تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد


تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد یکی از عواملی است که بسیاری از اقتصاددانان پیگیر آن هستند و ما در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته ایم؛ در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که چگونه ارزهای دیجیتالی چون اتریوم و بیت کوین می توانند بر روی اقتصاد تاثیر بگذارند و هم چنین به سایر جزئیات این دو رمزارز مهم خواهیم پرداخت؛ با مطالعه ی این مقاله شما دیدی متفاوت به بازار ارزهای دیجیتال پیدا خواهید کرد.

ارز دیجیتال

قبل از هر چیز بهتر است یک سری اطلاعات تکمیلی در خصوص رمزارزها به شما ارائه دهیم.

ارزهای دیجیتال نوعی پول هستند که قابل لمس نیستند یا به عبارت بهتر وجود خارجی ندارند و به صورت الکترونیکی وجود دارند پس در نتیجه نمی توان خرید و فروش آن ها را هم به صورت فیزیکی انجام داد؛ به همین خاطر برای انجام معاملات در خصوص آن ها هم فضایی به نام صرافی آنلاین به وجود آمد که افراد می توانند با عضویت و ثبت نام در آن ها به عنوان کاربر آن صرافی و وب سایت شناخته شوند و از خدماتی چون خرید وفروش ارزهای دیجیتال و یا مبادله ی رمزارزهای مختلف با یک دیگر بهره ببرند؛ خرید ارز دیجیتال محدود به خرید از صرافی های معتبر نیست بلکه ممکن است هر فردی روش مخصوص به خودش را دنبال کند؛ مانند خرید از بازارهای معاملاتی و یا خرید از طریق افراد فعال در شبکه های اجتماعی و ….

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

از کجا ارز دیجیتال بخریم؟

این سوال قطعا سوال افراد تازه واردی است که تنها اطلاعات جزئی از ارزهای دیجیتال کسب کرده ند و یا خبرهایی از سود آن ها به گوششان خورده است و حالا تصمیم گرفته اند هر چه سریع تر پا در این عرصه بگذارند در ادامه ی این مقاله ی کوتاه به این که از کجا و چگونه می توانید ارز دیجیتال خریداری کنید و یا بفروشید پی میبرید.

چند نوع خرید ارز دیجیتال داریم؟

فرقی نمی کند که از چه طریقی ارز دیجیتال را تهیه می کنید البته که درجه امنیت روش های مختلف هم با یک دیگر متفاوت است اما نوع نگهداریرمز ارزهاست که تفاوت اصلی را ایجاد می کند؛ عده ای برنامه ی بلند مدت برای سرمایه گذاری دارند و عده ای دیگر برنامه ی کوتاه مدت؛ برخی از رمزارزها هستند که در بلند مدت می توانند سود خوبی را به سرمایه گذاران خود بدهند و برخی دیگر هم برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب هستند. عده ای از افراد که به آن ها به اصطلاح تریدر گفته می شود روزانه مشغول خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند که به این عمل هم ترید کردن گفته می شود.

توجه: بعد از خرید اتریوم چه باید کرد؟

ریسک خرید و فروش ارزهای دیجیتال به چه صورت است؟

همان طور که سرمایه گذاری در بازار بورس ریسک های مخصوص خود را دارد سرمایه گذاری بر روی ارزهای دجیتال هم ریسک های ویژه ی خود را دارد. به طور کل تمامی بازار های خرید و فروش به ویژه بازارهایی نظیر بازار ارزهای دیجیتال که رمزارزها از قیمت ثابتی برخودار نیستند می تواند پر از ریسک های جدی باشد؛ تنها موضوعی که می تواند این ریسک ها را برای کاربران و سرمایه گذاران کم خطر تر کند بالا بردن دانش و اطلاعات در این حوزه است اگر دانش شما بالا برود می توانید تا حدودی تخمین ها و پیش بینی های نسبتا دقیقی را هم داشته باشید و بیش تر از این که متحمل ضرر شوید سود کسب کنید.

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد (تاثیر رمزارزها بر اقتصاد)

متخصصان این حوزه با توجه به شیوع روز افزون بیماری کرونا تصور می کردند که ممکن است این ویروس تاثیرات منفی بر روند بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد، اما دقیقا عکس این موضوع اتفاق افتاد. یکی از دلایلی که باعث شد بازار ارزهای دیجیتال در این زمان رشد پیدا کند این بود که بسیاری از کسب و کارها به علت شیوع این ویروس به حالت تعلیق درآمدند به همین خاطر بیشتر افراد به این سبک از سرمایه گذاری روی آوردند.

از طرفی سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بصورت اینترنتی است و نیازی به مراجعه ی حضوری افراد ندارد به همین خاطر در این روزها که افراد ترجیح می دهند در خانه بمانند و درآمد کسب کنند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد؛ تقریبا می توان گفت این دو عامل از اصلی ترین مواردی بودند که توانستند در این مدت باعث رونق هر چه بیش تر بازار ارزهای دیجیتال شوند و اقتصاد را دگرگون سازند.

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

چرا در کشور ایران بازار ارزهای دیجیتال رونق پیدا کرد؟

در واقع استخراج ارزهای دیجیتال در ایران از محبوبیت بسیار خاصی برخوردار است یکی از دلایلی که بیشتر افراد در ایران به استخراج ارزهای دیجیتال تمایل دارند این است که نرخ برق در کشور ایران تقریبا پایین است به گونه ای که حتی بسیاری از افراد خارجی تمایل دارند در کشور ایران به فرآیند ماینینگ بپردازند؛ میزان برق مصرفی دستگاه های استخراج معمولا بسیار بالاست به همین دلیل بسیاری از افراد با در نظر گرفتن این موضوع از فرآیند استخراج اجتناب می کنند.

تاثیر بیت کوین در اقتصاد جهان

ارز دیجیتال بیت کوین اولین رمزارزی بود که با ظهورش توانست بازار ارزهای دیجیتال را به افراد بشناساند در واقع تحول اصلی در اقتصاد جهان و ایران زمانی شکل گرفت که ارز دیجیتال بیت کوین عرضه شد و مردم با کاربردهای آن آشنا شدند و سعی کردند از آن استفاده کنند.

ابته ما زمانی با تاثیرات واقعی ارزهای دیجیتال در اقتصاد آشنا خواهیم شد که اکثر افراد جوامع آن را بشناسند و از آن در روزمره استفاده کنند؛ به طور کلی رشد بازار ارزهای دیجیتال به میزان اعتماد مردم به آن بستگی دارد. پیش بینی می شود اگر همین روند رو به رشد بازار ارزهای دیجیتال ادامه پیدا کند در آینده ای نه چندان دور شاهد این موضوع باشیم که ارزهای دیجیتال جایگزین ارزهای فیات( پول بدون پشتوانه مانند دلار) شوند؛ البته در حال حاضر هم بسیاری از کسب و کارها به کاربران و مشتریانشان این امکان را می دهند که از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداختی خود استفاده کنند.

بیت کوین بهتر است یا اتریوم؟

به دلیل رقابت تنگاتنگی که بین ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین وجود دارد عده ای به مقایسه ای این دو رمزارز می پردازند تا با بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو بتوانند نتیجه گیری کنند که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد و برای سرمایه گذاری یا ترید کردن مناسب تر است؛ با مطالعه ی ادامه ی این متن می توانید به راحتی اتریوم و بیت کوین را با یک دیگر مقایسه کنید.

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

مقایسه ی بیت کوین و اتریوم

این دو شباهت هایی چون این که هر دو در صرافی های آنلاین معامله می شوند و برای نگهداری آن ها می توان از کیف پول استفاده کرد وجود دارد. هم چنین بیت کوین و اتریوم هر دو زیر نظر و یا تحت کنترل هیچ نهاد و سازمان خاصی نیستند؛ در ادامه شما را با تفاوت های این دو آشنا خواهیم کرد:

#مقایسهارز دیجیتال بیت کوینارز دیجیتال اتریوم
1تاریخ تاسیس 2008 میلادی2015 میلادی
2سازندهساتوشی ناکاموتوویتالیک بوترین
3تغییر پاداش بلاک هر چهار سال یک بارهرسال
4روش محاسبه ی کارمزدبر اساس اندازه و زمانبر اساس میزان پیچیدگی و پهنای باند
5زمان تایید تراکنش هاحداقل ده دقیقهحدود 14 ثانیه
6هدفاجرای قراردادهای هوشمندسیستم آنلاین پرداخت بدون واسطه
7تعداد کوین های قابل استخراج21 میلیون واحدمحدودیتی ندارد.
 • به عنوان اولین وجه ی تمایز بیت کوین و اتریوم می توان به تاریخ تاسیس و یا همان ظهور آن ها اشاره کرد بیت کوین در سال 2008 میلادی و اتریوم در سال 2015 میلادی معرفی شدند.
 • سازنده ی ارز دیجیتال بیت کوین بعد از گذشت چندین سال هنوز هویتی ناشناس دارد و فقط یک اسم از آن در اختیار داریم یعنی ساتوشی ناکاموتو اما سازنده ی اتریوم ویتالیک بوترین است که هویتی آشکار دارد.
 • یکی دیگر از تفاوت های اتریوم و بیت کوین مدل اقتصادی این دو است بلاک های پاداش اتریوم هر سال تقسیم می شوند این در حالی است که در بیت کوین هر چهار سال یک بار این اتفاق می افتد.
 • روش محاسبه ی کارمزد در این دو شبکه با یک دیگر متفاوت است. میزان کارمزدها در بیت کوین طبق اندازه و زمان محاسبه می شود اما در اتریوم بر اساس میزان پیچیدگی محاسباتی و پهنای باند استفاده شده و فضای ذخیره سازی کارمزدها محاسبه می شوند.
 • زمان تایید تراکنش ها یکی از فاکتورهای مهم برای تریدرها و سرمایه گذاران است. در بیت کوین زمان تایید تراکنش ها حداقل 10 دقیقه است اما در اتریوم حدود 14 ثانیه می باشد.
 • هدف از ساخت شبکه ی اتریوم اجرای قراردادهای هوشمند و راه اندازی توکن های جدید و … بود اما بیت کوین با هدف ایجاد یک سیستم پرداخت آنلاین بدون واسطه و نوعی جایگزین پول طراحی و اجرا شد.
 • استخراج بیت کوین نیازمند انرژی برق و قدرت محاسباتی بالا است و اغلب در مقیاس های صنعتی می تواند این کار سودده باشد. اما اتریوم از روش اثبات کار استفاده می کند که این ویژگی این امکان را به کاربران می دهد که به صورت فردی هم بتوانند سود کسب کنند.

صرافی برای خرید اتریوم و بیت کوین

در ادامه برای شما اسامی برخی از صرافی هایی را که اتریوم  و بیت کوین به شما می فروشند و یا از شما این رمزارزها می خرند را ارائه می دهیم. درست است که این صرافی ها بین المللی هستند و در اکثر آن ها کاربران مقیم ایران نمی توانند به سادگی در آن ها معامله بپردازند اما با استفاده از روش هایی که در اصل نوعی میان بر هستند می توانید در آن ها فعالیت کنید مانند استفاده از برنامه هایی که موقعیت مکانی شما را جایی به غیر از کشور ایران نشان می دهند مثل وی پی ان ها.

 • صرافی Binance
 • صرافی BitMax
 • صرافی HitBTC
 • صرافی Kraken
 • صرافی CoinEgg

اتریوم بخریم یا بیت کوین؟

بنا به رقابتی که این دو ارز دیجیتال با یک دیگر دارند عده ای برای خرید و سرمایه گذاری دچار سردرگمی می شوند که اتریوم بخرند یا بیت کوین؛ باید گفت این دو ارز دیجیتال اهداف متفاوتی را در سر دارند و نمی توان گفت که یکی نسبت به دیگری برتری دارد. نظر اغلب افراد این است که بیت کوین از نظر امنیت و اعتبار قوی تر است ولی از نظر عملکرد شبکه ی اتریوم قوی تر است.

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد

نتیجه گیری

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم افراد زیادی به مقایسه ی این دو می پردازند. اما این کار درست و اصولی نیست زیرا این دو پروژه هایی کاملا متفاوت هستند که هر یک با اهداف متفاوتی به وجود آمده اند و اتریوم و بیت کوین کاربردهای متفاوتی با یک دیگر دارند و ممکن است در یک زمینه یکی نسبت به دیگری کاربرد بهتری داشته باشد.

هم چنین در این مقاله سعی کردیم تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد را با زبان ساده شرح دهیم به هر حال ظهور ارز دیجیتال بیت کوین دریچه ای جدید از سرمایه گذاری را به روی جهانیان گشور که نمی توان از آن چشم پوشی کرد؛ این روزها افراد بسیاری در ایران و جهان سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را به عنوان روشی برای کسب درآمد خود انتخاب کرده اند و از این طریق سود کسب می کنند.

آیا شما تا به حال رمزارزی خریداری کرده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما و دگر همراهان وب سایت یوریپتو به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه

 • موضوع دیگری که تحقیق در موردش جالب خواهد بود تاثیر ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین بر اقتصاد در زمان کرونا هست

 • Does your site have a contact page? I’m having trouble
  locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve
  got some creative ideas for your blog you might
  be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to
  seeing it expand over time.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *