قیمت ایکس آر پی

قیمت ایکس آر پی


این روزها با توجه به این که برخی از صرافی های آنلاین اقدام به حذف و یا تعلیق این توکن کرده اند، این توکن بسیار بحث برانگیز شده است. این روزها طرفداران ایکس آر پی خواستار لیست شدن مجدد این توکن در صرافی ها هستند؛ در این مقاله می خواهیم به طور مفصل به جزئیات این ارز دیجیتال و هم چنین قیمت ایکس آر پی بپردازیم، پس اگر شما هم یکی از طرفدارن ریپل هستید مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید.

  توجه: ارز دیجیتال ریپل چیست؟   

قیمت ایکس آر پی

برای اطلاع از آخرین قیمت ریپل به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.

قیمت ایکس آر پی  در حدود 3 سال و 2 ماه قبل یعنی 17 دی ماه سال 1396 و یا 7 ژانویه سال 2018 میلادی به اوج قیمت دلاری خود با قیمت 3.38 دلار و یا 14.781 تومان با نرخ دلار 4.376 تومانی رسیده بود.

سال 2020 میلادی برای ایکس آر پی پر از فراز و نشیب بود. ریپل که سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان محسوب می شد دوبار جایگاه خود را از دست داد و اکنون به ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبذیل شده است.

این افت ارزش نتیجه رکود قیمتی است که در آن وقت بر بازار حاکم بوده است، قیمت ایکس آر پی در 25 دسامبر 2020 به قله سالانه بیش از 0.7 دلار رسید، همانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال موجود در بازار، پیشبینی هایی در خصوص قیمت ایکس آر پی در آینده صورت گرفته است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

برخی از پیش بینی ها در خصوص قیمت ایکس آر پی در آینده

والت اینوستر

این وبسایت پیش بینی می کند قیمت این توکن ممکن است به سقف 0.345 و کف 0.178 دلار برسد.

گاو کپتال

یک روند کاملا نزولی را برای قیمت این ارز دیجیتل در نظر گرفته است.

تریدینگ بیستس

پش بینی می کند که قیمت ریپل ممکن است به سقف 0.4865302 دلار و حداقل 0.3308405 دلار برسد.

شما اگر می خواهید بر اساس پیش بینی هایی که برای قیمت این ارز در آینده صورت گرفته است، تصمیم بگیرید که آیا این ارز را خریداری کنید یا خیر، بهتر است به تحلیل ها و پیش بینی هایی که در همان زمان صورت گرفته است مراجعه کنید، زیا قیمت ارزهای دیجیتال ثابت نیست و لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است و همین عدم ثبات باعث می شود تا نتوان چندان پیش بینی دقیقی برای آینده آن ها ارائه کرد.

هم چنان شما با به کارگیری ابزارها مختلف تحلیل می توانید خودتان وضعیت این ارز را بررسی کنید و بر اساس تحلیل و پیشبینی که انجام داده اید تصمیم بگیرید که آیا ارز مربوطه خریداری کنید یا خیر؟ هم چنین این تحلیل ها می توانند به شما کمک کنند تا زمان مناسب خرید و فروش ارز را بهتر تشخیص دهید.

آیا قیمت ایکس آر پی امسال به یک دلار می رسد؟

طرفداران و سرمایه گذاران یک ارز دیجیتال اشتیاق زیادی برای افزایش قیمت ارز دیجیتال خریداری شده دارند تا با فروش آن بتوانند سود خوبی کسب کنند، یکی از دغدغه های اصلی کاربران و سرمایه گذاران ریپل این است که آیا قیمت ریپل به یک دلار خواهد رسید یا خیر؟

وقتی به سراغ تحلیل ها و پیش بینی هایی که در خصوص آینده ی یک ارز دیجیتال صورت گرفته است مراجعه می کنیم، طیف گسترده ای از دیدگاه ها را مشاهده می کنیم، کریس کلاین بنیان گذار و رئیس ارشد اجرایی شرکت بیت کوین آی آرای بر این باور است که اگر رفع ممنوعیت هایی که در خصوص تبلیغ ارزهای دیجیتال در برخی از فضاها وجود دارد برطرف شود، قیمت ریپل می تواند رشد خوبی را تجربه کند.

به هر حال ایکس آر پی هم یک ارز دیجیتال است که قیمت ثابتی ندارد و حتی اگر قیمت این ارز به 1 دلار هم برسد هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت ایکس آر پی روی یک دلار باقی بماند یا بعد از آن هم باز روند صعودی را طی کند.

ایکس آر پی بخریم یا خیر؟

معمولا افراد زمانی یک ارز دیجیتال را خریداری میکند که قیمت آن کاهش پیدا کرده باشد، و زمانی آن را می فروشند که قیمت ارز مربوطه افزایش یافته باشد؛ البته همیشه هم همه ی افراد بر این اساس عمل نمی کنند، بلکه بارها و بارها شاهد این مساله بوده این که سرمایه گذاران یک ارز دیجیتال وقتی مشاهده می کنند قیمت یک ارز رو به کاهش است برای جلوگیری از وقوع  ضرر بیشتر اقدام به فروش می نمایند.

ایکس آر پی

هر زمان که قصد خرید این ارز را داشتید بهتر است در همان لحظه وضعیت بازار را بررسی کنید و سپس اقدام کنید.

  توجه: آیا می دانید XRP چیست؟   

از کجا ارز دیجیتال ایکس آر پی خریداری کنیم؟

شما می توانید از هر فروشنده ای که این ارز دیجیتال را ارائه می دهید آن را خریداری کنید، اما باید مساله ی امنیت را هم مورد بررسی و ارزیابی قرار بدهید.

امن ترین فروشنده برای خرید ایکس آر پی، صرافی های آنلاین معتبر هستند، صرافی های داخلی متعددی هستند که از این ارز پشتیبانی می کنند اما از آن جایی که اغلب صرافی های ایرانی بیشتر از ارزهای دیجیتال مشهور و محبوبی چون بیت کوین و اتریوم و… پشتیبانی می کنند، اگر توانستید صرافی ایرانی را بیابید که در ایکس آر پی در لیست خودش دارد، قبل از هر گونه اقدامی از صحت و اعتبار صرافی مربوطه مطمئن شوید.

بسیاری از کاربران هم وقتی نمی توانند صرافی های ایرانی معتبری را بیابند که از ریپل پشتیبانی کند، از طریق صرافی های ایرانی ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و تتر و یا اتریوم را خریداری می کنند سپس آن را در صرافی های خارجی به ایکس آر پی تبدیل می کنند.

شما به صورت مستقیم هم می توانید این ارز را از فروشنده ها خریداری کنید، افرادی هستند که در فضاهای مجازی مانند تلگرام و… اقدام به فروش این ارز دیجیتال می کنند، اما ریسک این روش خرید بسیار بالاست و بهتر است زمانی از این طریق اقدام کنید که شناخت و اعتماد کافی به طرف معامله داشته باشید.

بعد از خرید ایکس آر پی چه کاری انجام دهیم؟

بسیاری از صرافی ها این امکان را می دهند تا ارز دیجیتال خریداری شده را در وبسایت خود صرافی نگهداری کنید، اما ما این کار را چندان توصیه نمی کنیم زیرا خطراتی چون هک شدن صرافی و … وجود دارد، به همین خاطر بهتر است بعد از خرید ایکس آر پی و یا هر ارز دیجیتال دیگری آن را به یک کیف پول دیجیتالی معتبر و امن انتقال دهید.

اگر قصد دارید بجز ایکس آر پی ارز دیجیتال دیگری را هم خریداری کنید، بهتر است از کیف پول های چند ارزی استفاده کنید؛ این نوع والت ها این امکان را به شما می دهند تا چنیدن ارز دیجیتال مختلف را درون آن ها ذخیره و نگهداری کنید.

آیا کیف پول های دیجیتالی ایکس آر پی امن هستند؟

هر کیف پول دیجیتالی از درجه ی امنیت متفاوتی برخوردار است، کیف پول ها انواع مختلفی دارند که همین مساله هم می تواند بر روی میزان امنیت آن ها اثر بگذارد، کیف پول های نرم افزاری، کیف پول های موبایلی و … از معروف ترین والت های موجود در بازار هستند.

اما نوعی دیگر از کیف پول ها وجود دارند که به نسبت سایر کیف پول ها از امنیت بیشتری برخوردارند و شما برای استفاده کردن از آن ها باید آن ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید؛ از این رو شاید استفاده کردن از این نوع والت ها برای افرادی که مقادیر کمی از ایکس آر پی را خریداری کرده اند، چندان به صرفه نباشد.

همانند زندگی واقعی کیف پول دیجیتال باید ایمن باشد؛ ارزهای دیجیتال امکان انتقال سرمایه ارزی خود را به هر جایی آسان می کنند بنابراین شما باید تمام تلاش خود را برای محافظت از آن ها به کار بگیرید.

هم چنین تمام امنیت یک والت مربوط به سازنده ی آن نیست و خود کاربری که از یک والت استفاده می کند هم در میزان امنیت کیف پول مربوطه دخیل است.

خرید ایکس آر پی با قیمت ارزان تر

کاربران و سرمایه گذاران به دنبال راهی هستند تا بتوانند ایکس آر پی و یا هر ارز دیجیتال دیگری را با قیمت پایین تر خریداری کنند، به همین خاطر افراد سودجو هم از این موضوع سو استفاده می کنند تا بتوانند کلاهبرداری کنند؛ شاید شما هم تا به حال با این قبیل وبسایت ها رو به رو شده باشید که با وعده هایی چون فروش ارز دیجیتال ایکس آر پی با قیمت پایین تر و … سعی در جذب ماربر و مخاطب دارند.

مساله ای دیگری که بیشتر با آن رو به رو هستیم، مساله ی کارمزد خرید ارز دیجیتال ایکس آر پی است، صرافی ها در ازای خدماتی که به خریدار و فروشنده ارائه می دهند مبلغی را به عنوان کارمزد از طرفین معامله دریافت می کنند، به همین خاطر برخی از وبسایت ها هستند که با انتشار تبلیغاتی چون نرخ کارمزد پایین سعی در جذب سرمایه گذار دارند و از آن جایی که افراد تمایل دارند ارز دیجیتال دلخواهشان را با قیمت مناسبتر خریداری کنند ممکن است به دام چنین وبسایت هایی بیفتند.

پس به خاطر داشته باشید که مساله ی امنیت و اعتبار باید برای شما مهم ترین فاکتور باشد و سپس به دیگر مسائلی چون کارمزد توجه کنید؛ شاید گاهی لازم باشد شما مبلغ بیشتری را برای کارمزد پرداخت کنید تا بتوانید نهایت امنیت را برای دارایی خود رقم بزنید.

عده ای از کاربران هم هستند که از اختلاف قیمت ایکس آر پی در صرافی های مختلف به عنوان فرصتی برای کسب سود استفاده می کنند، به این ترتیب که ایکس آر پی را از صرافی که آن را با قیمت پایین تر ارائه می دهد خریداری می کنند و سپس آن را در صرافی که ارز مربوطه را با قیمت بالاتر خریداری می کند، به فروش می رسانند؛ انجام این کار ریسک زیادی به همراه دارد و به شما توصیه می کنیم اگر تجربه ی چندانی در حوزه ی کریپتوکارنسی ندارید، این روش را برای کسب درآمد انتخاب نکنید، زیرا تغییرات لحظه ای که برای قیمت ایکس آر پی و سایر ارزهای دیجیتال رخ می دهد همیشه سودآور نیست و ممکن است گاهی این تغییرات باعث شوند شما پول و سرمایه ی زیادی را از دست بدهید.

  توجه: آموزش جامع خرید ریپل 

ایکس آر پی

مقداری از سرمایه ی خود را برای خرید ایکس آر پی به کار بگیرید که توان از دست دادن آن را هم داشته باشید زیرا لزوما سرمایه گذاری بر روی ایکس آر پی و هر ارز دیگری سودده نیست.

نتیجه گیری

قیمت ایکس آر پی دائما در حال تغییر و نوسان است و از همین بالا و پایین شدن قیمت هاست که عده ای از کاربران سود سب می کنند و عده ای دیگر متحمل ضرر و زیان می شوند. نکته ای که شاید کمتر کاربر و سرمایه گذاری به آن توجه کند این است که وقتی شما در یک بازار مالی مانند بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید، خطرات مختلفی می تواند شما را تهدید کند که تمامی این خطرات و ریسک ها لزوما مالی نیستند، بلکه ممکن است افراد سودجو اطلاعات شخصی و دیگر مسائل را نشانه گرفته باشند، پس باید نهایت دقت را برای فعالیت در حوزه ی کریپتوکارنسی به کار بگیرید تا بتوانید یک سرمایه گذاری موفق و با کم ترین ریسک را تجربه کنید.

5 دیدگاه

  • لطفا در مورد ایکس آر پی و پیش بینی قیمت و رشدش در آینده کوتاه یه مقاله تحلیلی تخصصی منتشر کنید. من و خیلی از طرفدارای این ارز منتظر بودیم بعد از اینکه رای دادگاه به نفعش صادر شد شروع به رشد کنه ولی تا حالا که این انتظار محقق نشده

  • ینی ارز ایکس ار پی جزو ارزهایی که بیشتر از اینکه برای هولد کردن مناسب باشه برای نوسان گیری و ترید کردن مناسبه و در واقع سود بیشتری داره؟ چه ارزهایی هستن که بیشتر برای سمایه گذاری بلندمدت مناسبن میشه معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *