بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری کدامند؟

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری کدامند؟

صفر تا صد آلت کوین ها

 

در این مقاله می خواهیم شما را با یک اصطلاح در حوزه ی ارزهای دیجیتال یعنی مفهوم آلت کوین ها و هم چنین بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری آشنا کنیم؛ اگر تمایل دارید در این خصوص اطلاعات خوب و جامعی کسب کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز درباره ی معنی آن صحبت خواهیم کرد تا دیگر مطالب را بهتر و راحت تر درک کنید.

آلت کوین یعنی چه ؟

همان طور که می دانید بیت کوین با نشان اختصاری  BTC مشهورترین و محبوب ترین ارز دیجیتال موجود در بازار است؛ که تمامی افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند با این رمز ارز آشنایی دارند و یا حتی می توان گفت بیشتر آن ها حتی برای یک بار هم که شده مقداری از این ارز را خریداری کرده اند.

این ارز با ظهور خود توانست مفهوم بلاک چین و ارز دیجیتال را به افراد در سراسر جهان بشناساند؛ اما این بازار به همین ارز محدود نشد و بعد از آن هم پروژها و یا ارزهای دیجیتال بسیاری وارد این عرصه شدند که برخی از آن ها توانستند موفق شوند و به جایگاه خوبی دست پیدا کنند و برخی دیگر مورد توجه کاربران و سرمایه گذاران واقع نشدند و سرانجام از میان رفتند؛ ارزهای دیجیتالی که بعد از ارز بیت کوین عرضه شدند آلت کوین گفته می شود.

در واقع این موفقیت بیت کوین بود که توسعه دهندگان را تشویق می کرد که با اعمال برخی تغییرات در ساختار این پروژه ارز دیجیتال جدیدی را با ویژگی های بهبود یافته ارائه دهند.

برخی از افراد معتقدند اغلب آلت کوین ها به نوعی شبیه یک دیگر هستند؛ اما اگر بخواهیم نگاهی جزئی تر به آن ها داشته باشید در عین حال که شباهت زیادی با یک دیگردارند ، اما دارای تفاوت های اساسی هم هستند. طبق آخرین آماری که برای سال 2020 میلادی در سایت کوین مارکت کپ ثبت شده است امروزه 34 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال به آلت کوین ها اختصاص دارد.

در واقع می توان به طور کلی گفت از این اصطلاح برای تمامی ارزهای دیجیتال موجود به جز بیت کوین استفاده می شود.

خود AltCoin ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • StableCoin ها
 • AltCoin های مبتنی بر فرآیند ماینینگ یا همان استخراج
 • توکن های امنیتی
 • توکن های کمکی

در ادامه به برخی از سوالات متداولی که در این خصوص وجود دارد و پاسخ آن ها می پردازیم آن ها را با دقت مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است این سوالات سوال شما عزیزان هم باشد.

چرا هنوز افراد به ساخت آلت کوین ها مشغول اند؟

جواب های مختلفی می توان به این سوال داد یکی از از پاسخ ها می تواند این باشد که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بالا است و روز به روز در حال افزایش است و برخی از افراد هم به دنبال این هستند که بتوانند ارز دیجیتالی را با ویژگی های خوب به وجود بیاورند و بتوانند افراد یا همان سرمایه گذاران بیش تری را به سمت خوب جلب کنند و خودشان هم بتوانند از این طریق سود خوبی را به دست بیاورند.

یکی دیگر از پاسخ هایی که می توان به این سوال داد این است که ساختار بیت کوین به گونه ای است که معامله و یا استخراج آن و … هزینه بر است. آلت کوین ها می توانند از روش های جایگزینی استفاده کنند تا این ویژگی ها را بهبود ببخشند.

آیا آلت کوین ها جایگزین بیت کوین هستند؟

نباید با این تفکر به AltCoin ها بنگرید تمامی این ارزها ارزش و قیمتشان با یک دیگر و بر اساس ارزش بیت کوین بالا و پایین می شود.

 وجود آلت کوین ها باعث می شود شما دایره ی سرمایه گذاری وسیع تر و گسترده تری داشته باشید و به جای این که تنها بر روی یک ارز سرمایه گذاری کنید و منتظر سوددهی باشید می توانید به طور همزمان بر روی چندین ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید در این صورت اگر یکی از این ارزها ضرر کند شما می توانید ضرر وارد شده را از طریق سوددهی دیگر ارزهای موجود جبران کنید.

اولین AltCoin ها

اولین AltCoin که مبتنی بر کد بیت کوین بود Namecoin نام داشت که در ماه آوریل سال 2011 میلادی معرفی شد. اما لایت کوین در ماه اکتبر سال 2011 میلادی عرضه شد توانست لقب جایگزین بیت کوین را به خود اختصاص دهد.

AltCoin های تقلبی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در هنگام سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کنید این است که برخی از این آلت کوین ها در دسته ی ارزهای تقلبی یا همان اسکم کوین ها قرار می گیرند پس قبل از هر گونه اقدامی در خصوص سرمایه گذاری بر روی آن ها از صحت و اعتبار هر یک مطلع شوید.

 “اطلاعات این مقاله در 30 ام اردیبهشت ماه سال 1400 بروزرسانی شده است”

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری

در ادامه ی این مطلب می خواهیم به شما برخی از بهترین آلت کوین های موجود در بازار که می توانند گزینه ی خوبی برای سرمایه گذاری باشند را معرفی کنیم اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارید این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم بهتر و دقیق تری را بگیرید.

در ادامه شما را با 10 تا از بهترین AltCoin های موجود در بازار و جزئیات و قیمت لحظه ای آن ها آشنا خواهیم کرد:

ارز دیجیتال استلار با نشان اختصاری XLM

این ارز در سال 2014 میلادی عرضه شد که مانند بیت کوین متن باز و مبتنی بر بلاک چین بود. از ویژگی های مثبت آن که باعث شده افراد زیادی تمایل داشته باشند بر روی آن سرمایه گذاری کنند و یا به ترید کردن آن بپردازند می توان به کارمزد پایین تراکنش ها و سرعت بالای آن اشاره کرد.

در زمان نگارش این مطلب ارز دیجیتال استلار دارای قیمت 0,488002 دلار و یا 11,799 تومان است و دارای رتبه ی 16 بازار است.

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری کدامند؟

ارز دیجیتال مونرو با نشان اختصاری XMR

این ارز در تاریخ هجدهم ماه آوریل سال 2014 میلادی تولید شد که از الگوریتم اجماع کار استفاده می کند. بیشتر افراد آینده ی درخشانی را برای این ارز در نظر گرفته اند از این رو می تواند گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

در زمان نگارش این مطلب قیمت هر واحد ارز دیجیتال مونرو برابر است با 244,26 دلار و یا 5,909,308 تومان و دارای رتبه ی 29 بازار می باشد.

ارز دیجیتال کاردانو با نشان اختصاری ADA

یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال است که از قرار داد هوشمند پشتیبانی می کند. این ارز قابلیت استخراج ندارد و با هدف انجام تراکنش های بیش تر با هزینه ی پایین تر و هم چنین با سرعت بالاتر به وجود آمد.

در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد ارز دیجیتال کاردانو برابر است با 1,70 دلار و یا 41,018 تومان که در حال حاضر دارای رتبه ی 5 بازار در بین ارزهای دیجیتال است. 

ارز دیجیتال دش با نشان اختصاری DASH

این ارز در سال 2014 میلادی با قیمتی کم تر از 10 دلار به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد و سه سال بعد یعنی سال 2017 میلادی قیمت آن روند افزایشی پیدا کرد به گونه ای در ماه دسامبر همان سال قیمت آن به بالای 1540 دلار هم رسید.

در زمان نگارش این مطلب قیمت هر واحد از ارز دیجیتال دش برابر با 218,16 دلار و یا 5,279,536 تومان می باشد که دارای رتبه ی 51 بازار است.

ارز دیجیتال اتریوم با نشان اختصاری ETH

این آلت کوین ها هم از شهرت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است ویژگی چون قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای غیر متمرکز آن باعث افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال شده اند. این ارز در اواسط سال 2014 میلادی شروع به کار کرد و در سال 2015 میلادی با ارزشی کم تر از 1 دلار در صرافی های آنلاین قرار گرفت.

زمانی که مشغول نگارش این مطلب هستیم قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال برابر با 2,690,80 دلار و یا  650,060,906 تومان است هم چنین این ارز دارای رتبه ی 2 بازار است.

ارز دیجیتال ریپل با نشان اختصاری XRP

این ارز در سال 2013 میلادی با قیمت 0.005 دلار در صرافی های آنلاین قرار گرفت و توانست سرمایه گذاران و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. ریپل قصد دارد به موسسات کالی و بانک ها کمک کند.

در حال حاضر قیمت هر واحد از ارز دیجیتال ریپل برابر با 1.17 دلار و یا  28,250 تومان است و همین طور این ارز دارای رتبه ی 6 بازار است.

ارز دیجیتال لایت کوین با نشان اختصاری LTC

 • این ارز توسط چارلی لی در سال 2011 میلادی وارد بازار شد و شباهت زیادی هم با Bitcoin داشت اما سرعت تراکنش های آن بالاتر بود.
 • در زمان نگارش این مطلب قیمت هر واحد لایت کوین برابر است با 211,17 دلار و یا 5,110,370 تومان.
 • رتبه ی ارز دیجیتال لایت کوین ارز برابر است با 13.

ارز دیجیتال نئو با نشان اختصاری NEO

 • این ارز در سال 2015 میلادی ارائه شد. در سال 2017 میلادی این ارز توانست در لیست بهترین آلت کوین های موجود در بازار قرار بگیرد.
 • در این لحظه قیمت هر واحد نئو برابر با 63,17 دلار و یا 1,527,249 تومان است.
 • رتبه ی آن برابر27 است.
 • بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری کدامند؟

ارز دیجیتال بیت کوین کش با نشان اختصاری BCH

این ارز جز اولین و در عین حال موفق ترین هاردفورک بیت کوین بود؛ در زمان نگارش این مطلب قیمت هر واحد ارز دیجیتال بیت کوین کش 802,97 دلار و یا 19,415,029 تومان است هم چنین رتبه ی 10 بازار را به خود اختصاص داده است.

ارز دیجیتال چین لینک با نشان اختصاری Chainlink

این شبکه عملکردی مشابه با اتریوم دارد. این ارز در ماه سپتامبر سال 2017 میلادی دارای ارزش 0.12 دلار بود اما در حال حاضر قیمت هر واحد چین لینک برابر با 29,65 دلار و یا 718,6030 تومان است که رتبه ی 14 بازار را هم به خود اختصاص داده است.

نتیجه گیری

همان طور که شما عزیزان مطالعه کردید در این مقاله 10 مورد از بهترین آلت کوین های موجود در بازار را با جزئیات و قیمت لحظه ای آن ها را معرفی کردیم شما می توانید بر اساس نیاز و همین طور سرمایه ی خود یکی از این ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

البته ما در این مقاله فقط نام آن ها را معرفی کردیم و توضیحی مختصر از آن ها ارائه کردیم اما اگر قصد سرمایه گذاری و یا ترید کردن یکی از این ارزها را دارید باید به مطالعه و تحقیق بیش تری در خصوص آن ها بپردازید. البته ما در خصوص تمامی این ارزها به صورت جداگانه مقالات متعددی در این و بسایت منتشر کرده ایم که می توانید به مطالعه ی آن ها به راه و روش های خرید آن ها و کیف پول های مرتبط هر یک و دیگر جزئیات پی ببرید اما به هیچ عنوان بدون اطلاعات کافی در این عرصه فعالیت نکنید؛ زیرا این مسیر ریسک هایی دارد که می تواند دامن گیر افراد کم تجربه بشود.

البته علاوه بر این ارزهای دیجیتال معرفی شده ارزهای دیگری هم وجود دارند که شما با اندکی جستجو در فضای اینترنت می توانید لیستی کامل تر را به دست بیاورید.

ممکن است در یک برهه ی زمانی یک ارز دیجیتال برای شما با توجه به شرایط شما مناسب برای سرمایه گذاری باشد اما برای شخص دیگری که شرایطش با شما متفاوت است مناسب نباشد.

پس بهتر است شما با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای خود یک ارز را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و تمرکز خود را بر روی مسائل پیرامون همان ارز بگذارید.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بتوانید سرمایه گزاری موفق و پر سودی را در این عرصه تجربه کنید. شما می تونید به راحتی ارز دیجیتال مورد نیاز خودتون رو از طریق وبسایت یوریپتو خریداری کنید، ما در وبلاگ یوریپتو به بررسی آلت کوین های مختلف پرداخته ایم که شما بتوانید با خیال راحت ارز مورد نظر خود را بررسی کنید و ویژگی هر ارز را را بدانید و به راحتی و با خیال راحت ارز مورد نظر خود را خریداری کنید. 

یوریپتو بهترین صرافی رمز ارز در ایران است که به راحتی می توانید در آن سرمایگذاری کنید در صورتی که سوالی داشتید می توانید بطور آنلاین و از طریق دیدگاه وبسایت با ما همراه باشید کارشناسان در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند.

 

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *