خرید و فروش بیت کوین آنلاین

خرید و فروش بیت کوین آنلاین


بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که با ظهورش توانست مفهوم بلاک چین و دیجیتالی بودن را به افراد در سراسر جهان بشناساند. ماهیت بیت کوین و تمام ارزهای دیجیتال موجود در بازار غیر فیزیکی و غیر قابل لمس است، از این رو تمام اقدامات در خصوص آن ها هم به صورت غیر حضوری و صرفا در بستر اینترنت صورت می گیرد، شاید این روزها هنوز هم افرادی باشند که اطلاعاتی در خصوص کریپتوکارنسی نداشته باشند، اما قطعا نام بیت کوین به گوششان خورده است، در این مقاله می خواهیم درباره ی خرید و فروش بیت کوین آنلاین صحبت کنیم تا شما هم با سودآورین دارایی جهان آشنا شوید و در صورت تمایل بتوانید بر روی آن سرمایه گذاری کنید.

توجه: با کلیک بر روی لینک زیر به راحتی و با کارمزد کم بیت کوین( خرید btc با کارمزد کم) خریداری کنید.

خرید و فروش بیت کوین آنلاین

تمام روش هایی که برای خرید و فروش بیت کوین وجود دارند، همگی به نوعی در بستر اینترنت انجام می شوند و نیازی به مراجعه ی حضوری کاربران و سرمایه گذاران ندارند، از این رو افراد در هر لحظه و هرجا که باشند می توانند به راحتی به خرید و فروش ارز دیجیتال دلخواهشان بپردازند.

اگر شما هم قصد سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را دارید کافیست در ابتدا دانش و اطلاعات خود را در این خصوص این عرصه ارتقا دهید و سپس با فراهم کردن سرمایه ی مورد نیاز برای انجام این کار، می توانید یکی از روش های خرید این ارز را انتخاب کنید و فعالیت خود را آغاز کنید.

صرافی های آنلاین امن ترین گزینه برای خرید بیت کوین هستند و از آن جایی که بیت کوین از شهرت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و این روزها افراد زیادی چه در ایران و چه در خارج از ایران تمایل دارند بر روی این رمز ارز سرمایه گذاری کنند، خوشبختانه اغلب صرافی های داخلی و خارجی از این ارز پشتیبانی می کنند، کافیست شما یکی از این صرافی ها را انتخاب کنید، بعد از ثبتنام و انجام احراز هویت شما قادر خواهید بود به راحتی بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را که صرافی مربوطه از آن پشتیبانی می کند،   خرید و فروش کنید.

برای کاربران ساکن ایرانی صرافی های ایرانی می توانند گزینه ی بهتر و کم ریسک تری باشند، شما با اختصاص دادن چند دقیقه از وقت خود برای ثبت نام در همین وب سایت می توانید به راحتی با پرداخت کم ترین کارمزد ممکن بیت کوین خریداری کنید.

اگر در کشور بجز ایرانی زندگی می کنید، صرافی های خارجی متعددی هستند که از این ارز پشتیبانی می کنند؛ شما لیست کاملی از این صرافی ها را در وبسایت کوین مارکت کپ می توانید مشاهده کنید.

برخی از این صرافی های عبارتند از بایننس، کوینومی، چنجلی و … .

توجه:   خرید آنلاین بیت کوین    

کارمزد خرید و فروش بیت کوین آنلاین

وقتی شما صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش بیت کوین انتخاب می کنید، کارمزد هم معنا و مفهوم پیدا می کند، اغلب صرافی ها به نوعی نقش واسطه را بین خریدار و فروشنده ایفا می کنند و در ازای این کار هم مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کنند، نرخ کارمزد صرافی های آنلاین با یک دیگر متفاوت است و هم چنین ممکن است نرخ کارمزد هر ارز دیجیتال با ارز دیجیتال دیگری تفاوت داشته باشد.

شما قبل از عضویت می توانید مبلغ کارمزد صرافی های مختلف را با یک دیگر مطابقت دهید و سپس صرافی که نرخ کارمزد معقول تری دارد را برای خرید و فروش انتخاب کنید.

در واقع همین مساله ی کارمزد میتواند گاهی باعث ایجاد تغییر قیمت برای بیت کوین در صرافی های مختلف شود؛ برخی از کاربران هم که به اصطلاح به آن ها تریدر گفته می شود، از همین اختلاف قیمتی که برای بیت کوین در صرافی های مختلف وجود دارد، استفاده می کنند تا بتوانند سود بدست بیاورند، که این کار هم ریسک و خطرات مخصوص به خودش را به همراه دارد.

قیمت خرید و فروش بیت کوین آنلاین

  • قیمت خرید و فروش بیت کوین در این لحظه یعنی 29 ام اسفند ماه سال 1399 و یا 19 مارس سال 2021 میلادی، برابر است با 59.265 دلار و 1.540.896.240 تومان.
  • تاریخ اوج قیمت دلاری بیت کوین : 24 ام اسفندماه سال 1399 و یا 13 مارچ سال 2021 میلادی با قیمت 61.684 دلار و یا 1.548.264.986 تومان .
  • قیمت بیتکوین لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است و کاربران و سرمایه گذاران از همین نوسانات قیمتی است که سود کسب می کنند و برخی هم ضرر می کنند.

سرمایه ی مورد نیاز برای خرید و فروش بیت کوین آنلاین

شما با هر میزان پول و سرمایه ای که دارید، می توانید بیت کوین خرید  و فروش کنید، یکی از مزیت هایی که ارز دیجیتال بیتکوین دارد، این است که شما مجبور نیستید لزوما یک واحد کامل از این رمزارز را خریداری کنید، بلکه شما م یتوانید بخش های کوچکی از آن رت خریداری کنید.

خرید و فروش بیت کوین آنلاین

مسلما شما هر چه مقادیر بیش تری از یک ارز دیجیتال را خریداری کنید، سود بیش تری هم کسب خواهید کرد اما این مساله را هم باید در نظر بگیرید که اگر ضرر کنید، ضرر شما هم بیش تر خواهد بود، همیشه بخشی از پول و سرمایه ی خود را برای خرید و فروش بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری به کار بگیرید که توان از دست دادن آن را هم داشته باشید، زیرا بازار ارزهای دیجیتال ثبات ندارد و همیشه سودده نیست، این طور نیست که شما یک  ارز را خریداری کنید و مدتی بعد با فروش آن بتوانید سود کسب کنید.

  توجه: بهترین کیف پول های بیت کوین   

خرید بیت کوین از ماینرهای این رمزارز

روش کار ارز دیجیتال بیتکوین به این صورت است که از طریق استخراج تولید و عرضه می شود و افراد به صورت داوطلبانه با فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار، این ارز را استخراج می کنند، و شما هم می توانید به صورت مستقیم این ارز را از استخراج کنندهای آن خریداری کنید.

با این رو در واقع شما بدون پرداخت هیچ کارمزدی می توانید بیت کوین داشته باشید و صرفا شما فقط هزینه ی خود واحد بیتکوین را پرداخت خواهید کرد.

ریسک های خرید و فروش بیت کوین آنلاین

به طور کلی فعالیت در حوزه ی ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را به همراه دارد، اما این که چه روشی را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید نیز می تواند بر روی میزان ریسک شما به طور مستقیم تاثیر بگذارد؛ همان طور که در ابتدای مقاله به این مساله اشاره کردیم خرید و فروش بیتکوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری از صرافی های آنلاین می تواند ریسک کم تری را برای شما به همراه داشته باشد،اما این که شما چه صرافی را برای انجام این کار انتخاب کنید مهم است؛ همان طور که روز به روز بازار ارزهای دیجیتال در حال رونق و پیشرفت کردن است، افراد سودجو و کلاهبردار هم شیوه های نوینی را برای سودجویی پیش می گیرند، متاسفانه این روزها وبسایت های جعلی زیادی هستند که بعد از ثبتنام کاربران اقدام به سرقت بردن پول و دارای آن ها می کنند.

پس شما باید یک صرافی معتبر و امن را برای برای معاملات این رمز ارز انتخاب کنید تا به دام چنین افرادی نیفتید.

ریسک دیگری که در خصوص صرافی های آنلاین وجود دارد مربوط به صرافی های خارجی است؛ بساری از افراد با نرم افزارهایی چون وی پی ان ها درون این سایت ها مشغول ترید کردن هستند، اما لگر این اکسچنج ها به هر نحوی متوجه این مساله بشوند، این امکان وجود دارد که دارایی و سرمایه ی این دسته از کاربران بلوکه شود.

همواره خطرهک شدن صرافی و از دست رفتن پول و سرمایه ی کاربران وجود دارد، شما برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است دارایی خود را درون یک کیف پول دیجیتالی معتبر و امن که از بیت کوین پشتیبانی می کند، نگهداری کنید؛ برای این کار کیف پول های زیادی هستند که از امن ترین و بهترین والت ها می توان به لجر نانو اس، لجر نانو ایکس، ترزور و … اشاره کرد.

اما صرافی های آنلاین تنها راه خرید و فروش بیت کوین نیستند و شما می توانید ان ارز را از افراد حقیقی هم به صورت مستقیم هم خریداری کنید، این روش به نسبت روش قبلی از درجه ی ریسک بیشتری برخوردار است، زیرا ممکن است شما هزینه ی خرید این رمزارز را به حساب فروشنده واریز کنید اما در ازای آن هیچ بیت کوینی دریافت نکنید؛ البته که ریسک این روش صرفا مخصوص به زمانی که شما قصد خرید این رمزارز را دارید نیست، بلکه در زمان فروش هم ممکن است شما بیت کوین های خود را به کیف پول دیجیتالی خریدار ارسال کنید، اما در ازای آن هیچ هزینه ای دریافت نکنید، و از آن جایی که تراکنش های بیتکوین غیر قابل بازگشت هستند، هیچ راهی برای بازگشت پول و سرمایه ی شما وجود ندارد.

توجه: صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال

خرید و فروش بیت کوین آنلاین

هم چنین یکی دیگر از اتفاقات شایعی که برای بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران تا کنون رخ داده است، این است که فرد ممکن است آدرس کیف پول گیرنده را اشتباهی وارد کند و بیت کوین ها به کیف پول شخص دیگری انتقال پیدا کنند، در این زمان هم هیچ راهی برای بازگشت دارایی شما وجود ندارد مگر این که خود دریافت کننده بخواهد بیت کوین ها را به شما پس دهد، پس در هنگام انجام این کار نهایت دقت و توجه خود را به کار بگیرید.

خرید و فروش بیت کوین آنلاین با ریال

اگر قصد انجام معامله با استفاده از ریال را دارید، صرافی های ایرانی متعددی هستند که این زمینه را برای شما فراهم کرده اند، قبل از انجام هر گونه کاری از صحت و اعتبار صرافی مربوطه مطمئن شوید.

خرید و فروش بیت کوین آنلاین با دلار

برا یان کار شما باید از طریق صرافی های خارجی و یا بین المللی اقدام کنید، اگر قصد دارید در صرافی های خارجی فعالیت کنید باید از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید زیرا به علت تحریم هاییی که وجود دارد، اغلب صرافی های خارجی به کاربرانی که آی پی ایران دارند، خدمات ارائه نمی دهند.

   توجه: بهترین سایت های خرید و فروش بیت کوین کدام اند؟    

خرید و فروش بیت کوین آنلاین با سایر ارزهای دیجیتال

شما علاوه بر این که با استفاده از ارزهای فیاتی چون دلار و ریال و یورو و … می توانیداین رمز ارز را خریداری کنید، می توانید سایر ارزهای دیجیتال خود را هم با بیت کوین معاله کنید، این روزها اغلب صرافی ها از این روش پشتیبانی می کنند، به عنوان مثال شمامی توانید در ازای 10 ریپل 2 واحد بیت کوین دریافت کنید.

بسیاری از کاربران ایرانی وقتی نمی توانند یک ارز دیجیتال خاص را در صرافی های ایرانی پیدا کنند، اقدام به خرید بیتکوین از صرافی های ایرانی می کنند و سپس بیت کوین های خریداری شده ی خود را در صرافی های خارجی به ارز دیجیتال دلخواهشان تبدیل می کنند.

نتیجه گیری

خرید و فروش بیت کوین آنلاین می تواند سود خوبی برای افراد به همراه داشته باشد، به شرطی که این را در چهارچوب خودش انجام دهند و در طول مسیر سرمایه گذاری دانش خود را ارتقا بدهند.بیت کوین از همان روزهای پیدایشش تا به امروز توانست توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند، با این که بعد از این رمز ارز پروژه های متعددی بر روی کار آمدند تا به عبارتی بتوانند نقص ها و ایرادات بیت کوین را بر طرف کنند، اما همچنان بیت کوین جز محبوب ترین و پر طرفدارترین ارز دیجیتال محسوب می شود؛ بسایر یاز کاربران هستند که حتی حاضر نیستند پول و سرمایه ی خود را برای خرید و فروش ارز دیجیتال دیگری به کار بگیرند.

نه بیت کوین و نه هیچ ارز دیجیتال دیگری نمی تواند شما را یک شبه ثروتمند کند و شما نباید هرگز به چنین وعده هایی توجه کنید؛ اما شما قطعا با اختصاص دادن زمان بیش تری برای فعالیت در این حوزه می توانید یک درآمد بسیار خوب داشته باشید و حتی ترید کردن بیت کوین ممکن است بتواند تنها راه کسب درآمد شما عزیزان باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *