راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال

 با توجه به رشد روز افزون افرادی که به سمت بازار ارزهای دیجیتال روی می آورند سوالات در این خصوص هم افزایش پیدا می کند. یکی از متداول ترین راه هایی که اغلب افراد با آن آشنا هستند و از همان طریق، به کسب درآمد و سود می پردازند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال است. اما این تنها راه کسب درامد آن ها نیست. همان طور که در مقالات پیشین موجود در همین وب سایت برای شما عزیزان توضیح دادیم ارزهای دیجیتال برای شما هیچ محدودیتی را به وجود نمی آورند و شما می توانید با هر راه و روشی از این بازار سود کسب کنید.

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با دیگر راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال آشنا شوید.

متداول ترین راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم بازار ارزهای دیجیتال و فعالیت های مربوط به آن بسیار گسترده است. یکی از متداول ترین راه هایی که کاربران برای کسب سود سالهاست که استفاده می کنند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال است. اغلب افراد بازار ارزهای دیجیتال را با ظهور بیت کوین شناختند و شروع به خرید و فروش این ارز نمودند.

همین سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال خود به چند شاخه ی مختلف دسته بندی می شود. عده ای ممکن است سرمایه گذاری بلند مدت را برای کسب سود انتخاب کنند این زمان ممکن است چند ماه و یا حتی چند سال باشد. به این صورت که کاربر یک ارز دیجیتال را به عنوان مثال بیت کوین را خریداری می کند و آن را نگه می دارد تا قیمت آن افزایش پیدا کند و سپس آن را به فروش می رساند.

نوعی دیگر از سرمایه گذاری وجود  دارد که فرد سرمایه گذاری کوتاه مدت را انتخاب می کند. به عنوان مثال کاربری امروز ارز دیجیتال بیت کوین را با قیمت واحدی 20 دلار خریداری می کند و فردایآن روز وقتی به قیمت لحظه ای بیت کوین مراجعه می کند مشاهده می کند که قیمت هر یک واحد بیت کوین 22 دلار شده است. او به همین سود هر چند ناچیز اکتفا می کند و ارز بیت کوین خود را می فروشد. البته در این میان عده ای دیگر از افراد هم وجود دارند که دائما و به صورت لحظه ای در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند ممکن است در این ساعت یک ارز را خریداری کنند و در ساعت دیگری آن را بفروشند که اصطلاحا به این روش از سرمایه گذاری ترید کردن می گویند و به شخصی که این کار را انجام می دهد هم تریدر می گویند.

برای این که از طریق هر یک از روش های معرفی شده در پاراگراف های بالا بتوانید استفاده کنید باید در یک صرافی معتبر ارز دیجیتال عضو شوید. در خصوص این که چه صرافی را برای معاملات خود انتخاب کنید در دیگر مقالات موجود در این وب سایت به طور کامل شرح دادیم اگر در مورد آن اطلاعاتی ندارید می توانید با مراجعه به آن ها اطلاعات خوبی کسب کنید.

اما کلیدی ترین و ابتدایی ترین موضوعی که باید رعایت کنید این است که اول تصمیم بگیرید قصد سرمایه گذاری و یا ترید کردن چه ارز دیجیتالی را دارید سپس صرافی را پیدا کنید که ارز دیجیتال مورد نظر شما را ارائه داده باشد.

به عنوان مثال اگر قصد خرید اتریوم را دارید باید به صرافی داخلی و یا صرافی بین المللی مراجعه کنید که این ارز را در اختیار شما قرار گذاشته باشد.

راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال

پس سرمایه گذاری و ترید کردن هر یک به عنوان یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مختلف بودند که هر یک را به طور مفصل برای شما عزیزان شرح دادیم. اما باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که روال بازار ارزهای دیجیتال همیشه صعودی نیست زیرا برخی اوقات ما شاهد افت قیمت برخی از ارزهای دیجیتال هستیم به هر حال این بازار هم مانند بازار بورس دارای ریسک های مخصوص به خود است. اگر قصد کسب سود دارید باید ریسک های این مسیر را هم بپذیرید.

استخراج ارزهای دیجیتال

ما سعی کردیم در ابتدای مقاله راه و روش های آشنا تری را که شما عزیزان می توانید از طریق آن ها کسب درآمد کنید را شرح دهیم. اگر اندکی در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید یا حتی به مطالعه پرداخته باشید قطعا با نام استخراج و ماینینگ آشنا شده اید.

ارزهای دیجیتالی چون ارز دیجیتال بیت کوین از طریق این روش تولید می شوند. شما به چند طریق می توانید این کار را انجام دهید که در ادامه برایتان به طور کامل شرح خواهیم داد.

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که فقط بیت کوین نیست که قابل استخراج است بلکه ارزهای دیجیتال بسیاری وجود دارند که شما از طریق این فرآیند می توانید با استخراج آن ها سود کسب کنید. اما سختی استخراج هر یک با دیگری متفاوت است. به عنوان مثال برای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه های گران قیمت و مخصوصی است که هر یک نیازمند شرایطی خاص من جمله فضای فیزیکی و برق و … هستند. در عین حال ارز های دیجیتال دیگری چون اتریوم از دستگاه های استخراج ارزان تری برخوردارند اما از نظرمیزان هزینه برق و نگهداری تفاوتی با بیت کوین ندارند.

برخی از وب سایت ها شما را تشویق به استخراج ارز دیجیتال از طریق تلفن همراه می نمایند. اما معمولا از این روش نمی توان سود خوبی به دست آورد نهایت چند سنت نصیب استخراج کنندگان از این روش شود که به نسبت این که از عمر تلفن همراه شما می کاهد ارزشی ندارد.

یکی دیگر از راه های استخراج ارزهای دیجیتال استخراج ابری یا همان Cloud Mining است. در این روش از استخراج شما به شرکت های استخراج کننده هزینه ای را پرداخت می کنید تا برای شما این عملیات را انجام دهد اما دو نکته را باید در مورد آن ها بدانید اول این که معمولا از شما هزینه ی زیادی را برای این کار دریافت می کنند و دوما این که اغلب این شرکت ها کلاهبردار هستند و ممکن است از شما هزینه را دریافت کنند اما هیچ سودی را به شما ندهند.

وبلاگ نویسی در حوزه ی ارزهای دیجیتال

این روش یکی از بهترین گزینه های کسب درآمد برای افرادی است که استعداد خوبی در حوزه ی نویسندگی دارند. برای انجام این کار بهتر است در ابتدا چندین نمونه از محتواهای خود در این مورد را آماده کنید تا بتوانید آن را در صورت نیاز به وب سایت ها ارسال کنید.

اغلب وب سایت های محتوایی و خبری این روزها نیاز به یک نویسنده خوب و اگاه دارند که بتواند در حوزه ی ارزهای دیجیتال محتواهای خوب و درستی را تولید کند.

شاید کسب درآمد از این روش کم و ناچیز به نظر برسد اما در عوض این روش از ریسک بسیار پایین تری نسبت به دیگر روش ها برخوردار است.

فعالیت در سایت فاست

این روش یکی از مشهورترین راه های به دست آوردن درآمد است که معمولا از کاربران زمان زیادی را می گیرد اما به علت ارزان و آسان بودن این کار افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

اگر بخواهیم ساز و کار این روش را برای شما عزیزان شرح دهیم این است که شما به ازای کلیک کردن بر روی تبلیغات موجود در این وب سایت هاو … مقدار کمی از ارزهای دیجیتال را دریافت می کنید. اگر میانگین درآمد این روش را بخواهید بدانید باید بگوییم اگر شما بدون هیچ وقفه ای در این وب سایت ها فعالیت کنید حدودا 40 سنت در ساعت دریافتی خواهید داشت.

شما می توانید با در نظر گرفتن این مقدار و زمان و انرژِی که لازم است صرف این کار کنید بررسی کنید آیا انجام چنین کاری برای شما به صرفه است یا خیر؟

ایجاد یک سایت فاست

همان طور که گفتیم یکی از روش های کسب درآمد فعالیت در سایت های فاست است اما سودی که صاحبان خود این وب سایت ها به دست می آورند با میزان سودی که کاربران آن ها می گیرند قابل مفایسه نیست. برای ایجاد این نوع سایت شما به یک سرمایه اولیه نیاز دارید اما در خوب کار کنید به زودی سرمایه شما همراه باسود به شما باز خواهد گشت.

اما فقط ایجاد سایت کافی نیست بلکه شما باید کاربران خود را مدیریت کنید و از بروز تقلب و … درون وب سایت جلوگیری کنید.

ریسک این روش هم تقریبا کم است و شما می توانید درآمد متوسطی را از این طریق کسب کنید.

راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال

لینک های بازاریابی

میزان درآمد بازاریابی چه در حوزه ی ارزهای دیجیتال و چه دیگر مشاغل و … به میزان عملکرد خود فرد بستگی دارد در اصل بازاریابی هیچ گاه درآمد ثابت و مشخصی را ندارد اما به هر حال این روش در این حوزه از ریسک نسبتا کمی برخوردار است و اگر بوانید خوب عمل کنید قطعا می توانید سود خوبی هم کسب کنید.

امروزه اغلب صرافی های برنامه های بازاریابی دارند که شما می توانید به راحتی در آن ها ثبت نام کنید. سپس باید لینک بازاریابی خود را تبلیغ کنید به عنوان مثال آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و آن را در وب سایت های مختلف تبلیغ کنید سپس به ازای هر فرد که از طریق لینک شما خرید و یا ثبت نام و … انجام دهد به شما مقداری کمیسیون تعلق می گیرد.

کار در ازای ارز دیجیتال

در این روش چندان فرقی نمی کند که شما چه کاری می خواهید انجام دهید و یا در واقع مشغول انجام دادن چه کاری هستید بسیاری از کارفرمایان هستند که خود علاقه دارند هزینه و یا دستمزد کارمندانشان و دیگر کارکنان را به صورت ارز دیجیتال پرداخت کنند. هم چنین شما می توانید این روش پرداخت را به کارفرمای خود پیشنهاد دهید یا حتی اگر خود صاحب کسب و کاری هستید می توانید از کارمندان و کارکنان خود در خصوص این روش پرداخت دستمزد و حقوق نظر سنجی کنید اگر آن ها تمایل به انجام این کار را داشتند می توانید از این روش استفاده کنید.

برای انجام این کار هم افراد باید دارای کیف پول دیجیتال باشند تا بتوان به آن ها ارز ارسال کرد و یا دریافت کرد. چون این ارزها جنبه ی فیزیکی ندارند پس تمام کارهای آن ها هم به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

به عنوان مثال وقتی کارفرما مقدار 10 عدد بیت کوین را به کارمند خود ارسال می کند در این میان هیچ جا به جایی و یا انتقال فیزیکی صورت نمی گیرد بلکه کارفرما مالکیت 10 واحد از بیت کوین های خود را به کارمندش واگذار می کند.

در این مقاله تقریبا 8 روش مختلف را که می توان از طریق هر یک ارز دیجیتال مختلف را به دست آورد برای شما شرح دادیم و همین طور ریسک هایی که در خصوص هر یک وجود دارد و سرمایه و میزان درآمدی که با استفاده از هر یک از ان ها می توانید داشته باشید را به طور مفصل توضیح دادیم.

این موضوع را در نظر بگیرید که به طور کل ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را به همراه دارند حال در برخی روش ها کم تر و در برخی دیگر بیش تر.

برخی از این روش ها نیازمند سرمایه اولیه بودند و بخی دیگر نیاز به هیچ سرمایه ای نداشتند مانند وبلاگ نویسی که تنها نیاز به استعداد در این خصوص بود.

حالا اگر شما به دنبال روشی هستید تا بتوانید از بازار ارزهای دیجیتال که این روزها هم بسیار داغ و جنجالی است درآمد کسب کنید می توانید قابلیت ها و خصوصیات خود و هم چنین میزان سرمایه ای که دارید و میزان سودی که توقع دارید از این عرصه به دست بیاورید را با هر یک از روش های فوق مطابقت داده و سپس یکی از این گزینه ها را برای شروع درآمد زایی خود انتخاب کنید و به آن بپردازید.

امیدواریم در هر حوزه ای اقدام به فعالیت نمودید موفق باشید و بتوانید سود خوب و دلخواهی را هم کسب کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *