قیمت تتر

قیمت تتر


در روزهای پایانی سال 1400 قیمت تتر در ایران نوسان بسیاری دارد. البته این نوسان برای کاربران مقیم ایران است همانطور که میدانید ارز دیجیتال تتر یک استیبل کوین معروف است که قیمت آن معادل یک دلار آمریکا می باشد. دلار به دلیل نوسانات بسیاری که دارد باعث شده تا دلار مجازی یا همان تتر دچار نوسان قیمت شود. در این مقاله ما به بررسی حواشی مرتبط با تتر می پردازیم.

تتر یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده است که ارزش خود را در بازار به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، دلار کانادا، یورو و… رساند. زمانی که صحبت از ارزهای دیجیتالی می شود، یکی از موضوعاتی که ذهن افراد را درگیر می کند و حتی باعث می شود به دنبال ارزهای دیجیتال نروند. نوسان قیمت آن ها می باشد. در صورتی که این نوسان قیمت، در همه ارزهای رمزنگاری شده صدق نمی کند و چنین نیست.

 

قیمت تتر

قیمت تتر

همانطور که در پست های قبل اشاره کردیم، تتر با عنوان یک ارز دیجیتال در سال 2014 راه اندازی شد و ارزش هر واحد تتر برابر با 1 دلار آمریکا تعیین شد تا از انتقال ارزهای واقعی یعنی همان ارزهای فیات کاهش یابد که در واقع این کار، ایده ای بود برای آن که پول دیجیتالی تتر جایگزین آن ها شود.

توجه: چقدر با ارز دیجیتال تتر آشنایی دارید؟

سایز ارزهایی که مانند تتر کار می کنند و با قیمت دلار برابری می کنند ، نام ارزهای دیجیتالی ثابت یا Stable coin را به خود گرفته اند. تتر به صورت خاصی در بین ارزهای فیات و با ثبات قرار گرفته است که این به این معنی است هر ارز فیات از هر ارز با ثبات در گردش مانند تتر پشتیبانی می کند.

تتر از بزرگ ترین و قدرتمندترین ارزهای رمزنگاری شده ثابت است که کاربران می توانند آن را به صورت آنلاین از صرافی های دیجیتال خریداری کنند؛ در ابتدا تتر در لایه ای به نام Omni layer راه اندازی شد ، اما پس از مدتی به پروتکل های دیگری مانند EOS ،TRON ،ETHERUM ،BITCOIN CASH نیز اضافه شدند و شبکه آن را گسترش دادند و این به معنی ای است که تتر با گذشت زمان محبوبیت بیشتری را میان کاربران ایجاد می کند و دسترسی به ان راحت تر می شود.

تتر را می توانید بر کیف پول های دیجیتالی Etherum ،Bitcoin cash،Tron ذخیره کنید؛ تتر برای ایجاد پلی بین ارزهای فیات و ارزهای رمزنگاری شده و ارائه ثبات و حداقل هزینه های معاملاتی برای کاربرا طراحی شده است؛ همان طور که اشاره کردیم تتر با ارزش یک به یک با دلا آمریکا برابر می باشد؛ در ادامه به بررسی قیمت تتر و اینکه چرا قیمت آن همیشه ثابت مانده است، می پردازیم.

قیمت تتر

قیمت تتر

  توجه: بررسی کاربرد تتر (tether)

چگونه قیمت تتر ثابت می ماند؟

طبق گزارشی از مدیر ارشد تتر، لئوناردو رئال، اخیرا که قیمت تتر بر 1 دلار ثابت مانده است، توضیح داده است: هنگام جا به جایی مقادیر بالا ارزهای رمزنگاری شده، ممکن است چند سنت نوسان قیمت داشته باشد. 

هنگامی که چنین اتفاقی می افتد، معامله گران ارزهای خود را به قیمت بالاتر می فروشند تا این نوسانات کاهش یابد؛ همچنین اگر معماله گران بخواهند ارزهای خود را به قیمت پایین تری برای مثال 0.90 دلار بفروشند تا زودتر ارز فیات بگیرند، قیمت تتر نیز از یک دلار کمی پایین تر می آید.

قیمت تتر برای افرادی که قصد خرید آن را در ایران دارند ، کمی بالاتر از کشورهای دیگر می باشد؛ به طوری که قیمت دلار کمی بالاتر از قیمت واقعی آن محاسبه می شود ؛ برای مثال اگر هر دلار درایران برابر با 25000 تومان باشد ، برای خرید تتر در صرافی های دیجیتال می تواند تا 25300 تومان برای فروش گذاشته شود و میان کابران معامله شود.

 

قیمت تتر

قیمت تتر

البته تتر همچنان یک ارز دیجیتالی با ثبات از سال 2014 که از آن رونمایی شده قیمت آن به همان صورت با نوسان بسیار کمی باقی مانده است؛ به صورت یک مفهوم ساده می توان توصیف کرد هدفش از تولید این ارز، حفظ قیمت آن و جلوگیری از نوسان قیمت می باشد.

به طوری که به ازای هر یک واحد تتر که تولید می شود، یک دلار آمریکا نیز برابر با آن تولید می شود، و این به صورت تئوری به گونه ای است که اگر در حساب خود یک تتر داشته باشید، در جایی یک دلار برای آن اختصاص داده شده است؛ این باعث می شود تا قیمت آن در یک دلار ثابت بماند و هر تتر می تواند مانند دلار آمریکا نگهداری و خرید، فروش شود.

تتر امیدوار کننده ترین ارز با ثبات

این ارز دیجیتالی می تواند در آینده نیز بسیار با ارزش تر شود؛ زیرا ارزش آن به دلار امریکا می باشد و به این دلیل کاربران ارزهای خود را برای ارز مورد نظر خود می فروشند، بنابر این، امکان ندارد که تتر ارزش خود را از دست بدهد، زیرا افراد همیشه به دنبال خرید آن می باشند.

همچنین تتر می تواند برای سرمایه گذاری بسیار مفید باشد؛ برای مثال در کشورچین که دومین کشور جهان از نظر اقتصاد می باشد، در این روزها به دنبال ارز دیجیتال تتر می باشد و بسیار به آن امیدوار است.

توجه: خرید و فروش تتر در ایران

به همین دلیل از آن برای انتقال ارزهای مالیاتی در کشور خود بسیار استفاده می کند؛ از آن جا که شهروندانش به صورت سالانه می توانند تنها 50000 دلار را از مرزهای کشور انتقال دهند و یا به کشورهای دیگه حمل کنند، با استفاده از تتر، افرادی که ثروتمند هستند و به طور معمول با سرمایه گذاری هایی که در خارج از کشور خود انجام می دهند، به انجام مشاغل و یا بیزینس هایی در خارج از کشور می پردازند، می توانند با استفاده از تتر از این محدودیت ها بگذرند و سرمایه گذاری های خود را بدون محدودیت انجام دهند.

براساس تحقیقاتی که کشور چین بر روی تتر انجام شده است، تتر که به عنوان سومین ارز رمزنگاری شده در بین ارزهای دیجیتال محسوب می شود، تتر 18 میلیارد دلار از معاملات شرق آسیا را به خود اختصاص داده است؛ همچنین با عنوان یک استیبل کوین در جهان 93 درصد از کل معاملات ارزهای باثبات را تشکیل داده است.

در ادامه ، طبق گزارشاتی که از ارزهای دیجیتال به دست آمده، 80 درصد از کل معاملات بیت کوین درتتر انجام می شود و پایدار بودن قیمت تتر منبع اصلی نقدینگی در بازار ارزهای رمزنگاری شده است.

در این مقاله به طور کامل مطالب مرتبط با قیمت ارز دیجیتال تتر را توضیح داده ایم، شما با مطالعه این مطلب با دلیل نوسانات قیمت تتر در ایران آشنا خواهید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *