ارز دیجیتال اتر

ارز دیجیتال اتر چیست ؟

برای توضیح بهتر و بیش تر ارز دیجیتال اتریوم برنامه هایی مثل اینستاگرام و یا تلگرام را در نظر بگیرید؛ این روزها اکثر مردم از این برنامه های اجتماعی برای انجام فعالیت های روزمره ی خود و تعامل با افراد دیگر در سراسر جهان استفاده می کنند ؛ اما نکته ای که می توان در خصوص آن ها گفت این است که تمامی این برنامه ها متمرکز هستند و کم تر کسی به این موضوع توجه می کند .

 

  آیا ارز دیجیتال اتریوم با ارز اتر فرق دارد؟  

 

حالا منظور از متمرکز بودن در برنامه ها چیست ؟

همین برنامه ی اینستاگرام را در نظر بگیرید ؛ این برنامه متعلق به شرکت فیس بوک است یعنی تمامی فعالیت های کاربران در فضای اینستاگرام زیر نظر قوانین این شرکت است و همه ی افراد موظف اند از این قوانین را رعایت کنند و اگرکسی خلاف این مسائل را انجام دهد اینستاگرام می تواند آن شخص را مسدود کند یا محتوای نشر یافته توسط آن شخص را ب طور کل حذف کند؛ این فرآیند متمرکز بودن این برنامه ها را می رساند .

غیر متمرکز بودن اتریوم به چه معناست ؟

بیایید غیر متمرکز بودن اتریوم را هم با همان مثال قبل یعنی اینستاگرام پیش ببریم ؛ تصور کنید در بستر اتریوم می توان اینستاگرامی ایجاد کرد که دیگر تحت نظارت شرکتی مثل فیس بوک نباشد و مالکان حقیقی آن همان کاربران آن برنامه باشند ؛ پس به این ترتیب تمامی داده ها و … زیر نظر خود کاربران است و خود آن ها کنترل کننده این فضا هستند .
اما در حال حاضر انجام این کار نیازمند سیتم بزرگی است که مشکلان فنی فعلی در اتریوم تا حدودی مانع از انجام چنین کاری است؛ با گذشت زمان و پا گیری هر چه بیش تر ارز دیجیتال اتریوم قطعا همچین آینده ای در انتظار این ارز دیجیتال است .

 

ارز دیجیتال اتر

ارز دیجیتال اتر

اتریوم چگونه به وجود آمد ؟

در این بخش به بررسی تاریخچه ی ارز دیجیتال اتریوم می پردازیم :
در سال 2013 میلادی ایده اتریوم ارائه شد؛ نهایتا در سال 2014 میلادی به کمک توسعه دهندگان دیگر در ماه آگوست اقدام به جذب سرمایه کرد تا پروژه خود را پیاده سازی کند .
ایده ی اتریوم توسط شخصی به نام ویتالیک بوترین ارائه شد که قبلا در مجله ی بیت کوین مشغول به فعالیت بود به قصد رفع نواقص آن ایده ی اتریوم را پیاده سازی کرد .

ارزش اتریوم چه قدر است ؟

در 13 ژانویه سال 2018 میلادی اتریوم با قیمت 1.432.88 دلار به بالاترین حد قیمت خود رسیده بود؛ اما در این لحظه که این مقاله نوشته شده است قیمت هر یک واحد اتریوم در حدود389 دلار و 10.801.420 تومان است؛ اتر در این لحظه دارای رتبه ی 2 بازار است و در صرافی EXXبیش ترین معاملات در خصوص این ارز دیجیتال صورت می گیرد .

اتریوم در ایران

اتر هم همانند سایر ارزهای دیجیتال دیگر که در ایران معامله می شوند می تواند مورد استفاده ی کاربران و سرمایه گذران قرار بگیرد، افراد با عضویت در صرافی های آنلاین ارز دیجیتال ایرانی می توانند اقدام به خرید و فروش اتریوم کنند .

آیا امکان کلاه برداری با استفاده از اتریوم وجود دارد ؟

متاسفانه با توسعه و پیشرفت تکنولوژی افراد سود جو و کلاه بردار نیز از این غافله عقب نمانده اند و روز به روز راه ها و روش های گوناگون و نوینی را برای برای سو اتسفاده از دارایی و سرمایه ی افراد جامعه به خصوص افراد تازه واردی که اطلاعات جامع و کاملی ندارند پیش می گیرند .

ارزهای دیجیتال من جمله اتریوم نیز به خودی خود کلاه برداری محسوب نمی شوند این خود افراد هستند که از این ارزهای دیجیتال به درستی استفاده نمی کنند و باعث مشکلاتی از این قبیل می شوند .

 

  صرافی معتبر یرای خرید اتریوم   

 

درست مانند ارزهای فیات که به خودی خود کاربردهای بسیاری در جامعه دارند و تقریبا می توان گفت تمامی فعالیت های بشر از طریق پول صورت می گیرد اما عده ای در این میان هستند که از آن ها استفاده ی غلط و نا به جا می کنند اما در مقابل عده ای دیگر وجود دارند که فعالیت های مفیدی را از طریق آن به ثمر می رسانند ؛  پس به خاطر حضور عده ای کلاه بردار نمی توان ماهیت ارزهای دیجیتال و یا ارزهای فیات را زیر سوال برد .

آیا سرمایه گذاری با اتر به صرفه است ؟

باتوجه به نوسانات دائمی قیمت اتر و تغییر قیمت لحظه ای ن نمی توان به ظور صد در صدی آینده ی آن را پیش بینی کرد؛ اما در حال حاضر جز پر طرفدار ترین ارزهای دیجیتال دنیا به شمار می آید و براساس آمار هایی که از سایت های صرافی آنلاین بدست می آید کاربران و سرمایه گذاران بسیاری در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند؛ و هرچه افراد بیش تری به یک ارز دیجیتال اعتماد کنند و به آن روی بیاورند آن ارز موفق تر خواهد بود ؛ با رعایت نکته های ایمنی در انجام معاملات می توان سرمایه گذاری موفقی را بر روی ارز دیجیتال اتر پیش بینی کرد .

مشهور ترین کیف پول های اتریوم چیست ؟

در ادامه شما را با مشهور ترین و امن ترین کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبانی می کنند آشنا می کنیم :

  • کیف پول میست Mist
  • کیف پول coinomi
  • کیف پول myetherwallet
  • کیف پول trezor
  • کیف پول ledger nano s

هر یک از کیف پول های فوق ممکن است بجز اتریوم از ارزهای دیجیتال دیگری نیز پشتیبانی کنند اگر علاوه بر سرمایه گذاری بر روی اتریوم قصد دارید بر روی ارز دیجیتال دیگرینیز فعالیت کنید حتما از کیف پول های چند ارزی استفاده کنید تا بتوانند تمامی نیازهای شما را تحت پوشش قرار دهند .
اغلب سرمایه گذاران و فعالان حرفه ای در این حوزه معتقدند سرمایه گذاری بر روی چنذین ارز به طور هم زمان خیلی بهتر از سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال است زیرا از این طریق می توان ضرر حاصل شده از یک رمز ارز را با استفاده سود حاصل شده از ارز دیجیتال دیگر تا حدودی جبران کرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *