قیمت ارز دیجیتال پای

قیمت ارز دیجیتال پای

در این روزها که ارزهای رمزنگاری شده ، بین مردم محبوبیت بسیاری ایجاد کرده اند ، ممکن است از بین دوستان و آشنایان خود درباره ارز دیجیتال پای Pi شنیده باشید و شما را به ثبت نام آن دعوت کرده باشند . pi  نیز یک اپروژه ای است که امروزه در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام از آن استقبال شده است و کاربران در این سایت ثبت نام می کنند . این پروژه بسیاری از افراد خصوصا کاربران ایرانی را مشغول خود کرده است تا هنگامی که این سکه ارائه شد ، کاربران بتوانند پول های خود را دریافت کنند ، اما آیا این وعده ها امکان پذیر است ؟ آیا Pi مورد اعتماد است ؟ آیا با ثبت نام در این پروژه برای کاربران سودمند است ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این ارز دیجیتال بپردازیم و همچنین بدانیم قیمت ارز دیجیتال پای چقدر است؟

ارز دیجیتال چیست؟ 

ارز دیجیتال پای چیست ؟

همانطور که همه ما در درس ریاضی عدد پی را خوانده ایم و با آن آشنایی داریم π تلفظ آن به انگلیسی همان Pi می باشد و عدد 3.14 را نشان می دهد که یک عدد مهمی در ریاضیات است و کاربردهای بسیاری در انجام محاسبات ریاضی دارد . نام ارز دیجیتل پای نیز از این عدد ریاضی گرفته شده است . این پروژه توسط سه تا از دانشجویان دانشگاه استنفورد طراحی و ایجاد شده است و استخراج این ارز دیجیتال تنها از طریق یک تلفن همراه بدون آنکه نیاز به ابزارها و تجهیزات خاصی باشد ، امکان پذیر است. همچنین به گفته طراحان این پروژه ، استخراج این ارز به صورت رایگان برای همه افراد در دسترس است .

Airdrop ارز دیجیتال Pi به معنای عرضه آن به صورت رایگان بین کاربران در مدت زمان محدود می باشد تا افراد با بتوانند با این ارز دیجیتالی آشنا شوند . پس از آنکه این ارز دیجیتالی کاربران خود را جذب کند ، درلیست صرافی های ارز دیجیتال قرار می گیرد و کاربران می توانند آن را خرید ، فروش ، معامله و سرمایه گذاری کنند . اگر این گونه ارزها بتوانند میان کاربران محبوبیت ایجاد کنند ، در توسعه و بهبود بازار ارز دیجیتالی خود موفق می شوند و هنگامی که ارزش و قیمت آن تعیین می شود می تواند رشد خوبی داشته باشد . کسب درآمد از اینترنت یکی از روش هایی است که اگر از روش درست و صحیحی انجام شود ، درآمدهای بسیار بالایی به همراه خواهد داشت . درباره ارزهای دیجیتال نیز ، باید صبر داشته باشید تا ارز اولیه آن که به صورت رایگان می باشد تمام شود و سپس می توانید درآمد خود را از این طریق کسب کنید . پای تاکنون توانسته است 1 میلیون کاربر را به پروژه خود جذب کند و در این پروژه ثبت نام کنند .

 

ارز دیجیتال پای حقیقت ندارد

براساس گزارشاتی که به دست آمده است ، ارز دیجیتال پای بنا به دلایلی نمی تواند تحقق داشته باشد .

یکی از این روش های تشخیص کلی بودن آن است زیرا دراین سایت همه چیز را به صورت واضح و شفاف بیان نکرده است و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال دیگر مشابه پای نیز به همین شکل بوده اند. به طوری که در این سایت قواعد و مطالبی در خصوص جزئیات ان عنوان نشده است. اگر این پروژه صحیح و درستی بود همه چیز به صورت کامل مانند دیگر ارزهای دیجیتال توضیح داده می شد. دراین سایت آن ها بیشتر خود را با اصلی ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین مقایسه کرده اند درحالی که توسعه دهندگان اطلاعات بسیار کمی درباره آن دارند و همچنین چیز زیادی از آن نمی دانند، به تعداد زیادی از نام بیت کوین در مطالب خود استفاده کرده اند، اما مطالب خاص و مهمی را درباره پروژه خود توضیح نداده اند.

 

برای خرید آنلاین بیت کوین چکار باید کرد؟ 

 

در این پروژه سورس کد وجود ندارد و بسیاری از پروژه هایی که معتبر هستند، توسعه دهندگان و طراحان آن در بخشی از وب سایت آن فعالیت های خود را ذکر می کنند و به آن ها اشاره می کنند، اما در پروژه پای چنین چیزی نیست و در این پروژه تنها توانسه است کاربران را  به خود جذب کند و درباره طراحان و توسعه دهندگان آن مطالبی وجود ندارد. همچنین پروژه هایی که معتبر می باشند به صورت Open source متن باز ارائه می شوند، در حالی که پای تعیین نشده است که در چه بلاک چین و یا کدی کار می کند و همچنین پروژه هایی که در ارزهای دیجیتال کار می کنند، قراردادهای هوشمند و کدهای خود در بلاک چین را در سایت Github به ثبت می رسانند ، اما پای چنین کاری نکرده است البته با نقص ها و اشکالاتی که در ان وجود دارد به نظر می رسد چیزی برای ثبت نداشته باشند و کدی وجود نداشته باشد.

 

صرافی ارز دیجیتال 

در ادامه شما را با برخی از پرسش و پاسخ های متداولی که در خصوص این ارز دیجیتال وجود دارد، آشنا خواهیم کرد:

محبوبیت ارز دیجیتال پای چقدر است ؟

این پروژه ادعا کرده است که نرم افزار آن میان کاربران بسیار محبوب است و چند میلیون بار دانلود شده است و این را اعتبار پروژه ی خود می دانند. البته این را درنظر داشته باشید که در گوگل بسیاری از نرم افزارها به دلیل آنکه اشکالات و نواقصی داشته اند پس از مدتی توسط آن حذف شده اند، پس این ادعا نمی تواند صحیح باشد و نشانه اعتبار پای باشد. همچنین این نکته نیز وجود دارد که پای با ارائه امتیازاتی که از طریق Referral به کاربران خود می دهد باعث شده است تا بسیاری از افراد آن را دانلود کنند همچنین همه افراد درباره صحت این پروژه اطلاعی ندارند و با خود فکر می کنند که این ارز شاید مانند بیت کوین بتواند پول زیادی به همراه داشته باشد و بتوانند  از طریق آن ثروتمند شوند !!!

قیمت ارز دیجیتال پای چقدر است ؟

در حال حاضر این ارز دیجیتال در هیچ صرافی داخلی و یا خارجی قابلیت معامله ندارد و ارزش آن صفر است، افراد اغلب تمایل دارند تا عرضه اولیه های ارزهای دیجیتال را خریداری کنند زیرا بر این باورند که اگر یک ارز دیجیتال را بتوانند با کم ترین قیمت خریداری کنند، در آینده با فروش آن می توانند سود خوبی به دست بیاورند؛ به همین خاطر باید بسیار مراقب باشید تا با چنین عناوینی از شما کلاهبرداری نشود.

چگونه پای خرید و فروش کنیم؟

همان طور که در متن بالا به آن اشاره کردیم این ارز در حال حاضر در هیچ صرافی معتبری لیست نشده است از این رو قابل خرید و فروش نیست.

چگونه پای نتورک را استخراج کنیم؟

همان طور که می دانید این روزها برخی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی مانند رمزارز بیت کوین از طریق فرآیند استخراج تولید و عرضه می شوند در واقع استخراج برای ارزهای دیجیتالی صورت می گیرد که بر بستر بلاک چین پیاده سازی شده باشند و از یک مکانزیم مشخص یعنی مکانیزم اجماع استفاده می کنند اما از آن جایی که پای نتورک هیچ بلاک چین و مکانیزم مشخصی برای استخراج ندارد نمیتوان آن را استخراج کرد.

آینده ی pi چگونه خواهد بود؟

به طور کلی ارائه ی نظر در خصوص وضعیت ارزهای دیجیتال در آینده کار سختی است که دلیل اصلی این امر هم عدم ثبات قیمت ارزهای مختلف است اما از آن جایی که این ارز هنوز عرضه نشده است نمی توان به هیچ عنوان در خصوص وضعیت این ارز در آینده صحبت کرد.

معمولا برای پیشبینی قیمت یک ارز بهتر است وضعیت آن را در گذشته و در حال بررسی و مطالعه کرد که برای این ارز چنین اطلاعاتی در دسترس نیست

نیست از این رو بهتر است منتظر بمانیم تا این ارز عرضه شود و بتواند در ابتدا خودش را به اثبات برساند.

نتیجه گیری

همان طور که شما عزیزان مطالعه کردید، ایرادهای بسیاری در خصوص این پروژه وجود دارد و تا کنون هیچ شخصیت معتبری این پروژه را معرفی و یا تایید نکرده است و در حال حاضر هم هیچ خبری از این ارز در کوین مارکت کپ نیست حتی اگر در آینده این ارز در لیست وب سایت کوین مارکت کپ هم قرار بگیرد بازهم دلیلی برای معتبر بودن آن وجود ندارد زیرا حتی کوین های وارد شده در یک صرافی ناشناس هم درون فهرت کوین مارکت کپ قرار می گیرند.

برای جلوگیری از بروز ضرر و زیلن بهتر است به وعده های پوچ دل نبندید زیرا این روزها افراد زیادی هستند که در دام پروژه های کلاهبرداری م یافتند و این مساله می تواند باعث بی اعتمادی عموم مردم و قانون گذاران به ارزهای دیجیتال شود.

قبل از هر گونه اقدامی در حوزه ی ارزهای دیجیتال بهتر است به طور کامل به تحقیق و بررسی بپردازید.

5 دیدگاه

 • سلام
  با وجود تمام اطلاعاتی که در مورد پای گفتید،
  مهم تر از همه چیز این رو نگفتین که آیا نصب اپلیکیشن پای و فعالیت در اون،مثلا چه خطرات و زیان هایی میتونه واسه ما داشته باشه؟؟؟؟
  چون نه پولی دادیم،نا به اطلاعات گوشی دسترسی داره و نه اینترنت و نه شارژ گوشی رو مصرف میکنه…
  اگر ما فرض کنیم که بعدا مشخص بشه کلاهبرداری بوده،خوب ما چیزی رو از دست ندادیم که
  درست نمیگم؟؟؟

  • سلام. ممکنه این اپلیکیشن به برخی از اطلاعات تلفن همراهتون دسترسی پیدا کنه که این مساله می تونه خطرناک باشه.

 • دوست خوبم سلام، بیت کوین و اتریوم هم اوایل راه اندازی و ارائه به بازار رمز ارزها همین شرایط رو داشتند و امثال شما اونا رو کلاهبرداری معرفی میکردن،اما مطمئن باش تیم بسیار قدرتمندی پشت این ارز درخشان هست و تا امروز هر وعده ای دادن عملیاتی کزدن،و گفتن اواخر ۲۰۲۱ وارد فاز عملیاتی و قیمت گذاری میشه، پای اهداف بسیار ویژه و بلندی داره،آینده قضاوت خواهد کرد گلم فقط تاسف می خورم بابت اینکه ۳ماهه متوجه این برنامه بی نظیر شدم

  • سلام ما مطالبمون با توجه به وضعیت فعلی و چیزی که رایج نوشتیم و صرفا جهت اطلاع رسانی هستش

 • با سلام
  میخواستم اگر کسی میدونه ی راهنمایی کنه چرا میزنه شماره تلفن تایید نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *