آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟


آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟ این سوالی است که در ذهن اغلب سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ ارزهای دیجیتال یا رمزارزها نوعی پول الکترونیکی هستند که با ظهور خود توانستند انقلابی عظیم در اقتصاد ایران و جهان به وجود بیاورند قیمت رمزارزها ثابت نیست و به صورت لحظه ای در حال تغییر است به همین خاطر نمی توان پیش بینی دقیقی در خصوص نزولی و یا صعودی بودن قیمت آن ها در آینده ارائه داد. تنها با گذشت زمان است که می توان پی برد این پیش بینی ها تا چه میزان دقیق و درست بوده اند؛ اما با توجه به این که از زمان ظهور ارزهای دیجیتال مدت زمان زیادی نمیگذرد و با این حال توانسته از لحاظ محبوبیت و مشهوریت جایگاه خوبی را در بین کاربران و سرمایه گذاران بدست بیاورد پیش بینی می شود همین روند ادامه داشته باشد و روز به روز با شناخته تر شدن آن ها و نمایان شدن کاربرد ارزهای دیجیتال در بین مردم افراد بیش تری به سمت ارزهای دیجیتال روی بیاورند و تمایل داشته باشند تا سرمایه ی خود را در این عرصه به کار بگیرند.

در این مقاله پیرامون آینده ی ارزهای دیجیتال صحبت خواهیم کرد، اگر به این موضوع علاقه دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چرا برخی ارزهای دیجیتال را به ارز فیات ترجیح می دهند؟

به علت برخی از برتری ها و مزایایی که ارزهای دیجیتال نسبت به ارزهای فیات دارند برخی از افراد ترجیح می دهند تا برای انجام معاملات خود و یا پرداخت هزینه ی سرویس ها و خدمات خود از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداختی خود استفاده کنند. البته برخی از صنایع و مشاغل هنوز حتی آشنایی کافی با دنیای ارزهای دیجیتال ندارند چه برسد به این که بخواهند این روش پرداخت را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کنند. اما با این حال بسیاری از مشاغل مهم در سراسر جهان آشنایی کاملی با ارزهای دیجیتال دارند و بستر استفاده از آن را برای مشتریان خود فراهم کرده اند.

کدام ارزهای دیجیتال آینده خوبی دارند؟

تنها با بررسی ماهیت و پیشینه ی یک ارز دیجیتال می توان تا حدودی به آینده ی آن پی برد به همین منظور شما را با برخی از ارزهای دیجیتال مهم و آینده دار در دنیای ارزهای دیجیتال و جایگاه آن ها بر اساس آمار و ارقام وب سایت Coinmarketcap آشنا خواهیم کرد، این رتبه ها از نظر حجم بازار است:

  • ارز دیجیتال بیت کوین با رتبه ی 1 در بازار ارزهای دیجیتال.
  • ارز دیجیتال اتریوم با رتبه ی 2 در بازار ارزهای دیجیتال.
  • ارز دیجیتال تتر با رتبه ی 5 در بازار ارزهای دیجیتال.
  • ارز دیجیتال ریپل با رتبه ی 6 در بازار ارزهای دیجیتال.
  • ارز دیجیتال مونرو با رتبه ی 28 در بازار ارزهای دیجیتال.

“اطلاعات این مقاله در تاریخ 3 ام شهریور ماه سال 1400 و یا 25 اوت سال 2021 میلادی بروزرسانی شده است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیش بینی آینده قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، پیش بینی آینده ی قیمت ارز ریپل و … می توانید به سیار مقالات موجود در یوریپتو مراجعه کنید.

آینده ی ارز دیجیتال بیت کوین

اگر تمایل دارید اطلاعات کامل تری در خصوص آینده ی ارز دیجیتال بیت کوین کسب کنید، می توانید به سایر مقالات ما در یویپتو مراجعه کنید؛ در تصویر زیر پیش بینی که وب سایت Walletinvestor برای آینده بیت کوین ارائه کرده است را مشاهده می کنید.

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده ی ارز دیجیتال اتریوم

در خصوص وضعیت اتریوم در آینده مقالات متعددی در این وب سایت وجود دارد که در صورت تمایل می توانید به آن ها مراجعه کنید، اما در تصویر زیر نموداری که وب سایت Walletinvestor درخصوص آینده ی اتریوم ارائه کرده است را مشاهده می کنید.

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده ی ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین یکی از رمزارزهای محبوبی است که این روزها چشم افراد بسیاری به رشد و پیشرفت آن دوخته شده است؛ در تصویر زیر پیش بینی که وب سایت Walletinvestor درباره ی آینده دوج کوین ارائه کرده است را مشاهده می کنید اما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات مرتبط با آینده ی دوج کوین مراجعه کنید.

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

سوالات رایج در خصوص ارزهای دیجیتال

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با برخی از سوالات رایج درباره ی ارزهای دیجیتال و پاسخ آن ها آشنا کنیم پس تا پایان این مقاله همراه باشید شاید این سوالات سوال شما هم باشند:

1. آیا می توان به طور همزمان بر روی چندین ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد؟

بله شما می توانید پول خود را صرف سرمایه گذاری بر روی چندین ارز دیجیتال مختلف نمایید. که اغلب سرمایه گذاران و متخصصان حرفه ای این روش از سرمایه گذاری را بیش تر توصیه می کنند زیرا با این روش اگر یکی از ارزهای دیجیتال شما دچار ضرر شود می توانید ضرر آن را از طریق ارز دیجیتال دیگری که سود کرده است جبران کنید به قول این اصطلاح که می گویند هیچ گاه تخم مرغ های خود را درون یک سبد نگه داری نکنید.

2. آیا برای نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف باید برای هر کدام از کیف پول جداگانه ای استفاده کنیم؟

برای نگهداری هر ارز دیجیتال باید از کیف پول دیجیتال متناسب آن استفاده کرد به عنوان مثال اگر شما از کیف پولی استفاده می کنید که فقط ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند اما حالا قصد نگهداری اتریوم را هم دارید باید از کیف پول دیگری استفاده کنید که از اتریوم پشتیبانی کند اما برخی از کیف پول های دیجیتالی هستند که به طور هم زمان از چندین ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کنند که به اصطلاح به آن ها کیف پول های چند ارزی گفته می شود که اگر از این نوع کیف پول ها استفاده کنید برای نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف نیاز به استفاده از کیف پول های جداگانه نیست؛ مانند کیف پول دیجیتالی Ledger که سخت افزاری است و از رمزارزهایی چون بیت کوین، تتر و … پشتیبانی می کند.

3. آیا ارزهای دیجیتال گران تر بهترند؟

گران بودن یا ارزان بودن قیمت یک ارز دیجیتال هیچ گاه بیان گر اعتبار و ارزش یک ارز دیجیتال نیست.

4. آیا همه ی صرافی های ارز دیجیتال معتبرند؟

صرافی های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که متاسفانه در این میان بسیاری از سایت ها هستند که با قصد سو استفاده و کلاه برداری از سرمایه ی کاربران به ویژه افراد مبتدی که دانش کافی در این خصوص ندارند در حال فعالیت هستند که باید قبل از انجام هیچ گونه اقدامی در صرافی ها از اعتبار و امنیت آن ها مطمئن شوید. صرافی های خارجی مانند  Binance، Coinbase، Changelly در سطح بین الملل و صرافی ایرانی تترسیل در ایران از امنیت خوبی برخوردار هستند.

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

آینده رمزارزها چگونه خواهد بود؟

5. آیا سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال همیشه سودده است؟

خیر به علت نوسانات شدیدی که قیمت ارزهای دیجیتال مختلف دارند ممکن است در یک بازه ی زمانی سرمایه گذاری بر روی آن ها سودده باشد و در بازه ی زمانی دیگری به این صورت نباشد و شما متحمل ضرر شوید.

6. آیا می توان ارزهای دیجیتال را از یک کشور به کشور دیگر فرستاد؟

بله یکی از قابلیت های شگفت انگیز ارزهای دیجیتال این است که هیچ گونه محدودیت جغرافیایی را برای کاربران خود ایجاد نمی کند و می توان آن را از هر نقطه که هستید به سراسر جهان ارسال و یا دریافت کنید. در این جا به جایی هیچ نقل و انتقالات فیزیکی صورت نمی گیرد بلکه فقط مالکیت آن بخش از دارایی به شخص دیگری داده می شود.

7. در حال حاضر ارز دیجیتال بخریم یا خیر؟

اگر قبل از هرگونه اقدامی بتوانید دانش خود را بالا ببرید و بتوانید از ابزارهای مختلف تحلیل استفاده کنید می توانید به راحتی در این بازار فعالیت کنید و تجربه ی خوبی را هم از این روش بدست بیاورید. به کار گیری ابزارهای تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

نتیجه گیری

اگر بتوانید زمان مناسب خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تخمین بزنید، می توانید سود خوبی هم در این بازار به دست آورید؛ عده ای از تحلیلگران و معامله گران حتی بر این باورند که در آینده ای نزدیک ممکن است رمزارزها جایگزین ارزهای فیات( پول بدون پشتوانه) شوند؛ در حال حاضر رمزارزهایی چون بیت کوین و اتریوم و دوج کوین مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته اند و اغلب تحلیلگران مانند وب سایت های Digitalcoinprice وWalletinvestor نسبت به آینده ی اغلب ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و اتریوم بسیار خوش بین هستند؛ برای خرید رمزارزها می توانید از طریق صرافی های خارجی مانند Binance اقدام کنید اما کاربران مقیم ایران نمی توانند با استفاده از ریال از این صرافی ها رمزارز خریداری کنند از این رو بهتر است ابتدا از طریق صرافی های ایرانی نظیر تترسیل، تتر خریداری کنند و سپس در صرافی های خارجی آن را به رمزارز مورد نظر خود تبدیل کنید.

1 دیدگاه

  • آینده ارز های دیجیتال بنطرم خیلی خوبه در واقعه ارز های دیجیتال تا چند وقت دیگه جایگزین ارز فیات می شن البته نمیدونم این نظر تا چه حد درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *