ارز دیجیتال بیت کوین

تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین


ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ بیت کوین، یک نوع سیستم پرداخت الکترونیکی می باشد که به دلیل مطمئن و قابل اعتماد بودن در معاملات، تایید شده می باشد و باعث می شود به هیچ مرکز مرجعی نیاز نباشد. به طور کلی می توان گفت بیت کوین یک سند به صورت جدیدی از ارز را ایجاد کرده است. این اسناد به گونه ای است که طرفین بدون هیچ اعتماد و شناختی می توانند در وب سایت هر مبلغی را پرداخت کنند. به عبارت دیگر ، این سیستم برای دو شخص که همدیگر را نمی شناسند و اعتمادی ندارند، شرایط را برای جا به جایی پول مانند روش پول نقد در حساب های بانکی فراهم کرد. همچنین برای کاربرانش قابلیت رمزگذاری برروی پیام ها ، داده ها و معامله ها گذاشته است تا هویت فرد برای طرف مقابل و یا شریکان آشکار نشود .در ژانویه سال 2009 ، اولین معامله بیت کوین میان دو کامپیوتر که به ناکاموتوو و هال فینی تعلق داشت، صورت گرفت. پس از مدتی هال فینی درگذشت و تا کنون هویت ناکاموتو مشخص نشده است و کسی درباره او چیزی نمی داند . حتی در گزارشی توسط یک خبرنگار شخصی را در سال 2014 به عنوان صاحب و طراح بیت کوین معرفی کردند. قبل از اینکه درباره خرید بیت کوین صحبت کنیم ،بهتر است بیشتر درباره آن بدانیم که بیت کوین چیست؟ چگونه کار می کند؟ در چه جاهایی کاربرد دارد؟

   توجه: معرفی بهترین سایت خرید بیت کوین      

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟🧐

ارز دیجیتال بیت کوین 

بیت کوین ازدیدگاهی نزدیک تر

بیت کوین همانند دلار، پوند و یورو نیست که به صورت چاپی باشد. بیت کوین با استفاده از نرم افزارهایی در سرتاسر جهان به صورت رایگان تولید می شود و در کیف پول یا همان ولت که درادامه درباره آن صحبت می کنیم ذخیره و نگهداری می شود. کوچک ترین و کمترین واحد بیت کوین satoshi می باشد که این رقم برابر با 0.00000001 می باشد. این واحد برای معامله ها و وجه هایی که به صورت خرده می باشند به کار می رود که واحد پول های الکترونیکی سنتی آن را انجام نمی دهند.

بیت کوین با کلمه BTC مخفف شده است و اولین نمونه از ارزهای رمزنگاری شده می باشد. یک نوع کلاس دارایی است که بعضی از ویژگی های آن به پول های نقد شباهت دارد. همچنین بیت کوین به صورت ارز دیجیتال و تایید مالکیت آن برمبنای کلمات رمزنگاری شده است.

به صورت کلی بیت کوین دو تعبیر ممکن رادارد .توکن بیت کوین است که با کلیدهای ارز دیجیتال ارتباط دارد و به تجارت کاربران تعلق دارد. هنگامی که بیت کوین را خریداری می کنید، یک آدرس ترکیبی از ارقام و حروف می باشد، به شما می دهد. رمز شما نیز در این آدرس نگهداری می شود. برای مثال این آدرس   “1A1zP1eP5Qgefi2DMPTfTL5SLmv7Divcna”نمونه ای از آن است.

زمانی که بخواهید از شخصی بیت کوین دریافت کنید، آن شخص بیت کوین را به آدرس ولت شما می فرستد و شما نیز با استفاده از کلیدهای خصوصی می توانید آن ها را مشاهده کنید.

 توجه:   معرفی صرافی معتبر برای خرید بیت کوین میشناسید.    

اگر هر دو طرف تمایل داشته باشند می توانند هزینه هایشان را با بیت کوین پرداخت کنند . به جای گرفتن دلار، یورو یا پوند می توانید از این ارز دیجیتالی استفاده کنید.بیت کوین مانند درگاه PayPal و یا کارت های اعتباری نمی باشد ، زیرا هنگام ارسال بیت کوین دیگر در هیچ صورتی نمی توانید آن را پس بگیرید.

همانطور که اشاره کردیم ، بیت کوین مانند پول های دلاری و یورو ، به سازمان مرکزی بانکداری ارتباطی ندارد .هنگامی که شما برای کسی بیت کوین ارسال می کنید ، در واقع کل شبکه در آن دخیل هستند و شرکت می کنند . بیت کوین وابسته به موسسه و سازمان خاصی نمی باشد. بیت کوین از طریق تعدادی از اشخاص که رمزگزاری آن را انجام می دهند ، اداره و نگهداری می شود و توسط یک شبکه اختصاصی در سر تا سر دنیا در دسترس می باشد.

 

ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین

هدف از ایجاد ارز دیجیتال بیت کوین

  • یکی از اصلی ترین هدف های ایجاد بیت کوین، آزادی در خرید است، زیرا بیت کوین تحت کنترل هیچ مقام دولتی و حکومتی نیست.
  • این ارز قابلیت انتقال و حمل بالایی دارد.
  • یکی از اصلی ترین مزایای این شبکه امکان انتخاب مبلغ هزینه انجام تراکنش یا همان مبلغ کمیسیون و یا عدم پرداخت هزینه بابت آن است.
  • کاربران بیت کوین قادر هستند تا تراکنش های خود را کنترل کنند و هیچ شخص دیگری نم یتواند بدون اطلاع و موافق آن ها انتقال و برداشتی داشته باشد.
  • بیت کوین سیستمی کاملا شفاف و بی طرف است.
  • بیت کوین تمام انتقالاتش را تقریبا بلافاصله انجام می دهد و به طور معمول فقط چند دقیقه طول می کشد تا در آن سوی دنیا شخص دیگری ارز را دریافت کند.
  • این رمز ارز نمی تواند جعل شود، یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری در دنیای دیجیتال، استفاده دوباره از یک پول و انجام دوباره تراکنش است، بیتکوین هم مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده از فناوری بلاک چین و مکانیزم های مختلف استفاده می کند.

تاریخچه ی ارز دیجیتال بیت کوین

در حدود دوازده سال پیش واحد پولی پا به عرصه گذاشت که با تمامی ارزهای رایج دنیا تفاوت داشت، این ارز که با قوائد بازارهای مالی بیگانه بود، نه به شکل اسکناس و نه به شکل سکه وجود خارجی و قابل لمسی نداشت؛ در 18 آگوست سال 2008 میلادی دامنه ای به نام bitcoin.org ثبت شد که در 31 اکتبر همان سال مقاله ای را ساتوشی ناکاموتو منتشر کرد. یکی از اولین پدیرندگان و توسعه دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین برنامه نویس هال فینی بود، وی روز انتشار نرم افزار بیت کوین را دانلود کرد و در اولین معامله جهانی بیت کوین در 12 ژانویه سال 2009 میلادی 10 بیت کوین از ناکاموتو دریافت کرد.

خوب است بدانید ساتوشی ناکاموتو یک اسم مستعار برای شخص یا افرادی است که پروتکل اصلی بیت کوین را در سال 2008 طراحی کرد و این شبکه را در سال 2009 کیلادی راه اندازی کرد. این شخص پدیدآورنده اغلب نرم افزارهای رسمی بیت کوین بود هم چنان هویت اصلی این شخص ناشناس است البته حدس هایی در مورد هویت این فرد مطرح شده است به عنوان مثال بسیاری از افراد هویت ناکاموتو را افرادی چون دای، سرابود و فینی می دانند که البته این مساله رد شده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت بیت کوین هم مانند سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار لحظه به لحظه در حال تغییر و نوسان است، در زمان نگارش این مطلب یعنی 22 ام فروردین ماه سال 1400 و یا 11 آوریل سال 2021 میلادی هر واحد از رمزارز بیت کوین با قیمتی در حدود 59.796 دلار و یا 1.549.141.584 تومان در صرافی های آنلاین مورد معامله قرار می گیرد.

این ارز دیجیتال در حدود 4 هفته ی قبل یعنی 24 ام اسفندماه سال 1399 و یا 13 مارس سال 2021 میلادی به اوج قیمت دلاری خود با قیمت 61.684 دلار و یا 1.548.262.986 تومان با نرخ دلار 25.100 تومانی، رسیده بود.

توجه: این مقاله در تاریخ 1400/10/26 بروز رسانی شد. 

قیمت بیت کوین امروز برابر است با ۱,۲۰۳,۲۳۳,۹۶۱ تومان و قیمت دلاری این ارز دیجیتال برابر است با $43,036

در واقع کاربران و سرمایه گذاران از همین اختلاف قیمت ها که در برهه های زمانی مختلف به وجود می آید سود کسب می کنند.

خب حالا که اطلاعاتی درباره ی بیت کوین بدست آورده اید و اصول آن را می دانید احتمالا می خواهید مقداری خرید کنید؟

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟🧐

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟🧐

اما سوال اینجاست که چگونه می توانید خرید کنید؟

بیت کوین را می توانید از روش های مختلفی خریداری کنید. از صرافی ها و یا افرادی که بیت کوین خریده اند می توانید به صورت مستقیم خرید کنید. همچنین روش های مختلفی برای پرداخت آن وجود دارد از جمله پول نقد، کاارت های اعتباری و انتقال وجه، یا دیگر ارزهای رمزپایه و بسیاری موارد دیگر می توانید پرداخت کنید. روش پرداخت را می توانید با توجه به محل زندگی تان و شخصی که از او خرید می کنید مشخص کنید. اولین کاری که باید برای نصب و راه اندازی بیت کوین انجام دهید ، یک کیف پول یا همان Wallet است که بیت کوین هایی را که خریداری می کنید باید در این کیف پول ذخیره کنید. فرقی ندارد که به صورت آنلاین بیت کوین را بخرید یا به صورت حضوری در هر صورت باید این ولت را راه اندازی کنید. این کیف پول به چند صورت می تواند باشد ، کیف پول آنلاین ،دسکتاپ یا همان رومیزی و یا در گوشی موبایل باشد.

مهم ترین بخشی که باید در ولت به آن توجه کنید، نگهداری رمزهایتان در یک جای مطمئن می باشد؛ زیرا اگر این رمزها و کلمات را گم کید دیگر می توانید به بیت کوین هایتان دسترسی داشته باشید. همچنین اگر این رمزها به دست اشخاص سواستفاده گر بیفافتد می توانند همه ی حساب شما را خالی کنند. نکته ی دیگری که در خرید بیت کوین باید رعایت کنید آن است که برای خرید آن بیشتر از حد توانتان خرید نکنید. این ارزها علاوه بر اینکه سوددهی بالایی دارند، در برخی مواقع امکان پایین آمدن قیمت آن ها نیز وجود دارد.

در حال حاضر بزرگترین صرافی به نام Bitfinex در آمریکا می باشد که برای معاملات بسیار بالا مانند Coinbase،Bitstamp، Poloniex انجام می شوند .برای مبارزه با پولشویی ، نیاز به شناسایی و تایید حساب مالکیت می باشد که برای اثبات آن یک عکس از کارت ملی یا شناسنامه و در برخی مواقع آدرس است.

همانطور که گفتیم یکی از روش های خرید بیت کوین ، آنلاین می باشد . می توانید از این سایت خریداری کنید و در صرافی یک حساب بیت کوین برای خود باز کنید که برایتان بیت کوین خرید و فروش کنند.

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *