کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر


فعالیت در حوزه ی ارز دیجیتال مراحل و مراتب خاص خودش را دارد. همان طور که در دیگر مقالات موجود در این وب سایت به آن اشاره کردیم اولین گام شناخت ویژگی ها و ماهیت یک ارز دیجیتال است و در مرحله ی دوم بهتر است با راه های خرید آن آشنا شوید. به عنوان آخرین و مهم ترین گام می توان به نحوه ی نگهداری از ارزهای دیجیتال اشاره کرد که در واقع در این مرحله شما موظف هستید امنیت دارایی هایی خود را تامین کنید.

اگر شما گام آخر را درست و اصولی انجام ندهید می تواند مشکلاتی برای شما رخ دهد که تلاش شما در مراحل قبل را هم به طور کل هدر بدهد. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم به طور مفصل درباره ی انواع کیف پول های دیجیتالی و هم چنین ویژگی های کیف پول ارز دیجیتال معتبر صحبت کنیم پس اگر شما هم امنیت برایتان یک فاکتور مهم و اساسی است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لزوم استفاده از کیف پول های دیجیتال

ممکن است اولین سوالی که در ذهن شما عزیزان نقش می بندد این باشد که اصلا چرا باید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنیم؟

بهتر است در ابتدا یک پاسخ کلی به این سوال بدهیم و سپس به صورت مفصل تر درباره ی آن صحبت کنیم؛ اگر شما حجم زیادی از ارزهای دیجیتال را خریداری کرده اید و یا می خواهید آن ها را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنید بهتر است از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنید. حال به صورت جزئی تر این مسائل را شرح خواهیم داد. فرض کنید شما به عنوان مثال 100 واحد ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کرده اید از آن جایی که این رمزارز از قیمت بسیار بالایی برخوردار است شما باید برای ایجاد امنیت آن نهایت تلاش خود را بکنید. فرض کنید شما این 100 واحد بیت کوین خریداری شده را در وب سایت خود صرافی نگه داری کنید. اگر صرافی مورد حمله ی هکرها قرار بگیرد ممکن است دارایی شما هم به طور کل از دست برود. مسلما از دست دادن 100 واحد بیت کوین ضرر مالی جبران ناپذیری را به شما وارد خواهد کرد. یا این که شما همین مقدار ارز دیجیتال را برای یک سال در وب سایت یک صرافی نگه داری کنید. امکان این که در طول این یک سال اتفاقات ناخوشایندی برای دارایی شما رخ بدهد بسیار بیش تر از نگهداری آن تنها برای چند روز است.

پس بهترین کار این است که برای جلوگیری از هر یک از اتفاقات فوق شما از یک کیف پول دیجیتالی معتبر استفاده کنید.

لزوم استفاده از کیف پول های دیجتالی برای کاربران ایرانی

تمامی مواردی که در قالب مثال در پاراگراف های پیشین به آن اشاره کردیم چه برای کاربران ایرانی و چه برای کاربران خارجی صدق می کند؛ اما مساله ای که می تواند برای کاربران مقیم ایران از اهمیت ویژه ای برخورار باشد این است که فعالیت در وب سایت صرافی های بین المللی برای کاربران مقیم ایران به علت تحریم هایی که وجود دارد امکان پدیر نیست و اگر روزی به هر طریقی فاش شود که یک کاربر مقیم ایران در وب سایت آن ها فعالیت و سرمایه گذاری کرده است فورا حساب وی مسدود و دارایی هایش بلوکه خواهند شد.

پس بهترین کار این است که برای جلوگیری از چنین اتفاقی بلافاصله بعد از تکمیل کردن فرآیند خرید ارزهای دیجیتالی خریداری شده ی خود را به یک کیف پول دیجیتالی معتبر و امن انتقال دهید. حالا که شما از لزوم استفاده از کیف پول دیجیتالی مطلع شدید بهتر است شما را در ادامه با انواع آن ها و ویژگی های مهم یک والت به طور مختصر آشنا کنیم.

ویژگی های کیف پول ارز دیجیتال معتبر

 • یکی از اساسی ترین ویژگی هایی که باید در مورد یک کیف پول مورد بررسی قرار دهید این است که والت مورد نظر باید از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی کند. به عنوان مثال اگر قصد نگهداری ارز دیجیتال بیت کوین را دارید باید از کیف پولی استفاده کنید که از بیت کوین پشتیبانی کند. در بازار کیف پول های به نام والت های چند ارزی هستند که به طور همزمان از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند که افراد زیادی هم تمایل به استفاده کردن از آن ها دارند.
 • گزینه ی دیگری که باید در مورد آن دقت کافی به خرج دهید مساله ی امنیت آن هاست؛ زیرا شما وقتی ارزهای دیجیتال خود را برای نگهداری به یک کیف پول دیجیتالی میسپارید در واقع به آن والت اعتماد کرده اید پس حتما از والتی استفاده کنید که از امنیت بسیار خوبی برخوردار باشد. اما مساله ی امنیت تنها وابسته به خود کیف پولی که از آن استفاده می کنید نیست بلکه بخشی از امنیت آن را خود شما یعنی همان کاربر تامین می کند. به عنوان مثال اگر شما کلید خصوصی خود را دراختیار و در دسترس دیگران قرار دهید آن ها به راحتی می توانند به دارایی و سرمایه ی شما دسترسی پیدا کنند پس خود شما هم در ایجاد امنیت آن ها سهیم هستید. داشتن ویژگی احراز هویت دو مرحله ای در کیف پول ها باعث می شود امنیت دارایی های شما بالا برود و به عبارتی در برابر هک شدن مقاوم تر باشند.
 • یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کنید این است که نظرات دیگر کاربرانی که پیش از شما از آن ها استفاده کرده اند را بپرسید البته همیشه هم نظرات مثبت وجود دارد و هم نظرات منفی زیرا هر شخص بر حسب تجربه ای که داشته است نظر خودش را بیان می کند اما به هر حال اگر درصد افرادی که در خصوص استفاده از یک کیف پول رضایت داشتند بیش تر از تعداد افرادی بود که رضایت نداشتند می توان به آن اعتماد کرد؛ پس یعنی در واقع بهتر است پیشینه و یا سابقه ی یک والت را هم در نظر بگیرید.

مواردی که به عنوان ویژگی های کیف پول ارز دیجیتال معتبر عنوان کردیم تنها موارد اصلی بودند اما ممکن است هر کاربر و سرمایه گذار بر حسب نیاز خود انتظاراتی را از یک والت داشته باشد که شما در زمان انتخاب آن ها می توانید نیازها و خواسته های شخصی خود را هم در نظر بگیرید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

حالا که درباره ی ویژگی هایی که باید یک کیف دیجیتالی معتبر داشته باشد صحبت کردیم بهتر است در این بخش از مقاله شما را با تنوع کیف پول های دیجیتالی و ویژگی های هر یک آشنا کنیم تا بتوانید در خصوص این که از کدام یک استفاده کنید بهتر و راحت تر تصمیم گیری کنید.

 • کیف پول سخت افزاری

به نسبت دیگر والت های موجود در بازار از سطح امنیت بسیار بالاتری برخوردارند. این نوع تنها در زمان انتقال وجه به اینترنت متصل می شوند. می توان آنها را به نوعی به هارد اکسترنال تشبیه کرد. از آن جایی که کیف پول های سخت افزاری را به عنوان کیف پول های سرد می شناسند در نتیجه ذخیره سازی ارزهای دیجیتال بدون اتصال به اینترنت صورت می گیرد و تقریبا هک کردن آن کار دشوار و پیچیده ایست. نکته ای که در خصوص آن ها باید بدانید این است که استفاده از آن ها رایگان نیست و شما برای استفاده از این نوع باید آن ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

بهترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازر عبارتند از:

 • Ledger Nano S
 • Ledger Nano X
 • Trezor
کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

 • کیف پول دسکتاب

این نوع بر روی لپ تاپ یا رایانه شخصی نصب می شوند استفاده از آن ها بسیار ساده و آسان است اما اگر شخصی به هر طریقی بتواند به دستگاه شما نفوذ پیدا کند یا به عبارت بهتر دسترسی پیدا کند می تواند به کیف پول شما هم نفوذ کند.

بهترین کیف پول های دسکتاپ موجود در بازار که این روزها افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند عبارتند از:

 • Exodus
 • Atomic
کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

 • کیف پول موبایل

این نوع والت شباهت زیادی با نوع قبلی دارند اما از آن جایی که قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارند افراد زیادی تمایل به استفاده کردن از آن ها دارند زیرا این روزها تلفن همراه را می توان عضوی جدا ناپذیر از افراد دانست. برای استفاده از والت های موبایلی شما در جایی که باشید کافیست به اینترنت متصل شوید تا بتوانید به طور کامل بر روی دارایی های خود کنترل داشته باشید. اما از آن جایی که این نوع والت ها آنلاین عمل می کنند از امنیت نسبتا پایینی برخوردارند. به عنوان یکی دیگر از ضعف های آن ها می تواند به بروز رسانی های مداوم آن ها اشاره کرد. اگر می خواهید از والت های موبایلی برای ذخیره و نگهداری از ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید کیف پول های زیر می توانند گزینه ی مناسبی برای شما عزیزان باشد:

 • Mycelium
 • Electrum
 • Coinomi
 • Trust Wallet
کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

 • کیف پول های آنلاین یا تحت وب

از این نوع والت ها می توان به عنوان راحت ترین گزینه ی ممکن برای کاربران یاد کرد. اگر می خواهید تنها تعداد کمی از ارزهای دیجیتال خود را درکیف پول های دیجیتالی نگهداری کنید از این کیف پول ها استفاده کنید در غیر این صورت چندان گزینه ی امنی برای شما نمی توانند باشند.

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

 • کیف پول کاغذی

این نوع از والت ها به نسبت کیف پول های الکترونیکی از امنیت بیش تری برخوردارند. تنها عیب این نوع والت ها این است که ممکن است به سرقت بروند و یا در اتفاقاتی چون سیل یا آتش سوزی از بین بروند. این نوع والت ها قابلیت هک شدن ندارند.

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

کیف پول ارز دیجیتال معتبر

مراقب باشید!

برای استفاده از کیف پول های نرم افزاری حتما آن ها را از وب سایت های معتبر و سمی خودشان دانلود و نصب نمایید و در خصوص والت های سخت افزاری هم آن ها را از فروشگاه های معتبری که آن ها را می فروشند تهیه کنید. از آنجایی که خود ارزهای دیجیتال جنبه ی فیزیکی و قابل لمسی ندارند تمام امور مرتبط به آن ها هم به صورت غیر حضوری صورت می گیرد و افراد سودجو و کلاهبردار زیادی هستند که از کم اطلاعاتی افراد به ویژه افراد کم تجربه و تازه وارد سو استفاده می کنند به همین خاطر به شما توصیه می کنیم هرگز به افراد و منابعی که نمی شناسید اعتماد نکنید زیرا تنها یک لحظه غفلت شما ممکن است باعث از دست رفتن کل دارایی و سرمایه ی شما بشود.

قبل از انتخاب یک کیف پول دیجیتالی حتما یک برنامه ریزی دقیق از سرمایه گذاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید تا بتوانید والت مناسب تری را برای خود انتخاب کنید و هم این که در طول مسیر دچار سردرگمی نشوید. به ویژه این که حتما تصمیم بگیرید که قصد خرید کدام ارز دیجیتال را دارید و این که می خواهید چه مقدار از آن را برای چه مدتی نگهداری کنید.

نتیجه گیری

شما بر حسب نیاز و سلیقه ی خود می توانید یکی از کیف پول های فوق را برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خریداری شده ی خود انتخاب کنید. ما سعی کردیم برای هر یک از انواع آن کیف پول های مهم و پر طرفدار را هم عنوان کنیم اما اگر می خواهید در خصوص کیف پول های مختلف و این که هر یک دقیقا از چه ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می کنند می توانید به وب سایت کوین مارکت کپ(Coinmarketcap) مراجعه کنید. فراموش نکنید تنها کسی که در این عرصه می تواند واقعا به شما کمک کند خود شما هستید پس بهتر است با مطالعه ی بیش تر سطح دانش خود را در خصوص ارزهای دیجیتال افزایش دهید تا بتوانید در مواقع خاص بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

6 دیدگاه

  • شما بخش کیف پول ها رو مطالعه کنید تمامی ویزگی هارو بررسی کنید و مقایسه کنید. ، قطعا می تونید بهترین کیف پول را انتخاب کنید.

 • برای افراد تریدر کیف پول های موبایل رو پیشنهاد میکنید یا کیف پول های تحت وب؟
  از منظر امنیت هم ممنون میشم توضیح بدید

 • مهمترین ویژگی های کیف پول ارز دیجیتال معتبر یکی امنیت هست یکی کاربری راحت

 • I have been exploring for a little for any high
  quality articles or blog posts in this kind of area .
  Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website.
  Studying this information So i am happy to exhibit that I’ve an incredibly good
  uncanny feeling I discovered exactly what I needed.
  I such a lot definitely will make certain to don?t overlook this web site and give it a glance on a continuing
  basis.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *