آینده ی لایت کوین

وقتی کاربران و سرمایه گذاران تصمیم به سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال می گیرند، می خواهند از وضعیت ارز مربوطه در آینده نیز باخبر باشند، مسلما هیچ کس علاقه ای ندارد بر روی ارزی سرمایه گذاری کند که آینده ی روشن و درخشانی ندارد، و بالعکس وقتی افراد بدانند ارز دیجیتالی مانند لایت کوین در آینده رشد خوبی خواهد داشت، تمایل دارند تا پول خود را صرف سرمایه گذاری بر روی آن کنند تا بتوانند سود خوبی هم دریافت کنند.

در این مقاله می خواهیم شما را با آینده ی لایت کوین آشنا کنیم، پس اگر شما هم جز سرمایه گذاران این ارز دیجیتال هستید و یا قصد سرمایه گذاری بر روی این ارز را دارید، تا پایان این مقاله با یوریپتو همراه باشید.

تاریخچه ی قیمتی لایت کوین

برای اینکه بتوانیم پیشبینی های دقیق تری در خصوص وضعیت یک ارز دیجیتال در آینده ارائه دهیم، خوب است که نگاهی هم گذشته و تاریخچه ی ارز دیجیتال مورد نظر بیاندازیم، ممکن است اتفاقات و خبرهایی که در گذشته باعث افزایش و یا کاهش قیمت این ارز دیجیتال شده اند بازهم در آینده تکرار شوند.

لایت کوین در تاریخ 18 دسامبر سال 2017 میلادی و یا 27 آذرماه سال 1396 به اوج قیمتی خود یعنی 358.34 دلار و یا 1.513.966 تومان با نرخ دلار 4.225 تومان، رسید.

هم چنین این ارز در تاریخ 24 فروردین سال 1400 و یا 13 آوریل سال 2021 میلادی به اوج قیمت ریالی خود یعنی 6.764.499 تومان و یا 269.50 دلار با نرخ دلار 25.100 تومانی، رسیده بود.

خرید لایت کوین در ایران

وضعیت فعلی ارز دیجیتال لایت کوین

علاوه بر این که برای پیش بینی وضعیت یک ارز دیجیتال در آینده باید تاریخچه ی قیمتی آن را با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار داد، ارزیابی وضعیت فعلی یک ارز دیجیتال هم می تواند به ما کمک شایانی بکند، از این رو در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با وضعیت ارز دیجیتال لایت کوین در این لحظه ( 24 ام فروردین ماه سال 1400 و یا 13 آوریل سال 2021 میلادی ) آشنا کنیم.

قیمت این ارز دیجیتال در این لحظه برابر است با 267.57 دلار و 6.956.698 تومان.

این ارز دیجیتال با نماد اختصاری LTC شناخته می شود و هم اکنون دارای رتبه ی 9 بازار است.

تعداد کل واحدهای این ارز 84 میلیون واحد است که در حال حاضر 66.75 میلیون واحد از آن در حال گردش است.

آینده ی لایت کوین

حالا که نگاهی به گذشته و وضعیت فعلی این ارز دیجیتال انداختیم، خوب است که نگاهی هم به آینده و پیش بینی هایی که در خصوص وضعیت این ارز درآینده صورت گرفته است بیاندازیم.

این مساله کاملا طبیعی است که نظرات مختلفی در خصوص آینده ی لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، وجود داشته باشد؛ همیشه افرادی هستند که درباره ی آینده ی ارزهای دیجیتال امیدوار هستند و در عین حال برخی از افراد هم آینده ی چندان جالبی را برای ارز مربوطه تصور نمی کنند.

اما وقتی اغلب تحلیلگران و تریدرهای حرفه ای و با تجربه نظر مثبتی در خصوص لایت کوین و یا سایر آلت کوین ها دارند، می توان به آینده ی آن خوش بین بود.

در سال های اخیر این ارز دیجیتال توانسته است نسبت به بیت کوین که مهم ترین ارز دیجیتال موجود در دنیای کریپتوکارنسی است، عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد به همین دلیل باعث شده است تا روز به روز متقاضی های آن افزایش پیدا کنند.

به طور کلی تحلیلگران معتقدند که لایت کوین قیمت متوسطی را دنیاب خواهد کرد و این روند رشد لاک پشتی تا سال 2025 میلادی هم ادامه خواهد داشت.

عده ای دیگر هم پیش بینی می کنند که قیمت این ارز تا پایان سال 2022 میلادی به حدود 101 دلار خواهد رسید.

 

آینده ی لایت کوین

 

تیم دیگری که در خصوص این ارز دیجیتال پیشبینی ها و تخمین هایی را ارائه کرده است می گوید که قیمت لایت کون احتمالا بعد از یک افت شدید و ناگهانی در آستانه ی سال 2022 میلادی رشد خواهد کرد اما این رشد زمانی اتفاق خواهد افتاد که ارزش آن ابتدا تا حدود 19 دلار در هر سکه پایین آمده است و بعد از آن به حدود 49 دلار می رسد.

عوامل موثر بر روی آینده ی لایت کوین

بهتر است با عوامل و مسائلی که می توانند بر روی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین اثر بگذارند، آشنا باشید، با این کار می توانید بهتر و دقیق تر عمل کنید و در نتیجه در این عرصه موفق تر باشید.

اولین فاکتوری که می تواند بر روی قیمت این ارز اثر بگذارد، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین است، به همین خاطر بهتر است در ابتدا بررسی کنیم که چه عواملی می توانند باعث تغییر قیمت بیت کوین شوند.

به عنوان مثال وقتی در سال 2020 میلادی هاوینگ بیت کوین رخ داد، قیمت این ارز به طور ناگهانی افزایش پیدا کرد، بیت کوین روز به روز ارزشمندتر می شد و توانست دست لایت کوین را بگیرد . آن را با خود بالا بکشد.

همان طور که شما هم می دانید نوسانات قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد و اغلب این نمودارها بیان گر این هستند که قیمت ارز دیجیتال در سال 2022 میلادی بسیار چشمگیر و خیره کننده خواهد بود.

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که می تواند روی قیمت لایت کوین اثر بگذارد، هاوینگ است؛ در سال 2022 میلادی بیت کوین هاوینگ نخواهد داشت از این رو رشد ناگهانی برای این رمزارز رخ نخواهد داد.

اما از آن جایی که نمی توان به طور قطعی در خصوص وضعیت ارزهای دیجیتال صحبت کرد، ممکن است یک موضوع غیر قابل پیشبینی  باعث افزایش ناگهانی قیمت این ارز دیجیتال شود و به واسطه ی آن هم قیمت لایت کوین در آینده افزایش پیدا کند.

معرفی ارز دیجیتال لایت کوین

موضوع دیگری که می خواهیم به آن بپردازیم این است که هیچ ارز دیجیتالی بلافاصله بعد از معرفی و عرضه اش شناخته شده و یا محبوب نبوده است. این که افراد در سراسر جهان یک ارز دیجیتال را بپذیرند، زمان بر است. در واقع هر چه افراد یک ارز دیجیتال را بپذیرند می تواند ارزش ارز دیجیتال مربوطه را افزایش دهد، به همین خاطر است که انتظار می رود قیمت لایت کوین در سال 2022 با قیمت این ارز در زمان حال بسیارمتفاوت باشد، زیرا احتمال داده می شود با گذشت زمان افراد بیشتری تمایل به سرمایه گذاری این ارز دییتال پیدا کنند.

یکی دیگر از دلایل ارزشمندی ارزهای دیجیتال محدود بودن تعداد آن هاست؛ همان طور که در ابتدای مقاله به این مساله اشاره کردیم تعداد کل واحدهای این ارز 84 هزار سکه است و این مساله کاملا بدیهی است که هر چقدر زمان می گذرد تعداد لایت کوین موجود کمتر خواهد شد و در نتیجه سرعت عرضه کمتر و تقاضا بیشتر می شود.

در متن بالا به هاوینگ بیت کوین اشاره کردیم و گفتیم که این مساله چکونه می تواند بر روی قیمت لایت کوین تاثیر بگذارد، اما نباید این مساله را هم نادیده گرفت که هاوینگ لایت کوین هم می تواند روی قیمت لایت کوین به صورت مستقیم اثر بگذارد.

بر اساس برنامه های موجو هاوینگ بعدی این آلت کوین در سال 2023 میلادی صورت خواهد گرفت که به احتمال زیاد این ارز با یک افت قیمتی دوباره روند صعودی را پیش بگیرد.

آیا آینده ی لایت کوین سودده است؟

با مطالعه ی مطالبی که در این مقاله برای شما عزیزان منتشر کردیم این خود شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا  سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال برای شما به صرفه و یا به عبارتی سودده هست یا خیر؟

اما در هر صورت اگر شما بتوانید آن را در زمان مناسب بخرید و در زمان مناسب هم آن را بفروشید، می توانید سود خوبی از این طریق کسب کنید. افراد این روزها با سرمایه گذاری بر روی این ارز توانسته اند سود خوبی کسب کنند و در عین حال افراد دیگری هم هستند که با خرید و فروش این ارز نه تنها سودی کسب نکرده اند بلکه متحمل ضررو زیان مالی هم شده اند.

 

آینده ی لایت کوین

شما بر حسب شرایط و خواسته های خود می توانید سرمایه گذاری بلند مدت و یا سرمایه گذاری کوتاه مدت را انتخاب کنید؛ البته ممکن است زمانی که شما قصد خرید و فروش این آلت کوین را دارید یکی از این شیوه ها سودآوری بهتر و بیشتری ا به همراه داشته باشد به همین خاطر بهتر است قبل از هر چیز وضعیت بازار را در همان زمان که قصد ترید کردن و یا سرمایه گذاری دارید، بسنجید و سپس تصمیم بگیرید.

نتیجه گیری

اگر می خواهید روی لایت کوین سرمایه گذاری کنید باید علاوه بر برسی نقاطط مثبت این ارز دیجیتال، تحلیل های معتبر صورت گرفته در مورد آن را هم مطالعه کنید تا با یک جمع بندی کلی و دقیق تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری و یا ترید کردن لایت کوین ارزشمند و خوش آتیه است یا خیر؟

شما با عضویت درون همین وبسایت ( یوریپتو ) می توانید تحلیل ها و پیشبینی هایی که در خصوص ارزهای دیجیتال مختلف منتشر می شود را مطالعه کنید و تصمیم بهتر و درست تری را در خصوص سرمایه گذاری های خود بگیرید.

 

10 دیدگاه

 • ممنون از مطلبی که در مورد آینده لایت کوین کش گذاشتین، سایتای کمی به این ارز پرداختن

  • خواهش می کنم دوست عزیز، برای بررسی آینده ی سایر ارزهای دیجیتال هم می تونید به بقیه مقاله های سایت مراجعه کنید.

 • تو مطلبتون گفتین لایت کوین اینده خوبی داره در صورتی که بیت کوین رشد کنه
  دلیلش چی هست که رشد یا پایین اومدن لایت کوین به بیت کوین وابسته س؟
  ارزهای دیگه ای هم هستن که همینطوری دنباله رو بیت کوین باشن؟

  • بیت کوین به عنوان یک ارز پایه است که نوسانات بازار به آن بستگی داره اما نمیشه گفت که صد در صد تاثیر داره

 • در مورد هاوینگ لایت کوین اشاره کردین که در سال 2022 رخ نخواهد داد. آیا اطلاعاتی موجود هست که هاوینگ بعدی قرار هست در چه سالی باشه و چه تاثیری روی قیمت لایت کوین خواهد گذاشت؟ با تشکر از سایت به روزتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *