هر تراکنش امضای حلقوی(در ادامه امضای حلقوی را برایتان شرح خواهیم داد) مخصوص به خودش را استفاده می کرد و به صورت جداگانه هم به بلاک چین اضافه می شد.

  • امضای حلقوی

همان طور که در پاراگراف بالا به آن اشاره کردیم مونرو از امضاهای حلقوی یا Ring signatures استفاده می کند؛ قطعا به علت تخصصی بودن این کلمه و فرآیندی که دارد بسیاری از افراد از مفهوم و سازوکار آن اطلاعاتی ندارند. در این بخش از مقاله سعی می کنیم به ساده ترین روش ممکن آن را برای شما شرح دهیم.

فرض کنید علی می خواهد 1000 مونرو را به محمد بفرستد در ابتدا علی باید سایز حلقه ی خود را مشخص کند که در این مثال همان 1000 مونرو می باشد. هر چه مبلغ تراکنش بیش تر باشد یعنی سایز آن بزرگ تر باشد در نتیجه  کارمزد بیش تری هم به آن تعلق می گیرد. علی این خروجی را با کلید پرداخت خصوصی خود امضا می کند و تراکنش انجام شده را به بلاک چین ارسال می کند؛ حالا تصور کنید علی سایز 4 را برای حلقه ی خود انتخاب می کند. حالا 4 خروجی مختلف با تراکنش علی ادغام می شوند به این ترتیب کار برای شخص ثالثی که بخواهد تراکنش علی را تشخیص دهید بسیار سخت خواهد شد؛ تنها گیرنده ی این تراکنش به خاطر کلید خصوصی که داراست می تواند تراکنش علی را تشخیص دهد؛ به همین ترتیبی که در متن بالا برایتان شرح دادیم سیستم مونرو هویت افراد را مخفی نگه می دارد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال مونرو

مطالعه ی تاریخچه ی یک ارز دیجیتال می تواند به ما کمک کند تا در خصوص آینده ی آن ارز بهتر و دقیق تر صحبت کنیم، ارز دیجیتال مونرو هم مانند سایر ارزهای دیجیتال تا به امروز نوسانات قیمتی متعددی را تجربه کرده است که در این میان عده ای از کاربران توانسته اند سود کسب کنند و عده ای دیگر هم متحمل ضرر و زیان شده اند؛ قیمت ارز دیجیتال مونرو در حدود 3 ماه قبل یعنی 7 می سال 2021 میلادی و یا 17 ام ادیبهشت ماه سال 1400 با قیمت 513.52 دلار و یا 12,889,272 تومان با نرخ دلار تومانی به اوج قیمت دلاری خود رسیده بود؛ در تصویر زیر هم نمودار تغییرات قیمتی ارز دیجیتال مونرو را از ابتدا تا به این لحظه مشاهده می کنید.

قیمت ارز دیجیتال مونرو

قیمت ارز دیجیتال مونرو

بررسی قیمت ارز دیجیتال مونرو

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با قیمت ارز دیجیتال مونرو آشنا کنیم:

در زمان نگارش این مطلب( 11ام شهریور ماه سال 1400) ارز دیجیتال مونرو با قیمت لحظه ای  305.13 دلار و یا 8,360,886 تومان معامله می شود. ارزش هر یک واحد این رمزارز در اواخر سال 2017 میلادی و اوایل سال 2018 میلادی حتی به نزدیکی 500 دلار هم رسید. حدودا دو سال قبل از این رشد قیمت Monero در حدود زیر 1 دلار تغییر می کرد. این ارز دیجیتال هم اکنون در رتبه ی 29ام بازار از نظر حجم بازار قرار دارد.( آمار و ارقام این مقاله برگرفته از وب سایت Coinmarketcap است.)

خرید ارز دیجیتال Monero

 می توانید با استفاده از ریال از طریق صرافی های داخلی ارز دیجیتال مونرو را خریداری کنید؛ اما صرافی های داخلی کمی هستند که این رمزارز را ارائه می دهند. اگر وب سایتی را پیدا کردید که مونرو ارائه می داد حتما از اعتبار و امنیت آن صرافی مطمئن شوید سپس اقدام به خرید و فروش آن نمایید.

اگر قصد خرید مونرو از وب سایت های بین المللی را داشتید قبل از هر چیز مطمئن شوید که آن صرافی بنا به دلایل تحریم ها با کاربران مقیم ایران مشکلی نداشته باشند؛ صرافی های Binance و  Coinbase جز مشهورترین صرافی های خارجی هستند که ارز دیجیتال مونرو ارائه می دهند؛ برای خرید ارز دیجیتال مونرو از صرافی های خارجی نظیر بایننس لازم است ابتدا از طریق صرافی های ایرانی مانند تترسیل، ابتدا تتر خریداری کنید و سپس با استفاده از فیلترشکن در بایننس، تترهای خود را به مونرو تبدیل کنید؛ دلیل استفاده از فیلترشکن هم این است که صرافی های خارجی به علت تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، به کاربران با آی پی ایران خدمات ارائه نمی دهند.

بررسی کیف پول های مناسب مونرو کیف پول MyMonero  این کیف پول غیررسمی است اما در سایت خود این ارز دیجیتال تایید شده می باشد.  کیف پول Monerujo  این کیف پول برای گوشی های اندروید طراحی شده است که خود مونرو هم آن را تایید کرده است.  کیف پول Cakewallet  این کیف پول تایید شده برای گوشی هایی با سیستم عامل آی او اس طراحی و پیاده سازی شده است.

قیمت ارز دیجیتال مونرو

بررسی کیف پول های مناسب مونرو

  • کیف پول MyMonero

این کیف پول غیررسمی است اما در سایت خود این ارز دیجیتال تایید شده می باشد.

  • کیف پول Monerujo

این کیف پول برای گوشی های اندروید طراحی شده است که خود مونرو هم آن را تایید کرده است.

  • کیف پول Cakewallet

این کیف پول تایید شده برای گوشی هایی با سیستم عامل آی او اس طراحی و پیاده سازی شده است.

پیش بینی آینده قیمت ارز دیجیتال مونرو

شما با پیش بینی قیمت یک ارز دیجیتال می توانید سرمایه گذاری موفق تر و پر سود تری را تجربه کنید، مسلما هیچ فردی تمایل ندارد بر روی ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کند که در آینده هیچ سودی به او نمی دهد، البته نمی توان به طور صد در صدی در خصوص وضعیت ارزهای دیجیتال در آینده نظر داد، اما در هر صورت می توان تخمین زد که قیمت آن ها در آینده چگونه خواهد بود؛ در خصوص قیمت ارز دیجیتال مونرو در آینده هم نظرات متفاوتی وجود دارد، در صورت تمایل می توانید به مقالات مرتبط با پیش بینی آینده قیمت ارز مونرو موجود در وبسایت یوریپتو مراجعه کنید؛ تصویر زیر پیش بینی قیمت ارز دیجیتال مونرو در آینده است که توسط وب سایت Walletinvestor ارائه شده است.

قیمت ارز دیجیتال مونرو

قیمت ارز دیجیتال مونرو

نتیجه گیری

مونرو یکی از رمزارز های خوب و آتیه دار بازار ارزهای دیجیتال است که اگر شما بتوانید این ارز را در زمان مناسب خرید و فروش کنید، می توانید سود خوبی کسب کنید؛ هم چنین همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، وب سایت Walletinvestor هم نسبت به آینده ی مونرو خوش بین است.

اگر قصد خرید و سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال مونرو را دارید، صرافی های خارجی چون بایننس و یا کوین بیس می توانند بستر خوبی برای انجام این کار باشند اما مراقب باشید تا به علت تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، حساب شما بلوکه نشود؛ برای کاهش ریسک های احتمالی بهتر است رمزارزهای خود را از صرافی های معتبر ایرانی خریداری کنید.

آیا تا به حال مونرو ترید کرده اید؟ شما تا کنون با خرید و فروش ارز دیجیتال مونرو چه مقدار سود کسب کرده اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *