کارمزد خریدایاس در ایران

کارمزد خریدایاس در ایران


تاکنون مقالات متعددی پیرامون ارز دیجیتال ایاس در همین وب سایت منتشر کرده ایم؛ اما در این مقاله می خواهیم به صورت اختصاصی به بررسی وضعیت ارز دیجیتال ایاس در ایران بپردازیم.

یکی از مسائلی که برای اکثر کاربران حائز اهمیت است این است که برای شروع سرمایه گذاری به چه میزان سرمایه نیاز دارند و از همه مهم تر مقدار کارمزدی که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می خواهند پرداخت کنند برایشان مهم است. البته که کارمزد خرید ایاس در ایران و در خارج از ایران ثابت نیست به همین منظور می خواهیم در این مطلب به طور مفصل پیرامون این موضوع صحبت کنیم و به شما صرافی هایی را معرفی خواهیم کرد که از این رمزارز پشتیبانی می کنند و نرخ کارمزد هر یک را هم عنوان خواهیم کرد.

وضعیت ارز دیجیتال ایاس در ایران

از زمان ظهور اولین ارز دیجیتال در جهان یعنی ارز بیت کوین کاربران ایرانی هم به خوبی از آن استقبال کردند این روند رو به رشد ادامه پیدا کرد و حتی کاربران ایرانی از دیگر آلت کوین هایی( به کلیه ی ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین وارد بازار رمزارزها شدند.) چون ایاس هم به خوبی استقبال کردند و این روند رو به رشد تا به امروز ادامه داشته است.

این روزها ارز دیجیتال ایاس از جایگاه بسیار خوبی در ایران برخوردار است و بسیاری از افراد توانسته اند با سرمایه گذاری کردن بر روی آن سود خوبی را هم به دست بیاورند. حالا بهتر است به برخی از آمار لحظه ای ایاس در ایران و جهان بپردازیم.

در زمان نگارش این مطلب یعنی تاریخ 17 مرداد سال 1400 هر واحد ارز دیجیتال ایاس با قیمتی در حدود 4.48 دلار و یا 113,980 تومان در صرافی های آنلاین مورد معامله قرار می گیرد. این رمزارز با نماد اختصاری EOS هم اکنون رتبه ی 29 بازار از نظر حجم بازار  را به خود اختصاص داده است.

ایاس در 29 آوریل سال 2018 میلادی و یا 9 ام اردیبهشت سال 1397 با قیمت 21.54 دلار و یا 121,500 تومان با نرخ دلار 5,640 تومان به اوج قیمت دلاری  خود رسیده بود. در تصویر زیر نمودار تغییرات قیمتی ارز دیجیتال EOS را از ابتدا تا به امروز مشاهده می کنید.

کارمزد خرید ایاس در ایران

کارمزد خرید ایاس در ایران

 توجه: خرید ارز ایاس از صرافی آنلاین معتبر   

 

تفاوت قیمت ارز ایاس در ایران و جهان

قیمت ارزهای دیجیتال من جمله ایاس ثابت نیست و بر حسب دلار محاسبه می شود و از آن جایی که قیمت دلار در کشوری مانند ایران ثابت نیست و دائما در حال تغییر است این موضوع ارزهای دیجیتال را هم تحت تاثیر قرار می دهد. یعنی حتی اگر قیمت ارزهای دیجیتالی چون ایاس هم ثابت باقی بماند اما از آن جایی که قیمت دلار دائما در حال تغییر است همین مساله باز هم می تواند باعث ایجاد نوسان قیمت بر روی ایاس و دیگر ارزهای دیجیتال شود.

برای درک بهتر این موضع بهتر است شما را با استیبل کوین تتر آشنا کنیم؛ البته که اکثر کاربران و سرمایه گذاران با این رمزارز آشنایی دارند و احتمالا برای یک بار هم که شده برای تسهیل بخشیدن به معاملاتشان از تتر استفاده کرده اند. تتر یک ارز دیجیتال است که قیمت آن همیشه با یک دلار آمریکا برابر است از این رو نوعی نقدینگی و جایگزینی برای دلار محسوب می شود اما قیمت تتر در ایران به علت نوساناتی که قیمت دلار دارد ثابت نیست و قیمت آن با تغییرات قیمت دلار بالا و پایین می شود. به علت کاربرد و طرفداران زیادی که تتر دارد اغلب صرافی ها چه داخلی و چه خارجی مانند صرافی تترسیل از این رمزارز پشتیبانی می کنند.

  توجه: قیمت ارز دیجیتال EOS چقدر است؟ 

  

کارمزد خرید ایاس در ایران

قبل از هر چیز بهتر است به مساله ی کارمزد خرید ایاس و دیگر رمزارزها در ایران بپردازیم؛ البته که این مساله در دیگر کشورها هم صدق می کند. وقتی شما صرافی های آنلاین را برای خرید و فروش ایاس و دیگر ارزهای دیجیتال انتخاب می کنید در واقع صرافی ها حکم واسطه را بین دو طرف معامله یعنی خریدار و فروشنده دارند و در ازای کاری که انجام می دهند مبلغی را به عنوان کارمزد از آن ها دریافت می کنند. بهتر است این موضوع را با ذکر یک مثال شرح دهیم:

وقتی دو نفر قصد خرید و فروش خانه را دارند به املاک مراجعه می کنند تا به واسطه ی آن بتوانند با طرف دیگر معامله آشنا شوند و در پایان هم املاک مبلغی را به عنوان کمیسیون از طرفین معامله دریافت می کند. دقیقا طرز کار صرافی های داخلی و خارجی که ایاس و دیگر رمزارزها را می فروشند هم به همین صورت است با این تفاوت که به جای کلمه ی کمیسیون به آن کارمزد گفته می شود.

کارمزد ایاس

توسعه دهندگان این رمزارز مدعی این هستند که می توانند کارمزدهای تراکنش ها را برای همیشه حذف کنند. ایاس این کار را با استفاده از Proof of stake پروتکل توافق جامع و چند رشته بودن انجام می دهد.

از آنجا که کاربران شبکه ایاس برای تراکنش‌های خود کارمزدی پرداخت نمی کنند، پاداش تولیدکنندگان بلاک از طریق ایجاد کوین‌های جدید پرداخت خواهد شد. تورم سالانه ایاس در حال حاضر 1 درصد می باشد. یعنی این که که هر سال به اندازه یک درصد از کوین‌های در حال گردش، کوین‌ جدید تولید و به شبکه اضافه می‌شود. از این یک درصد، 0.25 درصد آن به تولیدکنندگان بلاک و 0.75 درصد به نمایندگان جایگزین(Standby Producers) تعلق می‌گیرد.

نمایندگان جایگزین در واقع نودهایی هستند که حدنصاب آرای کاربران را دارند اما هنوز در لیست 21 نفره تولیدکنندگان بلاک قرار نگرفته‌اند. هم چنین از آنجایی که این نودها آماده جایگزینی احتمالی با نمایندگان منتخب هستند، بخش کمتری از پاداش شبکه را دریافت خواهند کرد.

کارمزد خریدایاس در ایران

کارمزد خریدایاس در ایران

کارمزد خرید ایاس در ایران چقدر است؟

این موضوع بستگی به این دارد که شما از کدام صرافی بخواهید این ارز دیجیتال را خریداری کنید؛ ممکن است هر کاربر و سرمایه گذار بر حسب سلیقه و نیاز خودش صرافی متفاوتی را برای خرید و فروش ایاس انتخاب کنید اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی برای صرافی های آنلاین در نظر بگیریم می توان آن ها را به دو دسته ی صرافی های آنلاین داخلی و صرافی های آنلاین خارجی تقسیم بندی کرد.

متداول ترین و در عین حال کم ریسک ترین روشی که به کاربران مقیم ایران برای خرید ایاس پیشنهاد می شود خرید از صرافی های آنلاین داخلی است که از این رمزارز پشتیبانی می کنند؛ شما می توانید با عضویت در این وب سایت ارز دیجیتال خود را با پایین ترین میزان کارمزد و در کم ترین زمان ممکن خریداری کنید.

هم چنین با اندکی جستجو در اینترنت می توانید صرافی های داخلی زیادی را پیدا کنید که از این رمزارز پشتیبانی می کنند؛ هر یک از این صرافی ها نرخ متفاوتی را برای کارمزد تراکنش های ایاس در نظر گرفته اند که شما با بررسی این موضوع می توانید صرافی را برای معاملات خود انتخاب کنید که کارمزد آن برای شما قابل قبول تر باشد. در این میان برخی از کاربران هستند که به هر دلیلی تمایل دارند از صرافی های خارجی و یا همان اکسچنج های بین المللی ارز ایاس را خریداری کنند.

توجه: معرفی صرافی آنلاین معتبر ارز دیجیتال  🧐  

البته کاربران مقیم ایران به علت تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد  نمی توانند در صرافی های خارجی به خرید و فروش ایاس بپردازند و به عبارتی باید با ترفندهای خاصی در این وب سایت ها به معامله بپردازند. اما راه حل هایی چون استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی که اغلب آن ها را با نام وی پی ان ها می شناسیم می توان در این وب سایت ها به خرید و فروش ایاس و یا هر ارز دیجیتال دیگری پرداخت.

در ادامه برخی از صرافی های آنلاین خارجی را که از این رمزارز پشتیبانی می کنند معرفی خواهیم کرد؛ البته شما می توانید با مراجعه به وب سایت کوین مارکت کپ(Coinmarketcap) لیستی کامل از صرافی های آنلاینی که از ایاس پشتیبانی می کنند را تهیه کنید و با مراجعه به وب سایت رسمی هر یک از نرخ کارمزد آن ها هم با خبر بشوید.

صرافی ها و نرخ کارمزد معاملات آن ها

  • صرافی چنجلی(Changelly)

یکی از بهترین پلتفرم هایی است که اcایاس پشتیبانی می کند. شما در چنجلی قادر خواهید بود حدود 35 ارز دیجیتال مختلف را با بهترین نرخ کارمزد خریداری کنید.

کارمزدهای این صرافی ثابت نیست و به شرح زیر می باشد:

  • 5 درصد حق العمل چنجلی و 5 درصد برای سادگی استفاده کردن از آن.
  • 5 درصد حق العمل معاملات ارز به ارز.
  • صرافی شیپ شیفت(Shape shift)

این اکسچنج از محیط کاربری بسیار ساده ای برخوردار است که شما در کم ترین زمان ممکن قادر خواهید بود ارز دیجیتال eos را خریداری کنید؛ کاربرانی که در این وب سایت عضو شوند در ابتدا به آن ها 100 توکن FOX تعلق می گیرد که هر یک از این توکن ها قابلیت انجام 10 دلار معامله به صورت رایگان را به مدت 30 روز می دهد. حالا اگر کاربری این 100 توکن خود را در مدت 30 روز استفاده کند در دوره ی 30 روز بعد مجددا فعال خواهد شد.

  • صرافی بایننس(Binance)

بایننس نامی آشنا برای تمام سرمایه گذاران و کاربران ارزهای دیجیتال دارد. از آن جایی که این صرافی از اغلب آلت کوین های موجود در بازار پشتیبانی می کند توانسته سرمایه گذاران زیادی را جذب کند. اگر می خواهید از میزان نرخ کارمزد صرافی بایننس مطلع شوید باید بگوییم که این اکسچنج برای واریز و شارژ حساب هیچ کارمزدی را دریافت نمی کند اما اگر قصد برداشت از این صرافی را داشته باشید مبلغ کارمزد بسته به نوع ارز دیجیتالی که مورد معامله قرار می گیرد متغییر خواهد بود.

هم چنین کارمزد در بایننس در سطوح مختلف کاربری متغییر است اگر کاربری حجم معاملات ماهانه اش زیر 50 بیت کوین باشد باید برای هر معامله 0.1 درصد از مبلغ معامله را به عنوان کارمزد پرداخت کند. اگر به دنبال راهی هستید تا برای خرید ایاس و هر ارز دیجیتال دیگری کارمزد کم تری را پرداخت کنید می توانید از ارز دیجیتال داخلی خود بایننس استفاده کنید با این کار شما می توانید کارمزد خود را تا 25 درصد کاهش بدهید.

  • صرافی هیت بی تی سی(HitBTC)

یکی دیگر از پلتفرم هایی که از ارز eos پشتیبانی می کند صرافی Hitbtc است؛ کارمزد این اکسچنج برای کسی که پیشنهاد خرید و یا فروش را قبول می کند 0.1 درصد است و کسی که پیشنهاد خرید و یا فروش را ارائه می دهد کارمزدی را پرداخت نخواهد کرد و در مقابل ارائه دهنده برای هر معامله 0.01 درصد تخفیف دریافت می کند.

به طور کلی خرید از صرافی های آنلاین خارجی را به شما عزیزان توصیه نمی کنیم زیرا اگر این اکسچنج ها به هر نحوی متوجه موقعیت مکانی شما بشوند ممکن است دارایی و سرمایه ی شما را بلوکه کنند که اغلب هم هیچ راهی برای دسترسی پیدا کردن مجدد به آن نیست.

توجه: معرفی صرافی آنلاین معتبر 

خرید ایاس از صرافی های بین المللی

متاسفانه تعداد صرافی های داخلی که از ایاس پشتیبانی می کنند محدود است این موضوع باعث می شود تا افراد بیش تر به اکسچنج های خارجی روی بیاورند. یکی از متداول ترین راه هایی که کاربران ایرانی برای ارز ایاس پیش می گیرند این است که از طریق صرافی های داخلی رمزارزی رایج مانند اتریوم و بیت کوین و … را خریداری می کنند و سپس آن را در اکسچنج های بین المللی به ایاس تبدیل می کنند. معمولا از این روش با نام خرید ارز ایاس با ریال هم یاد می شود.

کارمزد خریدایاس در ایران

کارمزد خریدایاس در ایران

کم ترین کارمزد خرید ایاس

بسیاری از کاربران به دنبال راه و یا صرافی هستند که از طریق آن بتوانند کارمزد کم تری را برای خرید ایاس پرداخت کنند تا نهایتا سرمایه گذاری پر سودتری را تجربه کنند.

از این رو به دنبال صرافی می گردند که از نرخ کارمزد پایین تری برخوردار باشد. اما مساله ای که باید در نظر بگیرید کارمزد تنها فاکتور برای خرید ایاس نیست بلکه فاکتورهای مهم دیگری چون امنیت و … را هم باید در نظر بگیرید که به مراتب از اهمیت بیش تری برخوردارند. حتی برخی از سرمایه گذاران حاضرند مبلغ بیش تری را برای کارمزد پرداخت کنند اما در عوض از امینت بیش تری بهره ببرند؛ برخی از وب سایت ها مدعی این هستند که نرخ کارمزد بسیار نا چیزی برای ایاس دارند اما گاها با صرافی هایی مواجه شده ایم که از این طریق قصد کلاهبرداری و سودجویی را داشته باشند پس قبل از انجام هر گونه تراکنش حتما از معتبر بودن صرافی مورد نظر مطلع شوید تا به دام افراد سودجو نیفتید.

“هدف کاربران از سرمایه گذاری در این عرصه کسب سود است پس بهتر است با سهل انگاری باعث نشوید که دارایی و پول خود را از دست بدهید.”

نتیجه گیری

همان طور که مطالعه کردید نرخ کارمزد برای خرید ارز دیجیتال ایاس در صرافی های مختلف ثابت نیست و برای مطلع شدن از آن بهتر است به وب سایت رسمی اکسچنج مورد نظر مراجعه کنید؛ اما در این مقاله سعی کردیم شما را با نرخ کارمزد صرافی های مشهوری چون بایننس و چنجلی آشنا کنیم. فراموش نکنید پایین بودن نرخ کارمزد یک صرافی صرفا می تواند یک مزیت به شمار بیاید و شما نباید سایر فاکتورهای مهمی چون امنیت و اعتبار را نادیده بگیرید؛ قبل از انجام هر گونه اقدامی حتما از صحت و اعتبار بستری که انتخاب کرده اید، اطمینان پیدا کنید.

3 دیدگاه

  • اینکه کارمزد خرید ارز ایاس در ایران چقدر است بستگی زیادی هم به مقدار ارز خریداری شده دارد و در صرافی های مختلف متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *