ارز تتر چه کاربردی دارد؟

ارز تتر چه کاربردی دارد؟


تتر در سال  توسط Brock Pierce  تاسیس شد؛ این پروژه در ابتدا از جزیره Man آغاز شد، سپس به جزایر ویرجین در انگلستان انتقال یافت. این شرکت همچنین در هنگ کنگ نیز وجود دارد و با آن ادغام شده است. تتر در ابتدا با نام Real Coin از آن رونمایی شد، اما سپس به Tether  تغییر کرد؛ زیرا اسم آن ممکن بود با نام altcoin  ها اشتباه گرفته شود و باعث سردرگمی کاربران شود. در ابتدا تتر از شبکه بلاک چین بیت کوین برای معاملات خود و تایید آن ها استفاده می کرد اما پس از گذشت سه سال در سال 2017 به جای آن از لایت کوین استفاده کرد. افرادی که تتر را تولید و شرکت آن را تاسیس کردند، در واقعا همان مدیران صرافی ارز دیجیتالی Bitfinex  می باشند که شرکت تتر را نیز مدیریت می کنند. اکنون مقاله ای را برای شما عزیزان در رابطه با اینکه تتر چه کاربردی دارد؟ و برای چه کسانی مناسب است؟ چه فرقی با دیگر ارزهای دیجیتالی دارد؟ تهیه کرده ایم، تا از این اطلاعات کامل و جامع بتوانید استفاده کنید.

  توجه: معرفی صرافی ارز دیجیتال 💰   

تتر چه کاربردی دارد؟

معامله گرانی که معاملات زیادی انجام می دهند و با صرافی های مختلفی کار کرده باشند، به طور مثال پلتفرم های معروف و پرطرفداری مانند Binance و یا Bitfinex را استفاده کرده باشند، ممکن است تتر را زیاد دیده باشند و یا حتی با آن کار کرده باشند. در صرافی Binance، تتر به دلیل اینکه نسبت به دیگر ارزهای دیجیتالی هزینه کارمزد آن کمتر است، بسیار مورد توجه معامله گران قرار گرفته است. هزینه کارمزد تتر تنها 0.01 درصد می باشد، درصورتی که اگر بخواهید معاملات بیت کوین انجام دهید، پس از انجام چند مرحله که در تتر نیازی به آن ها نمی بشد، هزینه کارمزد آن 2 درصد می باشد. با وجود امکانات بسیاری که تتر به کاربران خود ارائه داده است، اما هنوز ممکن است برخی افراد با آن آشنایی نداشته باشند و آن را نشناسند. تتر به همراه دیگر انواع آن که در مطالب قبل به بررسی ان ها پرداختیم، برای راحت تر انتقال دادن ارزهای فیات مانند دلار ایجاد شده اند تا دیگر نیازی به حمل پول های فیزیکی برای انجام معاملات نباشند؛ تتر به دلیل اینکه با ارزهای فیات از لحاظ ارزش برابری می کند ، می تواند به صورت مستقیم در دسترس افراد قرار گیرد.

تتر با ایده آن که یک ارز دیجیتالی ثابت و پایدار تولید کند، وارد بازار شد که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری کند و این نوسانات در آن تاثیری نگذارد. در واقع با خرید تتر شما با یک تیر دو نشان می زنید ، زیرا با خرید آن هم یک ارز دیجیتالی ثابت را خریداری کرده اید و هم می توانید به راحتی مانند ارزهای فیات از آن استفاده کنید و دیگر نگران نوسان قیمت ارزهای دیجیتالی نباشید. پس از آن تتر به عنوان یک وسیله ای برای معامله گران و انجام معاملات آن ها مورد استفاده قرار گرفت. معامله گران برای تبدیل ارز فیات مانند دلار، یورو، ین و…  به ارز رمزنگاری شده و همچنین تبدیل ارز رمزنگاری شده به ارز فیات از آن استفاده می کنند. براساس گزارشاتی که از سایت تتر به دست آمده، هر واحد تتر پس از تولید برابر با یک ارز فیات که دلار آمریکا باشد؛ به آن ارتباط دارد و همان اندازه ارزش دارد.

تتر چیست؟ 

 تتر یک ارز رمزنگاری شده پر طرفدار و محبوب در میان کاربران می باشد که در صرافی های دیجیتال نیز به عنوان ارز واسطه برای معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد، تا کمکی باشد برای معامله گران که در برابر نوسانات ارزهای دیجیتالی در بازار ، از دارایی آن ها محافظت شود. این به گونه ای است که، معامله گران می توانند در هنگامی که ارزهای دیجیتال در نوسانات بالایی می باشند ارزهای خود را به تتر تبدیل کنند و آن را در کیف پول خود ذخیره کنند. تتر همچنین به عنوان یک ارز دیجیتالی محبوب در صرافی ها شناخته شده است.

تتر چه کاربردی دارد؟

تتر چه کاربردی دارد؟

  توجه:  قیمت بیت کوین چقدر است؟💰    

 همچنین برای تریدرها و معاملات آن ها بسیار خوب است و تتر محبوبیت زیادی در میان Trader ها ایجاد کرده و بسیار مورد توجه آن ها قرار گرفته است. تتر به عنوان یک ارز دیجیتال با ثبات، تریدرها از آن بسیار استقبال می کنند و با وجود تترتنها از آن استفاده می کنند و سراغ استیبل کوین های دیگر نمی روند. استیبل کوین های دیگر نیز با تتر رقابت می کنند و در تلاش هستند تا بتوانند کاربران را به سمت خود بکشانند تا آن ها معاملات خود را با دیگر استیبل کوین ها انجام دهند. اما همانطور که در پست های قبل اشاره کردیم، تتر تقریبا همه معاملات ارزهای دیجیتالی ثابت را به خود اختصاص داده است که این نیز یک حسن بزرگ برای تتر محسوب می شود . تتر تا حدی میان کاربران و تریدرها محبوب است و مورد توجه آن ها قرار گرفته است، که حتی زمانی که تتر افت ناگهانی خود را در سال 2018 تجربه کرد ، و قیمت آن تا 0.85 دلار کاهش یافت بازهم کاربران از آن استفاده می کردند و حجم معاملات آن افزایش یافت.

تتر به گونه ای ساخته شده است که پلت فرم آن در هر زمانی کاملا واضح و شفاف باشد و همه مسائل را برای کاربرانش عنوان کرده است و چیزی پوشیده نیست ،شرکت تتر در سایت خود نیز این ادعا را کرده است. تتر بر خلاف دیگر ارزهای دیجیتالی دارای پشتوانه می باشد که این خود نیز بسیار اهمیت دارد و به صورت متمرکز در شبکه بلاک چین فعالیت می کند. در صورتی که ارزهای دیجیتالی دیگر مانند بیت کوین که حتی صاحب آن هنوز خودش را معرفی نکرده است، اکنون در رتبه اول لیست ارزهای دیجیتالی قرار دارد و بسیار مورد پسند کاربران است، پشتوانه ای ندارند و به صورت غیر متمرکز در شبکه بلاک چین در دسترس می باشند . همانطور که گفته شد، هر واحد تتر در گردش با یک دلار آمریکا می باشد، بنابر این تتر همانند پول های فیزیکی قابل استفاده است و به صورت صد در صد و قطعی توسط سازمان مرکزی در آمریکا پشتیبانی می شود.

1 دیدگاه

  • از متداول ترین کاربردهای تتر میشه به امکان تبادلات ارز دیجیتال اشره کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *