صرافی ارز دیجیتال تهران

صرافی ارزهای دیجیتال در ایران

هیچ تضمینی از جانب بانک مرکزی برای تایید صلاحیت و اصالت ارزهای دیجیتال وجود ندارد ، ریسک سرمایه گذاری و خرید و فروش بر روی رمز ارزها به عهده ی خود کاربران و سرمایه گذاران می باشد و بانک مرکزی هیچ دخالتی در خصوص مدیریت و ثابت نگه داشتن قیمت ارزهای دیجیتال ندارد .

پس از به رسمیت شناخته شدن ارزهای دیجیتال در ایران تنها یک سری اطلاعات و ملزمات کلی در خصوص آن ها بیان شده است و هنوز قانون گذاری خاصی برای آن ها پیاده سازی نشده است ‌. پس خرید و فروش ارزهای دیجیتال جرم محسوب نمی شود تا زمانی که در چهار چوب تعریف شده آن صورت بگیرد . در ادامه به این ملزمات می پردازیم :

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها به صورت انفرادی باید حتما با رد و بدل شدن اطلاعات هویتی و ذکر منشا مالی و … و هم چنین احراز هدیت کامل فرد باید صورت بگیرد . در صورتی که بانک مرکزی خواستار این مدارک شد صرافی های ارز دیجیتال موظف اند آن ها را در اختیار بانک مرکزی قرار دهند . هم چنین الزاماتی هم برای صرافی ها وجود دارد بدین صورت که تمامی اطلاعات معاملات را باید به طور دقیق ثبت کنند تا همان طور که گفته شد در صورت مطالبه ی بانک مرکزی بتوانند آن ها را ارائه دهند و صرافی های آنلاین در ایران موظف هستند تا سقف تبدیل رمز ارزها به ریال و یا بالعکس را مطابق قوانین ارزی کشور انجام دهند و اگر خارج از این صورت بگیرد آن ها مرتکب جرم می شوند .

 

  معرفی صرافی ارز دیجیتال معتبر برای انجام معاملات ارز های دیجیتال   

 

هم چنین در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال یا به اصطلاح فرآیند ماینینگ فرد ماینر نیز موظف است با مجوز رسمی این کار را انجام دهد . در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال زیر نظر بانک مرکزی نبوده زیرا این کار در کشور به عنوان صنعت شناخته می شود .

تعریفی ارز دیجیتال به زبان ساده

اگربخواهیم ارز دیجیتال را به طبان ساده تعریف کنم می توان گفت کاملا شبیه به پولیست که روزانه از آن استفاده می کنیم با این تفاوت که به صورت الکترونیک و دیجیتالی تولید و استفاده می شود و تنها مضوعی که به این پول های دیجیتال ارزش و اعتبار می دهد مردم و سرمایه گذاری آن ها در بازار ارزهای دیجیتال است . پر طرفدار ترین ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم و ریپل هستند که برای انجام معامله با آن ها لزوم به استفاده از صرافی های آنلاین است .

صرافی ارز دیجیتال تهران

صرافی ارز دیجیتال تهران

 

با شناخته تر شدن روز افزون ارزهای دیجیتال در دنیا ، سرمایه گذاران ایرانی نیز از این غافله عقب نمادند و امروزه تعداد زیادی از افراد در این بازار پر سر و صدا مشغول فعالیت هستند ‌. عده ای توانسته اند سود خوبی را کسب کنند و عده ای دیگر متاسفانه سرمایه ی خود را از دست داده اند . لازمه ی موفقیت در این بازار فقط و فقط داشتن دانش و اطلاعات کافی در خصوص ارزهای دیجیتال و ماهیت هر یک به طور جداگانه است .

کاربران و سرمایه گذاران ایرانی بنا به دلیل محدودیت ها یی که تحریم ها برایشان رقم زده است تنها مجاز به انجام خرید و فروش و مبادله ارزهای دیجیتال در صرافی های آنلاین داخلی هستند .

چه تفاوتی میان صرافی های ارز دیجیتال ایرانی وجود دارد ؟

همان طور که می دانید شهر تهران جز یکی از شهرهای مهم کشور ایران است و روزانه عده ی کثیری از مردم در سراسر کشور برای کار و … به این شهر روی می آورند که این امر در خصوص ارزهای دیجیتال هم صدق می کند زیرا مشاهده می شود عده ای در جستجوی صرافی ارز دیجیتال تهران هستند .

باید به عنوان اولین نکته بگوییم که هیچ تفاوتی در پایه ی صرافی ارز دیجیتال تهران و دیگر شهر های ایران وجود ندارد زیرا همگی جز صرافی های داخلی به شمار می آیند و قوانین حاکم بر آن ها یکسان است تنها ممکن است هر یک از میزان اعتبار متفاوتی برخوردار باشند .

   ارز دیجیتال چیست ؟ چه کاربردی دارد؟   

 

اگر شما در شهر تهران زندگی می کنید لزومی ندارد به طور حتم از صرافی ارز دیجیتال در تهران اقدام به خرید و فروش رمز ارزها کنید و همین طور ساکنین شهرهای دیگر فقط اگر خواستار خرید و فروش قانونی بدون نگرانی در خصوص از دست رفتن یا بلوکه شدن سرمایه ی خود هستید کافیست در یکی از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال در ایران عضو شده و پس از انجام احراز هویت و مراحل مربوطه فعالیت خود را در بازاز ارزهای دیجیتال شروع کنید . تنها تفاوت صرافی های ارز دیجیتال در شهرهای مختلف محل دفتر مرکزی آن هاست و شما در انتخاب صرافی معتبر داخلی باید به دنبال معتبر ترین آن ها باشید .

صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی چه ویژگی هایی دارد ؟

یکی از مهم ترین فاکتور های صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی امنیت آن است . زیرا شما از طریق صرافی ها دائما در حال داد و ستد سرمایه ی خود هستید و حفظ امنیت دارایی نکته ی مهم و ضروریی برای هر فرد است . هم چنین میزان کارمزد دریافتی صرافی ها به ازای هر تراکنشی که انجام می دهید نباید بالا باشد تا سرمایه ی شما صرف موارد غیر ضروری نشود و بتوانید سود خالص تری را دریافت کنید.

یکی دیگر از معیارهای تشخیص یک صرافی خوب سرعت انجام تراکنش ها و فعالیت ها در آن صرافی است؛ زیرا همان طور که می دانید نرخ ارزهای دیجیتال ثابت نیست و به صورت لحظه ای در حال تغییر است پس زمان در این بازار یکی از معیارهای اصلی برای انجام معاملات است یعنی هر چه سرعت انجام سفارشات بالاتر باشد معامله ی انجام شده شما نیز به برنامه ریزی های شما برای سرمایه گذاری نزدیک تر خواهد بود. 

در خصوص دیگر ویژگی های یک صرافی ارز دیجیتال می توانید از افراد مطلعع در خصوص این بازار یا افرادی که قبل از شما در آن صرافی ها عضو بوده و فعالیت می کردند در خصوص نحوه ی عملکرد آن صرافی تحقیق و پرس و جو نمایید .

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *